Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym ogrzewać ?  

668 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czym ogrzewać ?

    • Kocioł na EkoGroszek
      121
    • Kocioł Zgazowujący Drewno
      46
    • Pompa Ciepła
      221
    • Kocioł na miał
      8
    • Kocioł gazowy
      138
    • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)
      87


Recommended Posts

Nic nie polecam bo nie jestem od polecania.

Ja tylko kwestionuje Twoje głupie pisanie a Ty jesteś inwestorem,żeby zbierać oferty ale powietrzna o mocy 12-14kW przy takim obciążeniu to głupota.

 

 

Może nie takie głupie te moje wyliczenia skoro ciężko je podważyć. Podałem Ci to obciążenie więc udowodnij że Ty masz rację . Użyj argumentów .

Liczyłem że jak poznasz ta liczbę o którą tak prosiłeś to się wykazesZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A czy jest tu jakiś posiuadacz kominka akumulacyjnego zgazowującego drewno ?

Kominek zagazowujący jak najbardziej tylko trzeba to wytworzone ciepło jeszcze odbierać cały czas.

 

 

Rawena 2 , do grzania prawie 200m2 podłóg, nie liczę garażu z kotłownia ok 43m2

 

Ale garażu chyba nie będziesz grzać?

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Nie ukrywam że specjalnie wkladam kij w mrowisko tak aby każdy kto to przeczyta mocno się zastanowił zanim wybierze źródło ciepła.

Dlatego sądzę,ze albo jesteś idiotą albo spamerem bo nie potrafisz odpowiedzieć na proste pytania dot.domu którego budujesz bo wszak to są podstawowe pytania podstawowe pytania dla każdego inwestora budujacego dom.

Zatem kim jesteś ? Idiotą czy spamerem ?

Sądzę,że obojgiem...

 

Ponieważ tylko idiota nie rozpatrywałby tego jeśli uparł by się na gaz a nie rozpatrywałby COP-u:

I jeszcze prąd,koszt eksploatacji 16000kWh czyli 4800zł

-kocioł Elterm 2500zł

-montaż-500zł

-bojler-1000zł

SUMA INWESTYCJI 4000zł.

 

Jak nie jesteś idiotą to jak u Ciebie wygląda ogrzewanie prądem ?

8 lat masz gratisowe w stosunku do gazu ?

Z Ciebie sony87 idiota czy spamer ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to wyrocznia ale też mój dom nie będzie termosem. Nie zamierzam robić jakiś inwestycji typu montaż okien w warstwie styropianu bo uważam to za nieuzasadnione ekonomicznie, ocieplenie raczej dobre a nie bardzo dobre. Styro ma być bialy a nie grafit , wełna z średniej półki a nie najdroższa itd. Chcialbym zrobić dobrze ale za rozsądne pieniądze. Zawsze można zrobić lepiej ale najczęściej staj się to nieekonomiczne. Zawsze jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to wyrocznia ale też mój dom nie będzie termosem. Nie zamierzam robić jakiś inwestycji typu montaż okien w warstwie styropianu bo uważam to za nieuzasadnione ekonomicznie, ocieplenie raczej dobre a nie bardzo dobre. Styro ma być bialy a nie grafit , wełna z średniej półki a nie najdroższa itd. Chcialbym zrobić dobrze ale za rozsądne pieniądze. Zawsze można zrobić lepiej ale najczęściej staj się to nieekonomiczne. Zawsze jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze

 

I dlatego azeby policzyc opłacalnosc zmian jakosci/ grubosci materiałow izolacyjnych, okien itd. konieczne są obliczenia ozc. Bez nich to jak błądzenie we mgle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to wyrocznia ale też mój dom nie będzie termosem. Nie zamierzam robić jakiś inwestycji typu montaż okien w warstwie styropianu bo uważam to za nieuzasadnione ekonomicznie, ocieplenie raczej dobre a nie bardzo dobre. Styro ma być bialy a nie grafit , wełna z średniej półki a nie najdroższa itd. Chcialbym zrobić dobrze ale za rozsądne pieniądze. Zawsze można zrobić lepiej ale najczęściej staj się to nieekonomiczne. Zawsze jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze

 

I właśnie dla takich informacji warto wydać te pare stów na ozc. Ty tylko wiesz ile musisz dopłacić do grafitu w stosunku do białego, nie wiesz ile zyskasz wybierając grafit. Izolacji już nie poprawisz, system grzewczy za 5-10-20 lat możesz wymienić.

