Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym ogrzewać ?  

668 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czym ogrzewać ?

    • Kocioł na EkoGroszek
      121
    • Kocioł Zgazowujący Drewno
      46
    • Pompa Ciepła
      221
    • Kocioł na miał
      8
    • Kocioł gazowy
      138
    • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)
      87


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Człowieku nawet nie wiesz jak ludzie żyją a ty cały czas wyjeżdżasz z czymś o czym mogą tylko marzyć w snach.

Czyli TVPis kłamie ?

A kto łyka te kłamstwa ?

Czyżby właśnie głównie Ci o których piszesz ?

 

Nikt ci nie broni grzać prądem tylko gdyby to było takie piękne jak piszesz to już dawno mądrzejsi od ciebie by na to wpadli.

Gdybym grzał prądem to za ogrzewanie płaciłbym 1500zl za sezon grzewczy (1800kWh×3×0,33).

Drogo ?

Myślę, że ciągle taniej niż węglem i drzewami zagazowanymi...

A grzanie prądem było od początku moim zamysłem, czyli 10 lat temu.

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt ci nie broni grzać prądem tylko gdyby to było takie piękne jak piszesz to już dawno mądrzejsi od ciebie by na to wpadli. Nawet Japończyków nie stać grzać prądem a co mówić nas.

 

Mam jaja i jestem w temacie.

 

No ewidentnie nie jesteś. Podtrzymuje to co napisałem.

Twoja wiedza pochodzi co najmniej sprzed kilku lat...coś ci tam dzwoni, ale nie za bardzo wiesz w którym kościele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy z czego na co się przesiądziesz.

PS.

Człowieku nawet nie wiesz jak ludzie żyją a ty cały czas wyjeżdżasz z czymś o czym mogą tylko marzyć w snach.

 

Nie interesuje mnie kto się z czego przesiada. Czy rozumiesz znaczenie słowa "najwygodniejszy" ?

To oznacza, że wygodniejszego nie ma, co jest nieprawdą.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jak ktoś siedział na kopciuchu i zimą 2 razy rozpalał w piecu to przesiadka na holzgaz z buforem i ładowanie co 2 dni drewna to nie jest jakiś wielki problem.

Ale bezobsługowe rozwiązanie jak PC, kocioł gazowy czy elektryczny daje większa swobodę w życiu i nie trzeba pamiętać żeby jechać do domu bo w kotle się wypali drewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty rozumiesz słowo "najtańsze", więc nie wplataj do wątku czegoś co jest drogie i zarazem wygodne.

 

A czy ja neguję słowo najtańsze ? Może i jest to tanie źródło ogrzewania, jak się ma własny las, ale pompy ciepła w taniej taryfie raczej nie pobija.

Ja prostuję Twoją bzdury, że jest to najwygodniejsze źródło ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty piszesz co ci każą. Nowe technologie trzeba sprzedawać i wmawiać że są najlepsze a węgiel jest be.

 

Z tym akurat się zgadzam, że nowe technologie są najlepsze i węgiel jest be do ogrzewania. Trudno, żeby ktoś (normalny) mieszkający w smogowej stolicy kraju miał inne zdanie na ten temat - skoro za ogromną większość tego syfu za oknem w sezonie grzewczym jest odpowiedzialny węgiel spalany w domowych paleniskach.

 

I nie wiem na jakiej podstawie twierdzisz, że ktoś mi coś każe. PC mam od lat, zdecydowałem się na tę opcję, mimo, że była to opcja trochę droższa (w moim przypadku! - bo nie bałem się ubrudzić) niż powszechnie w tamtym czasie montowane kotły na węgiel, a wg ankiet które robiłem na lokalnej grupie - około 70-80% ludzi montowało wtedy piece węglowe (część kopciuchy, część z podajnikiem) Od jakiegoś czasu efekty tamtych wyborów możemy poczuć w okresie grzewczym, a czasami nawet i poza okresem grzewczym...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt ci nie broni grzać prądem tylko gdyby to było takie piękne jak piszesz to już dawno mądrzejsi od ciebie by na to wpadli. Nawet Japończyków nie stać grzać prądem a co mówić nas.

 

Mam jaja i jestem w temacie.

Jaja, czy jajeczka?

Bo nick jest wątpliwy przy tej formie wypowiedzi.

Nikt mi nie broni.

690zł za CO za sezon grzewczy z PnB z 2011r, to pewnie jestem na dole Twojej statystyki z kotłem rakietowym w teorii...

Ty pewnie masz jakiś bat nad sobą i wybierasz droższe rozwiązanie.

Ja tam jestem zadowolony.

Nie odpowiedziałeś/łaś na zapytanie.

Pewnie masz coś do ukrycia.

 

PS.

moja tania pc kosztowała 2 kozy z obi.

 

Nie odpowiadasz na zapytania.

A sam/sama żądasz, nie wiem czego.

 

 

Pzdr.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja prostuję Twoją bzdury, że jest to najwygodniejsze źródło ciepła.

Dla wielu jest to najtańsze i najwygodniejsze zrównało ciepła. Wszystko jest uzależnione od bardzo wielu czynników. Dla jednych coś jest nieosiągalne a dla drugich to codzienność.

 

skoro za ogromną większość tego syfu za oknem w sezonie grzewczym jest odpowiedzialny węgiel spalany w domowych paleniskach.

Brak edukacji i wygodnictwo są tego efektem. Największym zgrozą dotychczasowych kotów była dmuchawa która była wymyślona do kotłów miałowych. Ograniczenia dotyczące miału spowodowały że ludzie z powodów konstrukcyjnych i wygodnictwa zaczęli palić w tych kotłach nieodpowiedni opałem.

