Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym ogrzewać ?  

668 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czym ogrzewać ?

    • Kocioł na EkoGroszek
      121
    • Kocioł Zgazowujący Drewno
      46
    • Pompa Ciepła
      221
    • Kocioł na miał
      8
    • Kocioł gazowy
      138
    • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)
      87


Recommended Posts

Dziwne to sterowanie.

Nie dość że nie wyłącza kotła w momencie wystąpienia zyskó bytowych, czy słonecznych, to jeszcze ten musi pracować 24h.

Jaką masz amplitudę temperatur we wnętrzach ?

 

Nie poradzę, że dziwne - to nie ja wymyślałem, tylko V...nn :)

W salonie na parterze 22-24 st wg taniego termometru, na górze to już młodzież sama sobie ustawia a na ew. zyski reagują zawory termostatyczne - ja nie mierzę. Kocioł oczywiście się wyłącza (palnik + wentylator), pracuje tylko pompa, ponieważ sterownik potrzebuje odczyt temp wody w obiegu.

Edytowane przez przemo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

100% pewności nikt Ci nie da - masz stan surowy otwarty, więc przed Tobą bardzo duża niewiadoma - jakość wykonania izolacji. Jej ilość i rodzaj możesz przewidzieć, natomiast jakości wykonaniu już nie bardzo.

Ale nie potrzebujesz 100% pewności - dopilnuj poprawnego ocieplenia newralgicznych miejsc (np montaż okien, ocieplenie wnęk okien połaciowych, ocieplenie posadzki, fundamentów itp) i zbierz oferty na PC. Umowę gazową możesz przesunąć (chyba, że chcesz gaz do gotowania).

 

Dziękuję za informację, w pierwszej kolejności czeka mnie zamówienie stolarki i tu mocno przewertowałem forum. Jak wcześniej pytałem to na gaz długo trzeba czekać aby mieć go na wrzesień musiałbym podpisać umowę na dniach, stąd mój post.

Właśnie zwróciłem uwagę, że w twojej stopce jest coś co wykonałeś bardzo podobnie do tego co ja chcę i przyjąłem niemalże identyczne parametry przy OZC. Proszę napisz ile ci wyszło OZC zapotrzebowania na energię CO i CWU, jakie masz rachunki za gaz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rachunki za gaz - CO, CWU + gotowanie, 5 osób - ok 2,7 tyś rocznie (suma faktur), do docieplenia mam jeszcze jeden duży mostek -balkon na wykuszu.

OZC jak poszukam to napiszę, tu masz link do mojego wyniku z "Ciepło właściwe".

http://cieplowlasciwie.pl/wynik/2290

 

Jak coś więcej w temacie mojej "stopki", to pytaj na PW - cobyśmy wątku zbytnio nie zaśmiecali.

Edytowane przez przemo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak mierzyłem mojego Junkersa to brał 110W grzejąc, na postoju 10W. W sezonie zje 200 zł, nie licząc przeglądu, jeśli się chce utrzymać gwarancje to muszą być prze 3 lata.

 

Reasumując realna kWh z gazu oscyluje przy moim zużyciu w okolicy 27-30gr, zależy od zimy.

 

Dobrze, że mogę dogrzewać klimą :p

 

Kilowaty z klimy w stopce to produkcja czy pobór ? A kilowaty z gazu to chyba z zaazotowanego bo ni jak nie mogę tego skumać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

już jakiś czas temu tutaj pisałem, ale remont się przesuwa, a obecnie dostałem pierwszą wersje projektu więc tylko po uzyskaniu pozwolenia planuje ruszyć z pracami. Przed ostatecznym zatwierdzeniem może jednak warto pomyśleć o ogrzewaniu i nanieść ewentualne poprawki.

