Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym ogrzewać ?  

668 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czym ogrzewać ?

    • Kocioł na EkoGroszek
      121
    • Kocioł Zgazowujący Drewno
      46
    • Pompa Ciepła
      221
    • Kocioł na miał
      8
    • Kocioł gazowy
      138
    • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)
      87


Recommended Posts

Nie jestes obiektywny i nigdy nie byłes a szczegolnie w ocenie swojego poziomu wiedzy. Nie mam zadnego interesu w negowaniu opłacalnosci pomp ciepła cwu. To wykazują obiektywne obliczenia i nic więcej. Co do banów to są one głownie wynikiem twojego braku kultury osobistej w dyskusjach na forum, obrazanie i wyzywanie oponentów nie jest sposobem prowadzenia dyskusji. Jak zresztą mozna ja prowadzic przy braku wiedzy merytorycznej z zakresu dyskusji. Tak na koniec poniewaz wątpisz w brak opłacalnosci tych pomp mozna wysnyc wniosek ze masz kontakty ze sprzedawcami tych pomp i boisz sie ich sprzedaz spadnie, dlatego tak zarliwie walczysz ze mną.

Zważ na to ze na tym forum i forumbudowlanym jedynie TB twierdzi ze te pompy są opłacalne, chociaz podobnie jak ty nie potrafi tego udowodnic.

 

Buahaha :D

Podaj mi tylko kwotę jaką zarobiłeś na forumowiczach. Potrafisz?

Jeżeli ja napiszę że twoje obliczenia się nigdy nie sprawdzają to napiszę prawdę czy nie?

 

Dla niewtajemniczonych.

Mój problem z asoltem się zaczął od tego, jak potwierdził, że bierze kilkaset złotych od ludzi za projekt podłogówki tylko za to, że mają mniej więcej podane przepływy na rotametrach. Ja zawsze myślałem, że projekt robi się po to, żeby zoptymalizować ilość rurki żeby puścić wszystko bez dławienia. Ale gdzie tam. Projekt asolta również polega na tm żeby dławić, ale ile to ma obliczone. I stąd te kilkaset złotych. Ale jak widać jeleni nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Buahaha :D

Podaj mi tylko kwotę jaką zarobiłeś na forumowiczach. Potrafisz?

Jeżeli ja napiszę że twoje obliczenia się nigdy nie sprawdzają to napiszę prawdę czy nie?

 

Dla niewtajemniczonych.

Mój problem z asoltem się zaczął od tego, jak potwierdził, że bierze kilkaset złotych od ludzi za projekt podłogówki tylko za to, że mają mniej więcej podane przepływy na rotametrach. Ja zawsze myślałem, że projekt robi się po to, żeby zoptymalizować ilość rurki żeby puścić wszystko bez dławienia. Ale gdzie tam. Projekt asolta również polega na tm żeby dławić, ale ile to ma obliczone. I stąd te kilkaset złotych. Ale jak widać jeleni nie brakuje.

 

Twój problem i to wcale nie ze mną wynika z braku wiedzy. To jest ta przyczyna, nie doszukuj sie drugiego dna. Jak rozumiem ze za projekt twojego domu domu nie zapłaciłes nic a moze go nawet wysmiałes ze chciał od ciebie jakiekolwiek pieniądze za projekt. Twoje myslenie o optymalizowanie ilosc rur tak aby nie było dławienia jest nic nie warte, nie potwierdzaja tego zasady projektowania i ani tez ich twórcy. Mysl dalej ale nie za duzo bo widac ze ci to szkodzi. Nie pisz ze to tylko mój wymysł, zapytaj innych projektantów, potwierdzą moje słowa. Ale po co ich pytac, skoro jest tylko jeden znawca i jest nim Liwko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak na prawdę to projekty podłogówki można o kant d.. potłuc. Z nimi czy bez nich trzeba dławić przepływy, z projektem jest o tyle łatwiej, że jest to mniej więcej policzone. Czyli za kilka przykręceń zaworów płacimy kilkaset złotych. W sumie kto bogatemu zabroni. Najważniejsze że zgadza się kasa nie asolt?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak na prawdę to projekty podłogówki można o kant d.. potłuc. Z nimi czy bez nich trzeba dławić przepływy, z projektem jest o tyle łatwiej, że jest to mniej więcej policzone. Czyli za kilka przykręceń zaworów płacimy kilkaset złotych. W sumie kto bogatemu zabroni. Najważniejsze że zgadza się kasa nie asolt?

 

Wnioski warte tyle co twoja wiedza, ale jezeli tobie z tym przekonaniem dobrze. Nie ma to jak wysokie mniemanie o sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoj ton nacechowany jest agresywnoscia i wyzywaniem oponenta,

Też to zauważyłem, nie u wszystkich zwolenników PC jest to zauważalne, ale u dwóch to ewidentnie - im dany temat dłużej trwa, tym sypią się z ich strony bardziej obraźliwe epitety Nie chce mi się wierzyc, że jest to całkowicie bezinteresowna walka o lepsze jutro dla "bezmózgiej, szarej masy idiotów". Nie zdziwiłbym się, gdyby ta zaciekłośc kryła w sobie drugie dno.

