Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym ogrzewać ?  

668 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czym ogrzewać ?

    • Kocioł na EkoGroszek
      121
    • Kocioł Zgazowujący Drewno
      46
    • Pompa Ciepła
      221
    • Kocioł na miał
      8
    • Kocioł gazowy
      138
    • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)
      87


Recommended Posts

Byliśmy u kumpla..ładnie czysto i piec Galmet na eko..super zadowolony, raz w tygodniu załaduje i jest ok.

No i cała inwestycja na dom 200 m2 to 40 tys zł, więc tanio...do tego niskie koszty eksploatacji..

 

A co z rekuperacją jeśli nagięłabym się niechętnie na piec eko? Jest sens robić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A co powiecie na to ?

http://www.viessmann.pl/content/pl/pl_pl/dom-jednorodzinny/abc_techniki_grzewczej/od_k_do_j/koszty_ogrzewania.html

 

Arturo bierzesz pod uwagę powierzchnię domu? Piszę o całkowitym koszcie montaż, podłogówka, czyli materiały i robocizna.

 

Mnie na 106m3 podłogówka wyszła 5.5tyś. Palcem nie kiwnąłem (oprócz zamówienia w necie materialów)

No, to na dom taki, jak Waszego kumpla wyszloby 11tyś zł.

Czyli na resztę, na system grzewczy rodem z XIXw wydał 29tyś zł ??

Kominy, ich obróbka są w to wliczone ? Miejsce na skladowanie opału ?

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amelka

arturek ma wszystko naj

jak nawet w najmroczniejszym śnie zastanowisz się nad innym niż on rozwiązaniem to będziesz nienormalna głupia i wymysl sobie jeszcze parę epitetów a on ich zapewne użyje w myśli mowie lub uczynkach które wyprawia siedząc przy swojej super pompce w pralniosuszarni i robiąc obrzydliwe rzeczy:lol2:

poczytaj jego posty a poznasz z kim masz do czynienia.

 

niemniej jednak przy małym domku i niewielkim zapotrzebowaniu pchanie się w węgiel nie jest rozsądnym wyborem. najmniejszy dostępny kocioł na eko ma moc 7KW a nie skorzystasz z niej raczej może tylko do szybszego zagrzania dużych ilości CWU

jeśli masz dylemat zostaw sobie przynajmniej furtkę w postaci podłogówki w całym domu- to pozwoli w przyszłości zamontować dowolny czajnik i nie będzie ograniczać możliwości wyboru.

przy kalafiorach to już nie będzie takie różowe.

 

jesli musi być paliwo stałe to kocioł na ekogroszek 7KW lub na pellet najmniejsze są chyba 10KW- będzie niewiele drożej niż ekogroszkiem ale czyściej a popiół będziesz mogła jako nawóz wykorzystac w przeciwieństwie do tego z węgla

sugeruję jednak poszukać alternatywy dla paliw stałych- można dołożyć izolacji, zamienić wentylację na mechaniczną z odzyskiem ciepła i tym sposobem jeszcze ograniczyć potrzeby domu i ogrzac go nawet niecentralnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Biorąc pod uwagę wymiary domu zaproponowano mi Lazar Multicomfort B 21 kW z rozdzielaczem 2 -obiegowym...skąd zatem moc 7 kW ?

No i masz odpowiedź z jakimi fachurami masz do czynienia ;)

Mam OZC - projekt: dom bliski sercu 3.

Projektowe obciążenie cieplne budynku wynosi 5056 W.

5056W to jest 5,056kW a nie 21kW :D

 

A co mąż na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli chcą CI zrobić ogromną krzywdę tym wielkim klamotem:mad::mad::mad::bash::bash::bash:

podałem moc konkretnego kotła-7KW nie produkują mniejszych z podajnikiem .

licząc nawet bardzo pobieżnie 50W/m2 przy 136m2 wychodzi 6,8KW a dom potrzebuje mniej jeśli dobrze pamiętam około 5KW

 

mój stary dom 142m2 potrzebował w największe mrozy około 33kg ekogroszku na dobę a to jest średnia moc w okolicy 8KW

a dom mam stary i kiepsko izolowany. Twój będzie nowiutki i dobrze ocieplony do tego w innej strefie klimatycznej(cieplej)

kotłem który Ci proponują ogrzejesz 3 takie domy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Hmmm...czyli skoro z audytu wynika, że potrzebuję PC 7 kW to i piec musi być o tej samej mocy, tak ?

