Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym ogrzewać ?  

668 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czym ogrzewać ?

    • Kocioł na EkoGroszek
      121
    • Kocioł Zgazowujący Drewno
      46
    • Pompa Ciepła
      221
    • Kocioł na miał
      8
    • Kocioł gazowy
      138
    • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)
      87


Recommended Posts

Nie wiem czy dom nieizolowany jest powodem do dumy, ale każdy cieszy się z czego innego. Ja zajmuję się instalacjami ( ogrzewanie i wentylacja ) do domów izolowanych, więc rzeczą naturalną jest, że do izolowania domów będę namawiał.

 

Jakos do izolowania domu z 95 r. (280 m) Pan nie namawiał, tylko wm i pompe p-p zinstalował, pomijając ze dom nie był i nie jest izolowany, ale zysk i zarobek jest. Dlaczego własciciel owego domu nie chciał go zaizolować? Dlaczego Pan tak słabo go przekonywał? Mnie Pan wytyka porażki w przekonywaniu, a sam tez nie daje rady. Ot filozofia Kalego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Radzę więc Sobie sprawdzić jakie są zyski słoneczne na dachu i znając delta T do gruntu (23 st.C minimum) i do dachu (16 st. maksimum) i wyjdzie Panu dlaczego tych co dają mniej jak 30cm od gruntu nazywa się głupcami.

 

Jak Pan określa zyski od słońca.

Czy głupcami są gdy słońce świeci .Całe szczęście ,że w zimie dzień jest krótszy.

Można wykazać ,że przez 8 godzin na dobę jesteśmy głupi w okresie grzewczym .Ale jak uwzględnimy kąt nachylenia dachy ,zorientowanie wzgledem północy, i ilość dni słonecznych w okresie grzewczym . Generalnie jesteśmy głupcami przez jakieś 10 % sezonu grzewczego .

Ale 90% źle świadczy o naszych adwersarzach. Nie sądziłem ,że to da się policzyć .:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dom nieizolowany jest powodem do dumy, ale każdy cieszy się z czego innego. Ja zajmuję się instalacjami ( ogrzewanie i wentylacja ) do domów izolowanych, więc rzeczą naturalną jest, że do izolowania domów będę namawiał.

 

To prawda cieszę sie ze swojego nieizolowanego nego domu

Życzę każdemu pana

Klientowj rachunku za co w okolicach 700

Zl rocznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda cieszę sie ze swojego nieizolowanego nego domu

Życzę każdemu pana

Klientowj rachunku za co w okolicach 700

Zl rocznie

No widzi Pan, z czego to się niektórzy cieszą? A Pan nydar się obraża na dr Dudę!

Co do 700zł - za sezon - to normalne rachunki przy prądzie w domach izolowanych, ale mało ambitne, za 5 lat wchodzi standard zeroenergetyczny w UE, dlatego już dziś w taki standard wchodzę. Dom z autonomicznym systemem ustawienia temperatury - to jest to co mnie aktualnie kręci. Jak Panu te 700zł za sezon zbrzydnie - zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Pan określa zyski od słońca.

Czy głupcami są gdy słońce świeci .Całe szczęście ,że w zimie dzień jest krótszy.

Można wykazać ,że przez 8 godzin na dobę jesteśmy głupi w okresie grzewczym .Ale jak uwzględnimy kąt nachylenia dachy ,zorientowanie wzgledem północy, i ilość dni słonecznych w okresie grzewczym . Generalnie jesteśmy głupcami przez jakieś 10 % sezonu grzewczego .

Ale 90% źle świadczy o naszych adwersarzach. Nie sądziłem ,że to da się policzyć .:p

 

Ja nie określam - Pan twierdzi, że umie liczyć, więc tylko przypominam, by uwzględnić w liczeniu dach nagrzany Słońcem. Ale jeżeli Pan nie chce tego robić, to i bez tego wyjdzie, że przy 30 cm styropianu w podłodze i dachu - więcej ciepła zimą ucieka do gruntu ( deltaT 23 st. i mnożenie x 1.4 ) niż dachem - delta T 16st. bez uwzględniania zysków słonecznych.

