Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym ogrzewać ?  

668 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czym ogrzewać ?

    • Kocioł na EkoGroszek
      121
    • Kocioł Zgazowujący Drewno
      46
    • Pompa Ciepła
      221
    • Kocioł na miał
      8
    • Kocioł gazowy
      138
    • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)
      87


Recommended Posts

kup zatem kocioł z podajnikiem najmniejszy jaki się da. Opał w workach. Odpada "wrzucanie" go przez okno. To moim zdaniem najtansze rozwiązanie jeśli chodzi o wodne CO i początkowy wkład kasy kosztem obsługi 1...2x w tygodniu.

Możesz też pomyśleć o pompie ciepła. Droższa na początku ale wg użytkowników koszty eksploatacji są jeszcze niższe...

wełnę możesz potem jeszcze raz użyć jako ocieplenie dachu, ale nie będziesz mógł po niej chodzić - odpada zrobienie na poddaszu śladu rzeczy niepotrzebnych, jeśli będzie leżeć na podłodze. Twardy styropian przy odrobinie ostrożności się nie zniszczy, gdy się po nim chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Panie Tomaszu rozumiem że to jest pana zarobek, ale akurat u mnie pan nie zarobi.:) Nie atakuje pana tylko przedstawiam prostą ekonomię na dzień dzisiejszy do mojego domu. Jakbym teraz budował nowy dom, to sprawdziłbym opcje z każdą pompa ciepła, nawet z tą co pan proponuje. Tylko raczej jestem za wodna podłogówką, bo jest bardziej uniwersalna co do źródła ciepła Tylko ja już budować nie będę. Może budować mój syn i dlatego jestem dość aktywny na tym forum, bo chce mu w razie czego doradzić i w miarę możliwości pomóc.:)

Przy braku argumentów - zaczyna Pan o mnie?

Ale wyjaśnię. Nie handluję pompami ciepła. Mało tego - dość znany byłem na forach jako ich przeciwnik - były nieekonomiczne .

Ale technologia się zmieniła - są dziś tanie i ogrzewają bezpośrednio .

Poza tym przykro mi, ze Pan porady na forum i dzielenie się doświadczeniem - odbiera jako zarobek.

Nie zmieni to faktu ( bo to prosta ekonomia i liczenie) - że nowe pompy ciepła z bezpośrednim parowaniem są tańsze w inwestycji niż instalacja kotłowni węglowej i tańsze w eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomaszu,wypowiada sie Pan podobnie jak nasi politycy,cos mowia ale do konca nie wiadomo co.

Ok powiedzmy ze przychodze do Pana i pytam sie o koszty zalozenia pompy gruntowej od a do z.Wszystko:wykopy,pompa,pozniej podlogowka-wszystko co musze wykonac w domu zeby cieszyc sie tym "tanim" ciepelkiem.Dom ok 200mkw.Ocieplenie biore na siebie bo ocieplic zawsze warto.

 

Jakie ta sa koszty konkretnie? [pompa i inne podzespoly klasy sredniej]

Dom 280m2 z 1993 r - ogrzewany gazem - rachunki 1000zł zimą. Wentylacja grawitacyjna - "kratki" w każdym pomieszczeniu. Instalacja do DGP z kominka w ścianach - kominek nigdy nie zbudowany.

1- Uszczelnienie domu - wpuszczenie w kanały WG nawiewwów i wywiewów do reku na strychu

2 założenie pompy ciepła LG DSCN5258.JPG

3 podpięcie DGP pod kanałówkę DSCN5261.jpg

 

- Tej zimy gazowe CO się nie załączyło - najzimniejszy miesiąc - wyszedł 360zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko opinia jednej z osób biorącej udział w dyskusji.

Teraz proszę opisać jak miałoby to wyglądać od strony technicznej. Mamy dom 10x10 dwie kondygnacje. Przy -20st potrzeba nam 8kW źródło ogrzewania. Jak więc ma wyglądać instalacja grzewcza najekonomiczniejsza i najtańsza w eksploatacji dla takiego obiektu?

