Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym ogrzewać ?  

668 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czym ogrzewać ?

    • Kocioł na EkoGroszek
      121
    • Kocioł Zgazowujący Drewno
      46
    • Pompa Ciepła
      221
    • Kocioł na miał
      8
    • Kocioł gazowy
      138
    • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)
      87


Recommended Posts

Tak szczerze mówiąc, to g... mnie branżysto obchodzi co o tym myślisz, mnie obchodzą smrodzące, kopcące domy na moim osiedlu. Ci ludzie kiedyś nie mieli wyboru, dzisiaj go mają ale często ich nie stać na termomodernizację i zmianę systemu ogrzewania. Uważam, że część moich podatków powinno trafić na ten cel, bo to będzie z pożytkiem dla wszystkich. No może oprócz ciebie :p

 

 

Idź im dołóż sam do zmiany systemu ogrzewania - po co ci pośrednik ?

 

Gdyby cię obchodziły "smrodzące, kopcące domy na osiedlu" to zamiast się tu rozpisywać poszedłbyś porozmawiać z sąsiadami, podszkolił ich w paleniu od góry w kotłach zasypowych, pomógł ustawić sterowniki kotłów na ekogroszek itp. więc nie wciskaj kitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Idź im dołóż sam do zmiany systemu ogrzewania - po co ci pośrednik ?

 

Gdyby cię obchodziły "smrodzące, kopcące domy na osiedlu" to zamiast się tu rozpisywać poszedłbyś porozmawiać z sąsiadami, podszkolił ich w paleniu od góry w kotłach zasypowych, pomógł ustawić sterowniki kotłów na ekogroszek itp. więc nie wciskaj kitu.

 

Sratatata, aż nie chce mi się tego komentować.

Ja mam iść i ich nauczać? Chyba coś ci się w główce pomieszało suspenser. Chcesz to sam zapoierpapier... Podać adres?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty też asolt czasami jak coś zapierdzielisz, to aż się niedobrze robi. W każdym?

 

To czy sie Tobie niedobrze robi to mnie nie interesuje, porównanie kosztów przygotowania pompą cwu do kosztów przygotowania cwu wylacznie w II taryfie na przestrzeni ok 20 lat pokazuje ze instalacja takiej pompy wg cen aktualnych i aktualnych parametrów takich pomp powoduje ze są one albo calkowicie nieołacalne albo są na granicy opłacalnosci. Jezeli masz inne zdanie to poprzyj dokładnymi rachunkami. Epitety pod moim adresem są zadnymi argumentami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy sie Tobie niedobrze robi to mnie nie interesuje, porównanie kosztów przygotowania pompą cwu do kosztów przygotowania cwu wylacznie w II taryfie na przestrzeni ok 20 lat pokazuje ze instalacja takiej pompy wg cen aktualnych i aktualnych parametrów takich pomp powoduje ze są one albo calkowicie nieołacalne albo są na granicy opłacalnosci. Jezeli masz inne zdanie to poprzyj dokładnymi rachunkami. Epitety pod moim adresem są zadnymi argumentami.

 

Przykład? Proste Panie audytorze od siedmiu boleści. Taryfa firmowa :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład? Proste Panie audytorze od siedmiu boleści. Taryfa firmowa :p

 

Jaka taryfa firmowa? Czy tylko głupi emotikon jest twoim argumentem?

Jezeli chodzi o tyryfę pracowniczą a nie firmową (nie ma takiego oficjalnego okreslenia) to dlaczego przydzielony limit ma byc w całosci wykorzystany do pompy cwu.

Poza tym jaki jest procent posiadaczy takiej taryfy którzy mają takie pompy. Wydawało mi sie ze dyskutujemy tu o przypadkach najczesciej spotykanych, nie było mowy w specjalnym wykorzystaniu pracowniczej, ale jezeli sie szuka dziury w całym to tak to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jaki jest procent posiadaczy takiej taryfy którzy mają takie pompy. Wydawało mi sie ze dyskutujemy tu o przypadkach najczesciej spotykanych, nie było mowy w specjalnym wykorzystaniu pracowniczej, ale jezeli sie szuka dziury w całym to tak to jest.

