Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym ogrzewać ?  

668 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czym ogrzewać ?

    • Kocioł na EkoGroszek
      121
    • Kocioł Zgazowujący Drewno
      46
    • Pompa Ciepła
      221
    • Kocioł na miał
      8
    • Kocioł gazowy
      138
    • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)
      87


Recommended Posts

Gość Arturo72

A może jest tu ktoś kto ma PC gruntową i tylko taką uważa za sensowną..wiem, że na forum jest też watek PC gruntowa czy powietrza..

Prosto i na temat:

1kWh z gruntowej 0,08-0,10zl

1kWh z powietrznej 0,10-0,12zł

To powinno wystarczyć dla całych dylematów czy powietrzna czy gruntowa.

Swoim fachmanom to przedstaw to zagniesz ich na maksa to przestaną opowiadać bzdury.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
Na jakiej podstawie dokonałeś takich obliczeń ? Muszę mieć twarde argumenty ;)

 

Wg obliczeń z OZC A na forum jest kilku użytkowników Z opomiarowanymi powietrznymi to poszukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosto i na temat:

1kWh z gruntowej 0,08-0,10zl

1kWh z powietrznej 0,10-0,12zł

To powinno wystarczyć dla całych dylematów czy powietrzna czy gruntowa.

Swoim fachmanom to przedstaw to zagniesz ich na maksa to przestaną opowiadać bzdury.

 

Panie Arturze skoro nie potrafi mi pan udzielic odpowiedzi w innym temacie co to jest Ekosyf i tak wszystkim wciska pan pompy ciepla i ogrzewanie podlogowe.

Zapytam pana w tym watku.

Ja jako byly instalator pomp ciepla, kotlow na eko, gazowych, solarow i tm podobnych pytam pana wprost.

Jaka jest zywotnosc rurek pex zatopionych w podlodze i ile producent daje gwarancji.

Jaki jest koszt wymiany badz naprawy peknietego pexa w podlodze.

Mysle ze wiekszy niz grzejika po 10 latach.

Jaki jest koszt eksploatacji i naprawy PC po gwarancji lub awari wykluczajacej naprawe.

Napewno wiekszy niz zakup nowego pieca na eko z wielopaliwowym palnikiem w ktorym to mozna palic rowniez pelletem, owsem jak i pestkami.

Jaki jest sredni okres zywotnosci i eksploatacji Pc i instalacji ogrzewania podlogowego.

Zapewniam pana ze o polowe mniejszy niz okres zywotnosci instalacji grzejnikowej i pieca.

Jak czesto wystepuja awarie PC w stosunku do Piecy na eko.

Zapewniam pana iz bedac instalatorem 2 razy czesciej jezdzilem na serwis Pc niz na serwis kotla.

Majac juz dosyc uzerania z klientami dla dobra swojego zdrowia zrezygnowalem z profesji instalatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Panie Arturze skoro nie potrafi mi pan udzielic odpowiedzi w innym temacie co to jest Ekosyf i tak wszystkim wciska pan pompy ciepla i ogrzewanie podlogowe.

Zapytam pana w tym watku.

Ja jako byly instalator pomp ciepla, kotlow na eko, gazowych, solarow i tm podobnych pytam pana wprost.

Jaka jest zywotnosc rurek pex zatopionych w podlodze i ile producent daje gwarancji.

Jaki jest koszt wymiany badz naprawy peknietego pexa w podlodze.

Mysle ze wiekszy niz grzejika po 10 latach.

Jaki jest koszt eksploatacji i naprawy PC po gwarancji lub awari wykluczajacej naprawe.

Napewno wiekszy niz zakup nowego pieca na eko z wielopaliwowym palnikiem w ktorym to mozna palic rowniez pelletem, owsem jak i pestkami.

Jaki jest sredni okres zywotnosci i eksploatacji Pc i instalacji ogrzewania podlogowego.

