Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym ogrzewać ?  

668 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czym ogrzewać ?

    • Kocioł na EkoGroszek
      121
    • Kocioł Zgazowujący Drewno
      46
    • Pompa Ciepła
      221
    • Kocioł na miał
      8
    • Kocioł gazowy
      138
    • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)
      87


Recommended Posts

Za ta cene i o tej wartosci kalorycznej mial spalony z realna 75% sprawnoscia to 7,2gr/kWh. Jak Ci wyszli 4gr?

 

Przepraszam rzeczywiscie gdzies sie pomylilem wychodzi ok.7 gr.....ale niezamienil bym sie z pompiarzem .....bo koszty inwestycyhne dla pc sa jak dla mnie za duze.....obecnie nie musze oszczedzac i martwic sie o to ze mi z kieszeni tyle pieniedzy podczas budowy by wyszlo oraz poxniejpodczas ekslploatacji....wiem ze koszty sa juz male eksploatacyjne dla pc ....ale iinwestycja byla jak dla mnie prawie 3 x wieksza niz wydalem kilka lat temu na centralne w swoim domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przepraszam rzeczywiscie gdzies sie pomylilem wychodzi ok.7 gr.....ale niezamienil bym sie z pompiarzem .....bo koszty inwestycyhne dla pc sa jak dla mnie za duze.....obecnie nie musze oszczedzac i martwic sie o to ze mi z kieszeni tyle pieniedzy podczas budowy by wyszlo oraz poxniejpodczas ekslploatacji....wiem ze koszty sa juz male eksploatacyjne dla pc ....ale iinwestycja byla jak dla mnie prawie 3 x wieksza niz wydalem kilka lat temu na centralne w swoim domu

 

Ile kosztowal Cie kociol z kominem plus jakies miejsce na skladowanie opalu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowujac ....ogrzewam swoj dom i grzeje cwu latem za mniej niz 900 zl rocznie....wiec nie moge narzekac

A posiadam 165m2+84m2piwnicy....mnie to odpowiada......zwlasza ze na cale centralne wydalem kwote 17tys.zl...to jest moj 5 sezon grzewczy i jak tak dalej pojdzie i pogoda bedzie dalej taka sama jak dzisia.....to powinienem sie zamknac nawet w 2,5t za caly rok....w poprzednim to bylo 2,8t

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztowal Cie kociol z kominem plus jakies miejsce na skladowanie opalu?

A wy dalej swoje.....z tymi kosztami pomieszczenia i komina

....sam projektowalem sobie dom i nawet jakbym mial pc to jej miejsce bybylo tam gdzie obecnie jest kotlownia....z zadnego pomieszczenia bym nie zrezygnowal.....bo musialbym robic fundamenty schodkowe....ale wedlug mnie nie jest to odpowiednie rozwiazanie na posadowienie budynku na gruncie....kociol mnie kosztowal 4800 komin 2800....i co z tego....wyszlo by ze cale co kosztowalo mnie 19800 bo w tych 17tys.zl byl juz kociol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowujac....Pompa ciepla w tanim pradzie bys mial bardzo podobna kwote, ale nie musial bys niczego palcem dotykac. ;)

 

Tylko wtedy kiedy budowalem dom bylo to jeszcze drozsze.....obecnie juz sa to mniejsze koszty...ale jeszcze dosc spore.....

Ja w kazdej chwili bede mogl sobie zminic zrodlo ciepla pompiarze nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wy dalej swoje.....z tymi kosztami pomieszczenia i komina

....sam projektowalem sobie dom i nawet jakbym mial pc to jej miejsce bybylo tam gdzie obecnie jest kotlownia....z zadnego pomieszczenia bym nie zrezygnowal.....bo musialbym robic fundamenty schodkowe....ale wedlug mnie nie jest to odpowiednie rozwiazanie na posadowienie budynku na gruncie....kociol mnie kosztowal 4800 komin 2800....i co z tego....wyszlo by ze cale co kosztowalo mnie 19800 bo w tych 17tys.zl byl juz kociol

 

Czyli wychodzi że przy mojej instalacji mam okolo 16.000zł w kieszeni i zamiast kotłowni pralnio-spiżarnię,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może zostanę potraktowany jako krypto reklamodawca :), ale przyznaję szczerze, że chciałbym rzetelnie podzielić się moimi informacjami (statystyka z ostatnich 3 lat), jeśli chodzi o instalacje oparte na panelach grzewczych na podczerwień, czy mogę?