Zgodnie z GUS, w Polsce gaz podzielił się z paliwami stałymi, gaz ok 49%, a paliwa stałe po około 47%, energii elektrycznej jest ok 3%, a reszta to eksperymenty.

U naszych zachodnich sąsiadów około 76% kasują gaz, olej opałowy i elekrociepłownie, 15% to najróżniejsze źródła odnawialne i alternatywne, prąd w najróżniejsze postaci to 6% i 3% dla paliw stałych. Doczytałem także, że w nowych domach 25% źródeł ciepła stanowią PC, ale przede wszystkim gruntowych.

Co ciekawe, Niemcy oprócz planów uzyskania 50% udziału pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych, planują do 2020r zwiększyc udział w wytwarzaniu energii z paliw kopalnych. Ich zainteresowanie do paliw kopalnych wynika z ich niskiej ceny i łatwej dostępności. Podobnie jak u nas obowiązuje tam norma EN 303-5:2012 i jeżeli dany kocioł ją spełnia (przynajmniej w minimalnym zakresie), jest dopuszczony do użytkowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rübezahl Zapewne Ty jak i ja możemy tu jako arbitrzy występować, jestem przekonany co do Twojej profesji, że właśnie polega na wybieraniu z całego gąszczu rozwiązań i przenoszenia tego na papier.

Jako nie uwikłany w żadne sprzedaże, wybieram. Czasem dostaje łatkę za promowanie izolacji...

http://baubiologie.at/img_sanierung/tom_rijven02.jpg

http://baubiologie.at/img_sanierung/strohballenfassade_035.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to zauważyłem, nie u wszystkich zwolenników PC jest to zauważalne, ale u dwóch to ewidentnie - im dany temat dłużej trwa, tym sypią się z ich strony bardziej obraźliwe epitety Nie chce mi się wierzyc, że jest to całkowicie bezinteresowna walka o lepsze jutro dla "bezmózgiej, szarej masy idiotów". Nie zdziwiłbym się, gdyby ta zaciekłośc kryła w sobie drugie dno.

 

W tym konkretnym przypadku sie mylisz, intencją Liwka nie jest wbrew pozorom obrona pomp ciepła do cwu i nie ma zamiaru jej instalacji posiadając gruntowową pompę ciepła, on takowej po prostu nie posiada. Jego głównym celem jest pokazanie, ze sie mylę, tak w zasadzie kazdy powód jest dobry aby mi dokopac. Wziął przykład z TB i stara sie jak tylko moze rozwalic prawie kazdy wątek w kórym sie wypowiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rübezahl Zapewne Ty jak i ja możemy tu jako arbitrzy występować, jestem przekonany co do Twojej profesji, że właśnie polega na wybieraniu z całego gąszczu rozwiązań i przenoszenia tego na papier.

Jako nie uwikłany w żadne sprzedaże, wybieram. Czasem dostaje łatkę za promowanie izolacji...

http://baubiologie.at/img_sanierung/tom_rijven02.jpg

http://baubiologie.at/img_sanierung/strohballenfassade_035.jpg

Taki mały OT. Jak ktoś do mnie przychodzi chce coś takiego, to ode mnie to dostanie - moim zadaniem jest przygotowac się do tematu i przekazac dok. techniczą, wykoaną zgodnie z życzeniem inwestora, ale także, a może przede wszystkim, z obowiązującym prawem. Jak dla mnie, jeżeli przyszły właściciel ma ochotę ocieplic swoją posiadłośc krowim łajnem i jest do tego w 100% przekonany, to jego wybór - jeżeli spełnia to wszelkie wymogi.

Nie czuję się mesjaszem, który ma misję naprawiania świata jak co poniektórzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stara sie jak tylko moze rozwalic prawie kazdy wątek w kórym sie wypowiadam.

Razem z wtórującym mu kompanem toczą przysłowiową "pianę z pyska" na samo słowo ekogroszek. Nic nie maja do palenia olejem opałowym, który też do "słodkich" nie należy, ale na samo stwierdzenie, że niskoemisyjny kocioł na paliwo typu groszek, może konkurowac ceną eksploatacji z PC, dostają dosłownie białej gorączki. Ale szara masa bezmózgich idiotów, ma odmienne zdanie i robi to co chce, bo mało kto lubi jak mu się narzuca swoją lepszą wolnośc wyboru. Wiec musza to przełknąc - czy im to się podoba czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
ale na samo stwierdzenie, że niskoemisyjny kocioł na paliwo typu groszek, może konkurowac ceną eksploatacji z PC,dostają dosłownie białej gorączki.

