Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym ogrzewać ?  

668 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czym ogrzewać ?

    • Kocioł na EkoGroszek
      121
    • Kocioł Zgazowujący Drewno
      46
    • Pompa Ciepła
      221
    • Kocioł na miał
      8
    • Kocioł gazowy
      138
    • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)
      87


Recommended Posts

Kto przy zdrowych zmysłach by nie montował paneli ? każdy by to robił ale no niestety tu trzeba grubej kasy a jak z nią jest to każdy widzi , powoli mieszkanie w swoim domu to będzie walka o wszystko , może lepiej sobie ułatwić życie i znów powrócić do wielkiej płyty ? często mi to po łepetynie zaczyna latać

Jakby ludzie budowali głównie pod własne potrzeby a nie żeby sąsiada zazdrość zżarła to by każdy miał PC, PV i EV, a tak buduje się domy po 250 m2 podłogi, z automatyka domową za 100 000 zł a potem szuka się oszczędności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jakby ludzie budowali głównie pod własne potrzeby a nie żeby sąsiada zazdrość zżarła to by każdy miał PC, PV i EV, a tak buduje się domy po 250 m2 podłogi, z automatyka domową za 100 000 zł a potem szuka się oszczędności.

 

Co to jest EV tak z ciekawości? Automatyki domowej nie widać na zewnątrz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest EV tak z ciekawości? Automatyki domowej nie widać na zewnątrz :D

 

Automatyki nie widać, ale każdemu zaproszonemu gościowi uruchomisz co się da żeby pokazać czego to to nie umie, po czym do następnej wizyty kolejnych gości znakomita większość funkcji nie daje żadnych mierzalnych korzyści.

 

EV to electric vehicle, element układanki nadchodzącej rewolucji energetycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by się odłączyć od Unii, wtedy nie będzie chorego cła na panele z chin.

Jak już poprzednicy napisali, jakoś pod koniec roku znieśli cło antydumpingowe na PV. Do tego jeszcze rzunt chiński po 3 latach nieustannej budowy przestał inwestować w farmy PV i sporo firm teraz będzie miało nadprodukcję. Dlatego czekam na ten rok jaka będzie reakcja rynku. Za dwa lata panele powinny być tanie jak przysłowiowy barszcz, szczególnie że dobry panel po wyjeździe z fabryki kosztuje ~1600 zł za kWp. Ale jakbym kogo nie pytał z branży, to twierdzą że ceny nie spadną, wręcz będą rosnąć bo prąd drożeje. Ot, ciekawostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Ale jakbym kogo nie pytał z branży, to twierdzą że ceny nie spadną, wręcz będą rosnąć bo prąd drożeje. Ot, ciekawostka.

 

Będą większe marże pewno. Z chin sobie ściągniesz taniej tylko że trochę transport paneli drogawy jeśli nie bierzesz ilości hurtowych. Ale już obecnie można mieć za 550 zł 305 W monokrytaliczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą większe marże pewno.

Z chin sobie ściągniesz taniej tylko że trochę transport paneli drogawy jeśli nie bierzesz ilości hurtowych. Ale już obecnie można mieć za 550 zł 305 W monokrytaliczne.

Tak właśnie straszą. Ale rynek to szybko zweryfikuje. Przecież zmowy cenowej nie zrobią, szczególnie tym mniejszym instalatorom to nie na rękę. Ci przecież też mogą importować w opłacalnych ilościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już poprzednicy napisali, jakoś pod koniec roku znieśli cło antydumpingowe na PV. Do tego jeszcze rzunt chiński po 3 latach nieustannej budowy przestał inwestować w farmy PV i sporo firm teraz będzie miało nadprodukcję. Dlatego czekam na ten rok jaka będzie reakcja rynku. Za dwa lata panele powinny być tanie jak przysłowiowy barszcz, szczególnie że dobry panel po wyjeździe z fabryki kosztuje ~1600 zł za kWp. Ale jakbym kogo nie pytał z branży, to twierdzą że ceny nie spadną, wręcz będą rosnąć bo prąd drożeje. Ot, ciekawostka.

Nie ma opcji , co z tego że cła spadną ba nawet podatki akcyzy wszystko łącznie z watem zniosa to nasi wybitnie głodni handlarze z mety to wyrównają w górę , marża 60-czy 100 procent jaki problem ? czują dodatkową kasę z dotacji , przecież kotły na ekogroch puki nie były dotowane kosztowały 4-7 tys max a teraz od 8-16 tys i pewnie psioczą że tanio sprzedają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma opcji , co z tego że cła spadną ba nawet podatki akcyzy wszystko łącznie z watem zniosa to nasi wybitnie głodni handlarze z mety to wyrównają w górę , marża 60-czy 100 procent jaki problem ? czują dodatkową kasę z dotacji , przecież kotły na ekogroch puki nie były dotowane kosztowały 4-7 tys max a teraz od 8-16 tys i pewnie psioczą że tanio sprzedają .

 

"Na szczęście" PV dotowane nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Na szczęście" PV dotowane nie jest.

Jest, Wawa dawała 80% i chyba nadal daje. Niestety mi braknie 300m nowym domem żeby się załapać. :p Czyste powietrze też trochę daje. Tak czy siak teraz z dotacjami takie innogy przydralowało do mnie z ofertą 7,5kzł/kWp a po dotacji tylko 5,5kzł! ;) Ci to muszą dużo naiwniaków złapać. Niemniej ceny PV będą imho spadać pomimo dotacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest, Wawa dawała 80% i chyba nadal daje. Niestety mi braknie 300m nowym domem żeby się załapać. :p Czyste powietrze też trochę daje. Tak czy siak teraz z dotacjami takie innogy przydralowało do mnie z ofertą 7,5kzł/kWp a po dotacji tylko 5,5kzł! ;) Ci to muszą dużo naiwniaków złapać. Niemniej ceny PV będą imho spadać pomimo dotacji.

 

NIe każdy mieszka w Warszawie pamiętaj. U mnie w rejonie nie ma takich dotacji . Czyste powietrze to daje kredyt w banku. Już wolę sobie sam kupić wszystko, jedyny problem to znaleźć kogoś kto to na dach wrzuci bo z resztą sobie poradzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe każdy mieszka w Warszawie pamiętaj. U mnie w rejonie nie ma takich dotacji . Czyste powietrze to daje kredyt w banku. Już wolę sobie sam kupić wszystko, jedyny problem to znaleźć kogoś kto to na dach wrzuci bo z resztą sobie poradzę.

Nie każdy, ale sporo gmin miało podobne dotacje. U mnie Wawa ma, Otwock ma, reszta w koło już zero, null.

 

Jak się początkowo interesowałem to była mowa o kredycie jeśli chodzi o PV, może się coś zmieniło.

Dotowana kasa jest zależna od poziomu zarobków, przy najwyższym progu jest 30% i ew. kredyt, z tym że ten się nawet opłaca brać z tego co widziałem.

Edytowane przez Myjk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma dotacji na PV - tylko pożyczka.

Rzeczywiście, mój faul:

 

http://www.wfosigw.pl/strona-glowna/program_czyste_powietrze

 

II. Koszt zakupu i montażu instalacji źródeł energii odnawialnej (finansowanie w formie pożyczki)*:

- kolektorów słonecznych,

- mikroinstalacji fotowoltaicznych,

 

Ale teraz można odliczyć od podatku

http://gramwzielone.pl/dom-energooszczedny/33864/od-jutra-nowe-ulgi-podatkowe-min-na-domowe-instalacje-oze

Edytowane przez Myjk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...