Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym ogrzewać ?  

668 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czym ogrzewać ?

    • Kocioł na EkoGroszek
      121
    • Kocioł Zgazowujący Drewno
      46
    • Pompa Ciepła
      221
    • Kocioł na miał
      8
    • Kocioł gazowy
      138
    • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)
      87


Recommended Posts

Dlaczego? Może chodzi o kasę ze sprzedaży nośników? Umowy na gaz, takie, że trzeba płacić nawet jak nie odbierzemy, strajki górników...

Pan raczy zauważyć, że zamiast zlikwidować Instytut Techniki Cieplnej - podporządkowano jemu KAPE!.

Ale pewnych spraw "wygumować" się nie da. Dalej granicą wiedzy o izolowaniu jest 30kWh/m2 .

...

 

Panie, bez przesady

 

niedługo zacznie Pan głosić, że rządzą nami kosmici przebrani w skóry ludzkie - trochę powagi :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Rolą izolacji jest marginalizacja a w najbliższy czasie likwidacja ogrzewania. W domach izolowanych nie ma ogrzewania centralnego ( a takim zajmuje się ITC) i nie oblicza się zapotrzebowania ( nie ma kotłowni a im większa moc na m2 tym mniejsze zużycie i lepszy komfort.

 

Dziwne, wiele razy liczyłem domy ogrzewane niecentralnie czyli kablami, tam kotłowni nie ma co nie przeszkadza obliczeniom, dzieki im inwestor wiedział co poprawic i na jakie koszty ogrzewania moze liczyć. Pan moze nie liczyc (to trzeba umiec) zapotrzebowania na ciepło i projektowego obciązenia cieplnego dla domów z kablami, ale inni chcą miec policzone i wcale sie nie przejmują Pana wywodami co mozna a co nie mozna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, wiele razy liczyłem domy ogrzewane niecentralnie czyli kablami, tam kotłowni nie ma co nie przeszkadza obliczeniom, dzieki im inwestor wiedział co poprawic i na jakie koszty ogrzewania moze liczyć. Pan moze nie liczyc (to trzeba umiec) zapotrzebowania na ciepło i projektowego obciązenia cieplnego dla domów z kablami, ale inni chcą miec policzone i wcale sie nie przejmują Pana wywodami co mozna a co nie mozna.

Jeżeli ktoś nie wie, że im większa moc ma m2 tym mniejsze zużycie i większy komfort, to liczy. Ja tam wolę tych co się na temacie znają.

Liczyć w domach izolowanych, można zużycie a nie obciążenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przecież logiczne

 

 

 

W ten sposób to tu nikt się nie zna.Szkoda słów

Dlaczego, np nasza Elektra wyrzuciła programy obliczeniowe ze strony. Po co liczyć jak i tak są gotowce 100W/m2 czy 160W/m2 do łazienek. Lepiej izolować niż liczyć, a liczący nie powinien zwalczać izolacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nadajemy na innej częstotliwości.
Pewnie tak. Od prawie ćwierć wieku izoluje się domy, a Pan durszlaki zużywające nawet 30kWh/m2 rocznie uważa za coś izolowanego. Przeszedłem już na domy z autonomicznym ogrzewaniem - Tu jakby nie mnożyć dzielić dodawać, wychodzi 0kWh/m2 - komfortowo i niedrogo. Ustawia Pan sobie 23 st.C i jest cały rok.

Niedługo domy ogrzewane, zużywające kWh to będzie obciach i brak wiedzy. No ale jak ktoś lubi wydać więcej by truć środowisko i dotować Putina... to wolny kraj, to jego kasa, więc można!

http://instalacjeb2b.pl/wydarzenia/gospodarka/5084-budownictwo-zeroenergetyczne-bedzie-trudne-do-wprowadzenia

A to naprawdę ani trudne ani drogie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym artykule jest takie coś:"Przy obecnych technologiach byłoby to dość trudne, jeżeli nie niemożliwe w wielu przypadkach, a na pewno drogie. Trudno obecnie sobie wyobrazić sytuację, że np. wielopiętrowy budynek biurowy, stojący w gęstej zabudowie w centrum miasta, będzie wytwarzał na tyle energii, aby móc zbilansować swoją konsumpcję" dodaje Paweł Warda.

 

Nie wiem czy Pan Paweł jest doktorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym artykule jest takie coś:"Przy obecnych technologiach byłoby to dość trudne, jeżeli nie niemożliwe w wielu przypadkach, a na pewno drogie. Trudno obecnie sobie wyobrazić sytuację, że np. wielopiętrowy budynek biurowy, stojący w gęstej zabudowie w centrum miasta, będzie wytwarzał na tyle energii, aby móc zbilansować swoją konsumpcję" dodaje Paweł Warda.

