Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym ogrzewać ?  

668 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czym ogrzewać ?

    • Kocioł na EkoGroszek
      121
    • Kocioł Zgazowujący Drewno
      46
    • Pompa Ciepła
      221
    • Kocioł na miał
      8
    • Kocioł gazowy
      138
    • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)
      87


Recommended Posts

Mam nadzieję, że to nie dyskusja "sponsorowana" :). Panele grzeją z COP 1 klima daje więcej. Z resztą. Mogę się założyć że ogrzeję 30 m2 duuuużo taniej klimą z konwektorem niż panelem na podczerwień. Jeszcze super by było gdyby mieszkanie było szczelne z rekuperacją. To wszystko da się zrobić. No i klima latem schłodzi.

 

nie jest to reklama :) poprostu razem z chłopakiem jesteśmy młodzi i głupi i nie wiemy co robić :/ jedni piszą o tych panelach drudzy o jakiś olejnych grzejnikach itd

my tylko chcemy w miarę tanio kupić jakieś ogrzewanie

takie pompy są drogie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

nie jest to reklama :) poprostu razem z chłopakiem jesteśmy młodzi i głupi i nie wiemy co robić :/ jedni piszą o tych panelach drudzy o jakiś olejnych grzejnikach itd

my tylko chcemy w miarę tanio kupić jakieś ogrzewanie

takie pompy są drogie?

 

Jak tak to pytanie czy mieszkanie jest wasze i jest sens inwestować... Pytanie jak długo mieszkać będziecie... Dalej ile możecie wydać na ogrzewanie. Kolejna sprawa jakich rachunków chcecie się spodziewać. I czy latem chłodzenie jednak się nie przyda. Bez dwóch zdań klima ogrzeje najtaniej. Ale trzeba rozważyć opisane przeze mnie kwestie.

 

Mieszkanie jakie ma izolacje? Które to piętro? Ile ścian na zewnątrz ile sąsiadów dookoła? Co tam teraz jest za ogrzewanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak to pytanie czy mieszkanie jest wasze i jest sens inwestować... Pytanie jak długo mieszkać będziecie... Dalej ile możecie wydać na ogrzewanie. Kolejna sprawa jakich rachunków chcecie się spodziewać. I czy latem chłodzenie jednak się nie przyda. Bez dwóch zdań klima ogrzeje najtaniej. Ale trzeba rozważyć opisane przeze mnie kwestie.

 

Mieszkanie jakie ma izolacje? Które to piętro? Ile ścian na zewnątrz ile sąsiadów dookoła? Co tam teraz jest za ogrzewanie?

 

zamierzamy tam mieszkać kilka lat, za prąd na miesiąc możemy 500 zł wydać (wliczając ogrzewanie)

to jest domek a nie mieszkanie, z piwnica i poddaszem, ale poddasza nie remontujemy tylko wełna wykladamy, cały domek będzie styropianem ocieplony

na droższe inwestycje nas nie stać ale w przyszłości zawsze można ewentualnie zmienić ogrzewanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamierzamy tam mieszkać kilka lat, za prąd na miesiąc możemy 500 zł wydać (wliczając ogrzewanie)

to jest domek a nie mieszkanie, z piwnica i poddaszem, ale poddasza nie remontujemy tylko wełna wykladamy, cały domek będzie styropianem ocieplony

na droższe inwestycje nas nie stać ale w przyszłości zawsze można ewentualnie zmienić ogrzewanie

 

Przepraszam, ale 30 m2 to jak mieszkanie i stąd moje odniesienie :). Zatem moje pytanie, ile tego styropianiu ile tej wełny ile w podłodze izolacji również. To ma znaczenie. Tak czy inaczej ja wrzuciłbym klimę i konwektor i po sprawie. Koszt do 2500 zł za wszystko a może być i taniej. Prosimy jednak o informacje co do izolacji tego budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy :) swoją drogą ile teraz idzie Ci na grzanie? Jakie temp?

 

Nie ma mnie aktualnie w domu. Żonka obsługuje pompę:) Od czwartku przebywam poza granicami kraju. Żona śmieje się, że wyjechałem celowo do "ciepłych krajów" Ostatni miesięczny odczyt 06.12. 608 kwh.

