Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym ogrzewać ?  

668 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czym ogrzewać ?

    • Kocioł na EkoGroszek
      121
    • Kocioł Zgazowujący Drewno
      46
    • Pompa Ciepła
      221
    • Kocioł na miał
      8
    • Kocioł gazowy
      138
    • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)
      87


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam kocioł gazowy i pompka kręci tylko, gdy działa kociol.

Kwestia ustaeien w menu.

 

Oczywiście - pod warunkiem, że w menu masz taką pozycję :)

Nie wszystkie kotły mają.

No i jeszcze ważne w jakim trybie działa kocioł - jeśli w "stało-temperaturowym" (stała temp zasilania), to pompka chyba musi działać non-stop.

Edytowane przez przemo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cztery kotły kondensacyjne różnych firm, jakie przez jakiś czas doglądałem uruchamiały pompę podczas rozpoczęcia pracy.

 

Mój Immergas podczas pracy bez sterownika pogodowego, ze stałą temperatura zasilania też wyłączał pompę obiegową po osiągnięciu temperatury zadanej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cztery kotły kondensacyjne różnych firm, jakie przez jakiś czas doglądałem uruchamiały pompę podczas rozpoczęcia pracy.

 

Mój Immergas podczas pracy bez sterownika pogodowego, ze stałą temperatura zasilania też wyłączał pompę obiegową po osiągnięciu temperatury zadanej

 

Temperatury zadanej ale czego? Chyba pomieszczenia z czujnikiem. Ja piszę o najprostszym sterowaniu temperaturą zasilania wody kotłowej, w takim wypadku jeśli pompa obiegowa zostanie wyłączona, to skąd kocioł ma wiedzieć, że temp. ponownie spadnie ?

Vitodens 100 nie wyłącza pompy w trybie bez sterowania zewnętrznego (pokojowego lub pogodowego).

Edytowane przez przemo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto ma takie sterowanie ?

W ogóle - czy to jest sterowanie ?

 

Może nie wymyślajmy przykładów z Ksieżyca, OK ?

 

To nie z księżyca - to z Opola. :) Ja mam i kilku znajomych także. To przecież standardowa wersja tego kotła, przynajmniej 3 lata temu, jak kupowałem - pokrętło do ustawiania temp CWU + drugie do CO.

Edytowane przez przemo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus około 50zł za pracę pompki.

Czyli do każdego m3 gazu można doliczyć około 20gr, a do kWh około 2gr.

 

Ja jak mierzyłem mojego Junkersa to brał 110W grzejąc, na postoju 10W. W sezonie zje 200 zł, nie licząc przeglądu, jeśli się chce utrzymać gwarancje to muszą być prze 3 lata.

 

Reasumując realna kWh z gazu oscyluje przy moim zużyciu w okolicy 27-30gr, zależy od zimy.

 

Dobrze, że mogę dogrzewać klimą :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie z księżyca - to z Opola. :) Ja mam i kilku znajomych także. To przecież standardowa wersja tego kotła, przynajmniej 3 lata temu, jak kupowałem - pokrętło do ustawiania temp CWU + drugie do CO.

 

I nie masz sterownika pokojowego ? Jak chcesz zwiększyć temperaturę w pokojach o 0,5C, to biegniesz do kotłowni i kręcisz temperaturą zasilania CO ?

 

Jak wyjdzie słońce i zyski słoneczne podniosą temperaturę w pokojach o 1C, to biegniesz go wyłączyć ?

 

Mój tez ma pokrętła - no ale używałam je tylko podczas wygrzewania posadzki, kiedy nie miałem sterownika

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie masz sterownika pokojowego ? Jak chcesz zwiększyć temperaturę w pokojach o 0,5C, to biegniesz do kotłowni i kręcisz temperaturą zasilania CO ?

 

Jak wyjdzie słońce i zyski słoneczne podniosą temperaturę w pokojach o 1C, to biegniesz go wyłączyć ?