Zapewniam pana ze o polowe mniejszy niz okres zywotnosci instalacji grzejnikowej i pieca.

Jak czesto wystepuja awarie PC w stosunku do Piecy na eko.

Zapewniam pana iz bedac instalatorem 2 razy czesciej jezdzilem na serwis Pc niz na serwis kotla.

Majac juz dosyc uzerania z klientami dla dobra swojego zdrowia zrezygnowalem z profesji instalatora

Nie mam zielonego pojęcia o tym i szczerze,nie interesuje mnie to wogóle.

Wybudowalem,mieszkam jakiś czas,super się mieszka,nie to co w bloku i tym się cieszę.

Ważne,że nie mam syfu w domu i nie jestem palaczem.

Ot takie przyzwyczajenie z poprzednich 42 lat zycia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze iz za dobra PC nie chinska trzeba zaplacic grube pieniadze.

Za te pieniadze mozna kupic kilka kotlow ktore posluza na 100 lat i tyle Negowanego przez pana Ekosyfu ktory starczy na co najmniej 35 lat.

Zakladanie tanich pomp powietrznych to wyrzucanie pieniedzy w bloto.

Jedynym rozsadnym systemem sa bardzo drogie systemy pomp ziemnych oczywiscie z odwiertami pionowymi do stref wodonosnych.

Zakopywanie instalacji na polowie podworka na glebokosci 90 cm rowniez jest nie ekonomiczne z tego punktu iz sa to pseldo pompy i pseudo instalacje.

Panie Arturze byc pan powazny i nie wciskaj kitu ludziom.

Pc powietrzne owszem jako alternatywne zrodlo ogrzewania ale Cwu, a nie domu. Kosztuje raptem 6 tysiecy czy 8.

Juz ktos panu zwrocil uwage na to co sie stanie gdy braknie panu po wichurze pradu na tydzien w polowie zimy przy -15 st na dworze. Ze swoja Pc zostanie pan z reka w nocniku.

Cale szczescie iz posiadasz pan taki wielki kombajn w salonie to pan nie zamarzniesz.

Wspomnij pan iz taki kombajn pan posiadasz i masz wrazie czego czym sie ogrzac.

I nie wciskaj pan kitu ze sama pompa wystarczy.

Co by bylo gdyby nie posiadal pan owego kombajnu w salonie i braklo by pradu.

Szukal by pan niestety kozy czy grzybka by nie zamarznac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A panskie obliczenia sa wziete z sufitu i hipotetyczne.

Panie Arturze prosze zejsc na ziemie i wziac kalkulator, a nie brac wyliczen z sufitu.

Panska stopka, sygnatura z panskimi wyliczeniami i wynikami w postaci cyfr to rowniez bajak.

Ja wiem ze papier wszystko przyjmuje, rowniez sygnatura na forum.

Ale laskawie pana prosze niech pan zejdzie na ziemie i nie wypisuje glupot macac ludziom w glowach.

Palaczem rowniez pan nie chce byc, ale swiadomie jakis tam zawor musi pan przekrecic czy tez rotametr ustawic by podloga odpowiednio grzala.

Prosze rowniez uwazac przy scieraniu Ekokurzu z swojej Pc by sie czasem nie ubrudzic.

Trzeba bylo zostac w blokach, a nie teraz swoje flustracje wypisywac na forum.

Tam w blokach musial pan tylko ustawic odpowiednio termostat na grzejniku by panu pupsko nie zmarzlo.

Troszke pracy panu nie zaszkodzi jezeli czasem przykreci pan jakis zawor na podlogowce.

Milych przemyslen zycze i spokojnej nocy.

 

Ps. Nadal czekam by wyjasnil mi pan znaczenie Ekosyf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Dodam jeszcze iz za dobra PC nie chinska trzeba zaplacic grube pieniadze.

Za te pieniadze mozna kupic kilka kotlow ktore posluza na 100 lat i tyle Negowanego przez pana Ekosyfu ktory starczy na co najmniej 35 lat.

