Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym ogrzewać ?  

668 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czym ogrzewać ?

    • Kocioł na EkoGroszek
      121
    • Kocioł Zgazowujący Drewno
      46
    • Pompa Ciepła
      221
    • Kocioł na miał
      8
    • Kocioł gazowy
      138
    • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)
      87


Recommended Posts

Jeśli nie masz instalacji niskotemperaturowej i możliwości akumulacji ciepła z tańszej taryfy to by nie spadły,byłyby podobne do obecnych z ekosyfem ale byłoby czyściej za to i bez koniecznosci dzwigania ton ekosyfu.

 

To jest też bolączka wśród inwestrorów z nowych domów,blade pojęcie o wykorzystaniu nowoczesnych źródeł ciepła i pakowaniu do nowych domów drogich i bezsensownych instalacji mieszanych z grzejnikami ściennymi i podłogowki pod wysoką temp.zasilania.

Widzisz celowo zrobiłem podłogówkę właśnie po to żeby później nie być uzależnionym od jednego źródła ogrzewania. Co do przerzucania tych "ton węgla" to pochodzę z czasów w których faceta rozpoznawało się od razu w związku z czym nie musiał on wsiadać do starego śmierdziucha 180 koni TDI po to żeby inni mogli się połapać że rozmawiają z facetem, a nie z gówniarzem. A poważnie to problemem naszych czasów, również moim jest właśnie brak ruchu. W śród znajomych mam jedną panią obecnie emerytkę, która radzi sobie z tym doskonale, a na obecnych "facetów" patrzy tak jakoś dziwnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
Co do przerzucania tych "ton węgla" to pochodzę z czasów w których faceta rozpoznawało się od razu

Fakt,nie jesteś odosobniony wśród posiadaczy ekosyfu takim myśleniem,sądzę,że syna już od maleńkości zaznajamiałeś z ekosyfem mowiąc "parz na tatusia,prawdziwy facet nie boi się pyłu i syfu i dźwiga tony węgla dla podkreślenia swojej męskości" ;)

A o piecu napisalem powyzej , dlaczego.

By nie zgnusniec na stare lata i by moje dzieci nie baly sie ubrudzic weglemdorzucajac groszek do zasobnika, lub wyczyscic piec.

 

Czyż to nie średniowiecze ???

 

A co do mojego wieku,tak,43 lata kończę we wrześniu ;)

Ale ja w cywilizacji żyję i dlatego mam takie myślenie,ekosyf to ekosyf i taki pozostanie,na pewno nie nadaje się do nowych domów,nawet ze względu,żeby z synów wyrośli prawdziwi faceci ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pracy staramy sie wdrazac oboje dzieci. M in. po to zeby zeby mogly sie czegos przy tym nauczyc i nie spedzaly wolnego czasu przed komputerem. Mam nadzieje ze w wieku 15 lat osiagnie sprawnosc przecietnej emerytki i raz w tygodniu bedzie potrafil podniesc 5x25 kg nawysokosc 150 cm. Wszystko to po to zeby nie wyrosl z niego taki wirtualny pustak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote=Arturo72;6865576

A co do mojego wieku,tak,43 lata kończę we wrześniu ;)

Ale ja w cywilizacji żyję i dlatego mam takie myślenie,ekosyf to ekosyf i taki pozostanie,na pewno nie nadaje się do nowych domów,nawet ze względu,żeby z synów wyrośli prawdziwi faceci ;)

Widzialem ta Twoja cywilizacje na zdjeciach :-)

Praktycznie codziennie 9 godzin spedzam w cetrum jednego z najwiekszych polskich miast gdzie wlasnie tacy cywilizowani ludzie truja mnie swoimi starymi trupami 2,5 Tdi i to nie dla tego ze nie stac ich na nowe auto, jedzenie do smietnika wyrzucaja przez balkon, a komunikuja sie z soba na facebooku lub forum internetowym, bo w realu nie mowia sobie nawet Dzien Dobry. Pozniej te ich cywilizowane wartosci przejmuja ich dzieci i to nie jest wina dzieci ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad po prawej,dom kilkuletni,"para wodna z komina":

 

Sąsiad po lewej,dom nowy,budowaliśmy w jednym czasie,"para wodna z komina":

 

A ja mam cały czas sadzę na parapetach.