Wstępny projekt dostępny pod linkiem:

https://dl.dropboxusercontent.com/u/63973845/getattach%2Cmid%2C118003%2Cmpid%2C5%2Cuid%2Cb3451225b5e3c229%2Cmin%2C0%2Cnd%2C1.pdf

Pokoje na poddaszu są pod skosem wieć faktyczna powierzchnia jest większa (podano tylko powierzchnię użytkową)

Domek jest na wsi na podlasiu, nie ma dostępu do gazu wiec takie ogrzewanie odpada. Z uwagi na to że nie będziemy tam mieszkać na co dzień, chcemy mieć w miarę bezobsługową obsługę (co prawda rodzice są na miejscu i w razie potrzeby mogą interweniować). Domek ma być drewniany w wiejskim stylu więc chciałbym się ustrzec jakiś rozwiązań które wpłyną wizualnie na planowany styl. Chyba najlepiej pasowałyby mi grzejniki elektryczne ale pytanie czy to nie za drogie rozwiązanie w użytkowaniu. W domku jest wybudowany do którego chce wpiąć wkład kominkowy. Skoro i tak planujemy kominek myślałem, o rozporawdzeniu z niego ciepła. Oczywiście to by było rozwiązanie tylko wspomagające, które jakoś specjalnie nie wpływało by na obnizenie kosztów ale zawsze przy grzaniu w kominku można by to ciepło wykorzystać.

Chętnie zleciłbym komuś pelną obsługę (uzgodnienie rozwiązania + montaż). Jeżeli ktoś jest chętny pomóc (woj. podlaskie) jestem chetny do współpracy. Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

już jakiś czas temu tutaj pisałem, ale remont się przesuwa, a obecnie dostałem pierwszą wersje projektu więc tylko po uzyskaniu pozwolenia planuje ruszyć z pracami. Przed ostatecznym zatwierdzeniem może jednak warto pomyśleć o ogrzewaniu i nanieść ewentualne poprawki.

Wstępny projekt dostępny pod linkiem:

https://dl.dropboxusercontent.com/u/63973845/getattach%2Cmid%2C118003%2Cmpid%2C5%2Cuid%2Cb3451225b5e3c229%2Cmin%2C0%2Cnd%2C1.pdf

Pokoje na poddaszu są pod skosem wieć faktyczna powierzchnia jest większa (podano tylko powierzchnię użytkową)

Domek jest na wsi na podlasiu, nie ma dostępu do gazu wiec takie ogrzewanie odpada. Z uwagi na to że nie będziemy tam mieszkać na co dzień, chcemy mieć w miarę bezobsługową obsługę (co prawda rodzice są na miejscu i w razie potrzeby mogą interweniować). Domek ma być drewniany w wiejskim stylu więc chciałbym się ustrzec jakiś rozwiązań które wpłyną wizualnie na planowany styl. Chyba najlepiej pasowałyby mi grzejniki elektryczne ale pytanie czy to nie za drogie rozwiązanie w użytkowaniu. W domku jest wybudowany do którego chce wpiąć wkład kominkowy. Skoro i tak planujemy kominek myślałem, o rozporawdzeniu z niego ciepła. Oczywiście to by było rozwiązanie tylko wspomagające, które jakoś specjalnie nie wpływało by na obnizenie kosztów ale zawsze przy grzaniu w kominku można by to ciepło wykorzystać.

Chętnie zleciłbym komuś pelną obsługę (uzgodnienie rozwiązania + montaż). Jeżeli ktoś jest chętny pomóc (woj. podlaskie) jestem chetny do współpracy. Z góry dzięki za pomoc.

 

Kominek jak będzie się w nim palić to rozprowadzenie zrobić powietrzne. co do reszty to zależy jak ten domek będzie zaizolowany? Od tego zależą w dużęj mierze opłaty za ogrzewanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek jak będzie się w nim palić to rozprowadzenie zrobić powietrzne. co do reszty to zależy jak ten domek będzie zaizolowany? Od tego zależą w dużęj mierze opłaty za ogrzewanie.