 

ps. nie mam okien w warstwie ocieplenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
czegoś nie rozumiem...

 

assasello 300m2 domu, pompa 9kW.

Arturo72 118m2 domu pompa też 9kW

 

chyba, że ten pierwszy to pasywniak a ten drugi "wiadro litrowy"

 

i dalej twierdze, że nie mam nic tańszego od czystego prądu

Dużo,rzeczy nie rozumiesz:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181569-D%C4%85%C5%BCenie-do-spe%C5%82nienia-marzenia-Mila-IV-raczej-energooszcz%C4%99dna-)&p=5229177&viewfull=1#post5229177

Linki tam nie działają ale to jest ta pompa 8kW z 5kW przy -15st.C:

http://www.atlantic-polska.pl/nasze_produkty/energie_odnawialne/extensa/

 

I ja także uważam,że prąd jest najtańszy...

 

Wicie czegoś nie rozumie w swojej charakterystyce energetycznej, mianowicie dlaczego zastosowanie pompy ciepła w moim projekcie automatycznie zmniejsza zapotrzebowanie energetyczne budynku ze 105Kwh/m2/R do 26Kwh/m2/R...?

 

www.dobredomy.pl/kalkulator/nina/

 

Powyżej strona z kalkulatorem.

Dzięki COP,zmniejsza się ilość pobranej energii do ogrzewania w stosunku do oddanej czyli do potrzeb domu.

Zależnie od rodzaju pompy ilość energii zmniejsza się 3 lub 4 krotnie.

Jak dom na ogrzewanie potrzebuje np.10000kWh to dyle dostanie ale zużycie energii przy COP3 będzie wynosiła 3300kWh i za tyle tylko zapłacisz.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUSPENSER i każdy sprzedawca kotłów na węgiel robi inwestorów podobnie za idiotów sprzedając im kotły o znacznie większej mocy niż potrzebuje ich dom..

 

Kocioł trzeba dobrać nieco większy niż zapotrzebowanie, podobnie każdy inny system grzewczy, ale oczywiście z umiarem.

 

Sam masz pompę z tego co piszesz przewymiarowaną o prawie 300% i nie narzekasz.

 

Pisać na forum jest łatwo, ale podpisanie z kimś realnej umowy i wzięcie odpowiedzialności za dobór to już co innego - może dlatego tak szybko zakończyłeś prezesowanie w firmie od pomp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy wpisy kogoś z forum mogą być dla mnie wyrocznia ?,

 

Oczywiście, że nie powinny, pisać można różne głupoty dokąd się za to nie odpowiada.

 

Na innym forum kolejny raz proszę o ofertę dla mnie na pompę od pewnego nawiedzonego, który wciąż rozgłasza jak tanio kosztuje montaż i jaka to super sprawa - niestety pomimo nalegań nie chce mi złożyć oferty i podpisać umowy na montaż w moim domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A

Następny "mądry inaczej",akurat moja pompa ma moc grzewczą przy 0st.C 9kW jaki i przy -15st.C dalej ma 9kW.

I nie mam mocno przewymiarowanej bo to był czysty przypadek,że mam taką jaką mam,miałem mieć pompę która przy 0st.C miała 8kW ale już przy -15st.C jedynie 5kW i ona byłaby najbardziej odpowiednia i optymalna dla mojego domu z obciążeniem cieplnym 3,5kW..

 

Nie interesuje mnie twoja tylko konkretny przypadek, w którym wychodzi 6 kW i zwracam uwagę na ten "szczegół".

 

Skoro wg ciebie przewymiarowanie o prawie 300% [3,5 - 9kW] to nie jest mocne przewymiarowanie to co nim jest ?