 

A to ja napisałem że zawsze? Wiele razy cię łapałem na nieścisłościach albo na głupotach, tutaj mamy kolejny dowód, że ślepa wiara w asolta jest kompletną głupotą. Wcześniej też byłem głupcem, ale przejrzałem na oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ja napisałem że zawsze? Wiele razy cię łapałem na nieścisłościach albo na głupotach, tutaj mamy kolejny dowód, że ślepa wiara w asolta jest kompletną głupotą. Wcześniej też byłem głupcem, ale przejrzałem na oczy.

 

Jaką masz gwarancję ze taryfa pracownicza jest na zawsze, pojawiają sie propozycje aby ta taryfa była zlikwidowana w ciągu jednego lub dwóch lat, opłacalnosc sie liczy na 20 lat. Pokaz konkretne obliczenia w przypadku taryfy pracowniczej pokazujace opłacalnosc takie pompy, załoz ze nie cały limit bedzie wykorzystany na cwu, pokaz a nie pisz o głupotach. Obliczenia albo nie wypowiadaj sie w sprawach o któtych nie masz pojecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz gwarancję ze taryfa pracownicza jest na zawsze, pojawiają sie propozycje aby ta taryfa była zlikwidowana w ciągu jednego lub dwóch lat, opłacalnosc sie liczy na 20 lat. Pokaz konkretne obliczenia w przypadku taryfy pracowniczej pokazujace opłacalnosc takie pompy, załoz ze nie cały limit bedzie wykorzystany na cwu, pokaz a nie pisz o głupotach. Obliczenia albo nie wypowiadaj sie w sprawach o któtych nie masz pojecia.

 

Jeszcze raz zapytam ignorancie, zawsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj obliczenia uzsadaniające ze nie zawsze, założenia do obliczen uzasadnij, specjalisto od czepiania się. Jezeli nie zgadzasz sie z moim twierdzeniem to udowodnij to , udowodnij za pomoca obliczena a nie wyzwisk i epitetów (to ci wychodzi najlepiej).

 

Nie będę się kopał z koniem, ja w przeciwieństwie do ciebie nie zarabiam na tym forum. To ty twierdzisz że zawsze PC do CWU się nie opłaca, nie ja. Udowodnij to skoro masz za to kaskę :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sratatata, aż nie chce mi się tego komentować.

Ja mam iść i ich nauczać? Chyba coś ci się w główce pomieszało suspenser. Chcesz to sam zapoierpapier... Podać adres?

 

Czemu - skomentuj śmiało i przekonaj mnie, że lepiej komuś dołożyć do "ryby" odbierając część środków za które może on kupić "wędkę" niż go uświadomić.

Naprawdę nie wiesz, że najbardziej opodatkowani są ci mało zarabiający - toż oni są upupieni na 70%, i chcesz im jeszcze dołożyć zrzutą na kolejną akcję dawania czegoś "za darmo" ?

 

Skoro napisałeś: "mnie obchodzą smrodzące, kopcące domy na moim osiedlu" to chyba obchodzi cię, żeby nie kopcili na twoim osiedlu, więc powinieneś działać TAM a nie na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się kopał z koniem, ja w przeciwieństwie do ciebie nie zarabiam na tym forum. To ty twierdzisz że zawsze PC do CWU się nie opłaca, nie ja. Udowodnij to skoro masz za to kaskę :p

 

Nie wziąłem od nikogo ani grosza za przekonanie ze pompa cwu jest nieopłacalna i nie zamierzam. To jest moje przekonanie poparte obliczeniami. Nie zgadzasz sie nimi twoja sprawa, nie potrafisz udowodnic ze tak nie jest to tez twoja sprawa. Dla taryfy pracowniczej czas zwrotu dla pompy cwu jest jeszcze dłuzszy niz przypadku normalnej taryfy. Ty ze swoją mizerną znajomoscią taryf, taryfy pracowniczej i ogólnie matematyki tego nie ogarniasz, ale jak zwykle masz duzo do powiedzenia. Twoj ton nacechowany jest agresywnoscia i wyzywaniem oponenta, a takze brakiem znajomosci tematu dyskusji. Efektem takiego stylu prowadzenia dyskusji jest czesty ban na tym forum.

