Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym ogrzewać ?  

668 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czym ogrzewać ?

    • Kocioł na EkoGroszek
      121
    • Kocioł Zgazowujący Drewno
      46
    • Pompa Ciepła
      221
    • Kocioł na miał
      8
    • Kocioł gazowy
      138
    • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)
      87


Recommended Posts

To chyba od tych "komfortowych" podmuchów z klimy ;)

 

Ja nie kwestionuje przewai podłogówki nad klimą. Jednak z tymi podmuchami przsadzasz kwestia nawiewu i umiejscowienia klimatyzatora. Umnie co najwyżej TV może narzekać na powiewy. Jednk podłogówka u mnie chodzi bez kagańca dla komfortu i wciąga dziennie ok 10kWhCOP1 reszta to klima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja nie kwestionuje przewai podłogówki nad klimą. Jednak z tymi podmuchami przsadzasz kwestia nawiewu i umiejscowienia klimatyzatora. Umnie co najwyżej TV może narzekać na powiewy. Jednk podłogówka u mnie chodzi bez kagańca dla komfortu i wciąga dziennie ok 10kWhCOP1 reszta to klima.

 

Znam Twoje zdanie, ale wiesz.. są ludzie, którym przeszkadza skok temperatury o 1stC, są ludzie, którym przeszkadza to, tamto i jeszcze co innego. Co kto ma i dlaczego mi jest obojętne, bo wszyscy jak mniemam są dorośli i to ich cyrk i małpy.

Sam tłumaczyłeś koledze, dla którego jesteś "GURU" dlaczego podłogówka jest lepsza, ale jak widzisz...nie dotarło. Powtarza jak mantrę "nie rozumiem" "po co" itd itp.

Daleki jestem od ocen powodów braku zrozumienia dlaczego ktoś coś chce mieć, mimo że wielokroć i wielu to opisywało...ale to jest po prostu :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile m2 zabierają grzejniki w domu? Że nie wspomnę o wątpliwych walorach estetycznych .

 

Przecież grzejników nie stawiasz na środku pokoju więc ile m2 mogą zabierać? wg mojej obiektywnej oceny 0 m2. Dlaczego? Bo grzejniki montuje się pod oknem a pod oknem nie postawisz żadnego mebla czy innej dekoracji.

A pisanina że rurki, że woda itp itd jest tak już obrzydłe że nie ma sensu polemizować z takim delikwentem który nie zrozumie i nie może uszanować takiego wyboru przez innych.

Grzejniki były, są i będą miały swoich zwolenników i i to akurat mi nie przeszkadza bo nie będę udowadniał komuś wyższości jednego ogrzewania nad drugim. Oczywiście mogę i przedstawiam nieraz wśród znajomych którzy rozpoczynają lub planują przygodę z budową domu inne sposoby ogrzewania, ale nie będę jak świadek Jehowy namawiał innych na jedno najsłuszniejsze źródło ogrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W salonach z sufitem katedralnym i na prawdę potężnymi oknami podłogówka nie da rady i stosuje się grzejniki kanałowe w podłodze przy tych przeszkleniach inaczej po prostu mogłoby być zimno. Nie każdy grzejnik zajmuje miejsce i nie tyle jak słusznie zauważyłeś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W salonach z sufitem katedralnym i na prawdę potężnymi oknami podłogówka nie da rady i stosuje się grzejniki kanałowe w podłodze przy tych przeszkleniach inaczej po prostu mogłoby być zimno. Nie każdy grzejnik zajmuje miejsce i nie tyle jak słusznie zauważyłeś.

Kolejne bzdura Twojego autorstwa:)

Pogadaj z @kaszpir007

 

Ps "naprawdę" piszemy razem.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież grzejników nie stawiasz na środku pokoju więc ile m2 mogą zabierać? wg mojej obiektywnej oceny 0 m2. .

 

W połączonych salonie i kuchni pod jednym oknem mam blat kuchenny, drugie zaczyna się 30cm nad podłogą i stoi przy nim stół, trzecie zaczyna się od podłogi.

Nie ma miejsca na zastosowanie klasycznych grzejników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzejnik zajmuje miejsce ale bardziej pod kontem ustawności dewastuje pomieszczenie . Zwłaszcze jeśli masz dużo przeszkleń od podłogi. Np w salonie większość ściany południowej to okna

 

To okna i skosy bardziej dewastują pomieszczenia. Grzejniki wodne niskotemperaturowe małe nie są konwektor elektryczny ma 500 w ma 20x30cx8cm , 1 kw 40x30x8cm nie są wielkie. łatwo je upchnąć czy przenieść w inne miejsce, Jednak w pokoju na poddaszu czasem , płaska ściana jest na wagę złota również ta pod oknem.

Edytowane przez gawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To okna i skosy bardziej dewastują pomieszczenia. Grzejniki wodne niskotemperaturowe małe nie są konwektor elektryczny ma 500 w ma 20x30cx8cm , 1 kw 40x30x8cm nie są wielkie. łatwo je upchnąć czy przenieść w inne miejsce, Jednak w pokoju na poddaszu czasem , płaska ściana jest na wagę złota również ta pod oknem.

 

TYle że okna mają inną funkcje takie jak dogrzewanie i doswietlanie .

Skosy można podnieć ścianę i jest trochę lepiej zresztą w tym przypadku widziały gały co brały.

Ja uważam że niema lepszego rozwiązania niz podłogówka ale sztuka to mieć ciastko i zjeść ciastko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TYle że okna mają inną funkcje takie jak dogrzewanie i doswietlanie .

 

Okna powiększają powierzchnię - na parapecie, który niewiele wystaje nad powierzchnię użytkową, mamy dodatkowych kilka m2 "półek" nie wliczanych do PU.

 

Grzejnik zabiera m2. Nie można mebli dosunąć do niego - więc zabiera więcej, niż sam zajmuje miejsca.

Funkcjonalnie też przegrywa z podłogówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna powiększają powierzchnię - na parapecie, który niewiele wystaje nad powierzchnię użytkową, mamy dodatkowych kilka m2 "półek" nie wliczanych do PU.

 

Grzejnik zabiera m2. Nie można mebli dosunąć do niego - więc zabiera więcej, niż sam zajmuje miejsca.

Funkcjonalnie też przegrywa z podłogówką.

 

Mniej więcej to napisąłem chwilę wcześniej

Grzejnik zajmuje miejsce ale bardziej pod kontem ustawności dewastuje pomieszczenie . Zwłaszcze jeśli masz dużo przeszkleń od podłogi. Np w salonie większość ściany południowej to okna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Grzejnik zabiera m2. Nie można mebli dosunąć do niego - więc zabiera więcej, niż sam zajmuje miejsca.

Funkcjonalnie też przegrywa z podłogówką.

 

Ten argument to tez nie jest regułą bo przecież grzejniki przeważnie w 90% są montowane pod oknem więc mebla nie przystawisz do okna, ale cóż jak ktoś chce to mnie nie to nie interesuje jak sobie pokój umebluje :)

Natomiast przy dużych przeszkleniach można zamontować grzejniki kanałowe.

Ale cóż, fakt jest taki że grzejnik przegrywa z podłogówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...