Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym ogrzewać ?  

668 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czym ogrzewać ?

    • Kocioł na EkoGroszek
      121
    • Kocioł Zgazowujący Drewno
      46
    • Pompa Ciepła
      221
    • Kocioł na miał
      8
    • Kocioł gazowy
      138
    • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)
      87


Recommended Posts

Jeśli porównujesz zanieczyszczenia opuszczające komin domu opalanego węglem, a komin elektrowni opalanej węglem, to

Moj "smrodek" jest w elektrowni filtrowany

wszystkim węglowym kocmouchom życzę..

72 tony paliwa płynie na pierwszy ogień ,będzie z tego energii oj będzie .

228 ton czeka na załadunek .:rotfl:

W 2013 r. do Polski trafiło z zagranicy 77 tys. ton .

http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20141128/KRAJ/141129591

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam.Animus, całej prawdy nie musisz pisać ;),bo jeszcze wszyscy pompiarze zaczną drewnem palić:).Pyksiu a jak tam smrodek z twojej kozy,też taki jak z mojego HG.Zapomniałem dodać,sprawność nowoczesnej elektrowni węglowej to kosmiczne 44%:D,gdybym miał taką sprawność w moim HG to bym się pochlastał :).Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest ? a tak .. psim swędem wybudować dom, śliznąć się na warunki techniczne, budować "tradycyjnie" wentylować się przez komin...

i okna super plastiki które zamknięte dzielnie, bronią dostępu powietrza do domu. Bo C.O trzeba by było spalić więcej

węgla.. metodą na chłopa .. ognisko i sruuuu wungiel na ten bajzel .. dum brunatnych niech leci ..

 

nie dam więcej izolacji niż 12cm... bo ściany nie .. "oddychają" zostawię gołe podmurówki, balkony bez izolacji, ściany szczytowe pod samą blachę..

a później jojczenie bo wody odchodzą ...

niektóre kocmouchy na wungiel .. po 20kW .. mogły by ogrzać 8-10 pasywnych domów... przy -30..

a tak ledwo grzeją źle gacone chałupy. A bo to, a bo tamto .. wystarczy wejść na tematy ścian/izolacji... czy ogólne..

aby się dowiedzieć jak bardzo daleko od prawdy są gusła budowlane...

 

pamiętajcie

 

człowiek zjada koło 1-1,5 kg żarła ..

2-4 litry płynów ..

i przynajmniej 22 kg powietrza ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir, norma fajna ale my nie respektujemy nawet norm z 1999 roku co do emisji

 

Byłem w Kielcach - smog totalny na osiedlu z domami po 2 mln złotych . Ludzie sie zabijają kopcą i uważaja za normę.

 

Bez reklamy, ale naprawdę zobacz sobie emisję kotła peletowego - naprawdę to jest obecnie standard w całej EU

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro przeszliśmy od najtańszego, do ekologicznych, to chyba można wymienić gaz, jako jeden z bardziej przyjaznych dla środowiska sposobów ogrzewania, do tego PCi - mimo że elektrownia nieekologiczna, to jednak COP robi swoje. Drewnem też można czysto grzać, jak byłem na nartach w Tyrolu to w małej mieścinie wszyscy ogrzewali drewnem, a standardy ekologiczne mają tam wysokie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nic nie napisałem że jest nie dobre, właśnie jest dobre tylko nie ekologicznie .. http://pl.wikipedia.org/wiki/Ekologia bo to nie ta dziedzina nauki.

Mniejsza oto, potocznie wg mnie drewno jest "ekologicznym" surowcem wtórnym. I jedynym możliwym do spalania.

Eko .. to raczej ekonomiczne .. niż ekologiczne groszki.

 

Zresztą z przyzwyczajenia, jakie co niektórzy mają, z ceglanych zamczysków, to mieszkanie w pasywnym bez jakiegokolwiek ogrzewania to pełen luksus ..

co tam możliwy spadek do 18st .. w takim ceglaku .. nad ranem dobrze jest, jeśli bywa +10.. bo nagrzać tego nie można.

Prosty wniosek, dobrze gacić i nie przejmować się ogrzewaniem.

 

Nie chce się co niektórym zastanowić, czemu ich dom potrzebuje źródła ciepła o mocy np aż 15 kW .. gdzie zgodnie z standardem pasywnym

taka moc winna starczyć na 1500m2 powierzchni.

