Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym ogrzewać ?  

668 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czym ogrzewać ?

    • Kocioł na EkoGroszek
      121
    • Kocioł Zgazowujący Drewno
      46
    • Pompa Ciepła
      221
    • Kocioł na miał
      8
    • Kocioł gazowy
      138
    • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)
      87


Recommended Posts

jak można przeczytać na forum - nie wszystkie klimy czy powietrzne PC grzeją przy -20°C. ale to nie zmienia faktu, że na tych kilka dni w roku można grzać konwektorami. ja dla 30 m2 zrobiłbym dokładnie taki system jak pisze Grzegorz.

 

Klima nie uruchomi się jeśli nie ma grzałki karteru jeśli będzie się ją włączać i wyłączać. Pisałem o tym:

 

Ważna informacja dla wszystkich, którzy grzeją/ chcą grzać klimą. Otóż pojawiły się informacje od "początkujących" użytkowników odnośnie problemów z uruchamianiem klim przy mrozach poniżej -15'C. W tym celu pragnę zaznaczyć, iż urządzenia nie posiadające grzałek karteru gdy nie działają bez przerwy po prostu nie będą chciały się uruchomić na zimnym oleju! Grzejąc klimą albo działa ona bez przerwy gdy są duże mrozy albo nabywamy klimę z zestawem zimowym czyli grzałką karteru i tacy skroplin.

 

Odniosę się do swojego przypadku. Otóż stare gree kanałowe (2012) z katalogowym grzaniem do -10 w tym momencie grzeje nadal podobnie jak i wczoraj przy -21'C (jak się okazało tyle było najniżej) ale działa bez przerwy.

 

Mój split midea załączam do dogrzewania salonu pod nawet 24'C kiedy chcę niezależnie od mrozów (może nie działać przez dni) i uruchamia się bez problemu ale posiada grzałkę karteru oraz tacy skroplin.

 

Gdy nie mamy grzałki karteru i skroplin a sprzęt już wisi? Wystarczy zakupić powyższe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

panasonic%20placering2.jpg

 

panasonic%20placering.jpg

 

http://www.ivtlahti.fi/kuvat/ilmalampo/lammon-leviaminen-ilmalampopumpulla.jpg

 

daikin_luft_luft-cro-eblogg.jpg

 

Ładne :) Tylko na ile na takiej przestrzeni jest to w stanie się rozejść :) W dobrze zaizolowanym domu zapewne tak bo przykłady mamy, w gorzej i jeszcze nieszczelnym to już wyzwanie. Ale 30 m2 to przecież niewiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, no oczywiste jest ze to wymaga "otwartych" przestrzeni.

Z 30m2 nie powinno byc problemu :) i jakis grzejnik w Lazience...

Chyba ze przed remontem... To mata grzewcza... Bedzie cieplo i milo :)

 

Wrzuciłbym matkę do podłogówki i nawet podgrzewać sobie tylko dla komfortu przed kąpielą bezpośrednio płytki. Nie zje dużo w takim celu nawet i przy małej izolacji. Co do łazienki to najlepszy grzejnik z nadmuchem bo szybko robi temperaturę. Ja mam w łazienkach właśnie takie. A konwektor gdzieś dorzucić do pomieszczenia gdzie klima najsłabiej rozprowadzi ciepło lub po prostu 2 mniejsze konwektory tu i ówdzie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłogówka fajna tylko że my tam mamy 217 cm wysokości, narazie jest sama wylewka i jak dojdą inne rzeczy to już w ogóle będzie nisko :/ a czy do tej klimy są jakieś przeciwwskazania dla alergików i astmatykow?

 

Podłogówka to milimetry :) no może nieco przesadzam. Idzie mata pod płytki na w kleju :) Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba mi się nie da namówić mojego "przyszlego" męża na pompę ciepła, bo on mi teraz oznajmił że chyba najlepiej jak koza będziemy ogrzewać w kuchni a do pokoju grzejnik elektryczny...

 

:) powodzenia. Super bezobsługowy, komfortowy system :) Ale to wasze mieszkanie, jak chcecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce żadnego pieca w kuchni, nie mamy czasu żeby codziennie rozpalac i pilnować ognia... nie wiem jak on se to wyobraża

i co rok kuchnia do wymiany bo będzie brudna, obdymiona itd

 

Świetnie :) Ktoś musi myśleć trzeźwo :). Zatem niech chłop ruszy głową. Jak wrzuci kozę do 30m2 to się ugotujecie tak czy siak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mi powie że będzie tylko przepalał żeby nie było za gorąco...

 

Chmmm... a zimą do pracy nie chodzi? Przy -20 to trochę słabo tak przepalać popołudniami, szczególnie jak ocieplenie nie zbyt dobre będzie. Może kociołek elektryczny + kilka grzejników - łatwo tym sterować w zależności od potrzeb.

Ale najtaniej inwestycyjnie wyjdzie zakup kilku grzejników konwekcyjnych, koszt eksploatacji zależy od ilości ocieplenia i jakości jego wykonania.

Edytowane przez przemo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

on pracuje 12 godzin a w dodatku chodzi jeszcze na studia, ja pracuje średnio 17 dni w miesiącu po 12 godzin także pewnie ja bym musiała rozpalac w tym piecu...

dlatego ogrzewanie na prąd byłoby najlepsze dla nas... ale jak go tu przekonać skoro każdy mu mówi:na prąd oszalales? to przecież najdroższe ogrzewanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

on pracuje 12 godzin a w dodatku chodzi jeszcze na studia, ja pracuje średnio 17 dni w miesiącu po 12 godzin także pewnie ja bym musiała rozpalac w tym piecu...

dlatego ogrzewanie na prąd byłoby najlepsze dla nas... ale jak go tu przekonać skoro każdy mu mówi:na prąd oszalales? to przecież najdroższe ogrzewanie

 

Gdzie lokalizacja. Jak niedaleko można podjechać do mnie i zobaczyć na żywo to i owo jak wygląda :). Tak najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...