Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym ogrzewać ?  

668 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czym ogrzewać ?

    • Kocioł na EkoGroszek
      121
    • Kocioł Zgazowujący Drewno
      46
    • Pompa Ciepła
      221
    • Kocioł na miał
      8
    • Kocioł gazowy
      138
    • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)
      87


Recommended Posts

 

 

Douczyć to się możesz ty "chłopku roztropku". Jak ja miałem pompę ciepła to ty jeszcze nosiłeś chrust z lasu. Nie neguję tego rozwiązania tylko nie pozwolę wciskać ciemnotę że to jest takie perpetuum mobile i się zwróci za twojego życia.

 

Może warto zaktualizować wiedzę i być na bieżąco? Bo jednak trochę się zmieniło przez te lata...doskonale pamiętam jakie były ceny ponad 15 lat temu, jakie oferty miałem jak budowałem, dobrze też pamiętam ile płaciłem. No i jeszcze drobny detal - nie wszystko musi się zwracać, jest też coś takiego jak komfort i wygoda. Kocioł zgazowujący jakoś nie pasuje mi za nic do tego jakże istotnego kryterium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No i jeszcze drobny detal - nie wszystko musi się zwracać, jest też coś takiego jak komfort i wygoda.

Kocioł zgazowujący jakoś nie pasuje mi za nic do tego jakże istotnego kryterium.

Jeśli chcesz rozpatrywać to kryterium, załóż nowy temat "Najwygodniejsze źródło ogrzewania".

Temat w tym wątku to kryterium " Najtańsze ogrzewanie domu ? " więc mieszanie innych wymagań jest nie na miejscu.

 

PS.

Kocioł zgazowujący z buforem to idealne połączenie wygody i oszczędności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt ci nie zabrania. Tylko pamiętaj zabrać kupy ze sobą i je zutylizować.

 

 

Douczyć to się możesz ty "chłopku roztropku". Jak ja miałem pompę ciepła to ty jeszcze nosiłeś chrust z lasu. Nie neguję tego rozwiązania tylko nie pozwolę wciskać ciemnotę że to jest takie perpetuum mobile i się zwróci za twojego życia.

 

Pisałem wcześniej że mam własny las i mój pies może w nim srać gdzie zechce.:D

 

Reszta Twojej pisaniny, to chamstwo w czystej postaci, więc nie będę komentował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat w tym wątku to kryterium " Najtańsze ogrzewanie domu ? " więc mieszanie innych wymagań jest nie na miejscu.

 

PS.

Kocioł zgazowujący z buforem to idealne połączenie wygody i oszczędności.

A ten nawiedzony swoje :D

 

Skoro mowimy o najtańszym ogrzewaniu domu to u mnie 1kWh to koszt ok.0,10zl.

Za OGRZEWANIE domu 125m2 płacę ok.500zl za sezon grzewczy.

Źródło ciepła to pompa ciepła powietrze-woda.

Taryfa prądowa to G12W,operator to Tauron Gliwice.

 

Kto przebije ?

Zapewne nawiedzony z drogim systemem "kocioł zagazowujacy z buforem" ;)

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie u każdego 100% pochodzi pośrednio lub bezpośrednio ze Słońca.

 

Czytaj proszę ze zrozumieniem, bo napisałem inaczej, a ktoś taki jak Ty powinien wychwycić ten niuans.

IR-------2/3 energii PC pobiera pośrednio ze słonecznego promieniowania podczerwonego. Ciepły deszcz, który przedostał się do gruntu i to całkiem niedawno.

UV------1/3 energii w polskiej rzeczywistości z paliw kopalnych (węgiel), a ten z kolei w wyniku fotosyntezy, bardzo dawno temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj proszę ze zrozumieniem, bo napisałem inaczej, a ktoś taki jak Ty powinien wychwycić ten niuans.

IR-------2/3 energii PC pobiera pośrednio ze słonecznego promieniowania podczerwonego.

 

Ok. polowy energii to światło widzialne. Reszta to nie tylko IR ale też wszystkie inne zakresy.

 

Roślinki pochłaniają bardzo szeroki zakres. Nie tylko dawno - ale też w tej chwili.

 

Znaczna część ogrzewania to zyski słoneczne - ale 0% z ir, bo tego szyby nie przepuszczają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co już tak szybko rączki przyrosły do dupy.

 

O czym Ty piszesz ?

Najpierw ordynarnie wprowadzasz w błąd, że kocioł zgazowujący drewno to najwygodniejszy sposób ogrzewania, co jest oczywistą bzdurą, a teraz lecisz z jakimś prostackim hasłem.

Otóż nie przyrosły - lubią porzucać do kosza, potrzymać kierownicy roweru, niekoniecznie babrać się opałem stałym.