 

Tytuł wątku jest najtańsze ogrzewanie domu; do dobre ogacenie domu, dokładnie tak jak się ubiera przy silnym mrozie.

Nikt chyba nie lata z piecem w plecaku, rurka z niego i się kurzy.

Na rękach rurki z wodą, na nogach sandały, spodnie rybaczki, kurtka wiatrówka, czapka bawełniana.. i -30

i tu się zastanawia jak tanio ogrzać taki dziwny stan.

Ktoś jak by zobaczył takiego człowieka, od razu by go ubrano w kaftan .. :rotfl: dokładnie to samo dzieje się z domami .. źle ogacone

zimne ..jak ten człowiek ledwo ubrany na -30..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Pewnie widziałeś araba :) na pustyni nie raz na nie jednym filmie występował...taki bohater, Sahara + 50 a ten opatulony na czarno.

Izolacja działa w obie strony, ale i tak główną rolę gra zacienianie okien.

Z małego przykładu wiem, że teście po ogaceniu domu 10cm EPS'em .. pospolitym marketowcem, sezon grzewczy kończy się przy około +10 st to granica przepalić nie przepalić. Przed gaceniem trzeba było grzać już od około +15 st.. i niżej. Spadek temp w duży mróz bez izolacji = masakra.

Co przeczy dokładnie głupie hipotezie że po izolowaniu dom dłużej trzeba grzać .. jest zupełnie odwrotnie, sezon uległ skróceniu.

 

A w lecie ? jak było ciepło, tak jest ciepło, wredne okna dają popalić, jak dawały.. tylko przez zacienienie okien można mieć spokój z ciepłem w lecie.

Zresztą tak samo jak łatwo jest się ogrzać, tak samo łatwo jest się schłodzić w czymś alla pasywnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dobrze prawisz "izolacja działa w obie strony",czyli podobnie jak termos do herbaty albo ?I cóż ten super termos robi z zimną herbatą,chroni go przed przegrzaniem z zewnątrz i utrzymuje niską temperaturę,zgadza się?Ta herbata to twój ogacony dom,termos to izolacja :D.Piszesz + 10 st. koniec grzania,a jak słonko grzeje to co ma nagrzać,chyba nie mur bo ten zaizolowany.Pewnie te super okna z 3 szybami,też nie bo znowu termos-okno.Widzisz kolego to co zaoszczędzisz w mrozy tracisz wiosną i jesienią,oczywiście warto ogacić mur do 36 cm. grubości,ale powyżej 50 to już czysta bzdura.Materiały izolacyjne o niskiej masie własnej np.styropian,wełna to kiepski ale tani izolator,który po nagrzaniu szybko w ciągu 5-10 godz. oddaje ciepło co jest odczuwalne w upały w nocy,ale to pewnie dla ciebie też głupia hipoteza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie liczyć... Najtańszym w zamontowaniu i najtańszym w eksploatacji jest mariaż grzejników elektrycznych w każdym pomieszczeniu z klimatyzacją kanałową. Materiał na dom 150m2 można kupić w cenie poniżej 10000 zł - założenie jest banalnie proste, a klimatyzacja grzeje do -15 dając z jednej kWh 3 a lepsze nawet 4kWh. Poza tym mamy chłodzenie latem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żeś teraz teraz walnął "jak łysy grzywą o kant globusa"

"założenie jest banalnie proste" owszem dla ekipy która założy i uruchomi klimatyzację a za tę usługę zgarnie kolejne 7k PLN, jeśli nie chcesz płacić zamontuj sam i sam podbij sobie kartę gwarancyjną w razie uszkodzeń też sam sobie naprawisz uszkodzenie.

Tymczasem powodzenia życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko rozmawiać z kimś kto podstaw przepływu ciepła nie zna, bazuje tylko na swoich przypuszczeniach.

 

Piszesz + 10 st. koniec grzania,a jak słonko grzeje to co ma nagrzać,chyba nie mur bo ten zaizolowany
pisałem że koniec grzania ponieważ jest izolacja i nie potrzeba grzać, bez izolacji trzeba było palić do +15 st.. to jakie tu widzisz działanie od "nagrzanego" muru... to jest baśń o nagrzanych murach .. tylko żeby ta baśń zadziałała, trzeba troszkę by się było rozeznać jak. Bez izolacji transparentnej, efekt "ogrzewania" muru jest zerowy.