 

Statystki obejmują:

 

KLASA A - budynki stare: ściany zewnętrze pozbawione izolacji pionowych i poziomych, występują nieogrzewane kondygnacje - pomieszczenia usytuowane nad lub pod pomieszczeniami przeznaczonymi do ogrzewania. ( współczynnik przenikalności ścian zewnętrznych - K około: 1,2 )

 

KLASA B - budynki z osiemdziesiątych lat, posiadające słabe izolacje ścian zewnętrznych, przeciętne izolacje podłóg i stropów, wyposażone w okna zespolone - podwójne szyby. ( współczynnik przenikalności ścian zewnętrznych - K około: 0,7 )

 

KLASA C - budynki obecnie wznoszone, posiadające dobre izolacje ścian zewnętrznych, dobre izolacje podłóg i stropów, wyposażone w okna zespolone - z szybami termoizolacyjnymi. ( współczynnik przenikalności ścian zewnętrznych - K około: 0,3 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma być demokratyczna zgoda forumowiczów, to będzie ciężko, czekać na 51% głosów.

Jeśli chodzi o zgodę moderatorów to teoretycznie łatwiej, mniejsza grupa.

Ale patrząc na Twój nick, to trudno oczekiwać na odzew. Może to trwać latami.

Tutaj nikt się nie pyta o zgodę, najwyżej dostaniesz bana za jawną reklamę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://nie_wchodz_tam.ogrzej.com.org - myślę że z takim nickiem nawet gorzej niż tylko kryptoreklama. W szczególności, że nawet klimakonwektor podłączony do klimy z pompą ciepła daje większe oszczędności niż ten wasz "grzejnik".

rozklad_podczerwien.jpg

A ten obrazek jest BARDZO przekłamany 20oC pod panelem... od kiedy ten panel promieniuje pod siebie może za siebie też promieniuje?

 

rozklad_tradycyjne.jpg

Jakiś grafik się pierd... bo z waszych cudów na kiju w pokoju jest wszędzie 20oC a przy grzejnikach przy podłodze minimalna temp. wynosi 21oC i kolesiowi piździ po nogach - zgodnie z obrazkiem. W takim razie jeśli przy 21oC kolesiowi zimno to przy 20oC z mikrofali już umarł i zaległ na krześle?

 

W wyrazami pogardy,.

Edytowane przez marcinbbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://nie_wchodz_tam.ogrzej.com.org - myślę że z takim nickiem nawet gorzej niż tylko kryptoreklama. W szczególności, że nawet klimakonwektor podłączony do klimy z pompą ciepła daje większe oszczędności niż ten wasz "grzejnik".

[ATTACH=CONFIG]299169[/ATTACH]

A ten obrazek jest BARDZO przekłamany 20oC pod panelem... od kiedy ten panel promieniuje pod siebie może za siebie też promieniuje?

 

[ATTACH=CONFIG]299170[/ATTACH]

Jakiś grafik się pierd... bo z waszych cudów na kiju w pokoju jest wszędzie 20oC a przy grzejnikach przy podłodze minimalna temp. wynosi 21oC i kolesiowi piździ po nogach - zgodnie z obrazkiem. W takim razie jeśli przy 21oC kolesiowi zimno to przy 20oC z mikrofali już umarł i zaległ na krześle?

 

W wyrazami pogardy,.

 

Gardzić można brakiem kultury i nieznajomością gramatyki i ortografii :) Panie marcinbbb - odsyłam do podstawówki, więc raczej na tematy techniczne nie będę z Panem dyskutował.

Używając nicku w takiej postaci, przynajmniej ujawniam, że nie jestem człowiekiem od szeptanego marketingu.

Odpowiadając na pytanie - tak niektóre panele mają dość szeroką radiację i promieniują ciepłem także krawędziami, a rysunki mają charakter poglądowy - prostych, poglądowych animacji używa się w opracowaniach produktowych od zawsze. Natomiast tył paneli jest z reguły izolowany, więc do tyłu nie promieniuje. Przedmiotem dyskusji nie jest grafika stosowana do przedstawienia zasady działania, a wyniki finansowe.

Nie moja wina, że za sprzedaż paneli w Polsce wzięli się ludzie, którzy nie mają o tym pojęcia i przez to wypłynęły negatywne opinie.

Ja chciałbym przedstawić takie wyniki z prawidłowo zastosowanych systemów ogrzewania podczerwienią, ale widzę, że wyciąganie tego na forum publicznym jest delikatnie mówiąc bezsensowne. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam oj tam, ale się przyczepiacie. Ten rysunek ma na celu pokazanie rozkładu temperatury POWIETRZA, oczywiście poglądowy, chodzi o to, że przy podczerwieni faktyczna różnica temperatury powietrza między górnymi partiami pomieszczenia a dolnymi jest minimalna, o wiele mniejsza niż przy konwekcji. Widać lekki brak doświadczenia w temacie. Polecam przetestowanie rozwiązania, a potem wypowiedzi. Zainteresowanym z chęcią pomogę w przejściu testów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...