Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym ogrzewać ?  

668 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czym ogrzewać ?

    • Kocioł na EkoGroszek
      121
    • Kocioł Zgazowujący Drewno
      46
    • Pompa Ciepła
      221
    • Kocioł na miał
      8
    • Kocioł gazowy
      138
    • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)
      87


Recommended Posts

Jakie 5 tys.Uwazasz ze za 5 tys ocieplilbym dom 200mkw ,plus piwnica i poddasze a pozniej zalozylbym pompe?
Nie uważam, ze ocieplenie jest izolacja.

A niezależnie od izolacji - jakieś ogrzewanie trzeba mieć. Dlaczego zakładać droższe węglowe, by potem więcej płacić, obsługiwać i nie mieć chłodzenia? Tylko o to pytam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To prawda, jak również to, że niewiele domów i mieszkań spełnia w/w warunek tj zapotrzebowanie 30kWh/m2. Aby projektanci zaproponowali obecnym użytkownikom akceptowalne warunki modernizacji jak widać potrzeba lepszych i tańszych technologii. Dodam, że również niewiele aktualnie budowanych domów spełnia ten warunek - coś z tą technologią jednak nie tak.

W starych zamieszkalych domach pompa jjest nieoplacalna.
Nad każdym tanim kWh dostarczonym do domu warto się zastanowić. Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym jest opłacalna - tylko zależy która pompa ciepła.

Jakby ktoś znał z samochodów, tylko hamera ( drogi i dużo pali) to pisałby - samochód na taksówkę nie jest opłacalny!

 

Panie Tomaszu. Liczyłem ostatnio z autoryzowanym przedstawicielem pomp ciepła. koszty ogrzewania mojego domu przez najbliższe lata z cenami na dzień dzisiejszy. Liczone było standardowe ocieplenie jakie robią teraz ludzie w starych domach. Wyszło że zaoszczędziłbym od 1,5 do 2 ton węgla. Natomiast ocieplenie z nowym tynkiem i to nie najdroższym z robocizną kosztowałoby mnie ok 50 tys zł i to nie wiem czy bym się zmieścił. Ponieważ wiąże się to z wymiana parapetów, poprawą wentylacji itd. Jeśli teraz wydaje przy domu z lat 50 z cegły 4 tys zł na ogrzewanie węglem. Przy gruntowej pompie ciepła od 8 do 9 tys zł, to po ociepleniu tak jak wyżej pisałem zaoszczędziłbym przy węglu 900 do 1200 zł a przy pompie ciepła ok 2000 zł. Czyli samo ocieplenie z tynkiem przy oszczędności na pompie ciepła zwróciło by się dopiero po 12,5 roku,a na węglu po 24 latach i 10 miesiącach. Nie mówiąc już o koszcie zakupu pompy gruntowej.:)

Edytowane przez rybniczanin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie - Opłacalność pompy ciepła jest tym większa im gorsza jest izolacja domu! Im większe są potrzeby.

To jedna kwestia.

Druga to inwestycja. W tych samych warunkach Pana domu... ogrzewanie pompą ciepła będzie tańsze niż węglem. Instalacja pompy ciepła to faktycznie 9000 - 10000 zł na dom 150-200m2 - ale kotłownia, rurki grzejniki kocioł - wcale nie wychodzą taniej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast ocieplenie z nowym tynkiem i to nie najdroższym z robocizną
Przyklejanie styropianu za murem na fundamencie nie jest izolowaniem - Mur dalej odprowadza ciepło do gruntu a styropian zatrzyma wilgoć w ścianie i zyski słoneczne .

Autoryzowany przedstawiciel pomp ciepła - nie może się na tym znać z definicji! On ma wciskać określony wyrób!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga to inwestycja. W tych samych warunkach Pana domu... ogrzewanie pompą ciepła będzie tańsze niż węglem. Instalacja pompy ciepła to faktycznie 9000 - 10000 zł na dom 150-200m2 - ale kotłownia, rurki grzejniki kocioł - wcale nie wychodzą taniej!

 

Jak pisze Pan o kotłowni na paliwo stałe podaje Pan cały koszt czyli kocioł, kotłownia, grzejniki i rurki.

A jak pisze Pan o pompie ciepła to podaje Pan koszt samej pompy ciepła, a gdzie koszt dolnego żródła ciepła ? A gdzie koszt podłogówki, która przy 150-200m2 wyniesie 12000-16000zł, średnio koszt materiału i montażu 1m2 ogrzewania podłogowego to ok. 80zł.

