Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym ogrzewać ?  

668 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czym ogrzewać ?

    • Kocioł na EkoGroszek
      121
    • Kocioł Zgazowujący Drewno
      46
    • Pompa Ciepła
      221
    • Kocioł na miał
      8
    • Kocioł gazowy
      138
    • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)
      87


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zawsze trochę grunt grzejemy, ale rozgrzanie gruntu powyżej +5 st.C to dowód na to, ze dom nie jest izolowany.

!

W rzeczywistości nie istnieją izolatory doskonałe .

Każda izolacja przewodzi ciepło.To że grunt się rozgrzeje o 4 i więcej stopni nie zależy tylko od izolacji ale tez od przejmowania ciepła przez grunt.

Dlaczego dt 4 jest lepsze i jedynie słuszne.Bo ktoś wyssał z palca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura

Skąd ten +1C (z palca).

Policz ,a nie filozofuj .

Jak Pan nie rozumie to wyjaśnię - temperatura gruntu na wysokości podłogi wynosi zimą około +1 st. Można to sprawdzić w internecie i termometrem.

Gdy postawimy dom, to ten grunt ogrzewamy. Im mniej izolacji tym bardziej go grzejemy, tym są większe rachunki. Przy 30cm izolacji rozgrzewamy ten grunt do +3 +5 st.C w zależności od zimy. Przy 40cm nie przekracza to +3 st.

Temperatura spodu wylewki ( płaszczyzny w kontakcie ze styropianem ) przy ogrzewaniu podłogowym, gdy temperatura powierzchni podłogi wynosi 24 st.C oscyluje między 28 a 30 st. gdy jest terakota, 33-35 gdy są panele i ponad 36 gdy jest parkiet lub wykładzina.

 

Teraz dach - temperatura pod sufitem wynosi 18 do 19 st. przy reku i ogrzewaniu podłogowym - na zewnątrz średnia temperatura dachu jest sporo powyżej 0 st.C, bo średnia temperatura powietrza na tej wysokości wynosi + 3 st i dochodzą ogromne zyski słoneczne.

 

Jak Pan widzi... gdybym stosował uproszczoną metodę liczenia jaką Pan zaproponował - to uznałbym takiego co twierdzi, że przy izolacji 0.1W/m2 xK większe są straty dachem niż podłogą - za matoła nie znającego tabliczki mnożenia.

Dr Duda - który jest wykładowcą audytu energetycznego i audytorem nr1 KAPE po dokładniejszym policzeniu - nazwał dających mniej jak 30 cm izolacji od gruntu - głupcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie nie będę pisał o historii budownictwa, nie interesuje mnie grzanie gruntu. Temperatura gruntu zimą pod domem przekraczająca +1 st.C to ciepło z domu. Zawsze trochę grunt grzejemy, ale rozgrzanie gruntu powyżej +5 st.C to dowód na to, ze dom nie jest izolowany.

Co do temperatury posadzki... gdy temperatura posadzki z terakotą wynosi 24 st.C to spód wylewki gdzie są kable ma 28-30st. W łazienkach temperatura podłogi jest wyższa. Gdyby Pan miał panele - temperatura wylewki przekroczy 33st a przy parkiecie to i 36st!

 

Wie Pan. Może kable to absurdalny pomysł na grzanie . Nie znam się na kablach. Może nie powinny być na spodzie wylewki Ja wiem bo to z ciekawości kontroluję,że temperatura mojej wodnej podłogówki przy normalnych minusowych temp. wynosi 1-2oC więcej jak powietrza w domu.

Czyżby Pan sugerował że wymóg 30-40cm ,to przez kable?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rzeczywistości nie istnieją izolatory doskonałe .

Każda izolacja przewodzi ciepło.To że grunt się rozgrzeje o 4 i więcej stopni nie zależy tylko od izolacji ale tez od przejmowania ciepła przez grunt.

Dlaczego dt 4 jest lepsze i jedynie słuszne.Bo ktoś wyssał z palca ?

 

Ponieważ faktycznie grunt dobrze rozprasza ciepło to Polska Norma opisująca metody liczenia, mnoży wynik do gruntu x1.4. Co może Pan sprawdzić, np metodą zaproponowaną przez Szanownego kolektora1 Szklanka ciepłej wody w powietrzu i piachu przy identycznym delta T.