 

Bo nick jest wątpliwy przy tej formie wypowiedzi.

A twój nick świadczy że masz "małego".

ty pewnie masz jakiś bat nad sobą i wybierasz droższe rozwiązanie.

Jakie droższe. Wystarczy spuścić chojaka, pociąć i wysuszyć. Matka Natura dała człowiekowi wszystko żeby się ogrzać. Pompa ciepła również wykorzystuje Naturę ze wspomaganiem prądu. Dlatego to rozwiązanie wybrałem dawno temu. Prostota tej konstrukcji jest porażająca w konfrontacji z obecnymi kotłami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A grzanie prądem było od początku moim zamysłem, czyli 10 lat temu.

690zł za CO za sezon grzewczy z PnB z 2011r, to pewnie jestem na dole Twojej statystyki z kotłem rakietowym w teorii...

Ty pewnie masz jakiś bat nad sobą i wybierasz droższe rozwiązanie.

Ogrzewanie elektryczne w każdej postaci jest niestety "wylęgarnią" oszustw. Marketing niektórych firm pod przykrywką anonimowych użytkowników usiłuje sugerować lub wprost cisnąć ludziom kit, jakoby ogrzewanie elektryczne w sposób cudowny – wbrew prawom fizyki – zużywało mniej prądu niż zużywać musi.

 

PS.

Oszuści jesteście i tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewanie elektryczne w każdej postaci jest niestety "wylęgarnią" oszustw. Marketing niektórych firm pod przykrywką anonimowych użytkowników usiłuje sugerować lub wprost cisnąć ludziom kit, jakoby ogrzewanie elektryczne w sposób cudowny – wbrew prawom fizyki – zużywało mniej prądu niż zużywać musi.

 

PS.

Oszuści jesteście i tyle w temacie.

Człowieku, brak Ci podstawowej wiedzy z zakresu fizyki, nie mówiąc już o wiedzy na temat nowoczesnych urządzeń.

Co do ogrzewania prądem, dom zuzyje tyle energii(prądu) ile tego potrzebuje do ogrzania do np.22st.C.

Ni mniej ni więcej.

Jeśli mój dom ma zapotrzebowanie na energię w ilości 5900kWh na sezon grzewczy to znaczy, że tyle zuzyje prądu (energii).

Nie wiem czy jesteś na tyle kumaty żeby sprawdzić sobie w cenniku Tauron Gliwice ile kosztuje kWh w taryfie G12W ale podam Ci ,że koszt 1kWh w tańszej taryfie to 0,33zl.

Gdybym grzał prądem,to dzięki temu, że mam dom o potężnej pojemności cieplnej, również grzalbym tylko w taniej taryfie.

A więc 5900kWh*0,33zl=1947zl-PRĄDEM

 

Ale nie grzeje prądem tylko powietrzną pompą ciepła z COP min.3,doucz się co to jest COP.

Zatem te 5900kWh potrzeb domu ,przy pompie daje mi od 8 lat przedzial 1500-1800kWh za ogrzewanie

1800kWh*0,33zl=max.594zl za sezon.

 

To nie czary mary, to fizyka.

I od 10 lat walczę tutaj z takimi, którzy na szkole rzucali kamieniami i twierdzą, od tych 10 lat,że wungiel je tuni...

 

A mnie ciężko posądzić o anonimowość :D

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, brak Ci podstawowej wiedzy z zakresu fizyki, nie mówiąc już o wiedzy na temat nowoczesnych urządzeń.

Nie podniecaj się i przestań wstawiać jakieś bzdurne wyliczenia którymi mydlisz ludziom oczy. Masz kurzą chatkę na dodatek super ocieploną i chcesz wmówić że u kogoś też będą niskie rachunki.

Pierwszy z brzegu wynik - 166dab665a00.jpg

 

PS.

Mam pompę gruntową BUDERUSA, wiem ile kosztowała i ile trzeba rocznie zapłacić za prąd.

Edytowane przez DUNIA.MD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podniecaj się i przestań wstawiać jakieś bzdurne wyliczenia którymi mydlisz ludziom oczy. Masz kurzą chatkę na dodatek super ocieploną i chcesz wmówić że u kogoś też będą niskie rachunki.

Pierwszy z brzegu wynik - 166dab665a00.jpg

 

PS.

Mam pompę gruntową BUDERUSA, wiem ile kosztowała i ile trzeba rocznie zapłacić za prąd.

Ile rocznie zużywasz energii na OGRZEWANIE ?

Jaką masz taryfę prądowa ?

 

A ta tabelka to o tylek podtrzec, koszt 1kWh jest najważniejszy a widzę, że tam 1kWh z gazu jest tańsza niż 1kWh z pompy i to nie tylko powietrznej :D

Zużycie 18000kWh na ogrzewanie to poniemiecki domek bez okien :D

 

Ogrzewanie elektryczne nieakumulacyjne w domu z zapotrzebowaniem 18000kWh ?

Ty się dobrze czujesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie moje wyliczenia tylko waszego GURU - https://cieplo.app

 

PS.

Nie wszyscy pracują w PGE lub maja chody.

Mojego guru ?

Od zawsze wyliczenia w cieplowlasciwie.pl uważam za bzdurę bo to nie jest OZC ,to jakaś popierdolka.

 

Co do ceny prądu, nie trzeba mieć "chodów" w PGE,wystarczy być roztropnym i światłym człowiekiem ale z podstawami matematyki z podstawówki, by wiedzieć, że są różne taryfy prądowe gdzie cena 1kWh może być 50% tańsza niż w podstawowej taryfie.

Ba,co więcej, nawet przez wszystkie weekendy w miesiącu cena 1kWh to ok.0,30zl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...