Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym ogrzewać ?  

668 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czym ogrzewać ?

    • Kocioł na EkoGroszek
      121
    • Kocioł Zgazowujący Drewno
      46
    • Pompa Ciepła
      221
    • Kocioł na miał
      8
    • Kocioł gazowy
      138
    • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)
      87


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

http://www.sofath.pl/kalkulator/ tu już wychodzi mniej ciekawie. Mimo że strona stworzona przez producenta pompy ciepła to różnica między pompą ciepła a ekogroszkiem 23zł na rok :/

 

(dla czepialskich ustawiłem 20 stopni w domu dla 100 metrów zapotrzebowanie 44W/m2)

 

Dziwnie to liczą. Zauważ, że zmniejszając zapotrzebowanie coraz taniej wychodzi groszek, a przecież w takim przypadku sprawność kotła maleje a pompy rośnie. Jednym słowem nędzny kalkulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura.

Kto grzeje prądem w nowym domu w G11?

Jeśli chodzi o propan to na przestrzeni dłuższego okresu czasu koszty porównywalne z gazem ziemnym, a obecnie taniej o10 - 15 %.

 

czy ten diagram jest prawdziwy?

czy te koszty to tylko koszty samego prądu w jakiejś niskiej taryfie?

jeśli tak, to taki obrazek wprowadza ludzi w błąd.

Ile kosztuje pompa ciepla, jaka jest jej żywotność, ile kosztują serwisy i cała reszta?

Może się mylę. Jeśli tak, to prosze sprowadzić mnie na ziemię.

 

 

ps. przy cytowanym był obrazek ale się nie wkleił. da się go odszukać. parę postów wyżej.

Edytowane przez bolek&lolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
czy ten diagram jest prawdziwy?

czy te koszty to tylko koszty samego prądu w jakiejś niskiej taryfie?

jeśli tak, to taki obrazek wprowadza ludzi w błąd.

Ile kosztuje pompa ciepla, jaka jest jej żywotność, ile kosztują serwisy i cała reszta?

Może się mylę. Jeśli tak, to prosze sprowadzić mnie na ziemię.

 

 

ps. przy cytowanym był obrazek ale się nie wkleił. da się go odszukać. parę postów wyżej.

Pompa p-w w nowobudowanym domu kosztuje tyle co cały system grzewczy na ekosyf składający się z kotła na ekosyf,z kotłowni i z komina do tej kotłowni.

Ktoś kto buduje z głową i wyrzuca z projektu ekosyf nie buduje komina i nie buduje kotłowni bo do niczego te składowe systemu na ekosyf nie będą mu potrzebne.

Ktoś kto buduje bez głowy zastanawia się dopiero po fakcie czym będzie grzał mając już wybudowany komin i kotłownię.

Żywotność pompy sądzę,ze jest wyższa niż kotłów na ekosyf.

Sprężarka ma wg producenta posmigac ok.40000h a u mnie w roku śmiga ok.1500h

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żywotność pompy sądzę,ze jest wyższa niż kotłów na ekosyf.

Sprężarka ma wg producenta posmigac ok.40000h a u mnie w roku śmiga ok.1500h

 

Tak dokładnie to tego nie wiadomo, wiadomo jednak ze są działające Daikiny powyzej 15 lat w Polsce, o Panasonikach i Atlantikach tego powiedziec nie mozna gdyz 15 lat nie były jeszcze produkowane. To co podaje producent to jedno a rzeczywistosc to drugie, pompa nie składa sie z samej spręzarki. Sztuczne postarzanie sprzętu to powszechna praktyka, a w szczegolnosci gdy mija okres gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Porównując różne systemy ogrzewania w tym samym lokalu, koszt kWh z klimatyzacji wyszedł mi w okolicy 5gr. w najzimniejszy miesiąc, jaki był od 6 sezonów ( 23 01 2012 - 23 02 2012 ) Klimatyzacja Toshiba daisekai 2kW. z silnikami DC.

 

Czy są zainteresowani dołożyć się i przeprowadzić bardzo profesjonalne badanie zależności

- COP a temperatura dolnego źródła

- COP a procent obciążenia pompy.

 

Badania byłyby przeprowadzone na niedrogiej kanałówce DC w PIB ITE w Radomiu. Mają tak komory chłodnicze do -35st. i doskonałe stanowiska badawcze.