Przecież rachunek za ogrzewanie i koszt instalacji - to nie opinia !

Trzeba znać tylko dodawanie i odejmowanie na poziomie właściwie przedszkolnym . Nie pasuje mi to, bo sprzedaje inne ogrzewanie, ale nie ma co walczyć z faktami ! Trzeba się szybciej lub wolniej przestawić. Nie wygra Pan z czymś co:

- jest najtańsze w inwestycji

-nie wymaga obsługi

-jest najtańsze w eksploatacji

-i ma jeszcze chłodzenie latem!

PO CO SIĘ OSZUKIWAĆ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież rachunek za ogrzewanie i koszt instalacji - to nie opinia !

Trzeba znać tylko dodawanie i odejmowanie na poziomie właściwie przedszkolnym . Nie pasuje mi to, bo sprzedaje inne ogrzewanie, ale nie ma co walczyć z faktami ! Trzeba się szybciej lub wolniej przestawić. Nie wygra Pan z czymś co:

- jest najtańsze w inwestycji

-nie wymaga obsługi

-jest najtańsze w eksploatacji

-i ma jeszcze chłodzenie latem!

PO CO SIĘ OSZUKIWAĆ?

 

To powiedz Gołocie, że jest głupi. Będziesz miał rację... I zęby w woreczku ;) Wygrałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiedz Gołocie, że jest głupi. Będziesz miał rację... I zęby w woreczku ;) Wygrałeś?
Ćwierć wieku piszę i mówię !

Nawet Szanowny Gołota nie ma tyle siły, by zmienić fizykę czy matematykę. Kto dziś pamięta o kineskopowych drogich telewizorach czy monitorach na pół biurka. Nowe pompy ciepła, dzięki temu, że są bezpośrednie - temperatura górnego źródła jest niska (pokojowa) mogą pracować do -35st.C a parametry ich spadają o 15% przy poniżej - 20!

Nowe pompy ciepła mają sprężarki DC lub sterowane inverterem - więc nie ma ON/OF i prądów rozruchowych.

Nowe pompy ciepła - równie dobrze grzeją jak chłodzą a dzięki oszczędnym sprężarkom efektywność energetyczna idzie mocno w górę.

Cena tych pomp spada z roku na rok. Nie ulega kwestii, że ich powszechność wpłynie na obniżenie dalsze ceny.

Instalacja jest tańsza niż CO z kotłownią - koszt eksploatacji sporo niższy - PRZYKRO MI - NIE POMOŻE PANU GOŁOTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy braku argumentów - zaczyna Pan o mnie?

Ale wyjaśnię. Nie handluję pompami ciepła. Mało tego - dość znany byłem na forach jako ich przeciwnik - były nieekonomiczne .

Ale technologia się zmieniła - są dziś tanie i ogrzewają bezpośrednio .

Poza tym przykro mi, ze Pan porady na forum i dzielenie się doświadczeniem - odbiera jako zarobek.

Nie zmieni to faktu ( bo to prosta ekonomia i liczenie) - że nowe pompy ciepła z bezpośrednim parowaniem są tańsze w inwestycji niż instalacja kotłowni węglowej i tańsze w eksploatacji.

 