Pierwsze zajrzyj do literatury, poczytaj.. ponieważ szkoda czasu na prostowania tych hipotez ..czy nie wiem czego...

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny kolego,widzę że jesteś ekspertem,same fachowe pojęcia typu "GACENIE" ,świadczy o podyplomowych studiach kierunek nowoczesne budownictwo mieszkaniowe :cool:.Radzę poczytać ,a raczej dobrze poszukać dobrej literatury nie tej co reklamuje branża budowlana i politycy ;).Widzisz w moim nieocieplonym domu w największe upały nie potrzeba cudownej i zdrowej klimatyzacji,ma taką masę że dopiero po 2 tyg. ciągłych temp. powyżej +30 st. zaczyna się przegrzewać twój leciutki termosik po 2 dniach się zagotuje,bez klimy.Więcej się nie będę powtarzał,skoro nie chcesz zrozumieć że izolacja z małą masą jest kiepską izolacją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili niczym,mam na ścianach 40 cm. a na stropie 50 cm. styropianu,podłogówkę bez wad i rekuperator,jak wieczorem puszczę parę bąków to ciepło do popołudnia utrzymuje :).

 

Widzę, że argumenty się skończyły?

Szanowny Pani - Ja płacę ( a więc i inne firmy też) za

6 kWh powietrzną pompę ciepłą odwracalną chłodzenie i grzanie (COP 3 do -15 st.C ) 2000 zł.

za grzejniki konwekcyjne z elektroniką i maty do łazienek na 10 pomieszczeń 3500

Za 120 litrowy zasobnik z pompą ciepła 2200 zł za 300 litrowy z lepszą pompą i 1,5m2 wężownicą 3800 zł

Montaż tego w domu 150m2 to jeden dzień

Pan sobie policzy moją marżę ile uważa i za montaż, który można wykonać również samemu --- Koszt ogrzewania w domy 24 letnim 280m2) ( było gazowe) wyniósł 360zł miesięcznie w zeszłym sezonie.

ja w ogóle można pisać, że założenie ogrzewania węglowego jest najtańsze? Jak można pisać, że eksploatacja jest najtańsza? przecież to trzeba nie znać ile jest 2 + 2!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panie Tomaszu, to było do karolka,który sobie jajca ze mnie robi :p.Jeśli chodzi o mnie to palę w miarę ekologicznie drewnem w HG własnej konstrukcji,popiół przesiewam,metale(gwożdzie) do złomu,węgiel drzewny do bezdymnego rozpalania,reszta na ogródek jako nawóz ;)Koszt opału:ogrzewania,gotowania i cwu nie przekracza 500 zł rocznie,roboty przy tym nie liczę,bo to dla mnie relaks,i to nazywam ekologią a nie pierdzenie w domu pasywnym i zastanawianie się czy zdążę spłacić do renty dom,czy będą mnie potem dzieci przeklinać :(.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panie Tomaszu, to było do karolka,który sobie jajca ze mnie robi :p.Jeśli chodzi o mnie to palę w miarę ekologicznie drewnem w HG własnej konstrukcji,popiół przesiewam,metale(gwożdzie) do złomu,węgiel drzewny do bezdymnego rozpalania,reszta na ogródek jako nawóz ;)Koszt opału:ogrzewania,gotowania i cwu nie przekracza 500 zł rocznie,roboty przy tym nie liczę,bo to dla mnie relaks,i to nazywam ekologią a nie pierdzenie w domu pasywnym i zastanawianie się czy zdążę spłacić do renty dom,czy będą mnie potem dzieci przeklinać :(.Pozdrawiam.

 

Ok! To piszmy, że płacimy za relaks. Piszmy też, że już niedługo, nie będzie można palić paliwem bez akcyzy. Tak jak w samochodzie, może Pan być producentem rzepaku, rafinować go, przerabiać a do baku nie może Pan go lać.

 

Poza tym, latem też Pan grzeje wodę i chłodzi dom drewnem? Starzenie Pana nie dotyczy?

Nie chodzi mi o poszczególne przypadki, ale jeżeli nawet za 10000 zł ktoś może sobie zrobić w jeden dzień instalację w domu 110m2 przy której zapłaci 500-700 zł za sezon TO DLACZEGO MU TO BRONIĆ??? Dlaczego wyśmiewać technologie z XXI wieku, na rzecz kotłowni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...