Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym ogrzewać ?  

668 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czym ogrzewać ?

    • Kocioł na EkoGroszek
      121
    • Kocioł Zgazowujący Drewno
      46
    • Pompa Ciepła
      221
    • Kocioł na miał
      8
    • Kocioł gazowy
      138
    • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)
      87


Recommended Posts

Ja powiem tylko tyle że i tak większość pompiarzy ma w domu kominki "dla klimatu" w których palą okazyjnie 2-3 razy w roku dla rodziny. Jeszcze inny napisze że wydał na prund 1500 PLN, i ukryje że spalił jeszcze 5m3 drewna. Stąd mamy takie a nie inne różnice w kosztach ogrzewania.

 

Kociołkowcy jako alternatywa nie pchają się termowentylatory, bo nam jak prąd wyłączą mały agregat pociągnie cały dom, a pompiarzom nawet ten większy czasami nie wystarczy. Każdy dobiera ogrzewanie przez pryzmat własnego domu i przez własną kieszeń.

Porównywanie kosztów 1kWh to jakaś kpina, trzeba policzyć ile na początek trzeba wydać aby ten 1kWh mieć za 7,7gr. Bo rozsądna PC PW będzie kosztować jakieś 25k PLN, a kocioł na ekogroszek 10k PLN pewnie komin też kosztuje instalacja też.

Ale znów wszystko sprowadza się do kosztu pozyskania tego 1kWh z własnej instalacji którą posiadamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Temat watku to "Najtansze ogrzewanie domu". Jesli by dotyczyla najtanszej instalacji CO, to na pewno pompa by tutaj nie miala szans.

 

Z drugiej strony nie ma nic zlego w zainwestowaniu w drozszy sytem w fazie budowy domu, zeby poniej mic nizsze rachunk za jego eksploatacje i ogromna wygode bezobslugowosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyxis zgodzę się z Tobą pod warunkiem że ktoś buduje dom i ma pojęcie o ociepleniu i jeśli ktoś zrobi to dobrze - nie koniecznie tak jak w projekcie gdzie napisane że ma być 30 cm wełny ale robi po taniości i 10 cm wystarczy. Zaraz później dobiera źródło ciepła do chałupy 140m2 i dostaje kocioł 20kW.

 

Najtańsze ogrzewanie domu to palenie w śmieciuchu byle czym popadnie wczoraj robiłem porządek w gospodarczym aby wstawić tam kocioł wystawiłem przed bramę ze 3 kartony gazet - napisałem "Gazety na rozpałkę" po nocy ostał się tylko 1 karton. Najtańsze ogrzewanie domu moimi gazetami upierdliwe jak cholera popiołu tyle co nie miara ale najtańsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Pompa Ciepła .. tylko w powiązaniu z wentylacja mechaniczną z urządzeniami do odzysku ciepła ... ale to inwestycja w daleką przyszłość

Bzdura.

Do pompy wymagana jest tylko instalacja niskotemperaturowa czyli podłogówka i nic więcej.

Ja powiem tylko tyle że i tak większość pompiarzy ma w domu kominki "dla klimatu" w których palą okazyjnie 2-3 razy w roku dla rodziny..

Tak ? To teraz policz sobie koszt kWh z dębu a koszt kWh z pompy ciepła to może przestaniesz snuć dziwne i nie uprawnione domysły.

1mp dębu to 230zł.

Ja grzeje w cenie 1kWh na poziomie 0,29zł czyli biorąc pod uwagę COP nawet 2,5 1kWh wychodzi mi 0,11zł a sądzę,ze mam COP bliżej 3.

 

A kominek jest faktycznie odpalany dla klimatu,ostatni raz w 2 dzień świąt o ok.18.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo aby mieć tę 1 kWh za Twoje 11 gr.

Trzeba wydać minimum 15000 PLN i wtedy do temperatury powiedzmy -7oC mamy tę 1kWh za 11 gr.

Kominek kosztuje powiedzmy 1500 PLN do tego 1mp drewna u Ciebie jakoś drogo u mnie za 170 nikt nie kupi bo za drogo.

