Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym ogrzewać ?  

668 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czym ogrzewać ?

    • Kocioł na EkoGroszek
      121
    • Kocioł Zgazowujący Drewno
      46
    • Pompa Ciepła
      221
    • Kocioł na miał
      8
    • Kocioł gazowy
      138
    • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)
      87


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

stałem przed podobnym wyborem co ty - jakie ogrzewanie - dostęp do gazu mam ( węgiel czy drewno tanio mogę kupić ) przeliczać można każdy grosz a i tak o wielu elementach w wyliczeniach zapomnisz. ja może mógł bym płacić mniej rocznie za media a i tak idę w pompe PW z gazu czy węgla chłodu w domu miał nie będe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaz:

przyłącze 2.300

od skrzynki do domu i wewnątrz - ok 3 .000

rura do spalin -(zestaw do szachtu +rura) - ok 1.000

kocioł immergas 12kw z zasobnikiem, sterownikiem - 5.500

montaż 500 zł

 

całosć 12.300 zł - załóżmy że czegoś nie policzyłem , to zaokrągle do 13 tys zł

 

PC-

nawet nie wiem co tam liczyć ale najniższą ofertę jaką uzyskałem to jakieś 30 tys za kotłownię niby w całości

 

czyli 17 tys zł róznicy, (nawet jakbym utargował na 28 tys to pozostaje 15 tys różnicy)

 

dodam że liczę raczej na korzyść PC bo chyba naciągane jest to że różnica w cenie za kWh wynosi 0,12 zł,

zauważ też że zaniżyłem koszt pompy

 

moim zdaniem koszt 0,10zł za kWh w przypadku pompy jest naciągany, jak to policzyłeś ?

niech np, kosztuje 0,12 zł a z gazu jak ktoś podawał 0,21zł to już się robi nie 1900 a 1440 zł różnicy

Edytowane przez sony87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sony87 mylisz się pompa z montażem to koszt od 20-30 tyś w zależności od marki ( można i taniej ale ja bym bał sie przy sporych mrozach )

 

wiem że pomiędzy 20 a 30 tys , ale z naciskiem na 30

napisałem 28 więc łapie się w tym przedziale

patrzę na gruntową z poziomym kolektorem o mocy ok 11 kW lub powietrzną 12kW bądź 14kW

 

jakby rzeczywiście kosztowała 20-22 tys cała kotłownia z PC to zmienia postać rzeczy, ale takiej oferty nie znajdę, ktoś od czasu do czasu rzuci że niby on/sąsiad/wujek/kumpel tyle zapłacił ale jak zapytać o szczegóły to nagle milknie...

Edytowane przez sony87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaz:

przyłącze 2.300

od skrzynki do domu i wewnątrz - ok 3 .000

rura do spalin -(zestaw do szachtu +rura) - ok 1.000

kocioł immergas 12kw z zasobnikiem, sterownikiem - 5.500

montaż 500 zł

 

całosć 12.300 zł - załóżmy że czegoś nie policzyłem , to zaokrągle do 13 tys zł

 

PC-

nawet nie wiem co tam liczyć ale najniższą ofertę jaką uzyskałem to jakieś 30 tys za kotłownię niby w całości

czyli 17 tys zł róznicy, (nawet jakbym utargował na 28 tys to pozostaje 15 tys różnicy)

 

dodam że liczę raczej na korzyść PC bo chyba naciągane jest to że różnica w cenie za kWh wynosi 0,12 zł,

zauważ też że zaniżyłem koszt pompy

 

moim zdaniem koszt 0,10zł za kWh w przypadku pompy jest naciągany, jak to policzyłeś ?

niech np, kosztuje 0,12 zł a z gazu jak ktoś podawał 0,21zł to już się robi nie 1900 a 1440 zł różnicy

To podaj co w tej kotłowni "niby w całości" jest, bo znowu poruszasz się w oparach domysłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

patrzę na gruntową z poziomym kolektorem o mocy ok 11 kW lub powietrzną 12kW bądź 14kW

Każdy kto się zna,powtarza Ci,że są to za duże moce dla Twojego domu,nie może Ci to wejść do głowy ?

map78 ogrzewa starszy dom 190m2 powietrznym T-CAP-em 9kW,przy okazji przeszedł z węgla na pompę,assasello ogrzewa nowy dom 300m2 powietrznym T-CAP-em 9kW.

Poszukaj ich i poczytaj a nie idiotyzmy jakieś opowiadasz,masz rację Twój dom,Twój kapys,możesz nawet patrzyć na 20kW ale będzie to kretyństwo z twojej strony,masz prawo oczywiście takim być...

Ale sądzę,że to jest dlatego żeby jedynie uzasadnić swoje głupie rozumowanie.

jakby rzeczywiście kosztowała 20-22 tys cała kotłownia z PC to zmienia postać rzeczy, ale takiej oferty nie znajdę, .

