Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym ogrzewać ?  

668 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czym ogrzewać ?

    • Kocioł na EkoGroszek
      121
    • Kocioł Zgazowujący Drewno
      46
    • Pompa Ciepła
      221
    • Kocioł na miał
      8
    • Kocioł gazowy
      138
    • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)
      87


Recommended Posts

Witam, na chwile obecną zamieszkuje parter grzany grzejnikami + podł łazienka.Zauwazylem ze powrót z podłogowego (na RTL) jest cieplejszy niz powroty z grzejników co daje mi powrót na bufor w okolicach 26 st C. Na pietrze planuje zrobic po całosci podłogówki tylko chcialbym wode powrotną jakos jeszcze WYKORZYSTAC, i tak mysle coby gdyby............do planowanego reku "tymi recami" dołożyc nagrzewnice kanałową lub zintegrowaną z reku i puscic na nią wlasnie powrót z podłogówek, powinno odzyskac jeszcze troche ciepła co zwiekszy mi pojemnosc cieplną bufora, a w przyszłosci PC bedzie miec tez lepsze sprawnosci. Dłuzszy juz czas czytam ale nigdzie nie znalazlem takiej konfiguracji, co o tym sądzicie?

 

Jak to, WYKORZYSTAĆ?

Powrót z podłogówek będziesz puszczał w kanalizę i tracił bezpowrotnie energię cieplną;)? Żart.

Nic nie odzyskasz. Schłodzisz wodę CO, którą będziesz musiał nagrzać większym nakładem energii. Niby to ciepło z rurek podbije Ci temp na wentylacji, ale czy chcesz ogrzewać nadmuchem wentylacji dom? Każda przemiana energii generuje straty, do tego musiałbyś jeszcze zainwestować w urządzenie zamieniające ciepło z wody na ciepło przenoszone powietrzem.

Karkołomny pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

=noc; Schłodzisz wodę CO, którą będziesz musiał nagrzać większym nakładem energii. Niby to ciepło z rurek podbije Ci temp na wentylacji, ale czy chcesz ogrzewać nadmuchem wentylacji dom?.

 

Wode CO chce schlodzic bo kociol kondensacyjny jaki mam, ma wieksza sprawnosc wtedy. Dom bedzie grzany podlogówką, a powietrzem bedzie wspomagane poprzez wymiennik woda-powietrze. MACAŁEM kiedys klimakonwektory, nawet na niskich temp zasilania dawały przyjemne ciepelko. Moglbym podlogowke zasilac nizej i powrót do bufora byłby tez o wiele nizszy.

Edytowane przez neokuba22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...
Witajcie

przy gruntowych pompach ciepła nie ma problemu z temperaturą na zewnątrz i możemy bezproblemowo grzać w taniej taryfie, jednak jak jest w przypadku powietrznych pomp ciepła? Chodzi mi o pompę powietrze woda która służyła by do ogrzewania 50m mieszkania w kamienicy Jak wiemy tania taryfa to 2h w południe gdy jest cieplej i reszta w godzinach nocnych jak jest największy chłód. Czy nie ma to większego wpływu na COP PC PW?

 

Zastanawiam się nad piecem gazowym (raczej będzie to kondensacyjnym 1f lub 2f) vs PC PW. Cały system chodził by na grzejnikach przystosowanych do niskiej temperatury zasilania. Na korzyść gazu przemawia to że piec załączać może się kiedy chce (nie ogranicza mnie tania taryfa), nie potrzebuję rusztowania/drabiny do serwisowania (mieszkanie na 1p i brak balkonu więc jednostka była by na ścianie), przewaga pompy ciepła to brak możliwości rozszczelnienia się pieca i wydostania się czadu/gazu i możliwość rezygnacji z gazu (wymiana kuchenki gaz na indukcję).

 

Czy 35*C na wyjściu z PC PW nada się do zasilenia grzejników czy tylko podłogówka?

