Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym ogrzewać ?  

668 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czym ogrzewać ?

    • Kocioł na EkoGroszek
      121
    • Kocioł Zgazowujący Drewno
      46
    • Pompa Ciepła
      221
    • Kocioł na miał
      8
    • Kocioł gazowy
      138
    • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)
      87


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ciekawa wizja. Coraz rzadziej spotykam się z tym, że inwestor zwraca uwagę na estetykę, symetrię itd. Jak już, to kolor ma znaczenie - moduły mają być estetyczne, eleganckie, ciemne itd...

A pozostali? Kto jeszcze myśli, że instalacja fotowoltaiczna szpeci dach?

 

Ja zauważylrm, ze najczesciej tak piszą mieszkancy domów o dachach czterospadowych, bądź wielospadowych (połamanych).

 

Ja mam dach 2-spadowy i nie uwazam, zeby symetrycznie polozony pas (czy dwa) ogniw zepsuł estetykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie naszło na budowę tarasu z zadaszeniem tylko i wyłącznie z samych paneli , ale ale słyszałem jakies pogłoski że od następnego roku zakłady energetyczne mają latem wyłączać nam te panele , czy to prawda ? bo jeśli tak to inwestycja pod tytułem sztuka dla sztuki , słyszał ktoś o tym czy coś poknociłem ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nikt nie porównywał kosztów utrzymania auta, to kto kupowałby diesle, hybrydy czy elektryki? Błędna teza.

 

Dzięki zaoszczędzonym pieniądzom na ogrzewaniu można postawić dzieciom plac zabaw czy zafundować atrakcje "na mieście". Koszt instalacji grzewczej jak i koszty ogrzewania to znaczna część budżetu rodzinnego.

Warto być szczęśliwym.

 

 

Wiesz są kraje gdzie głównym środkiem transportu jest motorower. Sam widziałem w Tunezji 4-5 osobowe rodziny które jechały na motorowerze ;)

Tam to się nazywa eco-driving ;)

 

Mieszkam w lesie. Gdyby mi zależało na najtańszym - DARMOWYM ogrzewaniu to mam nieograniczoną ilośc szyszek , chrustu a jak nie to można iśc na "całość" i palić śmieciami , co jest niestety częstą "praktyką" wśród "oszczędnych" ludzi :(

 

Ma być komfortowo i dość tanio ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma być komfortowo i dość tanio ...

 

Święta prawda.

 

Najpierw trzeba określić czym jest dla nas komfort. A potem znaleźć optymalne cenowo rozwiązanie. A nie na odwrót - zrobić coś po taniości i wmawiać sobie i innym, że dobrze się z tym czujemy. Niektórym to pasuje, ale nie należy iść tą drogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważylrm, ze najczesciej tak piszą mieszkancy domów o dachach czterospadowych, bądź wielospadowych (połamanych).

 

Ja mam dach 2-spadowy i nie uwazam, zeby symetrycznie polozony pas (czy dwa) ogniw zepsuł estetykę.

 

Rzeczywiście, przy dwuspadowym dachu, gdy brak jest dodatkowo np okien dachowych, instalacja może być położona symetrycznie. (najlepiej jeszcze gdy nie ma komina, a pracuje pompa ciepła :))

Przy skomplikowanych dachach moduły po prostu mogą być usytuowane nierównomiernie, ale też od tego jest wcześniejszy projekt, by ewentualnie nanieść drobne zmiany, jeśli jest na to miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej to wyprowadzić się w ciepłe kraje hihihi

Za dużo myślicie o niby tanim ogrzewaniu- nikt nie porównuje do kosztów użytkowania auta lub kilku przy nich to ogrzewanie to pryszcz (ubezpieczenie roczne nie raz jest wyższe niż opłaty za ogrzewanie).

Czas stracony na myślenie o niższych kosztach, wykorzystać na ciepło rodzinne i zabawę z dzieciakami.

Warto być szczęśliwym.

 

Witam,

 

Trafna uwaga. Najtańszym oraz najbardziej komfortowym rozwiązaniem ogrzewania domu będzie wybór pompy ciepła. W kosztach inwestycji w pompę ciepła należy zwrócić uwagę też na aspekt bezobsługowości, ponieważ większość obliczeń opiera się jedynie na kosztach paliwa oraz energii elektrycznej. W przypadku kotłów na paliwa stałe musimy wykonywać czynności związane z dostarczaniem paliwa do kotła, czyszczeniem kotłowni oraz wynoszeniem popiołu. Paliwo stałe należy zamówić (niewiadoma jakość oraz zmienna cena) oraz należy je magazynować. Jeżeli podliczymy czas pracy wymagany przy obsłudze kotła przez cały sezon, okaże się że uzyskujemy dodatkowe oszczędności i czas który można spędzić z rodziną. Kolejnym aspektem jest brak emisji zanieczyszczeń do atmosfery co wpłynie na lepszą jakość powietrza dla całej rodziny.