Zakladanie tanich pomp powietrznych to wyrzucanie pieniedzy w bloto.

Jedynym rozsadnym systemem sa bardzo drogie systemy pomp ziemnych oczywiscie z odwiertami pionowymi do stref wodonosnych.

Zakopywanie instalacji na polowie podworka na glebokosci 90 cm rowniez jest nie ekonomiczne z tego punktu iz sa to pseldo pompy i pseudo instalacje.

Panie Arturze byc pan powazny i nie wciskaj kitu ludziom.

Pc powietrzne owszem jako alternatywne zrodlo ogrzewania ale Cwu, a nie domu. Kosztuje raptem 6 tysiecy czy 8.

Co za kretyństwa wypisujesz,moja pompa czyli Panas T-CAP jest tańsza niż kocioł na ekosyf(8tys.zł)+komin(5tys.zł)+kotlownia(10-15tys.zł)=28tys.zl a Panas kosztuje ok.25tys.zł.

Wyobraź sobie,że nie mam ani jednego skladnika z systemu na ekosyf czyli nie mam kotła,nie mam kotłowni i nie mam komina w kotlowni czyli widzisz ?

Wyobraź sobie także,że ten Panas -18st.C pracowal na ogrzewanie 7h na dobę zużywając przy tym 3,5kWh/godzinę pracy a za 12 miesiecy zużył na c.o+cwu 3300kWh czyli jakiś 1000zł.

 

Pompa gruntowa w cenie 60tys.zł jest dla bezmyślnych ludzi.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
A panskie obliczenia sa wziete z sufitu i hipotetyczne.

Panie Arturze prosze zejsc na ziemie i wziac kalkulator, a nie brac wyliczen z sufitu.

Panska stopka, sygnatura z panskimi wyliczeniami i wynikami w postaci cyfr to rowniez bajak.

Ja wiem ze papier wszystko przyjmuje, rowniez sygnatura na forum.

Ale laskawie pana prosze niech pan zejdzie na ziemie i nie wypisuje glupot macac ludziom w glowach.

Palaczem rowniez pan nie chce byc, ale swiadomie jakis tam zawor musi pan przekrecic czy tez rotametr ustawic by podloga odpowiednio grzala.

Prosze rowniez uwazac przy scieraniu Ekokurzu z swojej Pc by sie czasem nie ubrudzic.

Trzeba bylo zostac w blokach, a nie teraz swoje flustracje wypisywac na forum.

Tam w blokach musial pan tylko ustawic odpowiednio termostat na grzejniku by panu pupsko nie zmarzlo.

Troszke pracy panu nie zaszkodzi jezeli czasem przykreci pan jakis zawor na podlogowce.

Milych przemyslen zycze i spokojnej nocy.

 

Ps. Nadal czekam by wyjasnil mi pan znaczenie Ekosyf

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181569-D%C4%85%C5%BCenie-do-spe%C5%82nienia-marzenia-Mila-IV-raczej-energooszcz%C4%99dna-)&p=6679811&viewfull=1#post6679811

 

 

A tu moja "kotłownia" i "kurz"

1,2.jpg

 

1 (1).jpg

 

A tu obecny odczyt z licznika:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181569-D%C4%85%C5%BCenie-do-spe%C5%82nienia-marzenia-Mila-IV-raczej-energooszcz%C4%99dna-)&p=6679811&viewfull=1#post6679811

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za kretyństwa wypisujesz,moja pompa czyli Panas T-CAP jest tańsza niż kocioł na ekosyf(8tys.zł)+komin(5tys.zł)+kotlownia(10-15tys.zł)=28tys.zl a Panas kosztuje ok.25tys.zł.

Wyobraź sobie,że nie mam ani jednego skladnika z systemu na ekosyf czyli nie mam kotła,nie mam kotłowni i nie mam komina w kotlowni czyli widzisz ?

