Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym ogrzewać ?  

668 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czym ogrzewać ?

    • Kocioł na EkoGroszek
      121
    • Kocioł Zgazowujący Drewno
      46
    • Pompa Ciepła
      221
    • Kocioł na miał
      8
    • Kocioł gazowy
      138
    • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)
      87


Recommended Posts

....

O co wystąpisz, to tak Ci zostanie w papierach i to w przyszłości determinować może podejście urzędu do Twojego głównego źródła ogrzewania.

To w jakim ja świecie żyję, by dalej nie sięgać, to zacznę od C19 i tak po kolei przez wojnę na Ukrainie i to o czym tu piszemy – mam nadzieję, że weźmiesz sobie i to do serca.

 

Zostanie w papierach? To kliknę w CEEB na kozę wyłączona z ekspolatacji i tyle . O i niema i za rok możemy brać na co innego. A że wtej kozie wyłączonej z eksploracji zapalę wieczorem rekreacyjnie no cóż...:)

 

Wszystko sprowadza się do tego że każdy pieniążek rodzi pieniążek i mogę mieć ten 1000 lub nie . A okazji jest znacznie więcej niż rok temu. Ten 1000zł do końca moich dni zapłaci za 1,5mc abonamentu za ochronę lub 1,5mc chleba dla całej rodziny, dodatkowo jego kapitalizacja będzie rosła o średnio roczne CPI(w ujęciu wieloletnim)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zostanie w papierach? To kliknę w CEEB na kozę wyłączona z ekspolatacji i tyle . O i niema i za rok możemy brać na co innego. A że wtej kozie wyłączonej z eksploracji zapalę wieczorem rekreacyjnie no cóż...
@kulibob – ani Tobie ani nikomu nie piszę o tym co Ty czy ktoś ma robić lub jak z tym postąpić – Tobie i innym piszę o tym by mieli tego świadomość i by każdy sam sobie decydował o tym – dla mnie nie ma czegoś takiego jak to jest mniej więcej utrzymywane, że skoro dają, to brać i już, bo z tego nie musi tak być ale może i nie do końca tak, że w pierdlu zamykać będą ale choć by tak, że figę z makiem przekazywać będą a tym co o to zaczną się upominać, to będą im się do tyłków dobierać.

 

Przykładzik czegoś takiego malutki : „prezes” powiedział, że jarać można wszystkim (że bo niby tradycja taka jak np. oblewanie się wodą w lany poniedziałek) z wyjątkiem opon – w Łodzi podporządkowali się temu i „przebierańcy ze straży” ukosili kupę kasy na tym – podejrzewam, że w innych miejscach Polski było i jest tak samo ale nie gadają o tym głośnio.

 

Ot po prostu jak zrobisz tak mieć sobie będziesz i mnie tłumaczyć się z tego nie musisz – przykład płynie z góry, więc od kogo mamy uczyć się rozumu jak nie od najlepszych i niech nie myślą sobie, że my takie ciemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam : PC, kominek, i piecokuchnie (zgodnie z przeznaczeniem na węgiel choć nigdy nie paliłem węglem w niej) , PC w ub. roku grzewczym nie używałem a do tego mam PV , to na co powinienem zgłosić dotacje ( pytanie teoretyczne bo póki co nie planuje)

 

Deklarację CEEB składałeś?

Eksploatowane źródło na CO na jakie paliwo zaznaczyłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kulibob – ani Tobie ani nikomu nie piszę o tym co Ty czy ktoś ma robić lub jak z tym postąpić – Tobie i innym piszę o tym by mieli tego świadomość i by każdy sam sobie decydował o tym – dla mnie nie ma czegoś takiego jak to jest mniej więcej utrzymywane, że skoro dają, to brać i już, bo z tego nie musi tak być ale może i nie do końca tak, że w pierdlu zamykać będą ale choć by tak, że figę z makiem przekazywać będą a tym co o to zaczną się upominać, to będą im się do tyłków dobierać.

 

Przykładzik czegoś takiego malutki : „prezes” powiedział, że jarać można wszystkim (że bo niby tradycja taka jak np. oblewanie się wodą w lany poniedziałek) z wyjątkiem opon – w Łodzi podporządkowali się temu i „przebierańcy ze straży” ukosili kupę kasy na tym – podejrzewam, że w innych miejscach Polski było i jest tak samo ale nie gadają o tym głośnio.

 

Ot po prostu jak zrobisz tak mieć sobie będziesz i mnie tłumaczyć się z tego nie musisz – przykład płynie z góry, więc od kogo mamy uczyć się rozumu jak nie od najlepszych i niech nie myślą sobie, że my takie ciemne.

 

Cóż..ja zawsze mówiłem, że od ustalania prawa są ustawy a nie wypowiedzi polityków. Wielu się ze mnie śmiało a później płacili z nawiązką, bo posłuchali Donalda, by abonamentu nie płacić.