 

Mój tez ma pokrętła - no ale używałam je tylko podczas wygrzewania posadzki, kiedy nie miałem sterownika

 

Ale tam - nie potrzebuję sterowania kotłem, ten sobie pracuje na jednej nastawie cały sezon - steruję mieszaczem, ale też nie za często, jakoś nie mam potrzeby, temp w domu utrzymuje się wg naszych potrzeb, przez większość czasu wystarcza "samoregulacja" OP a grzejników (niestety mam) na poddaszu pilnują termostaty. Pogodówkę jak założę, to też raczej do mieszacza a nie do kotła.

Edytowane przez przemo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A inni mają mieć ten czas żeby wszystko specjalnie dla ciebie KOLEJNY RAZ pisać to, co już jest na forum? Wystarczy poczytać...

 

Miło, że o 2:19 poświęciłeś swój cenny czas aby mi to napisać...

Trochę tu poczytałem i jakoś nie znalazłem takiego przypadku, gdy ktoś na tym etapie budowy budynku, opisałby szczegółowo swoją sytuację i ma taki dylemat (mam kominy, jeszcze brak gazu budyne projektowo na pewno nie przewidziany do WM, etc). Początek mojego postu opisuje, że szukam pomocy bo wiedza którą tu posiadłem z mojego punktu widzenia nie daje mi 100% pewności w którą stronę zmierzać. Wyliczenia jakie prowadzicie nie są dla mnie do końca jasne, stąd mój obszerny post.

Lada moment powinienem podpisywać umowę (która jest już gotowa) na przyłącze gazu. Co zrobiłbyś na moim miejscu gdybyś chciał uzyskać jak najszybciej takie informacje?

Edytowane przez maro_dr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło, że o 2:19 znalazłeś swój cenny czas aby mi to napisać...

Trochę tu poczytałem i jakoś nie znalazłem takiego przypadku, gdy ktoś na tym etapie budowy budynku, opisałby szczegółowo swoją sytuację i ma taki dylemat (mam kominy, jeszcze brak gazu budyne projektowo na pewno nie przewidziany do WM, etc). Początek mojego postu opisuje, że szukam pomocy bo wiedza którą tu posiadłem z mojego punktu widzenia nie daje mi 100% pewności w którą stronę zmierzać. Wyliczenia jakie prowadzicie nie są dla mnie do końca jasne, stąd mój obszerny post.

Lada moment powinienem podpisywać umowę (która jest już gotowa) na przyłącze gazu. Co zrobiłbyś na moim miejscu gdybyś chciał uzyskać jak najszybciej takie informacje?

 

100% pewności nikt Ci nie da - masz stan surowy otwarty, więc przed Tobą bardzo duża niewiadoma - jakość wykonania izolacji. Jej ilość i rodzaj możesz przewidzieć, natomiast jakości wykonaniu już nie bardzo.

Ale nie potrzebujesz 100% pewności - dopilnuj poprawnego ocieplenia newralgicznych miejsc (np montaż okien, ocieplenie wnęk okien połaciowych, ocieplenie posadzki, fundamentów itp) i zbierz oferty na PC. Umowę gazową możesz przesunąć (chyba, że chcesz gaz do gotowania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tam - nie potrzebuję sterowania kotłem, ten sobie pracuje na jednej nastawie cały sezon - steruję mieszaczem, ale też nie za często, jakoś nie mam potrzeby, temp w domu utrzymuje się wg naszych potrzeb, przez większość czasu wystarcza "samoregulacja" OP a grzejników (niestety mam) na poddaszu pilnują termostaty. Pogodówkę jak założę, to też raczej do mieszacza a nie do kotła.

 

Dziwne to sterowanie.

Nie dość że nie wyłącza kotła w momencie wystąpienia zyskó bytowych, czy słonecznych, to jeszcze ten musi pracować 24h.

Jaką masz amplitudę temperatur we wnętrzach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...