Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym ogrzewać ?  

668 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czym ogrzewać ?

    • Kocioł na EkoGroszek
      121
    • Kocioł Zgazowujący Drewno
      46
    • Pompa Ciepła
      221
    • Kocioł na miał
      8
    • Kocioł gazowy
      138
    • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)
      87


Recommended Posts

 

Ten dr inżynier co to spłodził powinien się puknąć w łeb. Kto grzeje prądem w płaskiej taryfie? Czy pompa gruntowa to jedyna wersja pompy? A kocioł na groch czyli na węgiel w workach nie pobiera prądu do pracy? 112% efektywności pompy? Raczej 300-400, chyba że ja inną matematykę studiowałem. Gość powinien stracić tytul a lbo ruszyć tyłek i zebrać więcej informacji żeby się na śmieszność nie narażać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja w swoim nowym domu planuje pompę ciepła plus rekuperację, trzeba iść z duchem czasu i podążać za technologią a wg mnie przy dobrze zaplanowanej izolacji domu, odpowiednich oknach takie ogrzewanie będzie bardzo ekonomiczne. a do tego wygodne. Na pewno po przygodach z piecem z podajnikiem i paleniem ekogoroszkiem nigdy nie wrócę do takiego sposobu ogrzewania, mam dość średniowiecznych metod palenia a do tego pyłu i popiołu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim nowym domu planuje pompę ciepła plus rekuperację, trzeba iść z duchem czasu i podążać za technologią a wg mnie przy dobrze zaplanowanej izolacji domu, odpowiednich oknach takie ogrzewanie będzie bardzo ekonomiczne. a do tego wygodne.

 

Zgadza się, ogrzewanie domu pompą ciepła ma wiele zalet. W dobrze przygotowanym budynku ogrzewanie jest ekonomiczne. Ważne aby budynek zbudowany był z dobrych jakościowo materiałów, które zredukują jego zapotrzebowanie na ciepło. Ważna także jest odpowiednia izolacja domu, odpowiednie okna o niskim współczynniku przenikania ciepła. Warto także postawić na ogrzewanie podłogowe, które najefektywniej pracuje z pompą ciepła oraz wentylację z odzyskiem ciepła dzięki której budynek będzie miał jeszcze mniejsze zapotrzebowanie na ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie na chwilę wrócę do studni głębinowej :) dokopane na 5,6m była piękna woda w 1,5h wypompowałem 5,5m3 wody i nie udało się zerwać lustra wody.

Jutro wkręcę się jeszcze 1 -1,5m bo wyle rury mi zostało i koniec

 

Widać że nadal robi się "bańka"

20180905_195920.jpg

 

Wracając do tematu pompa ciepła piękna sprawa, kiedyś zagości i u mnie stety będzie to konkurencja Veśmana. Ale każdy z nas ma jakieś typy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czemu nie dajecie gwarancji chociaż na połowę tego czasu?

 

Czy jest jakiś czas od sprzedaży, w którym gwarantujecie dostępność części zamiennych?

 

Witam

 

Większość producentów urządzeń grzewczych oraz innego rodzaju urządzeń mechanicznych nie udziela gwarancji na więcej niż 5 lat, bo uszkodzeniu może losowo ulec praktycznie każda część. W przypadku pomp ciepła ważne jest wykonywanie corocznych przeglądów przed sezonem grzewczym, ponieważ pozwoli to na wyeliminowanie większości ewentualnych usterek, które mogą przyczynić się w przyszłości do poważniejszych awarii.

Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.

Pozdrawiam,

________________________________

Konsultant marki Buderus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość producentów urządzeń grzewczych oraz innego rodzaju urządzeń mechanicznych nie udziela gwarancji na więcej niż 5 lat, bo uszkodzeniu może losowo ulec praktycznie każda część.

 

MTBF uwzglednia to. Czemu wiec gwarancja taka krotka przy takich opowieściach o trwałości? Producentom lodówek nie przeszkadza to dawać 12 lat gwarancji na sprężarkę a kabli grzewczych 25 lat. Bez wymogu przeglądów.

 

Jak dla mnie wyznacznikiem trwałości jest gwarancja, nie opowieści na forum.

 

A co z drugim pytaniem? Jak długo gwarantujecie dostępność części zamiennych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z drugim pytaniem? Jak długo gwarantujecie dostępność części zamiennych?

 

Ważne też w jakich cenach (uszkodził mi się wirnik w hydroforze, nowy hydrofor kosztuje 250 PLN a za sam plastikowy wirnik chcą 139 PLN)

Jak mam kupić ciepłą pompę od Buderusa za 20k PLN wolę dołożyć 6k PLN i mieć Panasonica T-Cap bo na rynku próżno szukać czegoś lepszego, a za te same pieniądze wolę LG Therma V vs. H

 

A jeśli Buderus sam pisze że po 5 latach może ulec uszkodzeniu dowolna część to tylko pokazuje jak produkują sprzęt ma wytrzymać 5 lat i zaraz później ma paść sprężarka. Na lodówkę mogę kupić ubezpieczenie na 12 lat ale na ciepłą pompę już nie.

Edytowane przez marcinbbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim nowym domu planuje pompę ciepła plus rekuperację, trzeba iść z duchem czasu i podążać za technologią a wg mnie przy dobrze zaplanowanej izolacji domu, odpowiednich oknach takie ogrzewanie będzie bardzo ekonomiczne. a do tego wygodne. Na pewno po przygodach z piecem z podajnikiem i paleniem ekogoroszkiem nigdy nie wrócę do takiego sposobu ogrzewania, mam dość średniowiecznych metod palenia a do tego pyłu i popiołu.