Oczywiscie,że nie znajdziesz,podobnie nie znajdziesz takiej oferty na moc 20kW ale jak się chce znajdować oferty dla domu 500m2 a nie dla 200m2 to tak będzie.

W dalszym ciągu nie podałeś obciążenia cieplnego swojego domu przy -20st.C,a więc jakie jest ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rozmowach z instalatorami montujacymi pompy podaje dane domu i oni mi mówią o takiej mocy. Oryginalnie mój dom potrzebuje ok 70kwh/m2 na m2 ale ze nieco ulepszanie projekt to zakładam że będzie potrzebował ok 60 może nawet mniej.

Myjk nie wiem co dokladnie wchodzi w skład kotłowni na pc oprócz samej pompy, zasobnika , zaworów , podaje cenę z oferty.

Jestem z Lubelskiego, także trzeba też wziąć pod uwagę że temp całoroczne sa nieco niższe tu niż np od Wrocławiem.

Zawsze lepiej przeszacowac niż niedoszacowac. Ale nawet niech będzie ten tcap 9 kW to nadal nie kosztuje on 20-22 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Trzeba otwarcie powiedzieć, że T-Cap ma o wiele mocniejszą sprężarkę niż 9KW. Dobrze wiesz, że właśnie to pomaga pompie utrzymywać stałą grzewczą przy niskich temperaturach.

No to jest oczywiste przecież i ja to wiem ale nie znamy w dalszym ciągu obciążenia cieplnego sony87 a facio opowiada androny jakieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
W rozmowach z instalatorami montujacymi pompy podaje dane domu i oni mi mówią o takiej mocy.

SUSPENSER i każdy sprzedawca kotłów na węgiel robi inwestorów podobnie za idiotów sprzedając im kotły o znacznie większej mocy niż potrzebuje ich dom.

Podobnie jest z Tobą,Ciebie też robią za idiotę a Ty łykasz,o tym już pisałem.

Bez OZC dla każdego sprzedawcy jesteś łosiem i owcą do strzyżenia bo Ty powinieneś żądać konkretnej mocy grzewczej wg OZC.

 

Oryginalnie mój dom potrzebuje ok 70kwh/m2 na m2 ale ze nieco ulepszanie projekt to zakładam że będzie potrzebował ok 60 może nawet mniej.

To o niczym nie świadczy i nie ma nic do rzeczy,dopóki nie poznasz obciążenia cieplnego domu.

Myjk nie wiem co dokladnie wchodzi w skład kotłowni na pc oprócz samej pompy, zasobnika , zaworów , podaje cenę z oferty.

Kolejny błąd o jakim też pisałem,Ty jako inwestor powinieneś żądać rozbicia oferty na elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy wpisy kogoś z forum mogą być dla mnie wyrocznia ? Pisalem nawet do użytkowaniika asasello bo w jednym z tematów napisał że kumpel czy sąsiad montuje pc, wm z reku średniej klasy i podlogowke za 37 tys brutto , fajnie , ja też chce tak, ale ciekawe dlaczego nie odpisał jak poprosiłem o kontakt do tej firmy/osoby która to montuje.

O tym mówię że niektórzy nawet na siłę zaniżają koszt inwestycji w pc żeby pokazać jaką to fajna sprawa,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Tylko czy wpisy kogoś z forum mogą być dla mnie wyrocznia ?

Wyrocznią dla Ciebie powinno być OZC i nic więcej.

Na podstawie OZC swobodnie możesz porównywać kazdy system grzewczy i to Ty byś wtedy wyzwał od idiotów tych którzy Ciebie próbują za niego robić,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Dobra podaje 9,8 do 10kW, margines błędu 10% co polecasz ?

Nic nie polecam bo nie jestem od polecania.

Ja tylko kwestionuje Twoje głupie pisanie a Ty jesteś inwestorem,żeby zbierać oferty ale powietrzna o mocy 12-14kW przy takim obciążeniu to głupota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to właśnie chodzi że krytykujesz wszystkich którzy myślą i robią inaczej niż Ty tak jakbys poznał jedyna prawdę objawiona a wszyscy wokół to ciemnogród. Troche to irytujące.

Nie ukrywam że specjalnie wkladam kij w mrowisko tak aby każdy kto to przeczyta mocno się zastanowił zanim wybierze źródło ciepła. Nie ukrywam też że się na tym wszystkim nie znam, i nie muszę, znam siw trochę na lekach i trochę na stomatologii a nie muszę się znać to znaczy nie powinienem się znać na instalacjach żeby z sensem wybrać moc urządzenia. Ale taki kraj że każdy każdego chciałby nabić w butelkę i przez to sporo czytam i się do kształcić zanim podejmę jakąś decyzję. W tym celu zarejestrowałem się na forum .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...