To naprawdę proste liczenie - może dlatego dr Duda tak określa tych co liczyć takich prostych spraw nie potrafią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi 700 zl zbrzydnie to zejśe z 24 w domu na 21

Dla jasności te 700 to podane z górką

A ile powinienem płacić zeby bylo ok

 

Na domu powinienes zarabiać czyli nie -700. a +700 zł. A tak na marginesie to czy 700 zł za ogrzewanie (przy 24 oC) moze zbrzydnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie określam - Pan twierdzi, że umie liczyć, więc tylko przypominam, by uwzględnić w liczeniu dach nagrzany Słońcem. Ale jeżeli Pan nie chce tego robić, to i bez tego wyjdzie, że przy 30 cm styropianu w podłodze i dachu - więcej ciepła zimą ucieka do gruntu ( deltaT 23 st. i mnożenie x 1.4 ) niż dachem - delta T 16st. bez uwzględniania zysków słonecznych.

To naprawdę proste liczenie - może dlatego dr Duda tak określa tych co liczyć takich prostych spraw nie potrafią?

 

Skad dT=23 oC i skąd te 1.4 (prosze podac stosowną normę i rozdział)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delta T Szanowny Panie, to różnica temperatur między powierzchnią gruntu a dolną powierzchnią wylewki w której jest ogrzewanie podłogowe. Temperatura mierzona jest termometrem z czujnikiem NTC nie internetem. Odejmując od temperatury spodu wylewki temperaturę gruntu pod styropianem - otrzymujemy różnicę czyli delta T.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delta T Szanowny Panie, to różnica temperatur między powierzchnią gruntu a dolną powierzchnią wylewki w której jest ogrzewanie podłogowe. Temperatura mierzona jest termometrem z czujnikiem NTC nie internetem. Odejmując od temperatury spodu wylewki temperaturę gruntu pod styropianem - otrzymujemy różnicę czyli delta T.

 

Ja wiem jak sie mierzy dT, ale prosze nie wmawiać ze zawsze ona jest stała , przez wiekszą czesc sezonu grzewczego będzie mniejsza. To prosze jeszcze te normę i 1.4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi 700 zl zbrzydnie to zejśe z 24 w domu na 21

Dla jasności te 700 to podane z górką

A ile powinienem płacić zeby bylo ok

 

Dom izolowany zużywa do 30 kWh/m2 - dom dobrze izolowany ( pasywny) połowę tego, Dom z autonomicznym ogrzewaniem i chłodzeniem ma niewielkie PV na zasilaniu - dające 5-8 kWh średnio dobowo - może to być wsparte małą 60cm wiatrownią.

Czyli dom 120m2 dobrze izolowany wychodzi 700zł przy uwzględnieniu zysków ze światła komputerów i rtv.

A ponieważ różnica w kosztach izolacji jest mniejsza lub porównywalna do różnicy w kosztach instalacji - to dom 120m2 grzany za 700 zł jest tańszy od starych domów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem jak sie mierzy dT, ale prosze nie wmawiać ze zawsze ona jest stała , przez wiekszą czesc sezonu grzewczego będzie mniejsza. To prosze jeszcze te normę i 1.4.

 

1.4 to nie ja!!! To dr Duda i Polska Norma!

A skoro Pan wie co to delta T i jak się ją mierzy, to albo Pan nie mierzył albo mija się z prawdą nie bez udziału świadomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.4 to nie ja!!! To dr Duda i Polska Norma!

A skoro Pan wie co to delta T i jak się ją mierzy, to albo Pan nie mierzył albo mija się z prawdą nie bez udziału świadomości.

