Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym ogrzewać ?  

668 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czym ogrzewać ?

    • Kocioł na EkoGroszek
      121
    • Kocioł Zgazowujący Drewno
      46
    • Pompa Ciepła
      221
    • Kocioł na miał
      8
    • Kocioł gazowy
      138
    • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)
      87


Recommended Posts

Materiał konstrukcyjny ściany to nie izolacja.

Tym bardziej w Waszym klimacie 20cm grafitu z najniższą lambda 0,031 to minimum z minimum.

 

No bez jaj, ja dałem 16 cm grafitu na porotherm 25 i co, zmarznę? Rodzice mają dom z podwójnej ceramiki i jest ciepło. Nie pisz bzdur, że materiał konstrukcyjny to nie izolacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
No bez jaj, ja dałem 16 cm grafitu na porotherm 25 i co, zmarznę? Rodzice mają dom z podwójnej ceramiki i jest ciepło. Nie pisz bzdur, że materiał konstrukcyjny to nie izolacja.

Nie zamarzniesz ale będziesz miał większe straty energii przez sciany czyli wyższe rachunki za ogrzewanie niż ten który dał 25-30cm izolacji teraz,za 5 lat,za 10 lat i za 30 lat w cenach energii jakie będą za 5 lat,za 10 lat i za 30 lat.

 

I Ciebie ile wynosi te więcej energii niż temu przy 30cm izolacji ?

Wiesz czy po raz któryś mądrości swoje pokazujesz ?

 

Gdybym jeszcze raz izolowal dałbym na ściany 25cm grafitu.

 

Materiał konstrukcyjny ściany to NIE IZOLACJA i tylko idiota mógłby tak uważać.

Z bloczków czy to gownianej ceramiki,czy BK czy silikatu robi się ściany żeby wiatr ich nie przewrócił,tylko tyle a nie "izoluje".

Ciepło w domu będzie również przy ścianach z kartonu czyli karton to też izolacja mądry człowieku z WG ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamarzniesz ale będziesz miał większe straty energii przez sciany czyli wyższe rachunki za ogrzewanie niż ten który dał 25-30cm izolacji teraz,za 5 lat,za 10 lat i za 30 la

t w cenach energii jakie będą za 5 lat,za 10 lat i za 30 lat.

 

I Ciebie ile wynosi te więcej energii niż temu przy 30cm izolacji ?

Wiesz czy po raz któryś mądrości swoje pokazujesz ?

 

Gdybym jeszcze raz izolowal dałbym na ściany 25cm grafitu.

 

Materiał konstrukcyjny ściany to NIE IZOLACJA i tylko idiota mógłby tak uważać.

Z bloczków czy to gownianej ceramiki,czy BK czy silikatu robi się ściany żeby wiatr ich nie przewrócił,tylko tyle a nie "izoluje".

Ciepło w domu będzie również przy ścianach z kartonu czyli karton to też izolacja mądry człowieku z WG ?

 

A daj sobie i 50 cm. A okna w domu jak w zamku krzyżackim. Rozumiem, że dachu nie masz pokrytego dachówką ceramiczną, bo to przecież gówniany materiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
A daj sobie i 50 cm. A okna w domu jak w zamku krzyżackim. Rozumiem, że dachu nie masz pokrytego dachówką ceramiczną, bo to przecież gówniany materiał.

Ceramika na sciany to gówniany materiał i nic wspólnego nie ma z dachówką.

Mówię,że dałbym 25cm a nie 50cm,50cm mam na stropie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamarzniesz ale będziesz miał większe straty energii przez sciany czyli wyższe rachunki za ogrzewanie niż ten który dał 25-30cm izolacji teraz,za 5 lat,za 10 lat i za 30 lat w cenach energii jakie będą za 5 lat,za 10 lat i za 30 lat.

 

 

I Ciebie ile wynosi te więcej energii niż temu przy 30cm izolacji ?

Wiesz czy po raz któryś mądrości swoje pokazujesz ?

 

Gdybym jeszcze raz izolowal dałbym na ściany 25cm grafitu.

 

Materiał konstrukcyjny ściany to NIE IZOLACJA i tylko idiota mógłby tak uważać.

Z bloczków czy to gownianej ceramiki,czy BK czy silikatu robi się ściany żeby wiatr ich nie przewrócił,tylko tyle a nie "izoluje".

Ciepło w domu będzie również przy ścianach z kartonu czyli karton to też izolacja mądry człowieku z WG ?

 

Słuchaj kolego! Masz dom z silikatów, to dobrze. Nie obrażaj natomiest tysięcy inwestorów, którzy wybudowali swoje domy z wg Ciebie "gównianej ceramiki". Przez taki wpis udowodniłeś braki w wychowaniu i podstawach kultury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Słuchaj kolego! Masz dom z silikatów, to dobrze. Nie obrażaj natomiest tysięcy inwestorów, którzy wybudowali swoje domy z wg Ciebie "gównianej ceramiki". Przez taki wpis udowodniłeś braki w wychowaniu i podstawach kultury.