Wczoraj i dzisiaj odpaliliśmy wreszcie kominek, poraz trzeci od montarzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale 30 m2 to jak mieszkanie i stąd moje odniesienie :). Zatem moje pytanie, ile tego styropianiu ile tej wełny ile w podłodze izolacji również. To ma znaczenie. Tak czy inaczej ja wrzuciłbym klimę i konwektor i po sprawie. Koszt do 2500 zł za wszystko a może być i taniej. Prosimy jednak o informacje co do izolacji tego budynku.

 

ocieplenie styropianem 15 cm a wełna na poddasze 20 cm i w piwnicy na suficie jakiś cienki styropian

a domek jest taki malutki dlatego że to jest domek gospodarczy moich teściów :) oni mieszkają w domku jednorodzinnym a ten domek 30m2 dali nam go bo go nie używają w innych celach niż graciarnia :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest to reklama :) poprostu razem z chłopakiem jesteśmy młodzi i głupi i nie wiemy co robić :/ jedni piszą o tych panelach drudzy o jakiś olejnych grzejnikach itd

my tylko chcemy w miarę tanio kupić jakieś ogrzewanie

takie pompy są drogie?

 

No to z chłopakiem czy mężem???? W dalszych postach wspominasz, że to graciarnia teściów? Heh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ocieplenie styropianem 15 cm a wełna na poddasze 20 cm i w piwnicy na suficie jakiś cienki styropian

a domek jest taki malutki dlatego że to jest domek gospodarczy moich teściów :) oni mieszkają w domku jednorodzinnym a ten domek 30m2 dali nam go bo go nie używają w innych celach niż graciarnia :p

 

Dobra, mniejsza o to to nie przesłuchanie ale izolacje znaczenie mają :). To mnie najbardziej interesuje. A zatem. W tej piwnicy dałbym więcej niż cienki styropian :) jak nic innego na podłodze nie ma, chyba że coś jest w wylewce. Styropian jak już ma być (jak go nie ma) to ma przylegać do ścian a nie klejony na placki czy inny sposób z prześwitami jak tutaj.

 

styropian-zle-klejony.jpg

 

W poddasze można by więcej ale jak ma być to tymczasowo... to ja wiem czy jest sens.

 

A do grzania najtaniej tak jak pisałem będzie klima plus grzejnik konwektorowy, który w razie większego mrozu wspomoże. Latem będzie chłodzenie. Ja bym jeszcze wentylację zrobił z odzyskiem ciepła ale tak jak mówię, skoro to ma być nie na lata to nie wiem czy bawić się w takie rzeczy. Klimę potem będzie można zabrać. Koszt jak pisałem będzie w granicach do 2500 zł oczywiście może być i drożej :) wszystko zależy od klasy urządzenia ale podam przykład. Teraz jest -20'C a klima grzeje ponad około 50 m2 w zakresie od 20-23'C w zależności od pomieszczenia wiadomo,powietrze się rozchodzi nierówno. Izolacje to 5 cm w podłodze i 10 cm na ścianach z tym że jest rekuperacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak można przeczytać na forum - nie wszystkie klimy czy powietrzne PC grzeją przy -20°C. ale to nie zmienia faktu, że na tych kilka dni w roku można grzać konwektorami. ja dla 30 m2 zrobiłbym dokładnie taki system jak pisze Grzegorz.

 

dzięki :) a to nie jest tak z ogrzewaniem że non stop musi być włączona klima bo jak się wyłączy to szybko się ochladza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki :) a to nie jest tak z ogrzewaniem że non stop musi być włączona klima bo jak się wyłączy to szybko się ochladza?

Musi być włączona, dlatego trzeba kupić klimatyzator vel pompę ciepła z inwerterem (to taki potencjometr jak w radiu do głośności, inna sprawa, że teraz już chyba innych pomp powietrznych niż z inwerterem się nie kupi) aby po osiągnięciu temperatury zmniejszyła sobie moc (tak pobieraną jak i oddawaną). Dlatego pracującej cały czas pompy ciepła (klimatyzatora) nie należy automatycznie utożsamiać z wysokim zużyciem prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...