Panie Tomaszu ale czy pan nie rozumie że co innego jest budować nowy dom albo nawet kupić i inwestować w niego, niż mieć już dom zrobiony pod siebie i na nowo wkładać. Tak ciężko panu to zrozumieć, że to jest nieopłacalne w moim przypadku..:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...mój domek to kwadrat z wysuniętym garażem w bryle budynku. 135m+ 15 garaż w parterze. Góry nie będę zagospodarowywal tylko po całości na stropie walne 25 cm wełny chyba ze styropian lepszy? Chcialbym mieć w domu 21 stopni. Kurcze rachunki ponad 4000 tys to za dużo na mnie:( max liczyłem 3500... Łącznie z żona mamy 4500 przychodzi w tym kredytu 1300 a pasuje jeszcze mieć na inne opłaty i życie xd nie wiem cy w takim przypadku nie będę zmuszony wstawić jakiegoś pieca węglowego i naginac codziennie...zmula tylko bo budynek ewidentnie był robiony pod gazowe ogrzewanie ze względu na taki sam poziom kotłowni z reszta budynku czy chociażby brak nisko umieszczonego okienka aby moc wrzucać do kotłowni węgiel cy drzewo a tak to przez garaż będę musiał chodzić...może zastosować dwa wyjścia pod gaz i ewentualnie przygotować się jeśli wyjdzie drogo żeby w razie w kupić węglowy i go podpiac? Jestem ciemny kompletnie w tym temacie i do tego czas mnie goni..

Zeby bylo najtaniej to wybralbym ekogroszek.Przy umiejetnym paleniu wychodziloby ok 2 tys na rok za ogrzewanie.21 st masz bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomaszu ale czy pan nie rozumie że co innego jest budować nowy dom albo nawet kupić i inwestować w niego, niż mieć już dom zrobiony pod siebie i na nowo wkładać. Tak ciężko panu to zrozumieć, że to jest nieopłacalne w moim przypadku..:(

To Pan nie rozumie, że domy zeroenergetyczne - http://instalacjeb2b.pl/wydarzenia/gospodarka/5084-budownictwo-zeroenergetyczne-bedzie-trudne-do-wprowadzenia których wprowadzenie będzie trudne, odbędzie się na 100% i będzie realizowane przez obowiązek korzystania z paliw akcyzowych ( jak w samochodach ) i podnoszeniu akcyzy aż do uzyskania żądanego skutku. Pan chce pisać, że tematu nie ma i nie będzie a ja chcę pisać - jak tanio temat rozwiązać !

To Panu bardzo przeszkadza?

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie, jaka?
W ogrzewaniu bezpośrednim, górnym źródłem jest pokój, on jest grzany bezpośrednio. Efektywność energetyczna przy dzisiejszych technologiach zaczyna

spadać przy - 15 st.C a przy -25 jest jeszcze koło3 ! Po co zakopywać dolne źródło? Zaś do cwu pompa umieszczona w zasobniku może brać powietrze z poddasza - południowej ściany - Przy dużych mrozach zawsze jest parę h słońca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Pan nie rozumie, że domy zeroenergetyczne - http://instalacjeb2b.pl/wydarzenia/gospodarka/5084-budownictwo-zeroenergetyczne-bedzie-trudne-do-wprowadzenia których wprowadzenie będzie trudne, odbędzie się na 100% przez obowiązek korzystania z paliw akcyzowych ( jak w samochodach ) i podnoszeniu akcyzy aż do uzyskania żądanego skutku. Pan chce pisać, że tematu nie ma i nie będzie a ja chcę pisać - jak tanio temat rozwiązać !

To Panu bardzo przeszkadza?

 

Panie Tomaszu "ja o kozie a pan o wozie".;) Mojego domu już nie opłaca się modernizować. Będą za duże koszty. Żeby zmniejszyć zapotrzebowanie na ciepło trzeba by porządnie osuszyć, podciąć dom i zrobić porządną izolacją poziomą, za co specjalistyczna firma weźmie krocie itd. Nie będę opisywał już bo to nie ma sensu.Jak mam ładować do tej starej budy pieniądze z kredytu , to wolę postawić sobie parterówkę 60-80m kwadratowych a tą gdzie mieszkam pod buldożer.:D Dlatego jak jeszcze umiem ją w ten sposób utrzymywać , to utrzymuje. Jan nie będę, to są inne opcje. Pisze już ostatni post do pana , bo to nie ma sensu.:no:

 

Edit:Co do linku to znów się pan z nim powtarza.