Podobnie w przypadku imperatora, ale tu jest pewien szkopuł bo powiedział - "Trzeba w tej chwili palić wszystkim, poza oponami czy podobnymi szkodliwymi rzeczami, bo Polska musi być ogrzana" I część zdania po "czy" robi zasadniczą różnicę, jak słynne gwiazdki czy małe literki w umowach, których nikt nie czyta. Do tego swoją cegiełkę dołożyły media czy komunikatory, koncentrując się tylko na przekazie - Kaczyński pozwolił palić wszystkim oprócz opon.

No i strzyżenie lemingów trwa..

 

PS Przy wejściach na tereny działek RODOS zwanych powieszono u nas info, że jest ZAKAZ palenia gałęzi i zielenizny. Nic to nie dawało, do czasu aż kilka osób zapłaciło mandaty.

Edytowane przez Pytajnick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym do końca tak raczej chyba nie jest, bo w deklaracji którą o dopłatę się składa - drobnym druczkiem pod spodem jest coś chyba o tem. Tak że jak chcieć będą sprawdzić mogą i do tego te antysmogowe - nic w nich nie ma na rzecz piecy kaflowych.

Dotacja jest na gospodarstwo nawet jednoosobowe, kwota jest niepodzielna, jak ktoś w deklaracji CEEB zaznaczył że pali węglem w piecu/piecach dostaje 3 koła.:lol2:

Bliżej wschodniej granicy sporo osób pali węglem w piecach, to normalne ze względu na niższe temperatury ujemne w tym regionie.

 

Korekta deklaracji CEEB, po terminie 30 czerwca 2022r. z zaznaczeniem spalania węgla jest cały czas możliwa, ale jest pozbawiona sensu, jeżeli ktoś liczy, że otrzyma 3tyś zł zamiast 1tyś na drewno.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tutejszy gościu ma 1 piec kaflak i dostał już 3tyś, (po rozmowie powiedział), że starczy mu na drewno na 2,5roku palenia.:lol2:

Jak nie ma weryfikacji ile m2 ogrzewasz, to dopiero dotacja.

 

No właśnie - im więcej dotacji, programów osłonowych i to określonych jeszcze kilkoma ustawami tym więcej takich kombinacji, nadużyć, wydatków budżetu, zadłużenia państwa.

Zaczynam szczerze współczuć ekipie, która obejmie rządy po PiS. No, chyba, że przyjdą tylko nażreć się do koryta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotacja jest na gospodarstwo nawet jednoosobowe, kwota jest niepodzielna, jak ktoś w deklaracji CEEB zaznaczył że pali węglem w piecu/piecach dostaje 3 koła.

Bliżej wschodniej granicy sporo osób pali węglem w piecach, to normalne ze względu na niższe temperatury ujemne w tym regionie.

Dzięki - mi to po prostu w głowie się nie mieści - zobaczymy co będzie jak się skończy termin na składnie wniosków o dopłaty i jak się skończy to wypłacanie pieniędzy z dopłat, bo już tona węgla nie ok. 1000 zł. tylko 2000 zł. - ciekawe czy ustawę będą aktualizować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopłaty są złe.

Jednak nie masz wpływu nato czy *** wpadnie na ich rozdawanie.

Nie biorąc ich ponosisz stratę a i tak płacisz to w inflacji a dopłaty nie dostaniesz. Czyli plebs który bierze pieniądze majątkowo jest bliżej ciebie.

Tylko że oni te pieniądze zmarnują a ty możesz je przekształcić w oszczędności lub wygenerować z nich przepływy co poprawi twój bilans roczny oraz wartość netto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korekta deklaracji CEEB, po terminie 30 czerwca 2022r. z zaznaczeniem spalania węgla jest cały czas możliwa, ale jest pozbawiona sensu, jeżeli ktoś liczy, że otrzyma 3tyś zł zamiast 1tyś na drewno.
Przecież by węgiel kupić najpierw papier od nich dostać musisz i nic więcej w nim nie będzie jak to co zostało do nich złożone – jak z zakupem innych paliw jest - nie wiem ale wątpię, by np. ktoś kto sobie wpisał pellet i dostał papier na zakup węgla. W tych papierach zakombinować się nie da za wiele, bo masz 14-ście dni na zgłoszenie np. uruchomienia nowego źródła ogrzewania jak to jest ze zgłoszeniem źródła którego używać przestajesz – tego nie wiem, bo nic w tym o tym nie jest napisane.

Antysmogowa z wejściem w życie zabranie korzystać ze źródła które nie jest z nią zgodne ale nie nakład obowiązku pozbycia się jego.

Teraz co jeśli ktoś ma kocioł podajnikowy na groch a kupił orzech lub miał węglowy, bo mu na nic innego nie stykło – i tak pytania zaczynają się mnożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrów Wlkp. rusza z interwencyjną sprzedażą węgla. Tona za 2600 zł
Coś w radiu o tym gadali ale nie że z tego co statkami przypłynąć miało tylko miał ze swoich zapasów ciepłowniczych, bo przymrozki się pojawiły i by im nie pochorowali się podatnicy.