 

Ja wiem ze te 1.4 to nie Pan, prosze tylko o podanie nr normy i rozdziału gdzie to 1.4 jest opisane.

dT sie w czasie sezonu grzewczego zmienia bo zmienia sie temp posadzki i gruntu, stała przez cały ten okres nie bedzie, gdzie tu mijanie sie prawdą?.

Jezeli juz to Pan sie z ta prawdą mija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura gruntu pod domem jest tym wyższa im gorsza jest izolacja, im więcej ten grunt grzejemy. Jeżeli nie grzany grunt na tej głębokości ma +1 to im cieńsza izolacja tym wyższa temperatura - przy 30 cm jest od +3 do +5 zależnie od zimy.

A co do "łże" ... Co Pan ma napisać, gdy położył Pan 18cm ? Przyznać rację dr Dudzie czy mnie, czy ISOVEROWI czy ... po tych "głupkach? Co Pan może innego napisać ? Temperaturę się mierzy i to w dość prosty sposób. Co tu jest dziwnego w tym, że grunt im mniej jest grzany tym jest zimniejszy??? Co w tym dziwnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak ostro, Pan Tomasz uzywając jego języka po prostu "mija się z prawdą nie bez udziału świadomości"

 

na dworcach świata

w toaletach i wagonach

poezja z grafiką się splata

to twórczość szalona

artyści są różni

techniki cudowne

tematy nie z próżni

a pointy wymowne

galerie są wszędzie

w miejscach ustronnych

choć powstają w pędzie

sporo zwiedzać jest skłonnych

olśnienie to czy natchnienie

wewnętrzny wrzątek twórczy

przymus i przeznaczenie

...a wolne miejsce się kurczy

wypuśćmy kabiny na peron

nie zakrywajmy kultury rozkładem

chrońmy weny testosteron

..a ja? ..ja chyba nie pojadę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dworcach świata

w toaletach i wagonach

poezja z grafiką się splata

to twórczość szalona

artyści są różni

techniki cudowne

tematy nie z próżni

a pointy wymowne

galerie są wszędzie

w miejscach ustronnych

choć powstają w pędzie

sporo zwiedzać jest skłonnych

olśnienie to czy natchnienie

wewnętrzny wrzątek twórczy

przymus i przeznaczenie

...a wolne miejsce się kurczy

wypuśćmy kabiny na peron

nie zakrywajmy kultury rozkładem

chrońmy weny testosteron

..a ja? ..ja chyba nie pojadę

 

Cóz ma to grafomaństwo z temp gruntu i normą ze wsp 1.4 wie tylko Pan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóz ma to grafomaństwo z temp gruntu i normą ze wsp 1.4 wie tylko Pan.
Przepraszam bardzo. Wiem, że Pan nie zrozumie, dlatego nie powinienem. Ale dobrze, że Pan czytanie opanował. Jeszcze popracujemy na tabliczką mnożenia - bo delta T to już Pan zrozumiał. Będzie Pan liczył straty do gruntu jak dr Duda.

A co się ma...

Dlaczego tak ostro, Pan Tomasz uzywając jego języka po prostu "mija się z prawdą nie bez udziału świadomości"
Chodzi o kulturę pisania po Polsku. Nie jestem fanem, by forum np muratora przypominało napisy z toalet dworcowych. Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo. Wiem, że Pan nie zrozumie, dlatego nie powinienem. Ale dobrze, że Pan czytanie opanował. Jeszcze popracujemy na tabliczką mnożenia - bo delta T to już Pan zrozumiał. Będzie Pan liczył straty do gruntu jak dr Duda.

A co się ma... Chodzi o kulturę pisania po Polsku. Nie jestem fanem, by forum np muratora przypominało napisy z toalet dworcowych.

 

Bardzo szkoda ze nie odniósł sie Pan do tego mijania z prawdą a odniósł sie do formy przekazu.

I dalej nie ma odniesienia do normy, tak ciezko jest podac numer i rozdział?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...