Edytowane przez rybniczanin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomaszu "ja o kozie a pan o wozie".;) Mojego domu już nie opłaca się modernizować. Będą za duże koszty. Żeby zmniejszyć zapotrzebowanie na ciepło trzeba by porządnie osuszyć, podciąć dom i zrobić porządną izolacją poziomą, za co specjalistyczna firma weźmie krocie itd. Nie będę opisywał już bo to nie ma sensu.Jak mam ładować do tej starej budy pieniądze z kredytu , to wolę postawić sobie parterówkę 60-80m kwadratowych a tą gdzie mieszkam pod buldożer.:D Dlatego jak jeszcze umiem ją w ten sposób utrzymywać , to utrzymuje. Jan nie będę, to są inne opcje. Pisze już ostatni post do pana , bo to nie ma sensu.:no:

Po pierwsze:

Piszę właśnie po to, by Pan się przekonał, że można to zrobić, że jest sens to robić i nie jest to drogie .

Po drugie - Pana dom nie jest jedyny na świecie.

Po trzecie - dlaczego Pan uważa, że nie można wprowadzać do budownictwa tanich i lepszych technologii, które wypchną stare?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze:

Piszę właśnie po to, by Pan się przekonał, że można to zrobić, że jest sens to robić i nie jest to drogie .

Po drugie - Pana dom nie jest jedyny na świecie.

Po trzecie - dlaczego Pan uważa, że nie można wprowadzać do budownictwa tanich i lepszych technologii, które wypchną stare?

 

Miałem już panu nie odpowiadać. Przecież ja nie jestem przeciwnikiem wprowadzania nowych technologii.:) Pan widzi sens w tym żeby ładować w stare budy, ja nie widzę sensu. Wole te pieniądze władować w nowy dom.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, konkretnie: to znaczy podaj temperaturę górnego źródła w stopniach Kelvina, Celsjusza...
Przecież to sobie ustawia każdy osobiście. Ja mam 23 st.C latem i zimą.

Nowe Pompy ciepła testuję ( nie sprzedaję ) u siebie, u znajomych i sprawują się świetnie -

Tu 10kW na prawie 1000m2 dom Nawiew kanałowy mitsubishi.jpgPompa mitsubishi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem już panu nie odpowiadać. Przecież ja nie jestem przeciwnikiem wprowadzania nowych technologii.:) Pan widzi sens w tym żeby ładować w stare budy, ja nie widzę sensu. Wole te pieniądze władować w nowy dom.;)
-

Jakie pieniądze? 9000zł pompa z rozprowadzeniem? A stary dom ? Nie trzeba sprzedać? Przecież taka pompa to podniesie wartość o więcej niż jest warta!

Poza tym - temat wątku jest "Najtańszy... " A nie, u Pana najtańszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę jeszcze podać najwyższą temperaturę czynnika pojawiającą się w obiegu pompy ciepła.
Szanowny Panie - ja nie sprzedaję pomp ciepła! Ja użytkuję takie pompy ciepła - Montuję do nich dystrybucję - kanały skrzynki itp! Pompę montuje montuje np. Mitsubishi .

Wiem, wiec ile kosztują, jak grzeją i chłodzą! W zeszłym roku było -23 st. i sklep oraz mieszkanie ogrzewała z powodzeniem Toshiba która ma maksymalny pobór 350W i COP5.8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie - ja nie sprzedaję pomp ciepła! Ja użytkuję takie pompy ciepła - Montuję do nich dystrybucję - kanały skrzynki itp! Pompę montuje montuje np. Mitsubishi .

Wiem, wiec ile kosztują, jak grzeją i chłodzą! W zeszłym roku było -23 st. i sklep oraz mieszkanie ogrzewała z powodzeniem Toshiba która ma maksymalny pobór 350W i COP5.8.

Nie interesuje mnie to czy je sprzedajesz czy nie.

Mój dom potrzebuje 11,7kW mocy grzewczej. Jaki COP ma urządzenie, którym mam go ogrzać wedle Twojej koncepcji przy -20st C?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...