Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym ogrzewać ?  

668 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czym ogrzewać ?

    • Kocioł na EkoGroszek
      121
    • Kocioł Zgazowujący Drewno
      46
    • Pompa Ciepła
      221
    • Kocioł na miał
      8
    • Kocioł gazowy
      138
    • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)
      87


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Konwekcja przy podlogowce jest minimalna, bo i roznica temperatur bardzo mala. Zauwaz, jaka powierzchnie ma grzejnik jakim jest podloga. U mnie jesli ne ma siarczystych mrozow wylewka ma max 24*C, a w domu jest 22*C. Sam fakt, ze grzejnik jest najnizej jak mozna powoduje, ze rozklad temparatur w pomieszczeniu jest bardzo komfortowy. W nogi nie jest za zimo a w glowe nie jest za goraco. Uspokoje Cie tez, ze trab powietrznych nawet w skali mikro u mnie nie ma. ;)

Jesli na Wasze nogi temperatura podlogo 24-25*C miala by jakis negatywny wplyw, to schorzenie musialo by byc bardzo nietypowe czy zaawansowane. To nie jest podloga, ktora jest ciepla. Jak dotkniesz reka czy stopa, to jest wrecz delikatnie chlodna. Jedynie w lazienkach jest, ze tak powiem, blizej obojetnej w dotyku i to raczej tylko po nocnym cyklu grzania w mrozy.

Czy jesli sie Tobie rurka idaca od grzejnika (tez pewnie w podlodze) rozszczelni, to nie masz problemu? Powiem wiecej, ja moge spokojnie w takim przypadku jedna z petli na kawalku podlogi zakrecic i nic z tym nie robic. Ty bez jednego grzejnika juz bedziesz mial gorzej chyba. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyxis wyluzuj :bye:,przecież piszę że nie jestem wrogiem podłogówki a grzejniki to największy syf po konwektorach.Napisałem też że jest coś lepszego od podłogówki i to coś posiadam i nie ma w tym ogrzewaniu ani jednego lutu który byłby na stałe zalany czy zatynkowany,począwszy od wyjścia z kotła i kończąc na powrocie do kotła,czyli w razie awarii parę minut roboty.Ogrzewanie to grzeje jak ogrzewanie ścienne ale nim nie jest takie jakie znasz,jeśli chcesz szczegóły to mogę podać.Gdybyś miał stary nie ocieplony dom jak ja to byś musiał grzać powyżej 25 st. i wtedy występuje to co kolega pawko nazywa bzdurami:P..Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mój system CO znajdziesz na stronie niemieckiej.Jeśli nie znasz dobrze niemieckiego chętnie przetłumaczę,a strona to:file:///C:/Users/acer/Downloads/Heizleisten,%20Bauberatung,%20Altbausanierung,%20Grundofen,%20Ferienhaus%20und%20mehr.htm.Nie wiem czy dobrze wkleiłem ( obsługa komputera to nie moja najmocniejsza strona),jeśli nie to poszukaj "Heizleisten san domus" po polsku listwa przypodłogowa firmy san domus ale są też inne,jednak większość to firmy które robią coś o czym nie mają za bardzo pojęcia no ale tak jest w każdej branży żęby coś porządnego znależć trzeba się naszukać.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żródło ciepła rozumiem jaki kocioł albo? Mam HG własnej konstrukcji z rusztem szamotowym moc 8-12 kw. komora załadowcza 120 l.Praktycznie bezobsługowy w ciągu doby(w największe mrozy nie ma potrzeby podkładania) w połączeniu z buforem.Strach pomyśleć co bym robił gdybym miał tak zaizolowaną chatę jak ty:o,chyba bym co 3 dzień rozpalał.:p.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro szału nie ma to powiedz kto ma taki kocioł na drewno na 24 h. Widzisz jesteśmy 2 różnymi ludżmi .Ja lubię pracować przy drewnie i wziąść je do ręki,choć węgiel to dla mnie brud i smród,ale nie mam nic do tych co tym palą i gdybym miał siedzieć w chałupie i patrzeć na licznik prądu to bym zwariował.Nie wiem dlaczego ale ci którzy mają nowe lub prawie nowe super zaizolowane domy gdzie można wstawić PC i będzie tak samo tanio albo jeszcze taniej ogrzewać niż węglem,nie rozumieją że są domy o dużo większej energochłonności,których nie można super zaizolować,bo izolacja pozioma jest po kilku dziesięciu latach zaczyna przepuszczać wilgoć,że izolowanie takiego muru to kompletna głupota,że mur grubości 50 cm. z kamienia zaizolowany styropianem to skraplanie się pary wodnej po stronie wewnętrznej ściany oraz wiele innych problemów.W zamian za to mam naturalną klimatyzację np. przy 35 st. mam w salonie max. 23 st. a ty w nagrzanym styropianie domu,bądż wełnie wieczorem masz saune,dlaczego,bo brak masy,a materiały izolacyjne lekkie jak styropian oddają ciepło po kilku godzinach,stąd na poddaszu po kilku dniach upału nie da się spać.chyba że lubisz 25 st. w sypialni,bo dla mnie 18 st. to w sam raz.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, ja lubie robic wiele rzeczy, ale tak jakos sie sklada, ze jak jakas rzecz MUSZE robic, to juz przestaje sprawiac mi taka frajde. Mam w domu piecyk kominkowy w ktorym moge sobie palic drewnem i nieraz to robie (co prawda brykietem z trocin a nie polanami), ale robie to wtedy, kiedy mam ochote popatrzec na ogien, Jak bym mial to robic codziennie, to bym to szybko znienawidzil.