Przy okazji zachęcam Państwa do sprawdzenia oferty pomp ciepła Junkers-Bosch z rodziny Bosch Compress. W celu doboru oraz montażu odpowiedniego typy pompy ciepła warto skontaktować się z jednym z Autoryzowanych Instalatorów, których wyszukiwarkę można znaleźć na stronie http://www.junkers.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny pod infolinią o numerze: 801 900 810. Wybrany instalator doradzi wybór najbardziej korzystnego rozwiązania. Więcej informacji o naszych pompach ciepła znajduje się na stronie http://www.junkers.pl/produkty/.

Pozdrawiam,

________________________________

Konsultant Junkers-Bosch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 2 weeks później...
Witam, nie wiem, czy znalazłam dobre miejsce na napisanie posta. Zastanawiam się nad ogrzewaniem w domu, waham się pomiędzy ogrzewaniem gazowym, a pelletem. Mąż twierdzi, że gazowe będzie tańsze, a ja z kolei nie jestem tego taka pewna. Poza tym w kwestii ekologii pellet chyba wypada znacznie bardziej korzystnie i wydaje mi się, że jest bezpieczniejszy niż gaz. Ktoś może miał podobne wahania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiem, czy znalazłam dobre miejsce na napisanie posta. Zastanawiam się nad ogrzewaniem w domu, waham się pomiędzy ogrzewaniem gazowym, a pelletem. Mąż twierdzi, że gazowe będzie tańsze, a ja z kolei nie jestem tego taka pewna. Poza tym w kwestii ekologii pellet chyba wypada znacznie bardziej korzystnie i wydaje mi się, że jest bezpieczniejszy niż gaz. Ktoś może miał podobne wahania?

 

Witam, dlaczego uważasz, że pellet jest bardziej ekologiczny? Czy dobrze rozumiem, że planujecie inwestycję w nowym budynku? Jeśli tak, to kocioł na paliwo stałe do nowego budynku nie jest dobrym rozwiązaniem, Odchodzi od tego typu instalacji w budynkach nowych.

Zapraszam do kontaktu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiem, czy znalazłam dobre miejsce na napisanie posta. Zastanawiam się nad ogrzewaniem w domu, waham się pomiędzy ogrzewaniem gazowym, a pelletem. Mąż twierdzi, że gazowe będzie tańsze, a ja z kolei nie jestem tego taka pewna. Poza tym w kwestii ekologii pellet chyba wypada znacznie bardziej korzystnie i wydaje mi się, że jest bezpieczniejszy niż gaz. Ktoś może miał podobne wahania?

 

Ta, przez moment myślałem nad pelletem, na szczęscie tylko przez moment ;)

Pellet nie jest ani bezobsługowy (zasobnik trzeba zasypać, popiół wybrać, wymiennik wyczyścić), ani taki ekologiczny (to, co wydobywac się z komina będziecie wdychać wy i wasi sąsiedzi, a jest tego więcej, niź w przypadku gazu).

Kocioł i paliwo zajmuje więcej miejsca w kotłowni.

 

Cenowo chyba nie ma większej róźnicy, a sądzę, ze dobry, sprawdzony pellet, będzie droższy, niż ogrzewanie gazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie paliwa odnawialnego jest mniej szkodliwe dla środowiska, niż spalanie paliwa kopalnego. To nie oczywiste?

Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę walkę z niską emisją, a więc z tym co się wydobywa z komina w miejscu i czasie spalania. Bo to szkodzi ludzi najbardziej. Nie wspominając już o wygodzie, czystości kotłowni,braku konieczności obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wspominając już o wygodzie, czystości kotłowni,braku konieczności obsługi.

 

To nie wymagacie regularnej obsługi kotła na gaz? Przeglądów?

 

Ja tam wolę mieć za oknem las, niż kopalnię gazu czy nawet rurociąg.

Niska emisja fajna nie jest. Z gazu też lecą NOxy i tlenki siarki. Za to pelet nie wpływa na zmianę składu atmosfery. Co wylatuje z komina to w następnym sezonie wraca do komory spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wymagacie regularnej obsługi kotła na gaz? Przeglądów?

 

Ja tam wolę mieć za oknem las, niż kopalnię gazu czy nawet rurociąg.

Niska emisja fajna nie jest. Z gazu też lecą NOxy i tlenki siarki. Za to pelet nie wpływa na zmianę składu atmosfery. Co wylatuje z komina to w następnym sezonie wraca do komory spalania.

 

Serio, uważasz, że jakby moi sąsiedzi przeszli na palenie drewnem, to miałbym las wokoło ???

:lol:

 

Już ci raz podawałem, ile zarabia się na drewnie opałowym, jakie są dysproporcje w cenie drewna, jakie pozyskuje się dla przemysłu meblarskiego (forniry), konstrukcyjnego, a ile wynosi cena drewna opałowego.

NIKT nie założyłby szkółki leśnej, jeśli jedyną szansą sprzedaży drewna z tego lasu miałoby być pocięcie go w polana i sprzedaż na opał.

Drewno, które przeznacza się na opał to właściwie odpad, niewielki procent dochodów w puli od sprzedaży całego pozyskanego drewna i powinno być współspalane z węglem w elektrowniach, elektrociepłowniach.

 

NOxow i siarki z gazu jest mniej, przeliczając na kWh, benzopirenów i PMów nie ma wcale.

Naprawdę nie masz sąsiada, który ogrzewa się gazem i dogrzewa kominkiem ?

Ja mam i czuję różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...