Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym ogrzewać ?  

668 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czym ogrzewać ?

    • Kocioł na EkoGroszek
      121
    • Kocioł Zgazowujący Drewno
      46
    • Pompa Ciepła
      221
    • Kocioł na miał
      8
    • Kocioł gazowy
      138
    • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)
      87


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
Nie wiem czy o to chodzi..

SEZONOWE ZAPOTRZEBOWANIE NA ENERGIĘ NA OGRZEWANIE:

ZAPOTRZEBOWANIE NA CIEPŁO - OGRZEWANIE 34,32 GJ/rok , 9533 kWhr=/rok

 

strefa klimatyczna II

powierzchnia ogrzewana budynku: 142 m2

O to własnie chodzi i te 9533kWh mnożysz przez cenę kWh z każdego środka grzejnego,które zapodałem wyżej i wychodzi,że za ogrzewanie zapłacisz:

-ekogroszkiem 1500-1900zł

-pelletem 1900zł

-gazem ziemnym 2000-2300zł

-prądem 2800zł

-powietrzną 950-1100zł

-gruntową 760-950zł

 

Koszt eksploatacji masz,teraz weź pod uwagę koszt inwestycji w dany system grzewczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to własnie chodzi i te 9533kWh mnożysz przez cenę kWh z każdego środka grzejnego,które zapodałem wyżej i wychodzi,że za ogrzewanie zapłacisz:

 

-prądem 2800zł

-powietrzną 950-1100zł

-gruntową 760-950zł

 

Koszt eksploatacji masz,teraz weź pod uwagę koszt inwestycji w dany system grzewczy

 

To tak nie do konca, co zresztą tłumaczyłem telefonicznie, załozenie wykorzystania II taryfy w 100% nie wchodzi w gre. Bedzie dobrana pompa o mocy 7 lub 8 kW p-w w zaleznosci od producenta.

Realnie moze byc :

70-80% taryfy, 20-30% I taryfy dla G12w, operator i sprzedawca Energa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
A jakie Ty masz rachunki ?

Ogrzewanie 1900kWh czyli z COP3 5700kWh i 570zł z ceną kWh 0,29zł.

Ale mam mniejszy dom i zapotrzebowanie na ciepło nie 67kWh/m2/rok a 40kWh/m2/rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ehhh...mąż nieprzekonany umówił nas na jutro do znajomych którzy mają ekogrszek i są SUPER zadowoleni...:bash:

Jakie mam zastosować argumenty by przekonać Jego do pompy ??

Może jakiś artykuł, nie wiem ..zestawienie...

 

Prrroszęęęę o pomoc !!!!!

Tym w męża uderz:

Cena kWh z:

-ekogroszka to 0,16-0,20zł

-pelletu to 0,20zł

-gazu ziemnego to 0,22-0,25zł

-prądu w II taryfie to 0,30zł

-powietrznej pompy ciepła to 0,10-0,12zł

-gruntowej pompy ciepła to 0,08-0,10zł

 

Jakie masz zyżycie energii w OZC ?

 

Jak potrafi liczyć to zrozumie,jesli nie potrafi liczyć,trudno,jego problem i Twój i ludzi w około.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Nie wiem czy to go przekona...na jakiej podstawie napisałeś powyższe wyliczenia ?

Na podstawie aktualnych cen prądu, m3, ekosyfu.

Ekosyf, gaz, pellet wytwarzają energię , której jednostka wyraża się w kWh.

Jakaś energię dom potrzebuje żeby pokryć straty ciepła, ilość tej energii masz wyliczone w OZC.

Teraz tylko prosta matematyka z 1 klasy podstawówki.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh...mąż nieprzekonany umówił nas na jutro do znajomych którzy mają ekogrszek i są SUPER zadowoleni...:bash:

Jakie mam zastosować argumenty by przekonać Jego do pompy ??

Może jakiś artykuł, nie wiem ..zestawienie...

 

Prrroszęęęę o pomoc !!!!!

 

Poproś znajomych żeby pozwolili wam zasypać zasobnik, wyczyścić kanały i przećwiczcie procedurę wymiany zawleczki. To powinno pomóc;)

Potem powiedz mężowi, że w tych samych pieniądzach nie będzie musiał robić tych wszystkich rzeczy, będzie miał taniej i równie ciepło:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie aktualnych cen prądu, m3, ekosyfu.

Ekosyf, gaz, pellet wytwarzają energię , której jednostka wyraża się w kWh.

Jakaś energię dom potrzebuje żeby pokryć straty ciepła, ilość tej energii masz wyliczone w OZC.

Teraz tylko prosta matematyka z 1 klasy podstawówki.

 

Arturo spokojnie, to nie jest wiedza z 1 klasy podstawówki, byc moze nie uczyli tego dawniej, a przynajmniej ja nie pamietam, chyba ze teraz sie to zmieniło, w 1 klasie nie ma mowy o wartosci opałowej, COP, sprawnosciach urządzen grzewczych, procentach, opłatach stałych i wielu innych rzeczach koniecznych do obliczen kosztów 1 kWh dla poszczegolnych nosników energii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Arturo spokojnie, to nie jest wiedza z 1 klasy podstawówki, byc moze nie uczyli tego dawniej, a przynajmniej ja nie pamietam, chyba ze teraz sie to zmieniło, w 1 klasie nie ma mowy o wartosci opałowej, COP, sprawnosciach urządzen grzewczych, procentach, opłatach stałych i wielu innych rzeczach koniecznych do obliczen kosztów 1 kWh dla poszczegolnych nosników energii

Chodziło mi o to, że znając ilość energii potrzebną do ogrzania domu i koszt wytworzenia i cenę kWh wystarczą dalej proste działania matematyczne czyli mnożenie, dodawanie i odejmowanie A znając koszt iinwestycji w źródła ciepła to już prosto określić jaki system grzewczy będzie najbardziej optymalny czy najtańszy.

 

Amelka, mężowi możesz to przecytowac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ogrzewanie podłogowe jest rzeczywiście tańsze? Podobno cały brud leci do góry, to prawda?

 

Tak, to prawda, dzieki temu nie musimy juz odkurzac/zamiatac podłogi. Odkurzacz i miotła zbędne w okresie grzewczym, problem pojawia sie z zakonczeniem okresu grzewczego bo znowu trzeba odkurzac i zamiatac. Zadny inny rodzaj ogrzewania nie czysci nam tak podłóg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ogrzewanie podłogowe jest rzeczywiście tańsze? Podobno cały brud leci do góry, to prawda?

 

bzdura, jest najbardziej korzystne z wszystkich dostępnych. nie sposób zaprzeczyć jednemu gościowi z tego forum co ciągle powtarza ,że najlepsze ogrzewanie to jego brak. pomyśl o tym i zainwestuj w dobrą izolację bo to jest najlepsza droga w ogrzewnictwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Czy ogrzewanie podłogowe jest rzeczywiście tańsze? Podobno cały brud leci do góry, to prawda?

Sądzę,że takie zjawisko występuję tylko u posiadaczy ekosyfu w domu,u normalnych ludzi z normalnym wodnym ogrzewaniem podłogowym nie ma szans na podobną cyrkulację powierza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...