Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym ogrzewać ?  

668 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czym ogrzewać ?

    • Kocioł na EkoGroszek
      121
    • Kocioł Zgazowujący Drewno
      46
    • Pompa Ciepła
      221
    • Kocioł na miał
      8
    • Kocioł gazowy
      138
    • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)
      87


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W woj. śląskim zakaz palenia flotem i mułem obowiązuje od 1 września 2017, co nie zmienia faktu, że widzę na podwórkach wielkie kupy paliwa kupionego "na zapas".

Mieć to sobie mogą, tylko palić nie mogą. Jak będzie to wielu wie, niewielu coś z tym zrobi.

 

I gdzie są ci, co się tu ze mną kilka lat temu "naparzali"? :)

Zapasy robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_1*

Ja ostatni rok a w zasadzie sezon węglem będę palił bo tak mnie wqurwili ci dostawcy że hej , jeden ma węgiel po 840zł drugi po 790 ale czekać nie wiadomo ile trzeci ma niby po 700 ale 3 tygodni mi go już dowozi i dowieść nie może ,

w następne lato zamawiam koparkę niech mi rozdupcy połowę ogrodu zakopie kilometr rury i pompa gruntowa za 10 tys , te porąbane kotły węglowe 5-tej klasy też tyle kosztują więc dyskusji nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieć to sobie mogą, tylko palić nie mogą. Jak będzie to wielu wie, niewielu coś z tym zrobi.

 

To prawda, temat dziwnie ucichł, włodarze wielu miejscowości chowają głowy w piasek, a może muł ;), pewnie boją się zemsty ludności w czasie kolejnych wyborów. Kwoty przeznaczone na dofinansowanie nowoczesnych, (czytaj: piece na ekogroszek) źródeł ciepła już dawno wydane, więc się udaje, że się nie widzi problemu. Do następnego smogu.

Edytowane przez anemonek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

W dalszym ciągu jeszcze nie jestem przekonany w co pójść.

Na cieplowlasciwe wyszło :

W ciągu sezonu grzewczego

 

~4,6t węgla kamiennego, lub

~13mp drewna, lub

~2 254m3 gazu ziemnego

 

Po ile był gaz zeszłej zimy z tymi wszystkimi opłatami przesyłowymi itd?? jakie są opłaty stałe do gazu??

Rozważam gaz, ponieważ w mojej gminie jest dofinansowanie do 8tys. na piec + do 6 tys. na instalację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj proszę link do wyliczeń na cieplowlasciwie.

 

Gaz średnio z całego roku przyjmuje się, tak jak napisałem, 0.24 zł brutto za kWh W tym są już wszelkie opłaty. Naturalnie w zależności od miejsca ceny mogą się różnić. U mnie wychodzi 0,28 a inni podobno płacą 0,20 także najlepiej wstąp do sąsiada, poproś o faktury i podlicz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, temat dziwnie ucichł, włodarze wielu miejscowości chowają głowy w piasek, a może muł ;), pewnie boją się zemsty ludności w czasie kolejnych wyborów. Kwoty przeznaczone na dofinansowanie nowoczesnych, (czytaj: piece na ekogroszek) źródeł ciepła już dawno wydane, więc się udaje, że się nie widzi problemu. Do następnego smogu.

 

Witajcie, a słyszeliście, że 5.09.2017 w Dzienniku Ustaw RP opublikowano podpisane przez ministra Morawieckiego rozporządzenie o standardach dla kotłów, eliminujące przestarzałe kotły na węgiel i drewno z polskiego rynku. Rozporządzenie wejdzie w życie 1 października 2017 r.

 

Rozporządzenie zakazuje produkcji kotłów na paliwa stałe klasy niższej niż 5. Kotły niższej klasy wyprodukowane przed 1 października 2017 r. będzie można sprzedawać do 1 lipca 2018 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zdejmiesz ocieplenia to jakie wartości wyjdą? Wg obecnych wyliczeń domu już z ociepleniem jakoś się to nie spina z wyliczeniami zużycia dla domu nieocieplonego. Dla ocieplonego wyszło więcej energii niż realne zużycie dla domu nieocieplonego. Teraz są dwie opcje, albo spalałeś więcej niż wykazałeś, albo z większą sprawnością. Przy czym w przypadku tego drugiego na więcej jak +10% nie ma realnych szans a i wtedy nadal pozostaje rozjazd. Trzecia opcja, że ten kalkulator się mocno myli, co zresztą, szczególnie w przypadku zapotrzebowania, asolt wielokrotnie wypominał temu kalkulatorowi.

 

Słyszałem o tym rozporządzeniu, ciekawe jak to będzie w praktyce wyglądało.

Kilka dni temu podczas wizyty w sklepie z kotłami koleś kupował nowiutkiego śmieciuch, a teoretycznie w Małopolsce nie powinno się ich już instalować

Co poradzić, taka ludzka mentalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochyle się nad tematem rozbieżności, ale na szybko myśląc rozbieżności wynikają z tego, że poprzedniej zimy nie ogrzewałem poddasza a teraz ociepliłem ściany docieplę poddasze i będę ogrzewał.

Rozumiem. To by miało sens. Myślałeś aby pod dach dać więcej ocieplenia niż tylko 20 cm? Jak się w kalkulatorze przełoży taka zmiana na zużycie? Obecnie za gaz wychodzi około 5500 zł/rok z CWU, trochę dużo, z drugiej strony zdrowiej i bezobsługowo a dom mały nie jest. Jak cena węgla jeszcze skoczy, to koszt będzie niedaleko przy zużyciu prawie 5T... Już teraz przy cenie 800zł/tona kostki/orzecha to 4000 zł, ekogroszki droższe są z zasady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas się zastanawiam żeby zamiast 20cm wełny wrzucić 30 - musiałbym nadbić łaty na jętki aby nie stracić wysokości, na skosach już nic nie ugram z wysokością.

 

Patrząc na zmianę izolacji dachu na cieplowlasciwe z 20 na 30 wielkiej różnicy nie widzę

 

W ciągu sezonu grzewczego przy wełnie 20

 

~4,6t węgla kamiennego, lub

~13mp drewna, lub

~2 254m3 gazu ziemnego

 

W ciągu sezonu grzewczego przy wełnie 30 cm

 

~4,4t węgla kamiennego, lub

~13mp drewna, lub

~2 197m3 gazu ziemnego

 

Możesz mi łopatologicznie rozpisać jak wyliczyłeś 5500pln za gaz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...