Proszę zainteresowanych o kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten znów opowiada ile wyszła mu 1kWh ogrzewania w BLOKU gdzie go sąsiedzi ogrzewają. Weź się chłopie przeprowadź na wioskę najlepiej pod Suwałkami i tę swoją klimatyzację tam uruchom jak Ci dupa zacznie marznąć przypomnij sobie o tych 5kr/kWh od razu zrobi Ci się cieplej.

Dla przypomnienia TB ogrzewa również metalowy kontener ocieplony 5 cm warstwą styropianu od wewnątrz i klimatyzator z pompą ciepła w zupełności wystarcza aby ogrzać to pomieszczenie - nawet gdy nie jest podłączony do prądu stąd pewnie te 5 gr trochę na wyrost ;)

 

TB interes jak zwykle - że szukasz "Leszcza na kajak" do finansowania Twoich wyimaginowanych teorii? Zmień proponowane formy ogrzewania a może zaczniesz zarabiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najtańszy sposób to zwykły piec i drewno sezonowane z własnego lasu

 

no właśnie, drewno będę miała prawie za darmo i teraz dylemat :rolleyes::rolleyes:, ale po kolei:

 

Plan jest taki :

- dom z garażem na planie prostokąta - łącznie ok. 120 m2 - parterówka z dwuspadowym dachem 28 st., wiązary, częściowo użytkowy stryszek,

- elewacja północno-zachodnia bez okien, od południa okna w przewadze, planowane dość szerokie okapy i weranda nad tarasowymi, brak rolet (nie chcę),

- dwie osoby plus goście głównie latem

- gaz przy samej działce

- kocioł kondensacyjny dwufunkcyjny? - w salonie planowana koza rekreacyjnie, w żadnym razie kotłownia w salonie

- bez kredytu, więc można doinwestować na etapie budowy, ale z ekonomicznym sensem

 

Jak to rozwiązać, aby było tanie grzanie i ciepła woda? I jak z podłogówką w sypialniach, jeśli ja nawet zimą śpię przy otwartym oknie? Powietrze tam aż pachnie, dookoła rezerwat przyrody.

Działka duża, byłoby gdzie składować drewno, ale ten czas i robota :rolleyes:

 

Czasu do namysłu mam sporo, planuję póki co szczegółowy rozkład i nie wiem co z kominami oraz gdzie zrobić pralnię.

 

Z góry dziękuję za podpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziemny, cała ulica podłączona.

 

Ja bym się nawet nie zastanawiała, skoro opał za darmochę, ale kotłownia ukradnie mi powierzchnię aż dwa razy !

 

Oryginał:

 

lille.JPG

 

- przy paliwie stałym muszę mieć : 1. kotłownię

2. przejście z domu do garażu

 

Przy piecu gazowym kondensacyjnym 2f. myślałam o tym, aby go przenieść koło komina kominka, powiesić na ścianie i zakryć (albo i nie) drzwiami przesuwnymi. Dzięki temu zyskałabym duże pomieszczenie za garażem, tj. 5m2 na wannę gospodarczą, zamrażarkę, jakiś regał itp.

Dodatkowo nie musiałabym robić przejścia do garażu i mogłabym mieć w tym miejscu pralnię albo garderobę

 

lille  III.JPGlille IV.JPG

 

To pomieszczenie ma 3m.

 

reasumując - zyskałabym tanie grzanie, ale straciłabym ok. 7 m2 potrzebnej bardzo powierzchni plus dodatkowy komin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kocioł kondensacyjny w domu w którym mieszkałem zaliczył awarię - jakieś paprochy zatkały filtr i kocioł sie w nocy wyłączył.

Dom był energochłonny, a zima ostra, wiec obudziliśmy sie w sobotę rano w zimnym domu, bez cieplej wody.

Mnie właśnie dopadła jakaś infekcja - możesz sobie wyobrazic z jaka ochotą, z gorączka nosiłem drewno, układałem stosik i podpalałem w kominku z PW.

Cieszyłem się z tylko tego, że to wyjątkowa sytuacja...

 

 

Grzanie drewnem (nawet przy kotle z buforem) zabiera trochę czasu....

Może zamiast tego gaz i kominek akumulacyjny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...