Tak jest na całej ulicy,gdzie większość ma "nsikoemisyjne kotly" gdyż w gmina dopłacała do wymiany..

 

W mojej okolicy głównie kominkarze produkują taką "parę" - jednego, który tworzył ewidentną niską emisję wokół między innymi mojego domu już wyedukowałem i się ogarnął, a okolicznych kominów gdzie są kotły z podajnikami dymu nigdy nie widziałem.

 

Gdybyś potrafił normalnie porozmawiać z sąsiadami i delikatnie doradzić im jak palić, żeby mniej i czyściej spalać też miałbyś czystsze powietrze, ale musiałbyś ich nie traktować z góry a to chyba nie wykonalne ...

 

 

PS co do parapetów to brudne widziałem tylko u klienta, który palił w przewymiarowanym tłokowcu - miał go tak dość, że wymienił na podajnikowy i okolica stała się czystsza, a ilość spalanego węgla zmalała - taki cud mniemany.

Edytowane przez SUSPENSER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniesz ferować tu takie wnioski proponuję, abyś wspiął się na dach i sztachnął się tą parą wodną powstającą podczas prawidłowo spalonego węgla w kotle na ekogroszek z podajnikiem. Serio:yes: Ja kiedyś spróbowałem, podczas montażu antenki wifi. Dym był nie widoczny wiec z ciekawości wsadziłem łeb do komina na ułamek sekundy i to wystarczyło żeby pozbyć się brwi i rzęs oraz nabawić duszności i okropnego bólu głowy do końca dnia.

 

Spalinami sztachać się nie zamierzam bo preferuję inne efekty spalania i to też tylko przy okazji np. pobytu w Czechach ;), ale kiedyś mierzyłem temp. spalin wylatujących z komina i na pewno rzęs ani brwi bym nie stracił - jakoś nie wyobrażam sobie jak Ci się zdarzyło - miałeś na wyjściu z kotła temp. spalin ponad 200*C ?

 

Jeśli tak to nie dziwię się, że tyle kocioł Ci spalał - po prostu był źle ustawiony i ciepło wydmuchiwał kominem zamiast efektywnie przekazywać wodzie w instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palenie ? pytanie ile ton trzeba przepalić w źle zaprojektowanych i wybudowanych domach ..

to jest zdanie klucz, gdzie na dzień dzisiejszy, ogrzewanie powinno się sprowadzać do CWU.

Po prostu wasze druszlaki energetyczny potrzebują uzupełniania strat, w ilościach przerażających.

Do porządku dziennego każdy przechodzi, bo przecież tak trzeba i wyjścia nie ma.

Czy jak by wasza wanna przeciekała, zalewała łazienkę wodą, to czy wymienilibyście wannę, czy może pompkę która rozlaną wodę przepompuje do wanny, nie wiem jeszcze jak absurdalny przykład wymyślić, aby podstawową prawdę przekazać.

Powinniście pisać, mamy druszlaki, dalekie od ideału i trzeba fedrować wungiel z hałdy i opalać, lub montować pompy ciepła, za naście kzł ..

ku uciesze producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję w takim razie podpiąć swojego kopciucha do swojej wentylacji.

Nadzór i mandaty? Nie rozśmieszaj mnie :D

 

Rozumiem, że do swojej podłączasz rurę wydechową z samochodu - to chyba wyjaśnia logikę odpowiedzi ...

 

Nadzór i mandaty - rubezahl opisał jak działa to w Niemczech - da się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
najlepiej nie mieć sąsiadów. mieszkać pod parkiem narodowym na terenie natura 2000. i parapety są czyste

Mieć sąsiadów ale bez ekosyfu w domu to i parapety będą czyste.

W bloku mialem czyste.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że do swojej podłączasz rurę wydechową z samochodu - to chyba wyjaśnia logikę odpowiedzi ...