 

Osobom zastanawiającym się nad ogrzewaniem PC radzę wysłać zapytanie o kosztorys do kilku firm zajmujących się montażem PC, ile wezmą za kompletną instalację.

Edytowane przez małymiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie - Opłacalność pompy ciepła jest tym większa im gorsza jest izolacja domu! Im większe są potrzeby.

To jedna kwestia.

Druga to inwestycja. W tych samych warunkach Pana domu... ogrzewanie pompą ciepła będzie tańsze niż węglem. Instalacja pompy ciepła to faktycznie 9000 - 10000 zł na dom 150-200m2 - ale kotłownia, rurki grzejniki kocioł - wcale nie wychodzą taniej!

 

Panie Tomaszu pan mnie nie rozumie. Podaje panu opłacalność przerobienia starego domu, a nie budowę nowego. Nie liczy pan ze ja mam już ogrzewanie węglowe od x lat.

Przyklejanie styropianu za murem na fundamencie nie jest izolowaniem - Mur dalej odprowadza ciepło do gruntu a styropian zatrzyma wilgoć w ścianie i zyski słoneczne .

Autoryzowany przedstawiciel pomp ciepła - nie może się na tym znać z definicji! On ma wciskać określony wyrób!

Jeśli ja płacę 4 tys zł rocznie za ogrzewanie, a według tabelek on mi oblicza 8000-9000 tys zł i to już optymistycznie to gdzie tu ekonomia. O ekologii nie wspominam, bo to co innego.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomaszu pan mnie nie rozumie. Podaje panu opłacalność przerobienia starego domu, a nie budowę nowego. Nie liczy pan ze ja mam już ogrzewanie węglowe od x lat.

 

Jeśli ja płacę 4 tys zł rocznie za ogrzewanie, a według tabelek on mi oblicza 8000-9000 tys zł i to już optymistycznie to gdzie tu ekonomia. O ekologii nie wspominam, bo to co innego.;)

Wiem, że to stary dom. Główne straty ciepła są do gruntu i wentylacją, więc przyklejanie styropianu na ścianach - to jak dodatkowe rękawiczki, gdy nie ma butów. Ale tu też są tacy co podają, że ogrzewanie węglem czy gazem jest najtańsze i w nowym domu. Albo, sugerują, że instalacja na pompie ciepła jest wciąż droższa od kotłowni!

Co do 4000zł - to za paliwo, czy palacza? Przepraszam, ale nie wyobrażam sobie palić, a moja matka już by nawet nie mogła - osteoporoza uniemożliwia podnoszenie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to stary dom. Główne straty ciepła są do gruntu i wentylacją, więc przyklejanie styropianu na ścianach - to jak dodatkowe rękawiczki, gdy nie ma butów. Ale tu też są tacy co podają, że ogrzewanie węglem czy gazem jest najtańsze i w nowym domu. Albo, sugerują, że instalacja na pompie ciepła jest wciąż droższa od kotłowni!

Co do 4000zł - to za paliwo, czy palacza? Przepraszam, ale nie wyobrażam sobie palić, a moja matka już by nawet nie mogła - osteoporoza uniemożliwia podnoszenie .

 

Jestem penzyjystom i to że zasypię węglem kocioł raz, dwa razy na dobę na razie nie sprawia mi problemu. Druga sprawą jest że nie stać mnie na pompę z kosztem 8000tys zł za ogrzewanie z bezobsługowością.

Edytowane przez rybniczanin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem penzyjystom i to że zasypię węglem kocioł raz, dwa razy na dobę na razie nie sprawia mi problemu. Druga sprawą jest że nie stać mnie na pompę z kosztem 8000tys zł za ogrzewanie kosztem bezobsługowości.
Decyzję już podjęto bez Pana zgody. Tak czy siak - paliwa stałe znikną http://instalacjeb2b.pl/wydarzenia/gospodarka/5084-budownictwo-zeroenergetyczne-bedzie-trudne-do-wprowadzenia

Lepiej grzać się za 2000zł - a pompę kupi Pan taniej - rynek nowych pomp ( bezpośrednich ) rozwija się jak telewizorów LCD - niedługo będą po 1500-2000zł. Te9000zł t cena na dziś bardzo dobrej i w komplecie z dystrybucją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzję już podjęto bez Pana zgody. Tak czy siak - paliwa stałe znikną http://instalacjeb2b.pl/wydarzenia/gospodarka/5084-budownictwo-zeroenergetyczne-bedzie-trudne-do-wprowadzenia

Lepiej grzać się za 2000zł - a pompę kupi Pan taniej - rynek nowych pomp ( bezpośrednich ) rozwija się jak telewizorów LCD - niedługo będą po 1500-2000zł. Te9000zł t cena na dziś bardzo dobrej i w komplecie z dystrybucją.