 

Zanim zwróci Ci się PC to coś w niej padnie a w kominku nie bardzo ma się co zepsuć. Tak czy siak aby mieć 1kWh za 11gr trzeba zainwestować na samą PC 15k PLN. A za 15k PLN kupisz prawie 52000 kWh wprost z elektrowni po Twojej cenie.

 

EDIT:

Aby nie było że jestem gołosłowny z tą ceną drewna:

http://olx.pl/dom-ogrod/ogrzewanie/wieruszow/q-Drewno/?search[dist]=5

Edytowane przez marcinbbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura.

 

Ja grzeje w cenie 1kWh na poziomie 0,29zł czyli biorąc pod uwagę COP nawet 2,5 1kWh wychodzi mi 0,11zł a sądzę,ze mam COP bliżej 3.

 

A kominek jest faktycznie odpalany dla klimatu,ostatni raz w 2 dzień świąt o ok.18.

 

 

policz najpierw w czystości sumienia swoje koszty i dopiero wtedy pouczaj innych.

posłuchaj ,"oświecony ",bezczelny dupku,na pewno nie ty będziesz mnie uczył,co dla mnie i dla innych jest właściwym wyborem w kwestii ogrzewania i co się komu bardziej opłaca!

przypominasz mi najgorsze skojarzenia z ekoświrami i lewackimi awanturnikami,którzy tolerancję pomylili z akceptacją!

spadaj na swój wątek z pompami,bo zaczynasz śmierdzieć nawet wtedy,jak otwieram lodówkę.

 

i TY się kreujesz tu na eksperta??

Spoko,mi się mieści bo byłem przygotowany na zużycie 5000kWh a z tego co widzę,utrzymując komfortowe temperatury w domu jak teraz byłoby tego z 6000kWh i ponad i przy Kospelu byłbym z tego zadowolony ale jak się widzi u kogoś 2400kWh za cały sezon to jest to bardzo śmieszne i może wprowadzać błędne przekonanie,że kable są najlepsze i ekonomiczne i to jest standartowe zużycie przy kablach na ogrzewanie przy komfortowej temperaturze 22,5st.C.

 

P.S

te 6000kWh to plus jeszcze zyski bytowe z 3 osób ;)

 

2400 * COP 3,5 do 4 = 8400-9600

pow uz 118 m2

to dom 8l

i chciałeś grzać to kospelem? i zmieścić się w 5-6 MWh?

 

pochwal się jeszcze tym swoim OZC z obciążeniem cieplnym 3,5KW

ale na wszelki wypadek wstawiłeś klamota 3x większego - tak tak , wiemy , był za darmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ; marcin bbb To ja ci powiem co będzie ;bedzie lipa . Bo po prostu za drogie .Pale w kotłach już kilkadziesiąt lat i paliłem wszystkim co tylko możliwe i ci powiem że pelet jest co najmniej 2x za drogi aby konkurować choćby ze zwykłym groszkiem czy orzechem .Najtańszym jest ruski miał i najbardziej opłacalnym [Mowa o kotle na podajnik oczywiste przystosowanym do spalania wszystkiego o granulacji ;od ;0,1mm do max 80mm. bez znaczenia co to będzie trocina , zrębka ,,rolnictwo'' pochodne węgla itd]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz pierwsza propozycja dla peletu od najbliższej rodziny 300-350 PLN/t nawet na próbę spokojnie wezmę 1t, później cenowo jest właśnie cześki ekogroszek około 440 PLN/t później długo, długo nic i polski ekogroszek.

