Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym ogrzewać ?  

668 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czym ogrzewać ?

    • Kocioł na EkoGroszek
      121
    • Kocioł Zgazowujący Drewno
      46
    • Pompa Ciepła
      221
    • Kocioł na miał
      8
    • Kocioł gazowy
      138
    • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)
      87


Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...
  • 1 month później...

Witam,

 

Jednym z najtańszych oraz najbardziej komfortowych rozwiązań ogrzewania budynku jest zastosowanie pompy ciepła. Mimo wyższych kosztów inwestycyjnych, zastosowanie pompy ciepła pozwoli na uzyskanie znacznie niższych rocznych kosztów eksploatacyjnych w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań. Przy okazji jest całkowicie bezobsługowe oraz ekologiczne, ponieważ wytwarzanie ciepła nie zachodzi na drodze spalania. Brak emisji zanieczyszczeń do otoczenia pozwoli na polepszenie się jakości powietrza.

Modrowano.

Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.

Pozdrawiam,

________________________________

Konsultant Junkers - Bosch

Edytowane przez Tomaszs131
Reklama wykraczająca po za ramy PP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc co najlepsze dla domu 100m dobrze ocieplonego? Pompa ciepła? Czy za duża inwestycja?

Czy może ogrzewanie akumulacyjne? I czym wtedy grzać CWU?

Jak to rozwiązać żeby było najtaniej? Panele słoneczne przy takim małym domu to opłacalne rozwiązanie?

Zaktualizujmy to na rok 2019

 

Witam,

 

Dla ogrzewania Pana budynku o powierzchni 100m2 zdecydowanie polecam zastanowić się nad wyborem powietrznej pompy ciepła. Jest to obecnie jedno z najbardziej opłacalnych rozwiązań pod kątem rocznych kosztów ogrzewania. Jest to również rozwiązanie całkowicie bezobsługowe oraz ekologiczne, ponieważ przy pracy tej pompy nie występuje zjawisko spalania. Koszty zakupu i montażu będą na porównywalnym poziomie jak kocioł gazowy, gdy zapłaci Pan za przyłącze gazu oraz za budowę kominów spalinowych i oddzielnego pomieszczenia kotłowni.

Moderowano

Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.

Pozdrawiam,

________________________________

Konsultant Buderus

Edytowane przez Tomaszs131
Reklama wykraczająca po za ramy PP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc co najlepsze dla domu 100m dobrze ocieplonego? Pompa ciepła? Czy za duża inwestycja?

Czy może ogrzewanie akumulacyjne? I czym wtedy grzać CWU?

Jak to rozwiązać żeby było najtaniej? Panele słoneczne przy takim małym domu to opłacalne rozwiązanie?

Zaktualizujmy to na rok 2019

 

Dobrze ocieplony, niech będzie 30 kWh/m2rok. TO masz 3000 kWh. Grzejąc akumulacyjnie prądem rachunek na ok. 1000 zł.

 

Ile warto dołożyć aby go obniżyć o maksymalnie połowę?

 

CWU - ile osób? Jak do 3 to zwykły bojler elektryczny, jak zostanie środków wrzucić fotowoltaikę, obniży w pierwszej kolejności koszty prądu bytowego, które przy tak małym domu mogą być większe niż koszt CO/CWU razem.

 

Z powyższego wynika, iż należy się dobrze zastanowić który składnik kosztów stałych powinien być w pierwszej kolejności rozpatrywany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co jest najtańsze i najlepsze, ale ja u siebie postawiłem na kocioł gazowy jednofunkcyjny. Zrezygnowałem z kominów wentylacji grawitacyjnej i spalinowych. W zamian za to reku z odzyskiem ciepła + wyrzut przez ścianę. Co prawda nie mam takich rewelacyjnych wyników za ogrzewanie jak Wy - 1000 zł, ale w 2000 zł rocznie się mieszczę z ciepłą wodą. Za chwilę będzie rok jak mieszkam w domu i wad powyższych zastosowań nie znalazłem. Niestety nie mogłem sobie pozwolić na drogą instalację grzewczą dlatego wybałem gaz. A oto mój domek od strony wyrzutu przez ścianę dla zobrazowania sytuacji.20190511_114436.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co jest najtańsze i najlepsze, ale ja u siebie postawiłem na kocioł gazowy jednofunkcyjny. Zrezygnowałem z kominów wentylacji grawitacyjnej i spalinowych. W zamian za to reku z odzyskiem ciepła + wyrzut przez ścianę. Co prawda nie mam takich rewelacyjnych wyników za ogrzewanie jak Wy - 1000 zł, ale w 2000 zł rocznie się mieszczę z ciepłą wodą. Za chwilę będzie rok jak mieszkam w domu i wad powyższych zastosowań nie znalazłem. Niestety nie mogłem sobie pozwolić na drogą instalację grzewczą dlatego wybałem gaz. A oto mój domek od strony wyrzutu przez ścianę dla zobrazowania sytuacji.[ATTACH=CONFIG]431426[/ATTACH]

 

Mały domek, mogłeś dać kable i PV byłoby inwestycyjnie podobnie a koszty utrzymania 1/3 tego co teraz :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pompę ciepła i jest bardzo tanio. Chociaż to swojego rodzaju inwestycja, która się po czasie zwróci. Jak dla mnie warto, ale decyzja należy do Ciebie.

 

Dom to też inwestycja, wyposażenie domu to również inwestycja, samochód itd.... Z tym, że w naszym klimacie, system ogrzewania to inwestycja niezbędna do normalnego funkcjonowania, więc zamiast myśleć o czasie zwrotu, w tym przypadku trzeba stawiać raczej na wygodę, koszty eksploatacji, zdrowie, czas... no i ekologię. Na ogrzewaniu zarabiać się raczej nie da...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Na ogrzewaniu zarabiać się raczej nie da... "

 

Pogadasz o tym z dostawcą "ciepła centralnego" ?

We Wrocku jest jazda...

 

Adam M.

 

Nie piszę tutaj o dostawcach ciepła sieciowego/centralnego - przeczytaj proszę ze zrozumieniem czego dotyczy mój post. Dyskutujemy tu o urządzeniach indywidualnych i o tym też był mój post.

Ciepło sieciowe to całkiem odrębna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...