 

Przysięgam, że jak samochody elektryczne będą na akceptowalnym poziomie cenowym w stosunku do tego ile jeżdżę, to sobie taki kupię. Niestety w przeciwieństwie do pomp ciepła nie są. Natomiast mam kuzyna, który ma pizzernie i udowodniłem mu, że nowiutki elektryczny samochód z salonu jest właśnie idealny dla niego. Nie dość że paliwo dużo tańsze, to w tym samochodzie niemal nie ma co się popsuć. Ale idzie to wszystko w dobrym kierunku i myślę, że już za kilka lat konkurencja będzie już na tyle spora, że to się po prostu będzie opłacać. Oczywiście zostanie beton, który będzie twierdził co innego, między innymi wymierające branże producentów i instalatorów kotłów węglowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka tam hybryda, małe 1,2 -1,5 diesle teraz renaul robi 1,6 diesla o mocy 160 KM

przy zachowaniu spalania 1,5 pojemości, owszem jak się naciska na prawy "pedał" to zje swoje.

Ba filtr cząstek stałych, rura wydechowa czysta, niestety trzeba pilnować aby silnik nie pracował na trybie awaryjnym...

ot głupota, mechaniro nie założył bratu dobrze rury dolotowej, przez co lewe powietrze myliło czujnik (przepływke) przez sterownik gubił ile ma podać paliwa, a że podawał znacznie więcej, przy braku powietrza = nadmiar sadzy= zatkany filtr.

Ale byłem zdziwiony czystością wydechu, zero sadzy ..a kominy mają taki rarystas ? bo w tym wypadku zostają NO czy CO2

CO2 jeszcze tragiczne nie jest ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
może twoje parapety mają związek z nie utwardzoną droga przed domem?

Droga gminna,świeżo po wylaniu nowego asfaltu.

Żona się skarży na tą sadzę na parapetach a sądzę,że kurz od sadzy rozróżni.

Jakieś kilka km dalej jest dom z którego wiecznie zapierdziela żółty dym także tam chyba jara się wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z prawej nawet nie gada ze mną ;)

 

osobiście wcale się nie dziwię że z tobą nie chcą rozmawiać.

Jesteś takim typem człowieka, z którym niewielu ludzi chce mieć cokolwiek wspólnego. Wszystko wiesz najlepiej, masz najlepiej...inni mają gorzej lub źle. Nie ma tutaj nic do rzeczy że w wielu kwestiach masz rację - to nie ma nic do rzeczy.

Swoim aroganckim zachowaniem skutecznie zniechęcasz wiele osób...może nie zdajesz sobie sprawy, ale twoje niektóre bardzo agresywne wpisy i określenia, przynoszą efekt odwrotny od zamierzonego....

i po tym co tutaj piszesz, to jestem pewny, że mało znalazłoby się takich na forum, co chcieliby cię za sąsiada (nawet gdyby grzali prądem :p)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Mam OZC - projekt: dom bliski sercu 3.

Projektowe obciążenie cieplne budynku wynosi 5056 W.

Jaki system ogrzewania proponujecie ?

Czyli potrzebujesz urządzenia o mocy max.5kW,żeby przy -20st.C ogrzał Ci dom do 21st.C (nie wiem jaka strefa i jaka temp.wewn była brana pod uwagę)

To jest podstawa,druga podstawa to ilość energii jaką dom zużyje przez sezon grzewczy do ogrzania i utrzymania 21st.C(podobnie jak wyżej w nawiasie),to też powinno być w OZC a wartość wyrażona jest w kWh.

Znając te parametry i znając cenę jednostki kWh każdego medium grzewczego(ekogroszek,prąd,gaz,pellet itp) i znając koszt inwestycji w poszczególne źródła ciepła sama zadecydujesz co będzie optymalne dla Ciebie pod względem kosztów inwestycji/eksploatacji.

Cena kWh z:

-ekogroszka to 0,16-0,20zł

-pelletu to 0,20zł

-gazu ziemnego to 0,22-0,25zł

-prądu w II taryfie to 0,30zł

-powietrznej pompy ciepła to 0,10-0,12zł

-gruntowej pompy ciepła to 0,08-0,10zł

 

Jakie masz zyżycie energii w OZC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...