Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym ogrzewać ?  

668 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czym ogrzewać ?

    • Kocioł na EkoGroszek
      121
    • Kocioł Zgazowujący Drewno
      46
    • Pompa Ciepła
      221
    • Kocioł na miał
      8
    • Kocioł gazowy
      138
    • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)
      87


Recommended Posts

Jeśli się mylę, to proszę podać cenę urządzenia grzewczego do ogrzania 50m2 z COP4 przy temperaturze zewnęrznej +7°C. Takie urządzenia innych firm kosztują 2500-4000 zł z montażem.

 

W kwestii wycen, jeśli jest zainteresowany proszę o kontakt z odpowiednim działem. Formularz do bezpłatnych wycen - TUTAJ

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie jestem zainteresowany odpowiednim działem, ale odpowiedzią na bardzo proste pytanie. Może być link do urządzenia. Nie ściemniaj.

 

Żeby odpowiedzieć na "bardzo proste pytanie" potrzebuję chociażby zapotrzebowania na moc grzewczą obiektu (nie chcę tu być złośliwy).

Proszę podać konkretne urządzenie które jest tematem tej dyskusji, lub sprawdzić nasze cenniki dostępne na oficjalnej stronie - jeśli interesuje Cię tylko cena urządzenia. Cenniki znajdziesz tutaj.

 

Życzę miłej lektury :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby odpowiedzieć na "bardzo proste pytanie" potrzebuję chociażby zapotrzebowania na moc grzewczą obiektu (nie chcę tu być złośliwy).

 

Proszę bardzo.

Obiekt o zapotrzebowaniu na moc grzewczą w wysokości 5kW.

 

Podaj koszt urządzenia. Koszty eksploatacyjne, w tym koszt i ilość energii za sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo.

Obiekt o zapotrzebowaniu na moc grzewczą w wysokości 5kW.

 

Podaj koszt urządzenia. Koszty eksploatacyjne, w tym koszt i ilość energii za sezon.

 

Nie licz ze konsultant wykona obliczenia ozc mając podane tylko projektowe obciązenie cieplne. Na podstawie tak małej ilosci danych nikt nie policzy zapotrzebowania na ciepło bo jak inaczej policzyc ilosc potrzebnej energii. Wymagasz rzeczy niemozliwych a potem sie dziwisz ze konsultant sciemnia. Mogłbys tak powiedziec gdybys podał równiez zapotrzebowanie na ciepło. Czyli podaj te dwa parametry i oczekujesz odpowiedzi. Bez nich to tylko mieszanie w wątku i szukanie zaczepek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zapytam o urządzenie zdolne dostarczyć w pracy ciągłej od 500 do 4000W ciepła z COP 4.

Ile ono kosztuje?

Może być też urządzenie większe z mocą maksymalną do 5 lub 6 kW.

Prościej się chyba nie da zapytać?

 

Chcę mieć określoną, modulowaną ilość ciepła i dobry COP. Nieważne jakie jest ocieplenie i budynek. Patrzymy na moc i wydajność.

 

Cena?

 

Jakie pytania zada konsultant żeby ukryć niewspółmierną do możliwości cenę swoich produktów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zapytam o urządzenie zdolne dostarczyć w pracy ciągłej od 500 do 4000W ciepła z COP 4.

Ile ono kosztuje?

Może być też urządzenie większe z mocą maksymalną do 5 lub 6 kW.

Prościej się chyba nie da zapytać?

 

Chcę mieć określoną, modulowaną ilość ciepła i dobry COP. Nieważne jakie jest ocieplenie i budynek. Patrzymy na moc i wydajność.

 

Cena?

 

Jakie pytania zada konsultant żeby ukryć niewspółmierną do możliwości cenę swoich produktów?

 

Witam, nie zadam pytań, lecz po raz kolejny odeślę po profesjonalna i zweryfikowaną wycenę urządzeń. Niestety nie będę podawał takich treści na forum.

 

Co do doboru polecę konfigurator produktów - może Pan wybrać model, który Pana interesuje. W kilku przypadkach pozna Pan też od razu cenę.

 

Jeśli to Pana nie zatysfakcjonuję, proszę o kontakt poprzez wiadomość prywatną.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie zadam pytań, lecz po raz kolejny odeślę po profesjonalna i zweryfikowaną wycenę urządzeń. Niestety nie będę podawał takich treści na forum.

 

Co do doboru polecę konfigurator produktów - może Pan wybrać model, który Pana interesuje. W kilku przypadkach pozna Pan też od razu cenę.

 

Jeśli to Pana nie zatysfakcjonuję, proszę o kontakt poprzez wiadomość prywatną.

Pozdrawiam!

 

Odsyłasz mnie do wyceny urządzeń, bo głupio samemu napisać że jest bardzo drogo?

 

No to wszedłem na ten konfigurator i dla 4kW jest kocioł gazowy Vitodens 200-W za netto: 9 627 PLN z COP 1.

Jeśli chodzi o pompę to jest Vitocal 200-S za 16 846 PLN netto.

Trzy do pięciu razy drożej od konkurencji.

 

Kompromitacja.