 

Witam,

 

Podejmuje Pan bardzo dobrą decyzję. Wybór powietrznej lub gruntowej pompy ciepła będzie opłacalnym i przyszłościowym rozwiązaniem ogrzewania budynku. Mimo wyższych kosztów inwestycyjnych przy zakupie powietrznej pompy ciepła w porównaniu do kotła na paliwa stałe, uzyskujemy tanie, bezobsługowe i całkowicie ekologiczne ogrzewanie budynku. W porównaniu do kotła na paliwa stałe, nie będzie wymagana żadna praca związana z dostarczaniem paliwa do kotła, jego czyszczeniem oraz wynoszeniem popiołu. Koszty eksploatacji pompy ciepła są na znacznie niższym poziomie w porównaniu do kotła na paliwa stałe.

[moderowano]

Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.

Pozdrawiam,

________________________________

Konsultant marki Buderus

Edytowane przez Tomaszs131
Reklama wykraczająca po za ramy PP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
17 lat to z pompy rdzawa skorupa tylko zostanie.

W tym czasie prędzej twój skam pojedzie na złom niż PC. Moja pompa ciepła wisi na elewacji już 12 rok, ani grama rdzy nie widać. Tylko dużo mchu sobie na niej rośnie, bo wisi w buszu. Działa bez problemu, nie wymagała ani jednego serwisu w tym czasie, poza czyszczeniem filtrów dwa razy w roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym czasie prędzej twój skam pojedzie na złom niż PC. Moja pompa ciepła wisi na elewacji już 12 rok, ani grama rdzy nie widać. Tylko dużo mchu sobie na niej rośnie, bo wisi w buszu. Działa bez problemu, nie wymagała ani jednego serwisu w tym czasie, poza czyszczeniem filtrów dwa razy w roku.

 

Ha ha ale mnie ubawiłeś

Edytowane przez artuross
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ha ha ale mnie ubawiłeś������ chyba pusta obudowa wisi ������ Widziałeś kiedyś jednostkę zewnętrzna po 12 latach? chyba nie. skam ma się niezle.

Przecież napisał Ci,że już 12 lat jednostkę zewnętrzną ma na elewacji czyli widzi ją.

Ja już 6 lat widzę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ha ale mnie ubawiłeś������ chyba pusta obudowa wisi ������ Widziałeś kiedyś jednostkę zewnętrzna po 12 latach? chyba nie. skam ma się niezle.

Pusta to jest Twoja głowa skoro takie głupoty wypisujesz. Niewyraźnie napisałem? To powórzę. 3m w linii prostej od miejsca z którego piszę tego posta wisi pompa ciepła, od 12 lat, chiński badziew, i ani grama rdzy tam nie ma, ani na zewnątrz ani w środku, pomimo że jednosta nie ma nawet daszka -- notorycznie moknie i marznie. Twojego węglosyfa już dawno w takich warunkach by ruda zjadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pusta to jest Twoja głowa skoro takie głupoty wypisujesz. Niewyraźnie napisałem? To powórzę. 3m w linii prostej od miejsca z którego piszę tego posta wisi pompa ciepła, od 12 lat, chiński badziew, i ani grama rdzy tam nie ma, ani na zewnątrz ani w środku, pomimo że jednosta nie ma nawet daszka -- notorycznie moknie i marznie. Twojego węglosyfa już dawno w takich warunkach by ruda zjadła.

 

Ot typowe wypowiedzi amatorów teoretyków.,Skończcie budowy ,pomieszkajcie i wtedy napiszcie wasze wrażenia na temat ogrzewania a nie tylko obrażacie kogoś bo budował w innych czasach,mam kolegę instalatora PC i wiem jak to wyglada.Tez nie ma komina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot typowe wypowiedzi amatorów teoretyków.,Skończcie budowy ,pomieszkajcie i wtedy napiszcie wasze wrażenia na temat ogrzewania a nie tylko obrażacie kogoś bo budował w innych czasach,mam kolegę instalatora PC i wiem jak to wyglada.Tez nie ma komina.

 

To ciekawe - co negujesz w wypowiedzi Myjka? To że ma na ścianie od 12 lat PC, czy stan zdrowia jego oczu, bo nie widzi rdzy na tej pompie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot typowe wypowiedzi amatorów teoretyków.

Jakąś projekcję uskuteczniasz. Jesteś teoretykiem w pompach ciepła. No chyba że masz takową ponad 10 lat i możesz się wypowiedzieć?

 

Skończcie budowy ,pomieszkajcie

15 lat mieszkam w domu, wystarczy.

 

i wtedy napiszcie wasze wrażenia na temat ogrzewania

To przecież piszę, 12 lat powietrzna pompa ciepła wisi na elewacji w buszu, bez zabezpieczenia, pod gołym niebem i nie ma grama rdzy. Ale ty oczywiście wiesz lepiej...

 

a nie tylko obrażacie kogoś bo budował w innych czasach,

W 2008 roku ludzie domy z pompą ciepła budowali, więc nie płacz.

 

mam kolegę instalatora PC i wiem jak to wyglada.Tez nie ma komina.

Ja mam wujka w zielonych beretach, też nie ma kominiarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...