Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym ogrzewać ?  

668 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czym ogrzewać ?

    • Kocioł na EkoGroszek
      121
    • Kocioł Zgazowujący Drewno
      46
    • Pompa Ciepła
      221
    • Kocioł na miał
      8
    • Kocioł gazowy
      138
    • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)
      87


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Beton komórkowy 24 + 20cm styro jest ok.

 

Jak poprawnie wykonać wentylację dachu to już fachowcy będą wiedzieli. Jest to ważny element, więc musi być zrobiony starannie.

 

Jeżeli nie musisz mieć w salonie "prawdziwego ognia" dla zachowania klimatu to podaruj sobie wszystkie kominy. Za X lat zapewne nawet w kuj-pom będzie zakaz palenia w piecach itp.

 

W warunkach zabudowy raczej nic nie piszą o pompa ch ciepła. Więcej będzie o odległościach od granic, ilości terenów zielonych na działce, rodzaju dachu itp.

 

Jeżeli nie potrzeba żadnych okienek do wentylowania (przewietrzania) strychu to na pewno z kominka bym zrezygnował a co za tym idzie z komina. W zasadzie patrzę w projekt i nic nie ma po za kominkami wentylacyjnymi ale znów ile ludzi tyle opinii. Nie obejmuje mnie plan zagospodarowanie więc musiałem wystąpić o warunki zabudowy a tam niestety byłem zmuszony wskazać główne źródło ogrzewania domu a o PC nawet w owym czasie nie myślałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje jak się okazuje w praktyce chore założenie co do budowy po raz kolejny daje znać o sobie. Wydawało mi się, że jak ogólnie będę wiedział czego chce, zarówno konstrukcyjnie jak i technologicznie to na etapie adaptacji przy wsparciu architekta wszystko uszczegółowię i dobiorę najlepsze rozwiązania. Okazało się że to jakieś wyimaginowane oczekiwania i jak sam nie będę wiedział to nikt mnie z błędu nie wyprowadzi. Qurczę jeszcze budowy nie zacząłem a już ma tego dość! Biorąc pod uwagę, że sama budowa ma być prowadzona systemem gosp. to dopiero rozgrzewka przed tym co mnie czeka...:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza pompa nawet przy -30 nie potrzebuje żadnego wspomagania.

 

Montujesz pompę, wyregulujesz sobie optymalne ustawienia dla komfortu i przez kolejne lata zapomnisz, że w ogóle coś tam działa.

 

Która to z pomp zapewnia takie parametry? Jak zerkam w ofertę to sądzę że rozmawiamy o Agregacie S+, co na ten system się składa...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Która to z pomp zapewnia takie parametry? Jak zerkam w ofertę to sądzę że rozmawiamy o Agregacie S+, co na ten system się składa...?

 

Każda będzie działać. Gwarancja utrzymania mocy jest do -20 co nie znaczy, że nie będzie dzialac w większe mrozy. Każda pompa (nie tylko nasza) powinna działać. Niektóre włączają dodatkowe grzałki.

 

Po szczegóły zapraszam do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami, gdyż dużo jest do opisywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy. Poza montażem pomp ciepła zajmujemy się również budową domów, więc możemy kompleksowo doradzić w zakresie całego projektu (nie tylko ogrzewanie).

 

Budynek pokazowy bez żadnych kominów (chyba jedyny w Wiecborku) mamy z zainstalowaną naszą pompą ciepła. Posiada zamontowane podliczniki dzięki którym sam możesz sprawdzić ile zużywa prąd, a nie tylko zachwalanie sprzedawcy ze będzie tanio :)

 