 

Witam,

 

Wspomniał Pan o zastosowaniu kotła kondensacyjnego w mieszkaniu, więc należy sprawdzić, czy będzie możliwość poprowadzenia przewodu spalinowego ponad połać dachu. W przypadku mieszkań przewód koncentryczny przez ścianę może być zastosowany jedynie dla kotów o mocy do 5kW. Przy dobrze wykonanej instalacji istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo rozszczelnienia się kotła.

Jeżeli zastanawia się Pan nad zastosowaniem kota gazowego, zachęcam do zapoznania się z ofertą kotłów marki Junkers z rodziny Cerapur. Nasze kotły cechują się wysoką jakością wykonania, co gwarantuje pewną oraz wydajną pracę. W sprawie doboru kotła o odpowiedniej mocy zachęcam do kontaktu z autoryzowanym instalatorem marki Junkers. Nasi specjaliści doradzą w doborze oraz pomogą wykonać instalację. Na stronie internetowej http://www.junkers.pl znajduje się wyszukiwarka instalatorów wraz z ich miejscem zamieszkania, którzy pomogą z doborem odpowiedniego urządzenia oraz wykonają instalację. Można również skorzystać z całodobowej infolinii pod numerem telefonu: 801 600 801.

Zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej, na której znajdują się wszystkie informacje odnośnie kotłów z rodziny Cerapur: https://www.junkers.pl/produkty/kotly/kotly-kondensacyjne/

Pozdrawiam,

________________________________

Konsultant marki Junkers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad instalacją pompy ciepła w nowo budowanym domu.

 

Otrzymałem wycenę na montaż kompletnej instalacji CO, gdzie źródłem jest Powietrzna pompa ciepła (LG Therma 9 kW).

Cena za wszystko czyli pompa, zasobnik rozłozenie podłogówki z materiałem, wod-kan to 30700 PLN i mam teraz dylemat bo różnice w stosunku do kotła na paliwo stałe są "i duże i małe" w zależności jak na to patrzeć, - będzie to jakieś 6 tys PLN w zależności od oferty. Jak myślicie? Warto dopłacić?

 

Martwi mnie troche efektywność tej pompy w stosunku do Panasonia, który wypada dużo lepiej ale niestety nie mam już funduszy ( i tak jest na skraju). Ciekawi mnie szacunkowy roczny koszt ogrzewania + CWU tą pompą. W 3 tys się zamknę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad instalacją pompy ciepła w nowo budowanym domu.

 

Otrzymałem wycenę na montaż kompletnej instalacji CO, gdzie źródłem jest Powietrzna pompa ciepła (LG Therma 9 kW).

Cena za wszystko czyli pompa, zasobnik rozłozenie podłogówki z materiałem, wod-kan to 30700 PLN i mam teraz dylemat bo różnice w stosunku do kotła na paliwo stałe są "i duże i małe" w zależności jak na to patrzeć, - będzie to jakieś 6 tys PLN w zależności od oferty. Jak myślicie? Warto dopłacić?

 

Martwi mnie troche efektywność tej pompy w stosunku do Panasonia, który wypada dużo lepiej ale niestety nie mam już funduszy ( i tak jest na skraju). Ciekawi mnie szacunkowy roczny koszt ogrzewania + CWU tą pompą. W 3 tys się zamknę?

Jak ma być podłogowe to te 10 cm styropianu mało od gruntu. Czemu dziurawy dom? Zrobić rekupracje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie drogie te płyty: 46 zł za 5cm marki Thermano, czyli za 10 cm musiałbym wydać prawie 10 tys zł, jakaś masakra :( ta firma do której dzwoniłem dzisiaj ma również 2 jakości za 31 zł, ale mogą być uszkodzone, jakieś połamane rogi itp., więc nie wiadomo czy jest sens...

może znacie jakieś firmy, ktore taniej oferują takie płyty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co sądzicie o styropianie grafitowym swisspor LAMBDA 100 dach podłoga? Nie wiele gorsze parametry od płyty pir. Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła λD 0,030 więc tylko 0,03 mniej od płyt a cena sporo niższa

 

płyty PIR mają raczej 0,020-0,023 a to już duża różnica w stosunku do styro, nawet 0,030

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...