Antysmogową mają - ciekawe czy ją przytemperowali trochę by zabronione paliwo wprowadzać do publicznego obrotu.

Do tego samorządy zaczęły się dopominać o certyfikaty na to co na statkach do nas dotarło, by się nie okazało, że naściągali dziadostwa do gaszenia ognia które przy okazji ma tyle siarki, że strach gołą ręką się tego tykać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz co jeśli ktoś ma kocioł podajnikowy na groch a kupił orzech lub miał węglowy, bo mu na nic innego nie stykło – i tak pytania zaczynają się mnożyć.
Węgiel to węgiel, postać nie ma znaczenia, możesz palić nawet diamentami jak dasz radę.:D

Co do miału to miał węglowy można legalnie kupić, ale za jego spalanie grozi kara, chyba że jako firma ciepłownicza. Absurd nowych przepisów.:lol2:

Za to węgiel brunatny można i kupować i spalać do odwołania. :rotfl:

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do miału to miał węglowy można legalnie kupić, ale za jego spalanie grozi kara, chyba że jako firma ciepłownicza. Absurd nowych przepisów. Za to węgiel brunatny można i kupować i spalać do odwołania.
Nie chcę by wyszło na to, że się z Tobą przekomarzam ale miał węglowy zawsze można było kupić i spalać tylko tam gdzie nie było antysmogowych – brunatnego odwiesili sprzedaż w tym roku dla podmiotów prywatnych i można tym jarać tam gdzie antysmogowa pozwala – minister w tym roku pozwolił miał spalać ale antysmogowe to wali – nowych przepisów nie można nazywać absurdem, bo w połączeniu ze starymi to paranoja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 1 lipca 2020 roku obowiązuje zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW.
Dokładnie tak i nie inaczej tylko co z tego jak w necie do swego czasu (tak w początkowo-środkowej częsci roku) bez problemu miał można było kupić pod nazwą eko-miał i gro składów węglowych miał z odsiewki też na rynek pchało.

 

Nie zapominajmy o ustawie główne pod nazwą antysmogowa – to jest ta przez prawnika podpisana – flot nią miał być też wykoszony nawet jako dodatek - pellet Varmo.

 

Certyfikaty na węgiel – ten od sowietów miał ichni certyfikat który nie bardzo się pokrywał z naszymi ale dzięki temu nasze choć trochę lepsze od sowieckiego z rynku wyparte zostały, bo wedle naszych certyfikatów dla podmiotów prywatnych się nie nadawał i rozpoczął się u nas proceder węgli mieszania.

 

W tym roku ruszyła sprzedaż węgla koksowniczego dla podmiotów prywatnych – koniec kolejki jakiś czas temu wypadał z końcem lutego przyszłego roku.

W tym też roku ruszyła fedra z bieda-szybów – po 1500 zł/t sprzedawali – certyfikat na niego dobry i mocny : dobrze się pali i mało popiołu z niego.

 

Tak że/ tak – nie ma czegoś takiego, że węgiel to tylko węgiel i jak ktoś chce to może palić i diamentami, bo to też węgiel.

Edytowane przez samsu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kominek i to nawet podłączony do DGP - bo mam jeden kanał, wentylator i anemostat w drugiej części domu, ale nawet przez myśl by mi nie przeszło, żeby żebrać o te 1000zł na drewno.

Ludzie, trochę godności....

 

Trochę godności? Przecież to Kulibob, on 2.11 będzie buszował po śmietnikach przy cmentarzach, poszukując "skarbów" (jak to sobie tłumaczy "szukając okazji do dalszych inwestycji"). ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)
Nie no dlaczego – jak się przekombinuje, to „plebs” czołgiem na plecy wiedzie i rachować będzie nie przez wzgląd na szkodliwość czynu tylko przez wzgląd na stan posiadania.

Nie nawołuje przecież innych, by czynili wbrew temu czemu to ma służyć – bez przesady – tylko swoje zdanie na ten temat wyraża i o co tu pretensję mieć można – nikogo tym po brzytwie spuścić nie chce ani w butelkę nabić i w tej butelce trzymać jako niewolnika by przeklinał wszystko i wszystkich tylko za to, że dał wiarę innym a nie polegał na wyciąganych wnioskach z podszeptów z którymi się spotkał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podajesz paliwa. W jeden rubryce masz wszystko razem "Kominek / koza / ogrzewacz powietrza na paliwo stałe

(drewno, pellet lub inny rodzaj biomasy, węgiel)"

Jest trochę niżej o tym : „Należy wypełnić pkt. B02 i B03 jeżeli w pkt. B01 zaznaczono odpowiedź 2 lub 3 (jeżeli w budynku zainstalowany jest kocioł lub kotły na paliwo stałe).”

No gdybyśmy wiedzieli w tedy o tym wszystkim co mam zgotowane zostanie mieli byśmy w tedy jakieś możliwości by się przygotować na to a tak to jak by się nie obracał, to i tak plecki będą z tyłu.

 

Co zapisane piórem zostanie – tego i toporem wyrąbać się nie da.

Edytowane przez samsu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...