Obecnie ściany są gołe (część drewno + dobudowa murowana). Więc raczej będziemy planowali to w miarę dobrze ocieplić (na ściany projektant przewidział 18 cm styropianu), do tego chcę docieplic podłogę i poddasze. Z poddaszem może być mały problem bo jest dość nisko i nie chciałbym tracić za duzo powierzchni więc raczej poniżej 20 cm wełny (dodatkowo wymiana okien na nowe).

Myślę, ze dałoby radę docieplić to lepiej ale jednak to stary dom i ima pewne ograniczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Sam stoję przed wyborem sposobu ogrzewania swojego domu zapotrzebowanie na co i celu mam Ok 7500kwh /rok to są dane z projektu po zmianach typu lepsza izolacja powinno wyjść Ok 6000 kWh i tu pytanie . W co się władować: ogrzewanie podłogowe na całej powierzchni 143 m2 dom parterowy.

 

Kable grzejne koszt na cały dom to 9 tys ze sterownikami i robocizna ,

 

Wodne ogrzewanie podłogowe plus kocioł elektryczny wszystko Ok 15 tys

 

Podlogowka plus gaz wszystko Ok 25 tys

 

Cwu planuje baniak na 500- 1000 litrów grzany w 2 taryfie . (Czy lepiej mniejszy do 200 litrów teraz 3 osoby później 4 ,5 )

I jeszcze jak bym się zdecydował na elektryczne to fotowoltanika 5 kwp.

Biorę mocno prąd pod uwagę gdyż ma najdłuższa gwarancje najmniejsza awaryjność i najlepsze sterowanie .

Pompy nie biorę puli co pod uwagę

Prosił bym o poważne oponie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Sam stoję przed wyborem sposobu ogrzewania swojego domu zapotrzebowanie na co i celu mam Ok 7500kwh /rok to są dane z projektu po zmianach typu lepsza izolacja powinno wyjść Ok 6000 kWh i tu pytanie . W co się władować: ogrzewanie podłogowe na całej powierzchni 143 m2 dom parterowy.

 

Kable grzejne koszt na cały dom to 9 tys ze sterownikami i robocizna ,

 

Wodne ogrzewanie podłogowe plus kocioł elektryczny wszystko Ok 15 tys

 

Podlogowka plus gaz wszystko Ok 25 tys

 

Cwu planuje baniak na 500- 1000 litrów grzany w 2 taryfie . (Czy lepiej mniejszy do 200 litrów teraz 3 osoby później 4 ,5 )

I jeszcze jak bym się zdecydował na elektryczne to fotowoltanika 5 kwp.

Biorę mocno prąd pod uwagę gdyż ma najdłuższa gwarancje najmniejsza awaryjność i najlepsze sterowanie .

Pompy nie biorę puli co pod uwagę

Prosił bym o poważne oponie

 

Ja bym zatroszczył się przede wszystkim o lepsze izolacje i szczelność domu. Napisz jak wygląda u Ciebie izolacja od gruntu, ścian, dachu? Oczywiście WM z reku obowiązkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1600+220=1820

:726=2,507

:10=0,25zł/kWh

 

Tyle realnie płacisz za kWh. Podobnie co prądem w drugiej taryfie.

 

No jednak ta cena całodobowo czyli ciepło na kiedy jest potrzebne ,zasobnik do cwu może być mały 80-100 lt a nie 300(tyle wody ja potrzebuję) .Na Pomorzu tania kosztuje 30gr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec budowa sposobem pół gospodarczym i z tego wyszła grubość izolacji w podlogdze tylko 15 cm .. dlatego

Płyta warstwowa 15 cm w podłodze

Ściany 25 styro 0,31

Strop od 30 do 50 styro

Wentylacja mechaniczna z reuperatorem Gwc? Tez się zastanawiam czy robić ..

Okna 3 szyby vetrex

Ozc Ok 4.3 wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...