Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym ogrzewać ?  

668 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czym ogrzewać ?

    • Kocioł na EkoGroszek
      121
    • Kocioł Zgazowujący Drewno
      46
    • Pompa Ciepła
      221
    • Kocioł na miał
      8
    • Kocioł gazowy
      138
    • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)
      87


Recommended Posts

on pracuje 12 godzin a w dodatku chodzi jeszcze na studia, ja pracuje średnio 17 dni w miesiącu po 12 godzin także pewnie ja bym musiała rozpalac w tym piecu...

dlatego ogrzewanie na prąd byłoby najlepsze dla nas... ale jak go tu przekonać skoro każdy mu mówi:na prąd oszalales? to przecież najdroższe ogrzewanie

 

Proszę sobie znaleźć na forum osobę, która mieszka blisko i grzeje prądem. Poprosić o rachunek i zobaczyć ile faktycznie kosztuje ta "energia".

 

Potem proszę porównać to z rachunkiem za ogrzewanie np. gazem i podać faktyczną różnicę z rachunku. Będzie wiadomo co i jak a nie jakieś zabobony :p

 

Relacja ceny kWhz prądu w taryfie nocnej do ceny kWh z gazu sięgała stosunku 5:1 naście lat temu. Dzisiaj to praktycznie ten sam koszt (oczywiście gazownia twierdzi, że uzyskuje ponad 11 kWh z m3 gazu, tylko komu system CO pracuje ze 100 % sprawnością cały rok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

on pracuje 12 godzin a w dodatku chodzi jeszcze na studia, ja pracuje średnio 17 dni w miesiącu po 12 godzin także pewnie ja bym musiała rozpalac w tym piecu...

dlatego ogrzewanie na prąd byłoby najlepsze dla nas... ale jak go tu przekonać skoro każdy mu mówi:na prąd oszalales? to przecież najdroższe ogrzewanie

 

Kobieto, zamontuj sobie w domku klimę inverter, która w lecie schłodzi przyjemnie wnętrze domku a w zimie da ciepełko. Nie czytaj za dużo forum bo zwariujesz i w efekcie poweźmiesz najgorszą z możliwych decyzję. Gwarantuję Ci, że przy mocy klimatyzatora rzędu 2-2,5 kw rachunki Cię nie zjedzą. A jaki komfort!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobieto, zamontuj sobie w domku klimę inverter, która w lecie schłodzi przyjemnie wnętrze domku a w zimie da ciepełko. Nie czytaj za dużo forum bo zwariujesz i w efekcie poweźmiesz najgorszą z możliwych decyzję. Gwarantuję Ci, że przy mocy klimatyzatora rzędu 2-2,5 kw rachunki Cię nie zjedzą. A jaki komfort!

 

O tym mówimy. Tymbardziej że mamy tutaj raptem 30m2. Ale konwektor trzeba wrzucić no i do Łazienki można podłogowe zrobić uruchamiane czasowo dla komfortu do kąpieli. I mały grzejnik nadmuchowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym mówimy. Tymbardziej że mamy tutaj raptem 30m2. Ale konwektor trzeba wrzucić no i do Łazienki można podłogowe zrobić uruchamiane czasowo dla komfortu do kąpieli. I mały grzejnik nadmuchowy.

 

To dla tej kobiety chyba najlepsze rozwiązanie. Tym bardziej, że pisze, iż rachunki za prąd rzędu 500 zł/miesiąc są u niej do przyjęcia. Ten domek w życiu nie zje więcej. Mam splita inverter 3,5 kw, na prawdę nie jest prądożerny. Używam głównie do chłodzenia. W tym miesiącu włączyłem kilka razy grzanie i po szybkim nagrzaniu w funkcji JET spadł do poboru rzędu 200-300 W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dla tej kobiety chyba najlepsze rozwiązanie. Tym bardziej, że pisze, iż rachunki za prąd rzędu 500 zł/miesiąc są u niej do przyjęcia. Ten domek w życiu nie zje więcej. Mam splita inverter 3,5 kw, na prawdę nie jest prądożerny. Używam głównie do chłodzenia. W tym miesiącu włączyłem kilka razy grzanie i po szybkim nagrzaniu w funkcji JET spadł do poboru rzędu 200-300 W.