Chciałbym jutro podjechać do Was obejrzeć budynek, zebrać więcej informacji, dowiedzieć się jak to wszystko działa. Muszę się jakoś umówić, etc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówią, że do trzech razy sztuka u mnie wyszło że do pięciu:) Dziś znów zmiana konstruktora do adaptacji ale za to w końcu po raz pierwszy jestem zadowolony:) Kidy dziś poprzedniemu przedstawiłem Wasze koncepcje oraz pomysł rezygnacji z kominów (wszystkich kominów) stwierdził, że jakieś dyrdymały opowiadam i w żadnym wypadku nie powinienem słuchać takich bzdur. Przedpołudnie miałem znów zjechane, tysiąc myśli na minutę ale mówię cóż wujek google i dawaj szukanie architektów. Po którymś tam tel. trafiam na architekta, gadam, gadam o warunkach adaptacji no i w końcu dochodzę do tezy ewentualnej rezygnacji z kominów oraz montażu PC bądź pieca prądowego, uznając to za jakąś nowinkę a tu gość mi mówi, że jaka to nowość, że przy tym rozwiązaniu i niechęci do żywego ognia w kominku to rzecz dziś już zupełnie normalna...! Ale mnie zdziwko wzięło...od dziś to mój nowy adaptator...:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Mówią, że do trzech razy sztuka u mnie wyszło że do pięciu:) Dziś znów zmiana konstruktora do adaptacji ale za to w końcu po raz pierwszy jestem zadowolony:) Kidy dziś poprzedniemu przedstawiłem Wasze koncepcje oraz pomysł rezygnacji z kominów (wszystkich kominów) stwierdził, że jakieś dyrdymały opowiadam i w żadnym wypadku nie powinienem słuchać takich bzdur. Przedpołudnie miałem znów zjechane, tysiąc myśli na minutę ale mówię cóż wujek google i dawaj szukanie architektów. Po którymś tam tel. trafiam na architekta, gadam, gadam o warunkach adaptacji no i w końcu dochodzę do tezy ewentualnej rezygnacji z kominów oraz montażu PC bądź pieca prądowego, uznając to za jakąś nowinkę a tu gość mi mówi, że jaka to nowość, że przy tym rozwiązaniu i niechęci do żywego ognia w kominku to rzecz dziś już zupełnie normalna...! Ale mnie zdziwko wzięło...od dziś to mój nowy adaptator...:)

To pokazuje,że są kumate architekty :)

Gdybym nie chciał kominka w salonie to dach byłby wolny od kominów i od 3 lat jakoś katastrofy by nie było bez tych kominów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adi2016

Chcesz być lubiany na forum to:

-tylko parterówka

-max do 100m

-ściany z silki lub pustaków styro

-koniecznie na płycie fundamentowej (izolowanej najzwyklejszym styro)

-ogrzewanie PC lub kable

-brak kominka

-wentylacja mechaniczna z reku, odkurzacz centralny, programowalną instalację elektryczną

-panele foto na dachu, broń Boże solary

itp, itd.....

 

masz rozum to czytaj i wyciągaj wnioski....i uważaj na akwizytorów wszelkiej maści

 

a czym ogrzewać... to naprawdę nie ma znaczenia, wszystko i tak jest drogie i awaryjne;

w chwili obecnej to kable w 2 taryfie (są tańsze od PC)

ale prąd tylko drożeje przez eko debili...

to podłogówka plus kocioł elektryczny, bo zawsze można coś pod to podpiąć innego....

 

ja sam będę ogrzewał dom ekogroszkiem i tyle

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adi2016

Chcesz być lubiany na forum to:

-tylko parterówka

-max do 100m

-ściany z silki lub pustaków styro

-koniecznie na płycie fundamentowej (izolowanej najzwyklejszym styro)

-ogrzewanie PC lub kable

-brak kominka

-wentylacja mechaniczna z reku, odkurzacz centralny, programowalną instalację elektryczną

-panele foto na dachu, broń Boże solary

itp, itd.....

 

masz rozum to czytaj i wyciągaj wnioski....i uważaj na akwizytorów wszelkiej maści

 

a czym ogrzewać... to naprawdę nie ma znaczenia, wszystko i tak jest drogie i awaryjne;

w chwili obecnej to kable w 2 taryfie (są tańsze od PC)

ale prąd tylko drożeje przez eko debili...

to podłogówka plus kocioł elektryczny, bo zawsze można coś pod to podpiąć innego....

 

ja sam będę ogrzewał dom ekogroszkiem i tyle

pozdrawiam!

 

Obawiam się, że może być z tym ciężko..:) Na dziś rozważam dwie rzeczy po rozmowach z moim nowym konstruktorem a mianowicie:

1. Ogrzewanie kondensatem z zasobnikiem - tania instalacja co prawda wyższe rachunki w odniesieniu do PC.

2. PC, PW - bardzo drogo i drogo - sprawdzam lokalne dopłaty do tych cudów, możliwe że nie będzie tak źle.

 

Przemawia do mnie brak kominów, tańszy dach - nie mam okien połaciowych więc będzie bardzo prosto, kominka akurat mam dość (rozpatrywałem go tylko jako główne źródło ciepła), WM - tak ze względu na moją żonę (wiecznego alergika). Rozważam różne koncepcje - dostępna jest mnogość rozwiązań, coś dla siebie wybiorę:) Ciesze się że trafiłem na bardzo ogarniętego konstruktora, któremu nie muszę wszystkiego wskazywać i udowadniać że któreś z rozwiązań akurat dla mnie jest lepsze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adi2016

 

-panele foto na dachu, !