Radzę więc Sobie sprawdzić jakie są zyski słoneczne na dachu i znając delta T do gruntu (23 st.C minimum) i do dachu (16 st. maksimum) i wyjdzie Panu dlaczego tych co dają mniej jak 30cm od gruntu nazywa się głupcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Dr Duda - który jest wykładowcą audytu energetycznego i audytorem nr1 KAPE po dokładniejszym policzeniu - nazwał dających mniej jak 30 cm izolacji od gruntu - głupcami.,,

 

No nie wierzę że facet z tytułem naukowym może być tak źle wychowany ,żeby nie powiedzieć dosadniej . Czy on wie,że Pan go ośmiesza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie Pan. Może kable to absurdalny pomysł na grzanie . Nie znam się na kablach. Może nie powinny być na spodzie wylewki Ja wiem bo to z ciekawości kontroluję,że temperatura mojej wodnej podłogówki przy normalnych minusowych temp. wynosi 1-2oC więcej jak powietrza w domu.

Czyżby Pan sugerował że wymóg 30-40cm ,to przez kable?

 

Wie Pan... Absurdem jest dom zużywający ponad 30kWh/m2 a kable... to nie wybór a konieczność. Mimo wielu prób nie udało się nikomu założyć nic innego w domach izolowanych. Dają najmniejsze zużycie, największy komfort i są tanie.

Z tym, że zapewne dr Duda ma rację, jeżeli ktoś daje mniej jak 30 cm od gruntu jest głupcem, a skoro tak, to i dalszych spraw, bardziej zaawansowanych technologicznie może nie zrozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Pan nie rozumie to wyjaśnię - temperatura gruntu na wysokości podłogi wynosi zimą około +1 st. Można to sprawdzić w internecie i termometrem.

 

Jak Pan widzi... gdybym stosował uproszczoną metodę liczenia jaką Pan zaproponował - to uznałbym takiego co twierdzi, że przy izolacji 0.1W/m2 xK większe są straty dachem niż podłogą - za matoła nie znającego tabliczki mnożenia.

 

Dr Duda - który jest wykładowcą audytu energetycznego i audytorem nr1 KAPE po dokładniejszym policzeniu - nazwał dających mniej jak 30 cm izolacji od gruntu - głupcami.

 

Rzeczywiście to jest dowód na +1 C (a może jakieś źródło -link)

 

Jak Pan ogarnia te złożone metody skora ta prosta sprawia taki problem.

 

Nie chcę obrażać Pana Dydy bo nie słyszałem tej wypowiedzi .Pana jedynym argumentem jest " Bo dr Duda powiedział i ma nr 1 "

A może Pan coś pokręcił .Może to tak trudne ,że aż niepojęte.Może tylko dla wybrańców.Może ci wybrańcy z tego żyją i mają jakiś interes w firmach produkujących izolację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Dr Duda - który jest wykładowcą audytu energetycznego i audytorem nr1 KAPE po dokładniejszym policzeniu - nazwał dających mniej jak 30 cm izolacji od gruntu - głupcami.,,

 

No nie wierzę że facet z tytułem naukowym może być tak źle wychowany ,żeby nie powiedzieć dosadniej . Czy on wie,że Pan go ośmiesza?

To też nie jest kwestią wiary. W dobrze znanym Panu wątku, który założyłem "komfortowe... 0-20kWh , Szanowny HenoK zapytał dr Dudę w temacie strat do gruntu - Szanowny HenoK zamieścił korespondencję na tym wątku. Może więc Pan sprawdzić to osobiście. Co za problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście to jest dowód na +1 C (a może jakieś źródło -link)

 

Jak Pan ogarnia te złożone metody skora ta prosta sprawia taki problem.

 

Nie chcę obrażać Pana Dydy bo nie słyszałem tej wypowiedzi .Pana jedynym argumentem jest " Bo dr Duda powiedział i ma nr 1 "

A może Pan coś pokręcił .Może to tak trudne ,że aż niepojęte.Może tylko dla wybrańców.Może ci wybrańcy z tego żyją i mają jakiś interes w firmach produkujących izolację.

 

Otworzyłem pierwszy w Polsce sklep z izolacjami w 1990 roku

133.jpg ale od 1997 nie izoluję - skupiłem się na wentylacji i ogrzewaniu.