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka pompa jest nieopłacalna w kazdym przypadku nie tylko przy ekogroszku.

 

Przy dzisiejszych cenach, gdzie 2,5 kW kosztuje 3 700 zł z dostawą to faktycznie słabo - 2 lata temu kupiłem 3,8 kW za 3 190 zł i miała mieć wg producenta COP 3,8.

 

Przy 1 taryfie i dużym zużyciu CWU grzanego czystym prądem od wiosny do jesieni oraz chłodzeniu pomieszczenia chłodem "odpadowym" to by się opłacało - niestety COP w praktyce to 2,5-2,7 przynajmniej w moim Hewalex-ie.

Edytowane przez SUSPENSER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Efektem takiego stylu prowadzenia dyskusji jest czesty ban na tym forum.

 

Niestety nie mam szans z branżystami. Macie tu tylu podległych moderatorów (nie wiem czy im płacicie czy nie), że prawda nie ma szans się przebić. Ale to nie tylko. Moderatorzy np. (nie wszyscy) maja w czterech literach regulamin tego forum i wytknięcie im tego skutkuje banem dla ciebie. Ty kulisz ogon bo zarabiasz kaskę dzięki temu forum, a ja mam to gdzieś i potrafię to jasno powiedzieć i stąd te bany. Uważasz że ich nie dostając jesteś lepszy ode mnie? Nie, jesteś tylko lizusem, który dzięki temu forum zarabia. To ja jestem obiektywny, nie ty asolt :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu - skomentuj śmiało i przekonaj mnie, że lepiej komuś dołożyć do "ryby" odbierając część środków za które może on kupić "wędkę" niż go uświadomić.

Naprawdę nie wiesz, że najbardziej opodatkowani są ci mało zarabiający - toż oni są upupieni na 70%, i chcesz im jeszcze dołożyć zrzutą na kolejną akcję dawania czegoś "za darmo" ?

 

Skoro napisałeś: "mnie obchodzą smrodzące, kopcące domy na moim osiedlu" to chyba obchodzi cię, żeby nie kopcili na twoim osiedlu, więc powinieneś działać TAM a nie na forum.

 

Jeżeli woda z kranu nie będzie się nadawała do picia, to wolisz dopłacić ze swoich podatków na jej uzdatnienie (ku uciesze innych) czy dalej pić berbeluchę? Zdziwiony? A czym się różnią wydatki z podatków od dopłat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam szans z branżystami. Macie tu tylu podległych moderatorów (nie wiem czy im płacicie czy nie), że prawda nie ma szans się przebić. Ale to nie tylko. Moderatorzy np. (nie wszyscy) maja w czterech literach regulamin tego forum i wytknięcie im tego skutkuje banem dla ciebie. Ty kulisz ogon bo zarabiasz kaskę dzięki temu forum, a ja mam to gdzieś i potrafię to jasno powiedzieć i stąd te bany. Uważasz że ich nie dostając jesteś lepszy ode mnie? Nie, jesteś tylko lizusem, który dzięki temu forum zarabia. To ja jestem obiektywny, nie ty asolt :p

 

Nie jestes obiektywny i nigdy nie byłes a szczegolnie w ocenie swojego poziomu wiedzy. Nie mam zadnego interesu w negowaniu opłacalnosci pomp ciepła cwu. To wykazują obiektywne obliczenia i nic więcej. Co do banów to są one głownie wynikiem twojego braku kultury osobistej w dyskusjach na forum, obrazanie i wyzywanie oponentów nie jest sposobem prowadzenia dyskusji. Jak zresztą mozna ja prowadzic przy braku wiedzy merytorycznej z zakresu dyskusji. Tak na koniec poniewaz wątpisz w brak opłacalnosci tych pomp mozna wysnyc wniosek ze masz kontakty ze sprzedawcami tych pomp i boisz sie ich sprzedaz spadnie, dlatego tak zarliwie walczysz ze mną.

Zważ na to ze na tym forum i forumbudowlanym jedynie TB twierdzi ze te pompy są opłacalne, chociaz podobnie jak ty nie potrafi tego udowodnic.

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...