Dzięki Bogu narazie pislamistom nie udało się wprowadzić panstwa autorytarnego i można mówić to co się chce.

Tak,dla mnie ceramika poryzowana to gowniany materiał konstrukcyjny na ściany.

 

A i PIS-lam trzeba tepic ile sił tak samo jak węgiel w nowych domach bo jedno i drugie to wielkie g.... i jedno i drugie ma tych samych zwolenników :D

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Boże, widzisz i nie grzmisz....

Nie pisałem,bo sądzę,że był to "skrót myślowy" ;)

Może chodziło o całkowitą grubość ściany np.45cm gdzie silka18cm+27cm styro ma lepszy współczynnik przenikalności niż porotherm 30cm+15cm styro a zarazem silka jest tańsza w takiej ścianie.

 

Oczywiście sam silikat jest "najzimniejszym" materiałem konstrukcyjnym czyli najgorszym izolatorem ale jak pisałem wyżej,materiał konstrukcyjny na ściany to nie izolacja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej nie, skoro autor planował ceramikę 30 cm i 20-25 styro, a póżniej można przeczytać:

 

Lepiej zrobisz jak postawisz dom na bk lub silce 24 i dasz ocieplenie 20 cm szarego styro. Lepsze U.

Dom mam postawiony z bk 24 cm. Zimowałem go bez ocieplenia i nic złego nie zaobserwowałe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Nie obrażaj natomiest tysięcy inwestorów, którzy wybudowali swoje domy z wg Ciebie "gównianej ceramiki". Przez taki wpis udowodniłeś braki w wychowaniu i podstawach kultury.

 

 

:wtf: Przyganiał kocioł garnkowi...

Znowu piszesz nie na temat. Ciekawi Cie poznanie wad ceramiki pytaj w wątku na ten temat. Tu piszemy o "najtańszym ogrzewaniu domu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wtf: Przyganiał kocioł garnkowi...

Znowu piszesz nie na temat. Ciekawi Cie poznanie wad ceramiki pytaj w wątku na ten temat. Tu piszemy o "najtańszym ogrzewaniu domu".

 

Uderz w stół a link2jack się odezwie.

Nie tylko ja piszę trochę nie na temat ale to mnie się czepiłeś jak rzep psiego ogona!

Edytowane przez wg39070
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamarzniesz ale będziesz miał większe straty energii przez sciany czyli wyższe rachunki za ogrzewanie niż ten który dał 25-30cm izolacji teraz,za 5 lat,za 10 lat i za 30 lat w cenach energii jakie będą za 5 lat,za 10 lat i za 30 lat.

 

Teraz za CO płacę około 800zł rocznie (mam 15cm zwykłego styro na ścianach). Ile zapłacę jak prąd zdrożeje 100%?

Chciałbym tylko zauważyć, że odkąd mieszkam (7 lat), płacę najniższe stawki za prąd.

Edytowane przez Liwko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Teraz za CO płacę około 800zł rocznie (mam 15cm zwykłego styro na ścianach). Ile zapłacę jak prąd zdrożeje 100%?

.

1600zl ? :D

Ja płacę mniej za c.o ale to też dzięki COP,nie mniej dałbym jeszcze ze 5cm więcej na ściany bo na stropie jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Zastanów się jeszcze raz.

 

Jaka jest różnica w cenie między 15cm zwykłego a 20cm grafitu?

No jak,płacisz za ogrzewanie 800zl,jak prąd podrozeje o 100% zapłacisz za ogrzewanie 1600zl :)

 

Różnica między w/w styro to jakieś 10zl na m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica między w/w styro to jakieś 10zl na m2.

 

Nie przesadzaj, 0,031 to koszt około 190zł m3 (markowy towar na 23%)

0,038-0,040 - to 150zł (bądź mniej)

 

Dodatkowo dochodzi cena tych 5cm cieńszej warstwy. Zakładając, że do izolacji jest 150m2 to w przypadku 15cm grubości styro - zamawiamy 22,5m3 a przy 20cm - 30m3

Zatem realnie to różnica 40-50zł na m3.

Przy 150m2 do izolacji to różnica około 2000-2500 zł na materiale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak,płacisz za ogrzewanie 800zl,jak prąd podrozeje o 100% zapłacisz za ogrzewanie 1600zl :)

 

Różnica między w/w styro to jakieś 10zl na m2.

 

Ułatwię ci nieco. Z czego składa się rachunek za prąd?

 

Różnica w cenie to jakieś 15zł/m2. W moim wypadku wyszłoby około 3000zł drożej. Wątpię by mi się ta różnica kiedykolwiek zwróciła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...