Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym ogrzewać ?  

668 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czym ogrzewać ?

    • Kocioł na EkoGroszek
      121
    • Kocioł Zgazowujący Drewno
      46
    • Pompa Ciepła
      221
    • Kocioł na miał
      8
    • Kocioł gazowy
      138
    • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)
      87


Recommended Posts

Ale się produkujecie i kogo to obchodzi jakieś n czy tam inne coś , sam sobie zrobiłem podłogówkę w domu z 1936 roku położyłem styropian oraz najpodlejszej wełny 30 cm na strychu i bez rekuperatorów mam w domu ok 40-50 proc wilgotności i temp 23-24 spalając ekogroszku za 1500 zł sezon łącznie z ciepłą wodą i tyle ,obliczenia ot na pałę i działa i myślę że nie warto więcej kombinować bo to koszty inwestycyjne stukrotnie przekroczą zysk i tyle w temacie ,dajcie na luza spiny nic nie wnoszą .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To tylko Twoje zdanie, kazdy moze je miec. Nic z tegp nie wynika.

Podpowiedz pytającemu z wątku:

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?366595-Dom-247m%C2%B2-pro%C5%9Bba-o-dob%C3%B3r-pompy-ciep%C5%82a-oraz-jej-mocy

ze ma dołozyc 5 cm wełny, od razu bedzie wiedział jaka ma byc pompa.

On czeka na taka super doradę.

 

CW da moc a zużycie energii 60% z ekogrochu podzielone przez SCOP. Jak mu zabraknie w mega mrozy to grzałka wystartuje i tyle.

 

Najważniejsza rada pompy wiecha bym nie brał

 

Iwestor niech poczyta ruszy łepkiem i będzie dobrze .

 

A za te 500zł za OZC niech sobie lepiej kupi coś co da mu zwrot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CW da moc a zużycie energii 60% z ekogrochu podzielone przez SCOP. Jak mu zabraknie w mega mrozy to grzałka wystartuje i tyle.

 

Najważniejsza rada pompy wiecha bym nie brał

 

Iwestor niech poczyta ruszy łepkiem i będzie dobrze .

 

A za te 500zł za OZC niech sobie lepiej kupi coś co da mu zwrot

 

Jakie CW? jakie SCOP, jakie 60%, przeciez nie potrzeba zadnych obliczen, ma byc 5 cm wełny i to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział że niema być. Masz tu szacunki za które nie trzeba płacić

A 5cm odnosi sie do nowego domu

 

Kto powiedział? Ty, teraz dopisałes ze do nowego domu. Ile zapłaciłes za projekt domu?, nie dało sie go wybudowac na podstawie szacunków, przeciez by sie nie zawalił.

Co szacunków to CW w jakims stopniu tez kozysta z norm, sam sobie zaprzeczasz. Jezeli bezpłatnie to mozna korzystac z obliczen, jezeli płatnie to juz nie. Bez komentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto powiedział? Ty, teraz dopisałes ze do nowego domu. Ile zapłaciłes za projekt domu?, nie dało sie go wybudowac na podstawie szacunków, przeciez by sie nie zawalił.

Co szacunków to CW w jakims stopniu tez kozysta z norm, sam sobie zaprzeczasz. Jezeli bezpłatnie to mozna korzystac z obliczen, jezeli płatnie to juz nie. Bez komentarza.

 

Moje wsztkie wypowiedzi zmierzały do tego że OZC niewarte jest tych pieniędzy!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wsztkie wypowiedzi zmierzały do tego że OZC niewarte jest tych pieniędzy!

 

widzisz, ty w ogóle masz problem z wydawaniem pieniędzy, jakichkolwiek, może to dlatego :)

Swego czasu, funkcjonował tutaj wątek o OZC, kolega w którejś tam wersji audytora policzył swój dom, jak biorąc jego wyniki i znając jego projekt - zrobiłem w ten sposób obliczenia dla siebie. Nie bylo wtedy jeszcze tej strony CW. Miałem z tym dużo roboty, ale uważam, że było warto. I gdybym w tamtym okresie znał kogoś, kto wykona te same obliczenia (w tej cenie w jakiej one są) i do tego jeszcze ewentualnie coś podpowie lub zasugeruje - to pewnie bym się nie zastanawiał...

Może miałem szczęście i zrobiłem obliczenia dobrze, albo błędy które popełniłem podczas obliczeń i budowy się zniosły ;) ale u mnie całkiem dobrze zgadzają sie obliczenia z faktycznym zużyciem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Proszę użytkowników jakie ogrzewanie w domu jest bardziej ekonomiczne GAZ, POMPY CIEPŁA POWIETRZE CZY GRUNTOWE. Myślę ,że możemy tu porozmawiać na argumenty -SERDECZNIE ZAPRASZAM.

 

Masz 224 strony dyskusji na ten temat - serdecznie zapraszam do czytania.

 

Podsumowanie deklaracji wiary masz w sondzie na górze wątku.

A prawda jest taka, że zależy od akceptowalnej obsługowości (czyli które rozwiązania odrzucasz), uwarunkowań prawnych (ustawy, limit EP, zapisy w MPZP czy uchwałach antysmogowych), konkretnego domu i od ofert. Policz OZC, opracuj możliwe rozwiązania, odrzuć to co z jakiegoś powodu jest nieakceptowalne, zbierz oferty i odpal arkusz kalkulacyjny.

 

https://forum.muratordom.pl/entry.php?132580-Dwa-w%C4%85tki-o-optymalizacji-termoizolacji

 

https://forum.muratordom.pl/entry.php?132573-Najta%C5%84sze-ogrzewanie-domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...