 

To co pan linkował dotyczy nowego budownictwa od 2020 roku i popieram to. Nic nie widzę tam na temat starego budownictwa. Patrz pan jest 2014 rok a tu boją się Putina i ich dyrektywy mogą być tyle warte, co papier na którym są wydrukowane.;)

 

Edit. Przecież nie powiedziałem że będę palił węglem dla hobby.:) Jesli ekonomicznie bedzie uzasadnione kupienie pompy ciepła i koszt ogrzewania, to nie mówię nie.:) Tylko jeszcze zastanawiam się czy nasza infrastruktura to wytrzyma , jak wszyscy przejdziemy na te pompy.;)

Edytowane przez rybniczanin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba pana Tomasza jak sobie nie wyobraża żeby palić. Napisał tak wyżej:)

W 1995 roku był identyczna dyskusja. Litr oleju opałowego kosztował 0.60zł .

- Panie jaki jest sens izolować ( można wpisać dowolne - rekuperacja, szyby...) jak zakopię sobie zbiornik wstawie za 4000zł Buderusa i nie sobie idzie 2000litrów - to 1200 zł - GDZIE TU PANIE EKONOMIA NA JAKIEŚ REKU CZY IZOLACJĘ?

A po kilku latach...

Zapewniam Pana, że nie będzie Pana stać na ogrzewanie tym złotem już niedługo nawet ogrzewanie olejem opałowym będzie tańsze - bo elektryczne już jest!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1995 roku był identyczna dyskusja. Litr oleju opałowego kosztował 0.60zł .

- Panie jaki jest sens izolować ( można wpisać dowolne - rekuperacja, szyby...) jak zakopię sobie zbiornik wstawie za 4000zł Buderusa i nie sobie idzie 2000litrów - to 1200 zł - GDZIE TU PANIE EKONOMIA NA JAKIEŚ REKU CZY IZOLACJĘ?

A po kilku latach...

Zapewniam Pana, że nie będzie Pana stać na ogrzewanie tym złotem już niedługo nawet ogrzewanie olejem opałowym będzie tańsze - bo elektryczne już jest!

 

Jak nie będzie mnie stać na węgiel to będę palił drewnem z buforem. A jak nie będzie na nic stać to patrz na wschód Ukrainy.;)

 

Zrozum pan że nie zamierzam w ten dom ładować pieniędzy z kredytów i spłacać, odmawiając sobie normalnego życia.Nie wiem ile mi go jeszcze zostało, ale mam zamiar go przeżyć jak ja chce , a nie unia.

Edytowane przez rybniczanin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie mówiło się przy wprowadzeniu akcyzy na paliwa do samochodu. Przecież tam też nie można na swoim jeździć.

Poza tym - jaki ma sens ogrzewać się drogą instalacją ( kotłownia i dystrybucja) i dużo płacić ( 4000zł ) a jeszcze się przy tym narobic i na wdychać! Nigdy tego nie zrozumiem !

Pozdrawiam .

Ps I jeszcze być z tego zadowolonym!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie mówiło się przy wprowadzeniu akcyzy na paliwa do samochodu. Przecież tam też nie można na swoim jeździć.

Poza tym - jaki ma sens ogrzewać się drogą instalacją ( kotłownia i dystrybucja) i dużo płacić ( 4000zł ) a jeszcze się przy tym narobic i na wdychać! Nigdy tego nie zrozumiem !

Pozdrawiam .

Ps I jeszcze być z tego zadowolonym!

 

Pokaż mi pan ogrzewanie dla mnie tańsze w tej chwili jak drewno i węglopochodne?

 

Nie wiem jaka ekonomię ma pan, jak u pana 8000 zł jest ekonomiczniejsze jak u mnie 4000zł i to jeszcze w inwestowanie w gruntową pompę ciepła.

Edytowane przez rybniczanin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież cały czas o tym piszę. To Pan nie czytał? Po co te nerwy, Pana ogrzewanie jest najdroższe - nie dość, że płaci Pan aż 4000zł to jeszcze nie liczy Pan swojej pracy . Przecież nie zawsze będzie Pan mógł podnosić ponad dwa kg - starsi ludzie też żyją w domach i nie stać ich na 4000zł. O palaczy nie wspominając.

Dlatego są takie fora, by namawiać na nowsze i tańsze technologie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...