 

Jak to optymalna by była 5 kW przy obciążeniu 3,5 kW - toż to przewymiarowanie o 50% :bash:

 

Proponuję uważać na słowa i obrażanie innych forumowiczów bo możesz kogoś kiedyś spotkać oko w oko i potwierdzi się zasada "kozak w necie, pipka w świecie".

 

Swoją nieznajomością matematyki i fizyki nieraz się przez kilka lat pisania ośmieszyłeś więc nie fikaj i nie prowokuj do przypominania "kwiatków".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Sam masz pompę z tego co piszesz przewymiarowaną o prawie 300% i nie narzekasz.

Po pierwsze,w przypadku urządzenia zasilanego prądem nie ma czegoś takiego jak "przewymiarowanie" bo nie będzie z tego tytułu ani strat ani zysków na sprawności bo zawsze będzie to 100% a "przewymiarowanie" ma tutaj pozytywny wpływ na możliwość wykorzystania w jak największym stopniu tańszej taryfy.

W przypadku kotłów na węgiel "przewymiarowanie" ma bardzo duże znaczenie bo im praca kotła z niższą mocą tym sprawność maleje czyli kasa idzie w komin a "ognia" nie zatrzymasz i nie wyłaczysz tak jak pradu.

Po drugie,od tego właśnie jest OZC,zeby dobrać odpowiednią moc do potrzeb domu dlatego wśród węglowców są takie właśnie "elementy" i to dzięki Wam sprzedawcom.

Po trzecie,z OZC wyszło mi,że obciążenie cieplne przy -20st.C wynosi 3,5kW i stąd była decyzja,żeby brać tego Atlantica z 5kW przy -15st.C.

Jak to optymalna by była 5 kW przy obciążeniu 3,5 kW - toż to przewymiarowanie o 50% :bash:

Wytłumacz mi idiocie,co rozumiesz pod pojęciem przewymiarowania grzałki ?

Jaki skutek to przyniesie jeśli chodzi o ogrzewanie domu ? Jak dom potrzebuje 3,5kW a grzeje go urządzenie elektryczne o mocy 5kW ?

Albo z siebie zrobisz idiotę albo tłumacz.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów wcześniej przedstawiłem moje zapotrzebowanie na cieplo z kapelusza w wysokości 16000kwh oraz 10-11 kW zapotrzebowania na moc. Wiele osób się dziwiło że dużo, a dziś dostałem wycenę na pompę i wyliczone na szybko przez firme zapotrzebowanie w wys ponad 17000kwh ( przy nieznacznym ogrzewaniu garażu) oraz 10,5 kW mocy.

Załóżmy że zlecam komuś OZC i po wielogodzinnych wyliczeniach otrzymuje wynik X - tak samo moge wierzyć temu jak i tamtemu, bo każdy się może mylić i nawet moje wyciągnięte z kapelusza cyfry też łapią się w widelkach błędu.

Dlatego każdy nieco przewymiarowuje źródło ciepła by spać spokojnie, ale Arturo poleca niższa moc urządzenia żeby pokazać że można taniej, a sam ma mocno przewymuarowana pompę.

Ps za tcap 9kW otrzymałem wycenę na ponad 27 tys zł także nic się nie zmieniło w moich poglądach, tzn pc nie jest w wielu przypadkach uzasadniona ekonomicznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
...

 

I jeszcze prąd,koszt eksploatacji 16000kWh czyli 4800zł

-kocioł Elterm 2500zł

-montaż-500zł

-bojler-1000zł

SUMA INWESTYCJI 4000zł.

To o 10tys.zł taniej w inwestycji niż gaz ziemny a tylko o 1300zł drożej niż gaz w eksploatacji.

10000zł/1300zł=prawie 8 lat.

Co ty na to ?

:D

Koszty zrownaja się mniej więcej po 7-8 latach, ale jak doliczyć zesk z zaoszedzonych 15-16 tys to może po 10 latach

Czy jest sens ładować kasę żeby myśleć o oszczędnościach za 10 lat ?

:D

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...