Nawet jeśli tego peletu miałbym spalić 4-5t to i tak cena jest na tyle śmieszna że bez obaw mogę tym palić, a pewnie skończy sie na 250 PLN/t i dobrą flaszkę którą i tak wspólnie wypijemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 400 zł mam miał jakaś lipa [ mieszanina , nieznane pochodzenie] miałem na test i jest całkiem niezle za 500 ,,ruski'' palę od września czyli sprawdzone. Pelet to tak jak z drewnem nic lepiej nie będzie a jeszcze gorzej bo pelet to gorszy szajs od drewna z wiadomych powodów . Teraz drewno to koszt zciecia i pocięcia plus marża . Pelet to ; zapółacenie za to co za drewno plus zakup od np tartaku plus marża transport iiiiiiiii; teraz najlebsze trzeba to posiekać i sprasować a to holerne koszty bo nie ma nic za darmo . I teraz najlepsze żeby to się kupy trzymało trzeba dodać jakiś szajs czyli lepiszcze czyli jakieś materiały nie palne . Dodatki bez komentarza itd teraz z kąd się bierze cena niższa od drewna? Toż to cud . A teraz najlebsze paliłem takim czymś i ci powiem ; palić to się pali nie powiem ale ; Ile trzeba tego szajsu spalić aby dało tyle samo kalori co węgiel> /? To ja ci powiem 3-4 x tyle . I już masz odpowiedz 3x350 zł = tyle co opalanie gazem . Ja tym szajsem paliłem i mi tak wyszło więc dzięki ja mam to kupić to max za flaszkę i nic więcej Nie wspomnę ile x więcej tego trzeba przenieść przepchać przaz podajnik ato się= prąd i robota i popiół . Pelet =niby drewno ale się zdziwisz ile da popiołu Czy widziałeś jak to się produkuje i co dodaje ? bo ja tak . Tam jest wszystko Edytowane przez Adik50
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura.

Do pompy wymagana jest tylko instalacja niskotemperaturowa czyli podłogówka i nic więcej.

 

Tak ? To teraz policz sobie koszt kWh z dębu a koszt kWh z pompy ciepła to może przestaniesz snuć dziwne i nie uprawnione domysły.

1mp dębu to 230zł.

Ja grzeje w cenie 1kWh na poziomie 0,29zł czyli biorąc pod uwagę COP nawet 2,5 1kWh wychodzi mi 0,11zł a sądzę,ze mam COP bliżej 3.

 

A kominek jest faktycznie odpalany dla klimatu,ostatni raz w 2 dzień świąt o ok.18.

 

Tylko tu chodzi o rekreacyjne palenie w największe mrozy. Wtedy kiedy COP z dębu nie zależy od temperatury na zewnątrz jak to ma miejsce w przypadku pompy. Warto dla takiego przypadku porównać COP pompy i wyliczyć wtedy ile kosztuje kWh z pompy i porównać z dębiną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz u mnie w okolicy 15 km zakładów meblarskich będzie przynajmniej 500 szt.

Dlaczego jest ich aż tyle: http://www.pfleiderer.pl/pfleiderer-prospan-s.a.

 

Drewna Ci u nas dostatek w dowolnej ilości, cenie i formie. A jak dobrze pojeździsz po okolicy to od kierowcy kupisz jeszcze niepocięte drewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najtanszy jest mial.....kupilem go po 285zl/t...19MJ...spalanie powinno sie pewnie zamknac w 3 t od 01.04.2014 do 31.03.2015 lacznie zgrzaniew cwu latem takze koszt ok. 4gr kWh i nie oszczedzam

Pozdrawiam

 

Za ta cene i o tej wartosci kalorycznej mial spalony z realna 75% sprawnoscia to 7,2gr/kWh. Jak Ci wyszli 4gr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ta cene i o tej wartosci kalorycznej mial spalony z realna 75% sprawnoscia to 7,2gr/kWh. Jak Ci wyszli 4gr?

 

Strzelił sobie;) Albo osiągnął w swoim kotle sprawność 135%:o To całkiem możliwe. Nie takie cuda się już zdarzały w domach węglowców;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde kupe lat po tak niskiej cenie nie widziałem . Nie pomyliło ci sią ? Co to za miał i z kąd ? Kurde dziwnie mała cena aż nie prawdopodobne U mnie najtańszy 400 zł:no:

 

Ja kupuje z Tresko .....mial z Janiny.... Po tyle chidzi z kopalni jeszcze taniej.....ale mi sie nie oplaca kombinowac samemy transport z kopalni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...