 

 

Najwygodniejniesze są kable, pompa ciepła, kocioł gazowy.

Kocioł zgazowujący moźe być tani - i to wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten nawiedzony swoje

I vice versa.

Skoro mowimy o najtańszym ogrzewaniu domu to u mnie 1kWh to koszt ok.0,10zl.

Za OGRZEWANIE domu 125m2 płacę ok.500zl za sezon grzewczy.

Źródło ciepła to pompa ciepła powietrze-woda.

Taryfa prądowa to G12W,operator to Tauron Gliwice.

Kto przebije ?

Zapewne nawiedzony z drogim systemem "kocioł zagazowujacy z buforem"

Papier przyjmie wszystko. Takie bajery to możesz wstawiać swoim klientom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym Ty piszesz ?

Najpierw ordynarnie wprowadzasz w błąd, że kocioł zgazowujący drewno to najwygodniejszy sposób ogrzewania, co jest oczywistą bzdurą, a teraz lecisz z jakimś prostackim hasłem.

Nikogo nie wprowadzam w błąd. Kocioł zgazowujący z buforem to najlepszy kompromis pomiędzy oszczędnością i wygodą za małe pieniądze. A to że ktoś woli rąbać drewno a drugi jeździć rowerkiem pozostawiam do własnej oceny czytających.

Otóż nie przyrosły - lubią porzucać do kosza, potrzymać kierownicy roweru, niekoniecznie babrać się opałem stałym.

Tu nie chodzi o babranie tylko o wykorzystanie zasobów własnych. Nie neguję tego że wolisz lub musisz korzystać z innych wygodnych źródeł. Nie pozwolę tylko na pisanie bredni że to jest fajne i tanie a tamto jest be.

Najwygodniejniesze są kable, pompa ciepła, kocioł gazowy.

Kocioł zgazowujący moźe być tani - i to wszystko

Mam pompę ciepła od ponad 10 lat a jednak wolę się narobić i jestem z tego zadowolony. Przynajmniej mam z głowy wizyty u psychologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papier przyjmie wszystko. Takie bajery to możesz wstawiać swoim klientom.

Jaki papier ?

Cena tanszej kWh w taryfie G12W to aktualnie ok.0,33zl

Grzeje tylko w tanszej taryfie, czyli po COP3 jaki koszt kWh wychodzi ?

Umiesz w matematykę ?

To policz sobie :D

 

Mam pompę ciepła od ponad 10 lat a jednak wolę się narobić i jestem z tego zadowolony.

Możesz się pochwalić jej zdjęciem ?

Przy okazji jakie masz zużycie energii w jakim domu ?

Taryfa też jaka ?

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy dom i użytkownicy mają inne zapotrzebowanie na ciepło. Jeden siedzi w sweterku a drugi chodzi nago.

 

 

Zużycie mam normalne - ja nie kradnę prądu.

Najpierw atakujesz i kwestionujesz a później uciekasz jak lis.

I to nie jest po raz pierwszy i nie w jednym temacie.

Zastanów się co czynisz.

 

Dla ścisłości, mój dom 125m2 ma zapotrzebowanie na ciepło 45kWh/m2/rok.

A zużycie energii przez pompę na ogrzewanie to 1700-1800kWh.

Zużycie w 99% w taniej taryfie po 0,33zl/kWh.

 

Pochwal się ta pompą ciepła, którą grzejesz od 10 lat...

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie:

 

Kocioł zgazowujący + bufor ciepła = najtaniej, najwygodniej i bezpiecznie.

 

Podaj koszt tego kotła wykonany przez firmę z atestem na obecne normy.

Wiem co to za piec.

Nawet się kiedyś przymierzałem.

Poszedłem inną drogą i za grzanie domu za ostatni sezon zapłaciłem jak za 3 kubiki dobrego drewna, a nie wrzuciłem nic do kozy/kominka/śmieciucha, czy pieca rakietowego.

Prąd do mojej byle jakiej pompy produkowany jest z węgla przy niskiej sprawnści.

Nie wiem do czego zmierzasz, jednak zaczynasz na siłę udowadniać coś, czego sam/a nie jesteś pewna/y.

 

Nie mam własnego lasu.

Mógłbym mieć siano/sianokiszonkę.

Lepiej je sprzedać i kupić tanie kWh z mojego ZE po 30gr w taniej taryfie do CO i CWU plus inne graty, które można ustawić timerem.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikogo nie wprowadzam w błąd. Kocioł zgazowujący z buforem to najlepszy kompromis pomiędzy oszczędnością i wygodą za małe pieniądze. A to że ktoś woli rąbać drewno a drugi jeździć rowerkiem pozostawiam do własnej oceny czytających.