 

Panele foto też już nie.

Nowy rząd zmienia zasady. Fotopanele i wiatraki będą bez ulg, i trudno będzie sprzedać produkowany prąd czyli nie będą się opłacać. Musimy ratować polskie górnictwo i nie ma miejsca na nowoczesne EKO technologie dające prąd z niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panele foto też już nie.

Nowy rząd zmienia zasady. Fotopanele i wiatraki będą bez ulg, i trudno będzie sprzedać produkowany prąd czyli nie będą się opłacać. Musimy ratować polskie górnictwo i nie ma miejsca na nowoczesne EKO technologie dające prąd z niczego.

 

Nigdy nie chciałem paneli foto albo inaczej nigdy o nich nawet nie śniłem a co dopiero o myśleniu. Mam bardzo okrojony budżet więc jak to ktoś już zauważył trochę się miotam w swoich wyborach. Jak decyduje się na jedno z drugiego jak narazie muszę rezygnować... i tak w kółko. Męczące to trochę no ale cóż kiedy nie można się doczekać spełnienia się snów o własnym domu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

1. Ogrzewanie kondensatem z zasobnikiem - tania instalacja co prawda wyższe rachunki w odniesieniu do PC.

2. PC, PW - bardzo drogo i drogo - sprawdzam lokalne dopłaty do tych cudów, możliwe że nie będzie tak źle.

Możesz dokładniej rozwinąć te dwa punkty ?

tzn.co to znaczy drogo i ile konkretnie i za jakie marki i moce,co to znaczy tanio i ile konkretnie,co to znaczy tania i droga eksploatacja i ile konkretnie ?

@adi2016

ja sam będę ogrzewał dom ekogroszkiem i tyle

pozdrawiam!

Tutaj podobnie,co i ile i jak i czemu ale dokładnie i konkretnie chyba,że to jedynie takie kaprycho i chęć bycia w "awangardzie" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to nie ma - "wszyscy tak grzeją".. - i to jest logiczna odpowiedz, to że drogo, brudno i do tego trzeba się narobić to już inna sprawa, ale skoro wszyscy tak grzeją to na pewno jest dobrze..

co do paneli foto (tych na prąd) - jakby parę kW na trackerze dać to sporo dni by się opędziło na własnym prądzie nawet bez sprzedaży i bilansowania..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co mam wrażenie że tworzy się tu już jakaś paranoja eko i super oszczędności przy nie wiadomo jak dużych nakładach. Niespałem dziś całą noc rozpatrując setki za i przeciw, aż w końcu mówię sobie że coś tu jest nie tak! A mianowicie mieszkam obecnie w domku parterowym ok 100m2 takim z dawnych lat, gdzie fundamenty są nie ocieplone, na podłodze jest 10cm zwykłego styro, ściany to od 5-10 cm styropianu w zasadzie danego po to aby zrobić elewację, dach to zwykły monolit bez ocieplenia. Ogrzewanie to zwykłe grzejniki plus piec na drewno (zwykły nie zgazowujący), koszt kotłowni to ok 5 tysi. i teraz najciekawsze bo rocznie (ciepła woda grzana z pieca cały rok) zużywam ok 17 do 20 m3 sosny czasem w to wchodzi trochę drzewa liściastego. Drewno nie pierwszej jakości tylko z corocznej przecinki suszków (mam swój las) zwykłe sprzątanie lasu, cena za m3 nie przekracza 90zł. A teraz moje pytanie jak to się ma do nowego domu, który zaczynam budować gdzie na samo ocieplenie zgodnie z obecnym projektem wydam ok 35 tyś. jak to się ma do PC, której koszt zakupu to przynajmniej 23 tyś. zł., gdzie roczny koszt eksploatacji szacowany jest na ok 2 tyś. zł...? Koszt ogrzewania i rocznego przygotowania C.W.U w domu, w którym obecnie mieszkam to ok. 1500-2000zł plus prąd taryfa G12 rachunki za ostatni rok to 1200zł (absolutnie nie zwracając uwagi na tańszy prąd). Ja już tu czegoś po prostu nie rozumiem!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...