Dziwne, że Ci sami fachowcy zrobili mi ofertę na PC 7 kW i powyższego Lazara...

 

PS. Jakie są polecane firmy w temacie piec na ekogroszek ?

Już miałaś wszystko przedstawione jak na tacy także teraz Twój wybór,proponuje skupić się na swoich fachowcach i jeszcze poczytać o tym co się dzieje jak kocioł na ekosyf jest mocno przewymiarowany to znaczy,że jest o za dużej mocy grzewczej niż potrzeba.

A na rynku nie ma kotłów na ekosyf dla Twojego domu z obciążeniem 5kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...czyli skoro z audytu wynika, że potrzebuję PC 7 kW to i piec musi być o tej samej mocy, tak ?

Dziwne, że Ci sami fachowcy zrobili mi ofertę na PC 7 kW i powyższego Lazara...

 

PS. Jakie są polecane firmy w temacie piec na ekogroszek ?

 

Amelka, obejrzałaś sobie kocioł na ekogroszek. Teraz, przed podjęciem ostatecznej decyzji proponowałbym Ci obejrzeć sobie pompę ciepła. Wtedy chociaż tak organoleptycznie poczujesz różnicę i może to przekona Ciebie i męża żeby nie popełniać tego błędu. Masz wszystko podane na tacy, wiele bym dał żeby mieć taka wiedzę jak Ty zanim zapakowałem sobie ekogroszek do domu:( Teraz wszystko w Twoich rękach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
miłość bywa ślepa ;) wystarczy spojrzeć na porównanie

 

http://vikersonn.eu/calc/graph1/26000.4.png

 

Bzdura.

Kto grzeje prądem w nowym domu w G11?

Jeśli chodzi o propan to na przestrzeni dłuższego okresu czasu koszty porównywalne z gazem ziemnym, a obecnie taniej o10 - 15 %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miłość bywa ślepa ;) wystarczy spojrzeć na porównanie

 

http://vikersonn.eu/calc/graph1/26000.4.png

 

Wystarczy spojrzeć ale na napis po lewej producent pomp malował ten obrazek. :cool:

To jak to jest z tym ogrzewaniem na podczerwień w końcu? Warto takie zamontować do nowego domu? Na forum budowlanym pasjonaci, głównie jeden – zachwalają się, że tańszego źródła ogrzewania nie ma.

 

To raczej ogrzewanie przemysłowe a nie do domu na stały pobyt ludzi i dzieci,podczerwień szkodzi głownie na oczy długotrwałe i intensywne działanie podczerwieni może spowodować zapalenia spojówek oraz tęczówek.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem podobnego zdania, a długo mnie nie trzeba było przekonywać:) Ogrzewanie eko-groszkiem to tania i bardzo wydajna sprawa. W połączeniu z porządnym kotłem to super sprawa, ale jak ktoś chce, to może przecież palić też węglem. Wiem, że takie uniwersalne kotły roki firma MODEROWANO. 170 kg wkładu, zapasowy podajnik i dysze powietrza wtórnego, czy można pisać coś więcej? Edytowane przez finlandia
Reklamy są niezgodne z regulaminem forum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"To raczej ogrzewanie przemysłowe a nie do domu na stały pobyt ludzi i dzieci,podczerwień szkodzi głownie na oczy długotrwałe i intensywne działanie podczerwieni może spowodować zapalenia spojówek oraz tęczówek"

 

Straszne rzeczy się dowiaduję.... mutanty którym w pracy nie szkodzi a tam jest w końcu BHP. A w domu i owszem szkodzi, mimo braku odnośnych przepisów. A co gorsza ssaki (to i my) to chodzące promienniki podczerwieni. Każdy płomyk to też źródło podczerwieni a nawet zwyczajna zakazana żarówka

 

A i owszem wpatrywanie się w źródło intensywnego promieniowania świetlnego jst szkodliwe i grozi w skrajnych przypadkach ślepotą nawet: słońce, łuk elektryczny, żarówki etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...