Wyobraź sobie także,że ten Panas -18st.C pracowal na ogrzewanie 7h na dobę zużywając przy tym 3,5kWh a za 12 miesiecy zużył na c.o+cwu 3300kWh czyli jakiś 1000zł.

 

Jak ci ten twoj Panas padnie w ńiedlugiej przyslosci to ci tego 1000 ca braknie i straty bedziesz liczyl w tysiacach.

Co to za pompa za 25 tys. To zabawka dla ludzi bujajacych w oblokach jak ty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Jak ci ten twoj Panas padnie w ńiedlugiej przyslosci to ci tego 1000 ca braknie i straty bedziesz liczyl w tysiacach.

Co to za pompa za 25 tys. To zabawka dla ludzi bujajacych w oblokach jak ty

Masz rację,ekosyfiarze bawią się w poważne pompy gruntowe za 60tys.zl żeby mieć 200zł tańsze rachunki niż przy powietrznej.

W moim przypadku 1900kWh*3=5700kWh tyle bym zużył z COP1 przy powietrznej czyli grzejąc prądem.

Czyli przy gruntowej 5700kWh/4=1425kWh czyli o 500kWh mniej przy gruntowej a to daje 150zł rocznie mniej za ogrzewanie przy gruntowej.

Fakt,typowo ekosyfiarskie myślenie.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Chyba,ze prąd ale o tym trzeba myśleć przed budową ?

No dokładnie,chcąc grzac prądem,zwłaszcza prądem trzeba myśleć o tym przed budową odpowiednio zmniejszając zapotrzebowanie domu na ciepło.

W durszlakach budowanych pod ogrzewanie ekosyfem prąd byłby drogim systemem grzewczym ale jak ktoś mysli o budowie to rachunki za ogrzewanie prądem mogą być niższe niż grzejąc podobny dom ale durszlak ekosyfem.

Byłem zdecydowany na prąd już przed budową i tak dom budowałem i z tego co widać grzejąc pradem zużylbym na ogrzewanie ok.6000kWh a to jest ok.1800zł a to 2t ekosyfu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka masz moc sprezarki swojej pompy i moc na skraplaczu ze tak uzywasz tego pojecia COP1.

Czy ty wiesz wogule co to jest

I ciesz sie ze obecnie zimy sa lagodne, bo b ys z ta swoja pompa zginol w mroz.

Bo w przypadku pomp ciepla im nizsza temperatura powietrza dociera do parownika tym sprawnosc calego ukladu jest mniejsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka masz moc sprezarki swojej pompy i moc na skraplaczu ze tak uzywasz tego pojecia COP1.

Czy ty wiesz wogule co to jest

I ciesz sie ze obecnie zimy sa lagodne, bo b ys z ta swoja pompa zginol w mroz.

Bo w przypadku pomp ciepla im nizsza temperatura powietrza dociera do parownika tym sprawnosc calego ukladu jest mniejsza.

A poza tym najlepsze obecnie pompy ciepla mieszcza sie w granicach COP 4.5, biorac pod uwage caly sezon grzewczy.

Badajac sprawnosc rzeczywista mowimy o wyniku rzedu 8,8.

A i nadmienie rowniez iz cop jest badany w zakresie temperatur 0-35 st celcjusza i najlepszy wynik to 8,8.

Wiec nie bujaj juz w oblokach Arturo i zejdz na zieme z tym swoim COP1.

Piszesz cos o cYm nie mazsz zielonego pojecia i co tylko wyczytales lub uslyszales gdzies i pleciesz dalej te swoje bajki naiwnym ludzia ktorzy sie nie znaja i lykaja wszystko co im sie powie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Jaka masz moc sprezarki swojej pompy i moc na skraplaczu ze tak uzywasz tego pojecia COP1.

Czy ty wiesz wogule co to jest

I ciesz sie ze obecnie zimy sa lagodne, bo b ys z ta swoja pompa zginol w mroz.

