Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym ogrzewać ?  

668 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czym ogrzewać ?

    • Kocioł na EkoGroszek
      121
    • Kocioł Zgazowujący Drewno
      46
    • Pompa Ciepła
      221
    • Kocioł na miał
      8
    • Kocioł gazowy
      138
    • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)
      87


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A kto ci każe robić komin ?

Mozesz zrobić wyrzut przez ścianę.

 

Nikt mi nie każe ale jeszcze miesiąc temu nie wyobrażałem sobie, żeby ich nie było a architekci, z którymi omawiałem adaptacje utwierdzali mnie w tym przekonaniu. Dzięki forum czyli dzięki Wam znalazłem w końcu architekta, którego to w żaden sposób nie dziwiło:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to kotłownia wraz instalacją ogrzewania podłogowego, poszukaj innych ich ofert, z rekuperatorem systemiar vr 300 - wszystko na gotowo 38 tyś.

 

Masz rację licząc absolutnie każdą złotówkę to z pewnością gaz będzie tańszy w montaży - pytanie tylko o ile 2 czy 10 tysięcy - ale to już inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Tak na marginesie to wolę poszukać dofinansowań do PC bo takowe istnieją chociażby z NFOŚiGW a niżeli dyskutować o zasadności zakupu droższej PC w odniesieniu do gazu.

 

Pamiętaj, że z tym dofinansowaniem też nie jest tak różowo. Polska jako jedyny kraj w UE od dofinansowania pobiera podatek. Głupota do kwadratu. Najpierw dają Ci np 10000zł a poźniej każą od tego zapłacić 18% :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kWh z gazu w tej chwili to ok 21 gr, Arturo nieco zawyża ten koszt, a zaniża koszt kWh z prądu .

 

To niestety nie jest prawda. Proszę podać cenę za m3 gazu, a potem pomnożyć razy 8.5 -9. Powyżej podana kwota wynika ze współczynnika konwersji przyjęctego przez dostawcę, który zakłada, iż z 1 m3 gazu uzyskamy (na całej instalacji) ponad 11 kWh. Jak to się ma do rzeczywistości? Jeśli kotłownia działa na potrzeby CO w granicach 9 kWh, a na potrzeby CWU w granicach 8 to będzie już super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
W moim przypadku w rozliczeniu rocznym koszt 1 kwh = 0.2198zl

No i ?

Jak to się ma zapotrzebowanie na energię domu ? Jak to się ma do kosztów inwestycji ?

Bo to o kompletnie o niczym ni swiadczy i to jest właśnie ogłupianie forumowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że z tym dofinansowaniem też nie jest tak różowo. Polska jako jedyny kraj w UE od dofinansowania pobiera podatek. Głupota do kwadratu. Najpierw dają Ci np 10000zł a poźniej każą od tego zapłacić 18% :no:

 

Jak mi dadzą 10 tysięcy to im zapłacę te 18%, przy takim dofinansowaniu rozstrzyganie opłacalności PC już nie ma sensu:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niecale 4 lata temu robiłem kuchnie, wybrałem gaz, ale teraz żona chce indukcję, głównie ze względu na łatwość zachowania czystości oraz problemy z zapalarką.

Co do ekonomiki się nie wypowiem bo nie mam pojęcia, pewnie będzie trochę drożej.

 

Indukcja wychodzi taniej. Sprawdzone przynajmniej w moim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niestety nie jest prawda. Proszę podać cenę za m3 gazu, a potem pomnożyć razy 8.5 -9. Powyżej podana kwota wynika ze współczynnika konwersji przyjęctego przez dostawcę, który zakłada, iż z 1 m3 gazu uzyskamy (na całej instalacji) ponad 11 kWh. Jak to się ma do rzeczywistości? Jeśli kotłownia działa na potrzeby CO w granicach 9 kWh, a na potrzeby CWU w granicach 8 to będzie już super.

 

11 kwh z m3 to mżonka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam

poszukuje rozwiązania do mieszkania 40m2.

Piec - koza z płaszczem wodnym w salonie, układ otwarty.

ogrzewanie podłogowe 4 pętle: 2x salon, pokój , wiatrołap z łazienką

ogrzewanie grzejnikowe 4 grzejniki: salon, pokój, wiatrołap, łazienka

bojler 80 litrów

Najlepiej gdyby wszystko działało na jednej pompie. Myślałem o zastosowaniu na podłogówki RTL 4 szt. Proszę o pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

poszukuje rozwiązania do mieszkania 40m2.

Piec - koza z płaszczem wodnym w salonie, układ otwarty.

ogrzewanie podłogowe 4 pętle: 2x salon, pokój , wiatrołap z łazienką

ogrzewanie grzejnikowe 4 grzejniki: salon, pokój, wiatrołap, łazienka

bojler 80 litrów

Najlepiej gdyby wszystko działało na jednej pompie. Myślałem o zastosowaniu na podłogówki RTL 4 szt. Proszę o pomysły.

 

Czyli rozwiązanie już jest :) Koza do grzania z buforem. Rozumiem że teraz pytasz jak to ogarnąć? Może napisz coś w dziale z centralnym to szybciej odpowiedzą i konkretniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bufor to nie bojler 80l. To dwa różne systemy i zasady działania.

 

Jasne że nie, czytaj Pan stopkę kolegi. Mniemam że taki bufor będzie posiadał lub chce posiadać. Całość ogrzewana drewnem w piecu z buforem by Adam_MK. Teraz niech Pan radzi bo ja się na takich systemach nie znam. Niech się Pan wykaże a nie wiecznie przyczepia do każdego kto ma inny pogląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...