 

Ja nie mowie, ze kazdy mam miec pompe ciepla. Skupiam sie w swoich "wywodach" glownie na nowych domach, a tam taka opcja jak PCi jest juz duzo bardziej uzasadniona.

 

Co do masy sciany, to zauwaz, ze postawilem dom o grubosci sciany nosnej 36cm, a nie 24cm jak stawia teraz ogromna wiekszosc inwestorow. To byl swiadomy wybor. Faktem jest, ze po fali upalow mam w domu na parterze ~25*C. Dla mnie to jest i tak pelen komfort, bo do niedawna w bloku mialem tych stopni 30 i wiecej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, ja lubie robic wiele rzeczy, ale tak jakos sie sklada, ze jak jakas rzecz MUSZE robic, to juz przestaje sprawiac mi taka frajde. Mam w domu piecyk kominkowy w ktorym moge sobie palic drewnem i nieraz to robie (co prawda brykietem z trocin a nie polanami), ale robie to wtedy, kiedy mam ochote popatrzec na ogien, Jak bym mial to robic codziennie, to bym to szybko znienawidzil.

 

Ja nie mowie, ze kazdy mam miec pompe ciepla. Skupiam sie w swoich "wywodach" glownie na nowych domach, a tam taka opcja jak PCi jest juz duzo bardziej uzasadniona.

 

Co do masy sciany, to zauwaz, ze postawilem dom o grubosci sciany nosnej 36cm, a nie 24cm jak stawia teraz ogromna wiekszosc inwestorow. To byl swiadomy wybor. Faktem jest, ze po fali upalow mam w domu na parterze ~25*C. Dla mnie to jest i tak pelen komfort, bo do niedawna w bloku mialem tych stopni 30 i wiecej. :)

 

Obawiam się,że ta masa akumulacyjna nie wynika z 36cm suporeksu.Na parterze masz 25,a ile masz na piętrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam masy akumulacyjnej na poddaszu, ale mam poddasze! :)

Klimatyzator to urzadzenie jak kazde inne. Mam urzadzenie ktore grzeje zima i mam takie ktore chlodzi latem.

 

Powiem Ci, ze klimatyzacja poddasza w tym dosyc upalnym (przynajmniej na Dolnym Slasku) lecie kosztowala mnie 18-20 zl/pomieszczenie. Chodzil w zasadzie tylko jeden z klimatyzatorow, bo drugie pomieszczenie jest uzywane poki co tylko sporadycznie. Nie wiem, czy bedzie jeszcze tego lata okazja go wlaczyc, ale nie zaluje ani zlotowki wydanej na te urzadzenie. Bardzo trafiona inwestycja. Jedna sztuka z montazem kosztowala 2800zl. Tez nie majatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam masy akumulacyjnej na poddaszu, ale mam poddasze! :)

Klimatyzator to urzadzenie jak kazde inne. Mam urzadzenie ktore grzeje zima i mam takie ktore chlodzi latem.