Bo w przypadku pomp ciepla im nizsza temperatura powietrza dociera do parownika tym sprawnosc calego ukladu jest mniejsza

A czy -18st.C to nie jest mróz ?

Taką najnizszą temperaturę zanotowałem od 3 lat u siebie,przy tej temp.pompka jak wyżej napisałem zużywała 3,5kWh/godzinę pracy a pracowała na potrzeby ogrzewania 7h na dobę.

Ja stawiam u siebie COP3 i zużycie na ogrzewanie to 1900kWh,gdybym grzał pradem z COP1 byłoby tego 1900kWh*COP3=5700kWh.

Tak czy nie ?

na forum assasello ma opomiarowaną tą pompę i COP wychodzi znacznie ponad 3.

Sprężara w tej pompie to bodajże 16kW.

 

Dopisek w sygnaturze "COP1" jest dla inteligentnych ludzi...

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
-18 przez ile przez dzien. Gdyby nie grzalka to bys zamarzl.

Niech tak przytrzyma -18 przez tydzien to twoje 3,5 kwh zmieni sie na 10 kwh.

Milej nocy. Pora spac

I tak nie zrozumiesz nigdy pojecia uzywanych przez ciebie slow.

Bujaj dalej w oblokach

Bujaj, bujaj

Jaka grzałka i do czego ? Tylko do defrostów jest używana,obciążenie cieplne mam 3,5kW zatem co o tym powiesz,że do czego mi grzałka potrzebna ?

Nie jarzysz,że przez godzinę pracy przy -18st.C zużyła 3,5kWh ?

Jakim cudem z 3,5kWh przeskoczyla by na 10kWh ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka grzałka i do czego ? Tylko do defrostów jest używana,obciążenie cieplne mam 3,5kW zatem co o tym powiesz,że do czego mi grzałka potrzebna ?

Nie jarzysz,że przez godzinę pracy przy -18st.C zużyła 3,5kWh ?

Jakim cudem z 3,5kWh przeskoczyla by na 10kWh ?

Jak ty nie wiesz do czego jest grzalka w PC to oznacza to jedno iz nie masz zielonego pojecia o PC i zasadzie jej dzialania kiedy jest mroz.

Twoja mikra wiedza opiera sie tylko na sloganach wypisywanych na prospektach przez producentow.

Poczytaj najpierw jak dzialaja PC i na jakiej zasadzie.

I co to jest wspolczynnik COP.

I ile wynosi on w obecnie najlepszych pompach na rynku.

Juz ci napisalem ze jest to 8,8 jednostkowe i 4,5 w skali roku, anie 1 ktorym sie tak chawlisz.

Duzo jeszcze lektory przed toba.

Milego czytania i tym razem nie zostawiaj ksiazek w budzie u psa bys puzniej musial na niego robic, kiedy to on bedzie madrzejszy i bardziej oczytany lezac do gory brzuchem po zasiegnieciu wiedzy z twoich ksiazek.

Milej lektory zycze i wyspij sie dobrze, by jutro z nowa wiedza usiasc na forum i glupot nie wypisywac i robic ludziom wody z muzgu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

COP 8,8??? :eek: :D

O czym ty bredzisz Mikołaj?

 

Odnośnie ekosyfu. Moja gruntowa PC kosztowała 10tyś. Kocioł Klimosza mojego kolegi kosztował tyle samo. Przez sześć lat raz padł mi czujnik zaniku i kierunku faz (wiesz co to jest i ile kosztuje?), jemu w tm samym czasie kocioł padł 6 czy siedem razy (tłumaczył co ale nie pamiętam). Kosztowało to go około 500zł.

Napisz mi co takiego jest w mojej pompie czego nie szło by naprawić i trzeba by było wymienić całą PC. Bo z tym, że mu kocioł przegnije i trzeba będzie cały wymienić chyba nie będziemy dyskutować?

 

I najważniejsze. To on się wkqerwia że mnie nie słuchał, a nie ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...