Edytowane przez JanWerbinski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedzę mam z wizyty w sklepie sprzedającym Wasze produkty oraz sprawdzenia parametrów urządzeń zamontowanych u mnie oraz u innych osób.

Piszę za siebie o czym świadczy moje imię i nazwisko przy każdej wiadomości.

 

Jeśli się mylę, to proszę podać cenę urządzenia grzewczego do ogrzania 50m2 z COP4 przy temperaturze zewnęrznej +7°C. Takie urządzenia innych firm kosztują 2500-4000 zł z montażem.

 

Klimatyzator dobry na wszystko? Szkoda że szumi ,nie grzeje wody i w tym przedziale cenowym działa do max -15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimatyzator dobry na wszystko? Szkoda że szumi ,nie grzeje wody i w tym przedziale cenowym działa do max -15.

Mój stary Fujitsu z 2009 roku ma gwarantowane działanie do -15°C. To nie znaczy że poniżej tej temperatury nie działa. Nigdy nie sprawdzałem czy działa, bo na początku, przez pierwsze lata go oszczędzałem. Teraz kiedy instalując nowy już mi nie zależy na starym, to od paru lat nie ma mrozów. Przy -14,3°C ostatniej zimy działał prawidłowo.

 

Poniżej temperatury obiecanej przez producenta większość klimatyzatorów będzie w dalszym ciągu działać poprawnie. Tym bardziej jeśli działają non stop, jak mój. Niektóre z klimatyzatorów nie pozwolą się włączyć przy ekstremalnych mrozach - wystarczy ich nie wyłączać i działają. Inne włączą się po podgrzaniu grzałką. Są też podobno takie które się nie włączą wcale.

 

Obecnie kupuję Samsunga z gwarancją grzania do -20°C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo tych niewiadomych i parametrów koniecznych do zachowania. Konieczna praca ciągła to już dyskwalifikuje jako pewny system grzewczy a dodatkowa grzałka oleju to koszt. A klimy typu nordic to już kosmiczne ceny.

Praca ciągła nie jest konieczna. To wolny wybór. Klimatyzator pracując ciągle zużywa mniej energii na dostarczenie tej samej ilości ciepła dzięki temu że COP bardzo mocno rośnie przy małych mocach. Można zastosować niższe prędkości przepływu powietrza w celu zmniejszenia szumu. Przy tym samym przepływie rośnie COP dzięki lepszemu odbiorowi ciepła z wymienników. W styczniu przy pracy ciągłej miałem średni pobór mocy 400W. W dzień klimatyzator pracował zużywając energię bezpośrednio z solarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam chciałbym się zapytać o dobrą alternatywę dla gazu. Przyłącze gazu do działki może nas sporo kosztować i zastanawiamy się nad dobrą alternatywą. Metraż domku 110m2 ogrzewanie podłogowe.

Alternatywy to: gaz z butli, pompa ciepła, prąd, prąd + panele PV. Co się zastosuje, to już kwestia zapotrzebowania domu na ciepło. Ergo, w jakim stanie dom? Jakie ma parametry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę tu w imieniu brata więc z tego co mówił to pustak ceramiczny 25 + 15 styro.. Zpewnością będzie mu zależeła na "ciepłym" domku żeby nie musieć płacić sporych kwot na ogrzewanie. Zakładam że gaz z butli to napewno odpada nie bd chciał ryzykować tykającą bombą. Co do pompy ciepła, czy sama pompa sobie poradzi w zimie ?

PS: Jutro dam więcej info jak już bd po rozmowie zbratem

Dzieki i pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę tu w imieniu brata więc z tego co mówił to pustak ceramiczny 25 + 15 styro.. Zpewnością będzie mu zależeła na "ciepłym" domku żeby nie musieć płacić sporych kwot na ogrzewanie.

No to ciepłego domu mieć raczej nie będzie. 15cm styro to straszna mizeria, w 2008 roku niektórzy kładli 20cm na ściany. Do takiego domu najbardziej się nadaje PC, bo im zimniejszy dom, tym szybciej PC się zwróci.

 

Zakładam że gaz z butli to napewno odpada nie bd chciał ryzykować tykającą bombą.

Co proszę? :|

 

Co do pompy ciepła, czy sama pompa sobie poradzi w zimie ?

Naturalnie że sobie poradzi, trzeba ją tylko dobrać do zapotrzebowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Piszę tu w imieniu brata więc z tego co mówił to pustak ceramiczny 25 + 15 styro.. Zpewnością będzie mu zależeła na "ciepłym" domku żeby nie musieć płacić sporych kwot na ogrzewanie. Zakładam że gaz z butli to napewno odpada nie bd chciał ryzykować tykającą bombą. Co do pompy ciepła, czy sama pompa sobie poradzi w zimie ?

PS: Jutro dam więcej info jak już bd po rozmowie zbratem

Dzieki i pozdro

Hanysie,nie rób sobie jaj że w 2018r pytasz się czy pompa ciepła da radę w mrozy ;)

W Gliwicach od 5 lat śmiga i jak mieszkasz na Ligocie to wiesz jakie były u nas mrozy w tym roku i 2 lata temu ;)

 

No i jak Myjk pisze,nie będzie to ciepły dom z 15cm na ścianie. Ja mam 20cm z najniższą lambda.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...