Chyba jaja sobie robisz.

Ekosyf wychodzi znacznie drożej w eksploatacji niż pompa ciepła obojętnie jakiego rodzaju.

Dla uzmysłowienia,czy uważasz,że gdybym miał ekosyf u siebie w obecnym sezonie spaliłbym go na ogrzewanie za 550zł(1900kWh) czyli ok.600kg ? Jest to mozliwe wg Ciebie ?

Nie wspominając,że gdybym chciał go mieć musiałbym dodatkowo zainwestować w dom ponad 20tys.zł

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jaja sobie robisz.

Ekosyf wychodzi znacznie drożej w eksploatacji niż pompa ciepła obojętnie jakiego rodzaju.

Dla uzmysłowienia,czy uważasz,że gdybym miał ekosyf u siebie w obecnym sezonie spaliłbym go na ogrzewanie za 550zł czyli ok.600kg ?

 

1. Kocił XXX spawność ok. 90% (jest już ich kilka na rynku) - jest certyfikat, są badania, wiec nie mam prawa wątpić, biorę do obliczeń

2. Ekogroszek np z Kormorana- kaloryczność deklarowana przez producenta 22,00MG/kg cena z przesyłka za 1T 580zł http://allegro.pl/komorany-czeski-ekogroszek-promocja-hit-i5141289843.html - nie ma podstaw aby wątpić - biorę do obliczeń

 

No to liczymy:

 

1kG węgla to 1x22000/3600=6,11kWh przy deklarowanej sprawności kotła 90% daje nam 5,5kWh z 1kg w kotle z 90% sprawnością Czyli:

 

1kWh kosztuje 10,5gr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
1. Kocił XXX spawność ok. 90% (jest już ich kilka na rynku) - jest certyfikat, są badania, wiec nie mam prawa wątpić, biorę do obliczeń

2. Ekogroszek np z Kormorana- kaloryczność deklarowana przez producenta 22,00MG/kg cena z przesyłka za 1T 580zł http://allegro.pl/komorany-czeski-ekogroszek-promocja-hit-i5141289843.html - nie ma podstaw aby wątpić - biorę do obliczeń

 

No to liczymy:

 

1kG węgla to 1x22000/3600=6,11kWh przy deklarowanej sprawności kotła 90% daje nam 5,5kWh z 1kg w kotle z 90% sprawnością Czyli:

 

1kWh kosztuje 10,5gr

Podajesz sprawność przy jakiej mocy nominalnej ? Mój dom przy -20st.C potrzebuje 3,5kW mocy grzewczej.

Z jaką sprawnością będzie pracował kocioł przy 10-30% mocy grzewczej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podajesz sprawność przy jakiej mocy nominalnej ? Mój dom przy -20st.C potrzebuje 3,5kW mocy grzewczej.

 

Podaję ceną za wytworzenie 1kWh, przy ekonomicznym (nie mylic ekologicznym) spalaniu ekogroszku, przy prawidłowo dobranej instalacji i kotle regulowanym w prawidłowy sposób. Kocioł należy dobierac do zapotrzebowania, a nie do powierzchni. Czyli np dom, któremu potrzebne jest źródło o mocy 10kW, należy wyposażyc w kociło o mocy 10kW, a nie 25kW - to chyba jasne, mam nadzieję

Niestety arturo, nie możesz sobie pozwolic na taki kocioł, ponieważ przy Twoim zapotrzebowaniu (jeżeli jest faktycznie takie), będziesz spalał paliwo w sposób niewłaściwy, emitując spaliny o parametrach wyższych niż normowe, z powodu braku na rynku kotła o mocach pasujących do Twojego domu, także sorry, to rozwiązanie nie dla Ciebie, a dla kogoś kto może dopasowac taki kociło do swoich wymagań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Niestety arturo, nie możesz sobie pozwolic na taki kocioł, ponieważ przy Twoim zapotrzebowaniu (jeżeli jest faktycznie takie), będziesz spalał paliwo w sposób niewłaściwy, emitując spaliny o parametrach wyższych niż normowe, z powodu braku na rynku kotła o mocach pasujących do Twojego domu, także sorry, to rozwiązanie nie dla Ciebie, a dla kogoś kto może dopasowac taki kociło do swoich wymagań.

No widzisz,dzisiejsze nowe domy do 200m2 posiadają już z automatu obciążenie cieplne pon.10kW i jak widzisz,ekosyf się również do nich nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodaj jeszcze do tego koszt społeczny, czyli oddychanie czyimiś wyziewami z pieca.

Należy działac w kierunku ich zgodności z obowiązującym prawem, a to bardzo trudne, to nasza władzia ma to gdzieś, co dzieje się pod jej nosem. A ja nie jestem od tego, żeby walczyc z sąsiadami - delikatnie dałem do zrozumienia, że mi to przeszkadza, ale jakoś kiepsko dotarło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...