 

Tu nie chodzi o babranie tylko o wykorzystanie zasobów własnych. Nie neguję tego że wolisz lub musisz korzystać z innych wygodnych źródeł. Nie pozwolę tylko na pisanie bredni że to jest fajne i tanie a tamto jest be.

 

Mam pompę ciepła od ponad 10 lat a jednak wolę się narobić i jestem z tego zadowolony. Przynajmniej mam z głowy wizyty u psychologa.

 

Jeszcze raz, napisałeś:

Kocioł zgazowujący + bufor ciepła = najtaniej, najwygodniej i bezpiecznie.

 

wyboldowane jest ewidentną nieprawdą.

I nikogo nie interesuje to, źe TY wolisz rąbać drewno, niż jeździć na rowerze, czy pograć w tenisa.

Palenie w kotle nie jest wygodne na codzień (nawet nie wspominam o tym, że niektórzy zimą wyjeżdżają w góry i jednak fajnie jest wrócić do ciepłego domu)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. polowy energii to światło widzialne. Reszta to nie tylko IR ale też wszystkie inne zakresy.

 

Roślinki pochłaniają bardzo szeroki zakres. Nie tylko dawno - ale też w tej chwili.

 

Znaczna część ogrzewania to zyski słoneczne - ale 0% z ir, bo tego szyby nie przepuszczają.

 

IR-------2/3 energii PC pobiera pośrednio ze słonecznego promieniowania podczerwonego.

 

W forumowej gwarze, PC - oznacza szeroko rozumianą pompę ciepła, więc co mają z tym wspólnego szyby?

 

Postaram się jaśniej opisać.

1/3 energii el. dla pompy ciepła pochodzi z elektrowni węglowych, a węgiel powstawał bardzo dawno z roślinności zielonej. Tak?

2/3 energii PC pobiera z DŹ, a te czerpie ciepło z deszczu, który spadł niedawno i przesiąknął w głąb gleby.

A skąd pochodzi ciepło przekazane wodzie zawartej w deszczu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IR-------2/3 energii PC pobiera pośrednio ze słonecznego promieniowania podczerwonego.

 

W forumowej gwarze, PC - oznacza szeroko rozumianą pompę ciepła, więc co mają z tym wspólnego szyby?[

 

Przynajmniej 2/3 ciepła zużytego do ogrzania mojego domu pochodzi pośrednio z IR Słońca.

 

Do tego się odnosiłem.

 

A gleba jest ogrzewana w 50% światłem widzialnym - a nie IR.

 

1/3 energii el. dla pompy ciepła pochodzi z elektrowni węglowych, a węgiel powstawał bardzo dawno z roślinności zielonej. Tak?

 

Żebyś wyciągnął z gniazdka 1kWh to w elektrowni trzeba spalić 3kWh węgla. Elektrownie węglowe mają w Polsce średnio sprawność 37% + kilkanaście procent strat w przesyle.

 

stąd przy PC EU=EP. Zużywasz tak naprawdę 3kWh węgla + 2-3kWh z gruntu żeby dostarczyć 3kWh ciepła. Ściema ekologiczna.

Ale prawdą jest, że 100%, a nie 2/3, pochodzi ze Słońca.

Jak będziemy mieli elektrownie jądrowe, to grzanie w jakikolwiek sposób prądem zacznie być ekologiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw atakujesz i kwestionujesz a później uciekasz jak lis.

I to nie jest po raz pierwszy i nie w jednym temacie.

Zastanów się co czynisz.

Ja uciekam przed kim?. Coś ci się pomyliły osoby lub niki.

Pochwal się ta pompą ciepła, którą grzejesz od 10 lat.

Za stary jestem na takie zabawy w pokazywanie. Pompa jak pompa na najlepszych podzespołach z najlepszych lat. Teraz to tylko chińszczyzna napakowana bajerami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem inną drogą i za grzanie domu za ostatni sezon zapłaciłem jak za 3 kubiki dobrego drewna, a nie wrzuciłem nic do kozy/kominka/śmieciucha, czy pieca rakietowego.

Prąd do mojej byle jakiej pompy produkowany jest z węgla przy niskiej sprawnści.

Nie mam własnego lasu.

Mógłbym mieć siano/sianokiszonkę.

Lepiej je sprzedać i kupić tanie kWh z mojego ZE po 30gr w taniej taryfie do CO i CWU plus inne graty, które można ustawić timerem.

Nikt ci nie broni grzać prądem tylko gdyby to było takie piękne jak piszesz to już dawno mądrzejsi od ciebie by na to wpadli. Nawet Japończyków nie stać grzać prądem a co mówić nas.

Nie wiem do czego zmierzasz, jednak zaczynasz na siłę udowadniać coś, czego sam/a nie jesteś pewna/y.

Mam jaja i jestem w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...