 

Powiem Ci, ze klimatyzacja poddasza w tym dosyc upalnym (przynajmniej na Dolnym Slasku) lecie kosztowala mnie 18-20 zl/pomieszczenie. Chodzil w zasadzie tylko jeden z klimatyzatorow, bo drugie pomieszczenie jest uzywane poki co tylko sporadycznie. Nie wiem, czy bedzie jeszcze tego lata okazja go wlaczyc, ale nie zaluje ani zlotowki wydanej na te urzadzenie. Bardzo trafiona inwestycja. Jedna sztuka z montazem kosztowala 2800zl. Tez nie majatek.

 

Fakt. 20PLN/pomieszczenie to nie dużo.Ale ludzie mają pomieszczeń kilka..

W perspektywie życia budynku,wydaje się trafniejsza inwestycja w izolację a nie klimatyzację.

Jaki jest okres gwarancji na twój klimatyzator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskutuje z ludzmi ktorzy maja po 20cm grafitu, rekuperacje i swietne okna i u nich sa temperatury podobne. Gros ciepla wchodzi z powietrzem wentylacyjnym i tego sie nie uniknie. Mozesz miec co najwyzej dzien pozniej podwyzszenie temperatury. Ja na okres letni uzywam rolet w oknach i markizy od strony poludniowej. Bardzo skutecznie ogranicza to nagrzewanie sie pomieszczen, ale predzej czy pozniej lapia temparature - dlaczego napisalem wczesniej.

 

Gree maja 3 lata gwarancji.

Edytowane przez Pyxis
Literowki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Widzisz Pyxis za to że choć trochę przyznajesz się że to nowe nie takie piękne i różowe, dlatego lubię czytać twoje opowieści;).Nie rozumiem dlaczego chwalisz klimatyzator toż to to samo co konwektor tylko jeden grzeje a drugi chłodzi brr... co za dmuchawa kurzu, ale przy twojej masie domu(śmiesznie małej) to jedyne wyjście żeby ją schłodzić,a przecież masz PC trzeba było parę tysięcy więcej wydać i dokupić funkcję chłodzenia,ale ja się na pompach nie znam, tak tylko słyszałem,ludzie mówili;).Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie buduje sie domow z kamienna sciana 50-70 cm. Stare masywne domy majaniewiele zalet, ale sporo wad w temacie energooszczednosci. Sam mi to udowadniales podajac siebie jako przyklad osoby, ktora ekonomicznie nie widzi uzasadnienie do montazu urzadzen zuzywajacych prad, bo to za drogo.

Klima to bardzo fajny wynalazek. Poprawia komfort i co rownie wazne obniza wilgotnosc wzgledna w pomieszczeniu. Co do dmuchawy, to akurat chlodzenie i dmuchanie jakos dziwnie do siebie pasuja, ale grzanie i dmuchanie, to jakos takie przeciwienstwa sa, ktore moj organizm slabo toleruje.

3 dni temu czyscilem filtr kurzu w tej uzywanej klimie. Nie bylo co czyscic. Prysnalem tylko parownik climaceaner'em. Clodzenie za pomoca PCi jest oczywiscie mozliwe, ale problemem jest chlodnica. U mnie musiala by to byc podloga a to juz do doopy bardzo mocno jest. Odpada jednym slowem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież piszę że stary dom nie jest i nigdy nie będzie tak energooszczędny jak nowy,ale ma też wiele zalet.Niestety niektórzy ekonomiczni ekolodzy na siłę próbują zrobić z nich domy energooszczędne ładując po 15 czy 20 cm styropianu na zawilgoconą ścianę i myślą że będzie super a jak jeszcze na to nałożą tynk akrylowy to dopiero mają suche ściany.Do tego wymiana okien na super szczelne i czuć pleśnią na kilometr.To co w teorii powinno być dobre w praktyce jest zupełnie inaczej.Czy ktoś bierze pod uwagę darmowe ocieplenie przez promieniowanie słoneczne?Jeszcze nie spotkałem takiego projektanta czy architekta.Niestety w super ocieplonym domu prawie nic te Słońce ścian nie zagrzeje,bo izolacja działa w 2 strony a nie tylko w jedną czego już nikt nie widzi.Możemy tak godzinami dyskutować ty wiesz swoje a ja swoje,ja wiem jak wykorzystać zalety mojego a ty twojego domu;).Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...