 

Wyliczył Pan dlaczego wg dr Dudy głupcy kładą mniej niż 30 cm od gruntu, dlaczego tylko ktoś kto nie umie liczyć uważa, że więcej ciepła przy 0.1W/m2 xK ucieka dachem niż podłogą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomasz . Ponieważ używa Pan słów ogólnie uważanych za obraźliwe,a mając izolacji pod posadzką 18cm i nie czując się głupcem,nie pozostaje mi nic innego jak nazwać Pana głupcem promującym 30-40cm izolacji pod posadzką,nie mającym pojęcia o zasadach izolowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo rozum ,albo wiara.

 

Czy Pan Duda założył sektę .

 

A może Pan sprawdzić katalogi np ISOVER

http://ipaper.ipapercms.dk/SaintGobainConstruction/Isover/Grdetsjlv/Tjlisolerahemma/

http://ipaper.ipapercms.dk/SaintGobainConstruction/Isover/Byggisolering/IsoverBoken/ od str 46

 

Gdzie jest mniej jak 3x10cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomasz . Ponieważ używa Pan słów ogólnie uważanych za obraźliwe,a mając izolacji pod posadzką 18cm i nie czując się głupcem,nie pozostaje mi nic innego jak nazwać Pana głupcem promującym 30-40cm izolacji pod posadzką,nie mającym pojęcia o zasadach izolowania.

 

Jeszcze raz przypomnę - zacytowałem dr Ludomira Dudę - z tego forum! Może więc Pan też skieruje to do właściwego adresata... jeżeli chodzi o głupca. Jeżeli chodzi o 30cm - to proszę pisać do ISOVER czy ROCKWOOL czy URSA ... Tam wszędzie jest minimum 30 cm!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A który producent będzie pisał zeby stosowac mniej izolacji, wiecej izolacji, wieksza sprzedaż, wieksze zyski, kazde grabie grabią do siebie , a nigdy od siebie.

Prawdopodobnie isover jest w spisku producentów izolacji i dlatego oni zalecają stosowanie jak najwiekszych grubosci. Do tego spisku wciągneli i Pana i dr Dudę bo jak widac sama reklama nie wystarczy. Naiwnoscią byłoby sądzic za taka walka o izolowanie wynika tylko z przekonań. Zawsze mozna powiedziec dla odwrócenia uwagi ze spisek ciepłowników, ze sa szkodnicy głupcy, ze uczelnie zle kształcą, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 przy parkiecie

Typowy bełkot teoretyka

U mnie max to 30 przy największych mrozach

Byloby mniej gdybymgrzal 24 h a nie tylko 8h

Na posadzce mam 23 cm

Nie wiem czy dom nieizolowany jest powodem do dumy, ale każdy cieszy się z czego innego. Ja zajmuję się instalacjami ( ogrzewanie i wentylacja ) do domów izolowanych, więc rzeczą naturalną jest, że do izolowania domów będę namawiał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ma Pan może wersję Wietnamską:D

Na co to jest dowód ?

Czy budynek o przegrodach o wsp U >0,1 W/m2*K to dowód na głupotę i zbrodnię wobec inwestora.Czy należy go zburzyć .Czy uważa Pan ,że Polska to kraj głupców i jednego sprawiedliwego.

 

Dt dla dachu (w zależności od strefy ) to 36 - 44 K

Dt dla podłogi (przyjmując +1) to max 30 K

i tyle

dla budynku np 200 m2 (klocek) 10x10x6 m to

100m2 podłogi 30x100x0,1=300 wat

dach 100m2 40x100x0,1=400 wat

ściany 240 m2 40x240x0,1 =960 wat

jeszcze nieszczęsne okna i wentylacja

okna 10 szt 1,5x1,5 U 1,1 dt 40990 wat

no i słynna wentylacja ,trudna do zmierzenia ,ale można przyjąć 300 wat

straty związane z grubością izolacji to 1660 wat dla 30cm izolacji (dla głupców)

okna 960

wentylacja 300 wat

jak damy 50 cm (dla wybitnych jednostek) 1120 W

 

Różnica 540 W przy -20 C

Średnia różnica w sezonie 270W.

Wynika z tego ,że istotne jest ile osób przebywa w budynku .Oczywiście myślący wydzielają więcej ciepła niż niemyślący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...