 

No bo tak pracują. Podam za ile można to zorganizować szacunkowo:

 

Grzejnik konw. z elektronicznym termostatem około 350 zł

Split grzejący z wysokim parametrem do -22'C no i nawet poniżej około 1500 zł

Wiszący grzejnik nadmuchowy wiszący idzie dostać od około 140 zł. Celem dogrzania do kąpieli.

Podłogówka (opcjonalnie) kompletny zestaw 300 zł. Można wrzucić by tylko przed kąpielą zrobiła ciepłą podłogę.

 

Wyjdzie około 2300 zł. A rachunki będą niskie. A latem mamy chłodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo tak pracują. Podam za ile można to zorganizować szacunkowo:

 

Grzejnik konw. z elektronicznym termostatem około 350 zł

Split grzejący z wysokim parametrem do -22'C no i nawet poniżej około 1500 zł

Wiszący grzejnik nadmuchowy wiszący idzie dostać od około 140 zł. Celem dogrzania do kąpieli.

Podłogówka (opcjonalnie) kompletny zestaw 300 zł. Można wrzucić by tylko przed kąpielą zrobiła ciepłą podłogę.

 

Wyjdzie około 2300 zł. A rachunki będą niskie. A latem mamy chłodzenie.

 

Nic dodać, nic ująć. Montować i po kłopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie jak ogrzewać wodę?

i czy tych split ów można szukać na allegro i samemu zmontować czy lepiej zamawiać u producentów?

 

Do cwu terma 80-tka w zupełności wystarczy. Klimę inverter najlepiej zamawiać u autoryzowanych sprzedawców, którzy od razu oferują montaż. Ja za swój o mocy 3,5 kw zapłaciłem w zeszłym roku 4750 z montażem i stelażem naściennym. Tobie wystarczy w zupełności dobrej klasy o mocy 2 kw, który będzie adekwatnie do mocy tańszy. U mnie ten 3,5 kw chłodzi/ogrzewa salon z kuchnią 45 m2. Salom otwarty jest na resztę parteru, chłód jak i ciepło rozchodzą się bez problemu dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybacz, źle to zrozumiałam :)

a jeśli bym zamontowala jeden split w pokoju, a w łazience grzejnik konwekcyjny to czy by to wystarczyło na ogrzanie? czy do kuchni też coś wrzucić?

 

Jeśli kuchnia jest połączona z pokojem (nawet drzwiami, które można otworzyć) ciepło rozejdzie się i tam. Do łazienki konwektor np Atlantic z termostatem, bardzo fajny z resztą, o mocy 1000 W w zupełności wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybacz, źle to zrozumiałam :)

a jeśli bym zamontowala jeden split w pokoju, a w łazience grzejnik konwekcyjny to czy by to wystarczyło na ogrzanie? czy do kuchni też coś wrzucić?

 

Tylko pamiętaj żeby wybrać klimę która będzie pracowała w takie mrozy jakie niedawno mieliśmy... Jak pokazuje to forum, nie wszystkie sobie radziły z ostatnimi temperaturami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętaj żeby wybrać klimę która będzie pracowała w takie mrozy jakie niedawno mieliśmy... Jak pokazuje to forum, nie wszystkie sobie radziły z ostatnimi temperaturami...

 

Klima musi mieć grzałkę karteru jeśli będziemy ją w mrozy wyłączać! Jeśli nie, to może być bez grzałki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kuchnia jest połączona z pokojem (nawet drzwiami, które można otworzyć) ciepło rozejdzie się i tam. Do łazienki konwektor np Atlantic z termostatem, bardzo fajny z resztą, o mocy 1000 W w zupełności wystarczy.

 

Tak, ale do łazienki nie konwektor zwykły lecz raczej termowentylator. Ja mam nicobara. Chodzi o to by szybko podnieść temperaturę do kąpieli a i kieruje powietrze w dół. Miesięcznie termowentylator zjada mi do podgrzewania do 28'C łazienki od 9-14 kwh w zależności od pogody za oknem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam teraz po internecie tych pomp 2kw i ceny nie są takie jak pisałeś Grzesiu (1500zl)

mało jest takich pomp o takiej mocy

 

Czyżby? Ja wiem jakie są ceny :) Gree Lomo Economy być musi w granicach 1500 - 1600 zł... Nie ma? Siostrze zakładałem latem. Oczywiście siostra miała taniej bo razem ze wszystkim wyszło ją 1700 zł :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...