Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym ogrzewać ?  

668 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czym ogrzewać ?

    • Kocioł na EkoGroszek
      121
    • Kocioł Zgazowujący Drewno
      46
    • Pompa Ciepła
      221
    • Kocioł na miał
      8
    • Kocioł gazowy
      138
    • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)
      87


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Panie szanowny Konsultancie Viessman, może raczysz nam, niedouczonym amatorom wytłumaczyć co ma rekuperacja do skuteczności izolacji budynku?

Z tekstu można się domyśleć, że chodzi o zmniejszenie strat. Ale ten zwrot tak brzmi, że aż zęby bolą i włosy się jeżą na rękach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez lata nie wiele się zmieniło biorąc pod uwagę koszty zakupu paliwa, instalacji i utrzymania to najtaniej jest grzać węglem i drzewem:yes:, wybór ogrzewania nie jest trudny, ale trzeba wiedziec czego chcemy, jest dużo czynników, które decydują o wyborze:

 

- automatyka

- czystość

- ilość miejsca

- koszty instalacji

- koszty paliwa

- koszty utrzymania

- dostępność paliwa

- dotacje

 

to na szybko, nie można patrzeć tylko na koszt wyprodukowania 1Kwh, bo co z tego że jest najniższy jak koszt pompy ciepła jest ogromny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez lata nie wiele się zmieniło biorąc pod uwagę koszty zakupu paliwa, instalacji i utrzymania to najtaniej jest grzać węglem i drzewem:yes:, wybór ogrzewania nie jest trudny, ale trzeba wiedziec czego chcemy, jest dużo czynników, które decydują o wyborze:

 

- automatyka

- czystość

- ilość miejsca

- koszty instalacji

- koszty paliwa

- koszty utrzymania

- dostępność paliwa

- dotacje

 

to na szybko, nie można patrzeć tylko na koszt wyprodukowania 1Kwh, bo co z tego że jest najniższy jak koszt pompy ciepła jest ogromny.

 

???? węglem i drewnem?

wrzuć przykładowy kosztorys tej taniości, wliczając takie rzeczy jak:

kocioł, komin, powierzchnię kotłowni dla paliw stałych, koszty grzejników, roczne koszty opału..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisz bredni i popatrz sobie na nowe inwestycje -- tylko skrajni ignoranci bez głowy na karku i bez umiejętności obsługiwania kalkulatora montują jeszcze do ogrzewania węgiel i drewno.

 

Bredni nie pisze, odpowiadam na tak zadane pytanie dotyczące tematu. Ja takiego ogrzewania nie mam, ale na tak zadane pytanie odpowiedź nie może być inna, ale bijcie się dalej na swoje wyliczenia, papier swoje a życie swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bredni nie pisze, odpowiadam na tak zadane pytanie dotyczące tematu. Ja takiego ogrzewania nie mam, ale na tak zadane pytanie odpowiedź nie może być inna, ale bijcie się dalej na swoje wyliczenia, papier swoje a życie swoje.

Idąc tokiem twojego bredzenia nikt nie powinien się budować, bo wytrzymałość "domu" zawsze najpierw się LICZY. Czy po tych wyliczeniach komuś się "w życiu" na głowę sufit wali? Wielu "w życiu" płaci za ogrzewanie mniej niż zakładało na papierze. Ale jak ktoś jest ignorantem i się nawet za rzetelne i dokładne obliczenia nie weźmie, to głosi brednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bredni nie pisze, odpowiadam na tak zadane pytanie dotyczące tematu. Ja takiego ogrzewania nie mam, ale na tak zadane pytanie odpowiedź nie może być inna, ale bijcie się dalej na swoje wyliczenia, papier swoje a życie swoje.

 

Jesteś z gatunku tych ludzi których pycha znaczy więcej niż trudy zdobycia danych przez różnych naukowców, którzy latami pracują, dociekają.

Ty oczywiście masz to gdzieś, bo wiesz lepiej. Policz sobie sprawność systemu, koszty założenia buforu, wybudowania kotłowni, komina, opłaty kominiarskiej itp. To że nie liczysz swojej roboczo godziny spędzonej na przygotowaniu drewna na opał, to nie znaczy że jest to za darmo. Dokładnie wiem jakie to kokosy palić drewnem, teraz modernizacja centralnego .. i dołożenie buforu, bo jak inaczej - latać co chwila w nocy i podkładać ? to ma być ta taniość ? idziesz nie wyspany do roboty, za najniższą krajową, nerwy wzrastają, bo kasy mało- palić trzeba, narzekać też.. i później wio władimircem do lasu, po konary - i cała sobota .. na cyrkularce cięcia .. lub tak

https://www.youtube.com/watch?v=0H8yT-tK_Pc się nie dziwię że ludziom się w głowach mąci, kiedy całą sobotę - przygotowują tani opał ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brednie ty wy głosicie, ta sonda jest bez sensu, bo każdy ma inne preferencje. Stad tyle bredni w temacie ogrzewania. Obliczaj sobie dalej, tylko naucz się liczyć wcześniej.

Masz rację. Jeden ma preferencje oszczędzać, budować tanio i nie babrać się w syfie a drugi odwrotnie wydać jak najwięcej, wybudować drogo i jeszcze potem dla sportu rąbać drewno, szuflować czarne złoto i wynosić popiół i jeszcze płacić za to że mógł to robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz taki sprzęt do drewna ? wiesz co to znaczy przygotować opał na zimę ?

bo ja wiem dokładnie ile to wymaga trudu .. znam też ten powalony system cięcia na cyrkularce .. i Tato zamiast pograć w piłkę .. musiał parę sobót .. haratać drewno ! ot taniość .. - kupno gotowego drewna .. tanie nie jest .. metrówki poharatać na drobne .. chyba że traktujemy to jako sport i żeby brzuch nie rósł ..to pierwszy argument za takim ogrzewaniem ruch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam z sąsiadem identyczny dom, tylko ja wydałem na pompę ciepła 60 tyś i miesięczne rachunki mam śmieszne, ale sąsiad dał za kominek z DGP 10 tyś zł (rury sobie sam rozprowadził) i się chwali że za te 50 tyś to sobie kupi drzewo na 25 lat grzania :p. U mnie ciepło i niego też, ale ja jednak jestem wygodny i nie wyobrażam sobie grzać kominkiem czy węgłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

???? węglem i drewnem?

wrzuć przykładowy kosztorys tej taniości, wliczając takie rzeczy jak:

kocioł, komin, powierzchnię kotłowni dla paliw stałych, koszty grzejników, roczne koszty opału..

 

Jak arturo u Ciebie koszty ogrzewania za pażdziernik i listopad? Jakie temp. w domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat słaby przyklad podałeś bo te 60tyś nigdy ci sie nie zwróci nawet w połowie. równie dobrze i wygodne mogłeś grzać prądem (grzałką) i te kilkadziesiąt tyś wydawać w ratach przez np 15 lat.

 

Zgadza się wiem o tym, miałem wolną gotówkę to sobie kupiłem, ale ja nikomu nie mówię że pompa ciepła to tanie grzanie, ale jest to wygoda, a miesięcznie rachunki dają wrażenie że tanio płace:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...