 

Nie wiem czy Pan Paweł jest doktorem

A ja to robię, dlatego wiem, że nie jest ani drogie ani trudne. A co do tytułu - znam profesorów i dr budownictwa, co się na izolowaniu nie znają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego, np nasza Elektra wyrzuciła programy obliczeniowe ze strony.

 

Czy to jest oficjalne stanowisko Elektry na temat usuniecia ze strony firmowej programów obliczeniowych, jezeli tak to gdzie mozna je znaleźć?, prosze podac link,

jezeli nie to są tylko Pana wymysły, kolejne wymysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niemożliwe

 

Jak będą chcieli zaistnieć to napiszą ,że dom izolowany jest gdy izolacja ma min 50cm.

Kto tak nie robi to jest głupcem.

Mimo wszystko, nie jest rzeczą mądrą nie izolować domu. Pośmiejemy się, gdy przyjdą rachunki. Szanowny Panie, wolę za tę samą kasę dom w czy mieszkanie w którym ustawiam sobie 23 st.C i mam to przez okrągły rok - bez obsługi i rachunków. Ale nie mam nic przeciwko tym co lubią szuflować, płacić i nie mieć regulacji temperatury latem.

Każdy ma swoje priorytety. A hobby, wiadomo. kosztuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest oficjalne stanowisko Elektry na temat usuniecia ze strony firmowej programów obliczeniowych, jezeli tak to gdzie mozna je znaleźć?, prosze podac link,

jezeli nie to są tylko Pana wymysły, kolejne wymysły.

Informacją w Elektrze zajmuje się Arkadiusz Kaliszczuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacją w Elektrze zajmuje się Arkadiusz Kaliszczuk

 

Ja nie pytam kto jest rzecznikiem Elektry, tylko czy to co Pan napisał jest oficjalnym stanowiskiem Elektry. Wypowiedział sie Pan, to Pana pytam skoro zastępuje Pan rzecznika prasowego Elektry. Gdyby wpis na fm zrobił Pan Kaliszczuk to bym jego zapytał, skoro nie on to pisał to pytam Pana. Przeciez to proste i logiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest stanowisko Elektry, liczenie zapotrzebowania we współczesnym budownictwie to nieporozumienie. Dlatego program obliczeniowy został zdjęty.

 

Elektra twierdzi ze liczenie zapotrzebowania we wspólczesnym budownictwie to nieporozumienie? Cóz zapytam u zródła, rozumiem ze takie oficjalne informacje otrzymał Pan od rzecznika Elektry, powołam sie na Pana informacje. O rozmowie poinformuje na forum. Bedzie okazja zweryfikowac panską prawdomówność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektra twierdzi ze liczenie zapotrzebowania we wspólczesnym budownictwie to nieporozumienie? Cóz zapytam u zródła, rozumiem ze takie oficjalne informacje otrzymał Pan od rzecznika Elektry, powołam sie na Pana informacje. O rozmowie poinformuje na forum. Bedzie okazja zweryfikowac panską prawdomówność.
Może chce Pan odwiedzić przy okazji nowiutką największą na świecie fabrykę elektrycznego ogrzewania? Wysyłają towar nawet do Chin!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektra twierdzi ze liczenie zapotrzebowania we wspólczesnym budownictwie to nieporozumienie? Cóz zapytam u zródła, rozumiem ze takie oficjalne informacje otrzymał Pan od rzecznika Elektry, powołam sie na Pana informacje. O rozmowie poinformuje na forum. Bedzie okazja zweryfikowac panską prawdomówność.

 

Miałem okazję porozmawiać z rzecznikiem Elektry. Twierdzenia ze wg Elektry liczenie zapotrzebowania na ciepło jak i projektowego obciązenia cieplnego są we wspólczesnym budownictwie nieporozumieniem to nieprawda. Pan A. Kaliszczak absolutnie tego nie potwierdza, potwierdza natomiast ze dokładne wyliczanie ozc czyli zapotrzebowania na ciepło i projektowego obciązenia cieplnego jest działaniem jak najbardziej prawidłowym i zalecanym. Co do faktu zdjęcia programu do obliczen ze strony firmowej to nie znał dokładnie tematu ale przypuszcza ze nastąpiło to ze wzgledu na małą dokładnosc tego programu (co dziwne nie jest) i pewne przekłamania wyników.

Ogólnie jest tak jak sie spodziewałem, wiarygodnosc TB na fm jest bliska zeru, przekłamywanie , nadinterpretacja, brak dokładnosci w wypowiedziach, zmiana sensu wypowiedzi innych to stały punkt programu.

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też rozmawiałem z Arkiem... Powiedział, A co mu miałem powiedzieć? Ze nie potrzebne? Powiedziałem, że źle działa. Dodał, - mogłeś zadzwonić i uprzedzić.

Nie ma znaczenia, liczenie z zapotrzebowania do ogrzewania elektrycznego - które i tak jest konfekcjonowane 100W/m2 - to nieporozumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...