Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym ogrzewać ?  

668 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czym ogrzewać ?

    • Kocioł na EkoGroszek
      121
    • Kocioł Zgazowujący Drewno
      46
    • Pompa Ciepła
      221
    • Kocioł na miał
      8
    • Kocioł gazowy
      138
    • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)
      87


Recommended Posts

pewnie że byłby mniejszy, ale porównaj sobie wykresy całoroczne z jakiegoś monitoringu powietrza....samochody jeżdzą cały rok, ale średniomiesięczne stężenie PM10 w mojej okolicy latem wynosi 20-30, a w okresie grzewczym 50-100 (zdecydowanie bliżej 100 niż 50 )

są dni, że średnio PM10 jest w okolicy 500(średniodobowo), a godziny że pokazuje nawet 1000, gdzie norma wynosi 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

pewnie że byłby mniejszy, ale porównaj sobie wykresy całoroczne z jakiegoś monitoringu powietrza....samochody jeżdzą cały rok, ale średniomiesięczne stężenie PM10 w mojej okolicy latem wynosi 20-30, a w okresie grzewczym 50-100 (zdecydowanie bliżej 100 niż 50 )

są dni, że średnio PM10 jest w okolicy 500(średniodobowo), a godziny że pokazuje nawet 1000, gdzie norma wynosi 50

 

Mnie wystarczy że teraz np.wyjdę na podwórko.... jest jak w wędzarce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ciezarowka wlasnie przejechala!

 

;)

 

Przejedzie nastepna bedzie w oczy szczypac..., dopiero 3 zacznie brudzic elewacje...

 

Zakopane zima to "cudny" przyklad swiezego gorskiego powietrza :(

A ciezarowki jezdza caly rok....

 

Polskie kopcace diesle to odrebny temat!

 

Czekaj, zaraz podeślę filtry z reku :) warto popatrzeć czym się oddycha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowe zanieczyszczenia od DAF'a i Renault. Volvo i Mercedes daja troszke inny odcien ;)

 

A z kominow para..

 

:)

 

Nie zapomnij jeszcze o tych oszukanych Vokswagenach one to już całkowicie brudzą filtry...

 

 

A tak poważnie jak montuję reku mówię nie wymieniajcie filtrów tak jak tam w instrukcji piszą tylko... zdecydowanie częściej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_1*
pewnie że byłby mniejszy, ale porównaj sobie wykresy całoroczne z jakiegoś monitoringu powietrza....samochody jeżdzą cały rok, ale średniomiesięczne stężenie PM10 w mojej okolicy latem wynosi 20-30, a w okresie grzewczym 50-100 (zdecydowanie bliżej 100 niż 50 )

są dni, że średnio PM10 jest w okolicy 500(średniodobowo), a godziny że pokazuje nawet 1000, gdzie norma wynosi 50

 

warto było by zauważyć taki drobny szczegół jak konwersja powietrza zimą czy jesienią to całkowicie zmienia postać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto było by zauważyć taki drobny szczegół jak konwersja powietrza zimą czy jesienią to całkowicie zmienia postać

Konwersja powietrza powiadasz... Dla ludzi to znacznie zmienia postać rzeczy, bo zimą są 10-20x bardziej truci niż w lato. I opalanie węglem i drewnem wcale w tym nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwersja powietrza powiadasz... Dla ludzi to znacznie zmienia postać rzeczy, bo zimą są 10-20x bardziej truci niż w lato. I opalanie węglem i drewnem wcale w tym nie pomaga.

 

Konwersja czy inne bajery mają niewiele do powiedzenia w tym temacie, wystarczy że właśnie wróciłem z psem ze spaceru i śmierdzę cały dymem a spacerując mam wrażenie że stoję przy wędzarni i pilnuję kiełbasek... sory ale tak to wygląda. Rzućcie okiem:

 

ogrzewanie-węglem-zanieczyszczenie.jpg

 

Czy to normalne?

koniec-grzania-weglem.jpg

Edytowane przez oszczednyGrześ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, czy ludzie są świadomi tego, że od września w Polsce obowiązuje dyrektywa ErP inaczej ekoprojekt, który został z góry narzucony przez UE. I tak się składa, że jego celem jest zmniejszenie CO2 o 20%, a okazuje się, że cała małopolska i śląsk przekraczają garnicę smogu. Nie wiem czy nie jest to wojna z wiatrakami, która do 2020 roku raczej nam się nie uda :p Ludzie nie przestaną z dnia na dzień palić w piecu..:eek: Edytowane przez panfotograf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_1*
przestaną przestaną przecież to normalne że przestaną pod jednym jedynym warunkiem jak zarobki wyrównają się do średnio europejskich ale w całym społeczeństwie a nie u 10 procent tak jak jest teraz u nas i mam wrażenie że te 10 procent siedzi tu na forum innej możliwości nie ma bo z czego ma płacić ten co nie ma ???? idealizowanie niczego nie naprawi zakazy też tu niczego nie zrobią
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przestaną przestaną przecież to normalne że przestaną pod jednym jedynym warunkiem jak zarobki wyrównają się do średnio europejskich ale w całym społeczeństwie a nie u 10 procent tak jak jest teraz u nas i mam wrażenie że te 10 procent siedzi tu na forum innej możliwości nie ma bo z czego ma płacić ten co nie ma ???? idealizowanie niczego nie naprawi zakazy też tu niczego nie zrobią

 

Są rozwiązania, które pozwalają ogrzewać się taniej niż węglem! lecz świadomość jest mała to raz a 2 to to że jak buduje się dom to zamiast ładować kasę w centralne czy bajery to lepiej dołożyć kasy na izolację!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przestaną przestaną przecież to normalne że przestaną pod jednym jedynym warunkiem jak zarobki wyrównają się do średnio europejskich ale w całym społeczeństwie a nie u 10 procent tak jak jest teraz u nas i mam wrażenie że te 10 procent siedzi tu na forum innej możliwości nie ma bo z czego ma płacić ten co nie ma ???? idealizowanie niczego nie naprawi zakazy też tu niczego nie zrobią

 

Płacę za ogrzewanie tyle co ty za internet. I co teraz powiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne?

[ATTACH=CONFIG]337697[/ATTACH]

 

Tak to normalne - tam produkują prąd dla tych co ekologicznie grzeją prądem lub pompą ciepła ;)

 

Akurat zależało mi na tym obrazku wyżej a tego nie byłem w stanie usunąć... nie wiem czemu.... a przez pomyłkę wrzuciłem. Popatrz na tego wyżej z mojego wpisu. Jak wszyscy tak tutaj zaczynają kopcić wieczorem to jest tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...