Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym ogrzewać ?  

668 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czym ogrzewać ?

    • Kocioł na EkoGroszek
      121
    • Kocioł Zgazowujący Drewno
      46
    • Pompa Ciepła
      221
    • Kocioł na miał
      8
    • Kocioł gazowy
      138
    • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)
      87


Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Termomodernizacje to oczywiście chce wykonać w pierwszej kolejności przed solarami.

Solary chciałbym zamontować już po termomodernizacji, wiem że to jest inwestycja i zwraca się po kilku nastu latach, powiem szczerze że ja na to nie patrze po jakim czasie się to zwraca, a przy okazji solarów miałbym ciepła wodę latem :)

Edytowane przez tofel3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dlatego tak jak pisałem zostawię piec gazowy, ocieplę dom i założe solary z buforem ciepła wspomagające ogrzewanie.
O tym zapomnij. Ile masz słonecznych dni w zimie i ile to słońce jest w miejscu gdy solar je złapie? Do wspomagania ogrzewania nie zda egzaminu i się nie zwróci. W lecie do CWU to już inna sprawa ale ty jej nie wymieniłeś.

Lepszym rozwiązaniem jest tak jak koledzy wyżej napisali - docieplaj na max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do solarow, to tez wlasnie myslalem o CWU latem.

 

To wymieniam ze jeszcze chodzi o CWU latem.

 

I co wtedy myslicie o takim zestawie.

 

Przelicz sobie koszt solarów, ile potrzebujesz CWU latem i ile zużyjesz do tego gazu i jaki to będzie koszt. Kiedyś przeliczałem i przy prądzie koszt solarów zwracał się ok 10 lat. Zrób porządną izolację i przestań zaprzątać sobie głowę innymi źródłami. Ty już masz dobre źródło ciepła. Inwestując w inne jesteś na starcie do tyłu od 5000 w górę z solarami +10000. Wrzuć to wszystko w izolację.

Edycja.

Dach płaski można docieplić styropianem i pokryć papą termozgrzewalną.

Edytowane przez mar1173
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do solarow, to tez wlasnie myslalem o CWU latem.

 

To wymieniam ze jeszcze chodzi o CWU latem.

 

I co wtedy myslicie o takim zestawie.

To chyba taniej będzie jakąś pompę do CWU zakupić.

Ale przy gazie, to chyba nie warto.

Podaj ile chcesz wydać na solary, policzymy ile wody tym ogrzejesz w okresie letnim grzejąc ją gazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra pianę, tylko co jak jak zrobić ?

Jak to trzeba zrobić np z tym styropianem ?

 

https://imageshack.com/i/07eltuj

U mnie jest pewnie coś takiego, w miejscu 2 jest żwir, 4 szlichta i 6 pokrycie papą.

Musiałbym to wszystko skuć, wybrać łącznie z żwirem, zrobić hydroizolazje, wełna no i papa, lub wełna, zacięgnięcie wełny klejem, dysperbit i papa termozgrzewalna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra pianę, tylko co jak jak zrobić ?

Jak to trzeba zrobić np z tym styropianem ?

 

https://imageshack.com/i/07eltuj

U mnie jest pewnie coś takiego, w miejscu 2 jest żwir, 4 szlichta i 6 pokrycie papą.

Musiałbym to wszystko skuć, wybrać łącznie z żwirem, zrobić hydroizolazje, wełna no i papa, lub wełna, zacięgnięcie wełny klejem, dysperbit i papa termozgrzewalna ?

 

Nic nie musisz zrzucać,

 

na obecną pape kleisz styropian - specjalnym klejem poliuretanowym NIE ZAPRAWĄ - chyba że konstrukcja dachu jest już wadliwa

 

Przyklej ok 50cm będzie lepiej jak solary,

 

Na styropian papa samoprzylepna podkładowa i na to papa wierzchniego krycia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Przelicz sobie koszt solarów, ile potrzebujesz CWU latem i ile zużyjesz do tego gazu i jaki to będzie koszt. Kiedyś przeliczałem i przy prądzie koszt solarów zwracał się ok 10 lat. Zrób porządną izolację i przestań zaprzątać sobie głowę innymi źródłami. Ty już masz dobre źródło ciepła. Inwestując w inne jesteś na starcie do tyłu od 5000 w górę z solarami +10000.

Koszt instalacji solarów dla 3 osobowej rodziny,6k pln zestaw ze zbiornikiem 400l,ok 1,5k montaż.

Owszem,długi zwrot inwestycji-ale jak długi?Kto to wie,ceny opału,energii el. raczej nie spadną w dół :)

Inwestuj śmiało w solar i ogniwa fotowoltaniczne (w Polsce można już odsprzedać energię el.).Na płaskim dachu-zajeboza :)

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Nic nie musisz zrzucać,

 

na obecną pape kleisz styropian - specjalnym klejem poliuretanowym NIE ZAPRAWĄ - chyba że konstrukcja dachu jest już wadliwa

 

Przyklej ok 50cm będzie lepiej jak solary,

 

Na styropian papa samoprzylepna podkładowa i na to papa wierzchniego krycia

 

Dużo lepszym rozwiązaniem niż styropian jest Rockwool.np.Dachrock max,Morrock itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt instalacji solarów dla 3 osobowej rodziny,6k pln zestaw ze zbiornikiem 400l,ok 1,5k montaż.

Owszem,długi zwrot inwestycji-ale jak długi?Kto to wie,ceny opału,energii el. raczej nie spadną w dół :)

Inwestuj śmiało w solar i ogniwa fotowoltaniczne (w Polsce można już odsprzedać energię el.).Na płaskim dachu-zajeboza :)

 

Nad ogniwami tez się zastanawiam ale solary to lipa. Ja potrzebuję na CWU średnio 335kWh/miesięcznie. Solary zapewnią CWU przez 7mies w roku w pozostałych miesiącach i tak trzeba czymś zagrzać.

Przy prądzie 7x335=2345kWh/rokx0,3 zł/kWh=703,5zł. Przy bezkosztowej eksploatacji ponad 10 lat na zwrot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...