Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym ogrzewać ?  

668 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czym ogrzewać ?

    • Kocioł na EkoGroszek
      121
    • Kocioł Zgazowujący Drewno
      46
    • Pompa Ciepła
      221
    • Kocioł na miał
      8
    • Kocioł gazowy
      138
    • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)
      87


Recommended Posts

Czyli 9,5 MWh/rok Stosunkowo niewiele. Przy PC zapłacisz 900 zł/rok przy, mizernym jak na obecne zimy, COP 3. Czyli pewnie ze 2500 zł samym prądem przy stosunkowo niskich kosztach instalacyjnych.

 

 

Połowę to raczej wątpliwe abyś zjechał przy takich w zasadzie kosmetycznych modyfikacjach. Ale te 1-1.5MWh może się udać.

 

 

Przy takim zapotrzebowaniu i parametrach domu to wystarczy Ci biokominek :p bo pewnie wyjdzie potrzeba mocy 4kW na największe mrozy, a w przeciętny dzień ze 2kW. Zapomnij o piecu na paliwo stałe czy kominku (o ile ma służyć do ogrzewania, a nie ma być klimatycznym dodatkiem), bo będą z tego same kłopoty. Jeśli chodzi o urządzenia, szczególnie PC, to jest nic innego jak lodówka większej mocy. Reperuje to każdy chłodnik bez większych kłopotów i w zasadzie jedyne co się może zepsuć to sprężarka, albo rozszczelnić układ.

 

 

Czyli kupuje powiedzmy taka pompe : http://allegro.pl/show_item.php?item=5463318929 i mam dobrze ogrzany dom i dostatek ciepłej wody użytkowej przez cały rok dla 4 osób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
Czyli kupuje powiedzmy taka pompe : http://allegro.pl/show_item.php?item=5463318929 i mam dobrze ogrzany dom i dostatek ciepłej wody użytkowej przez cały rok dla 4 osób?

Dokładnie tak a przy tym twoje zużycie energii na c.o+cwu dzięki COP spadnie z 9000kWh na 3000kWh czyli jakiś 1000zl rocznie za to.

I to nie żadne czary mary tylko fakt :)

 

I po co węgiel i kominek z PW ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie kolego, pomyśl o kosztach inwestycyjnych w:

 

kominy, ewentualne doprowadzenie gazu (jeśli gaz jest opcją), mapki, wykonanie itd. Jak to zliczysz to narobi się nieco złotówek.... Dom dobrze zaizoluj i wrzuć dobrze dobrany system. Węgiel w ciepłym domu to tragedia jest. Widzisz też że już gdzieniegdzie zakazują opalania węglem, a obsługa... Ja mam słabo izolowany dom z 5 cm w podłodze a dzięki mojej kanałówce grzeję teraz taniej 2 razy niż jak miałem gaz! Generalnie przetestowałem nie jeden rodzaj grzania czy izolacji itd. Mój cel jest prosty, zweryfikować i dobrze wybrać a nie wciskać ludziom kitu i problemów. Na błędach i doświadczeniach człowiek dużo potrafi się nauczyć.

 

 

Naprawdę wydaje się to sensowne :)

'Kanałówka' czyli jakim urządzeniem Ogrzewasz dom i cwu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę wydaje się to sensowne :)

'Kanałówka' czyli jakim urządzeniem Ogrzewasz dom i cwu?

 

Zacznij od jak najlepszej izolacji. Potem wybierzesz co wyda ci się najbardziej optymalne. Kanałówka służy do ogrzewania powietrza w domu i również do chłodzenia latem. To klima kanałowa/pompa ciepła powietrze-powietrze. Tutaj link do wątku: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?245730-Tanie-ogrzewanie-domu-klimatyzatorem-od-splita-po-kana%C5%82%C3%B3wk%C4%99

 

Nie mówię że jest to złoty środek bo każdy ma swoje wizje...ale są zalety. Dla mnie super sprawa i coraz więcej osób też zaczyna z tego korzystać u nas w kraju. Wszystko przemyslisz porównasz rozwiązania i dobierzesz optymalne pod siebie czy to pompę p-w czy mój model...byleby nie węgiel czy gaz. Raz jeszcze zacznij od dobrej izolacji, szczelności a potem dobrany system opcji jest kilka. Są tacy co mają same grzejnki i płacą niewiele. Można też podłogówki zrobić. Da się wszystko z głową rozwiązać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po co węgiel i kominek z PW ?

 

Skoro mowa o PW, to masz zapelniona skrzynke na forum. Daltego wkleje to tutaj :)

 

Pytales o podstawe prawna, to odpowiadam:

 

Art.269b KK stanowi:

"Kto wytwarza, pozyskuje, zbywa lub udostępnia innym osobom urządzenia lub programy komputerowe przystosowane do popełnienia przestępstwa określonego w art. 165 § 1 pkt 4, art. 267 § 3, art. 268a § 1 albo § 2 w związku z § 1, art. 269 § 2 albo art. 269a, a także hasła komputerowe, kody dostępu lub inne dane umożliwiające dostęp do informacji przechowywanych w systemie komputerowym lub sieci teleinformatycznej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3."

 

i druga "strona"

 

Art.267 KK stanowi:

"§ 1. Kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do informacji dla niego nieprzeznaczonej, otwierając zamknięte pismo, podłączając się do sieci telekomunikacyjnej lub przełamując albo omijając elektroniczne, magnetyczne, informatyczne lub inne szczególne jej zabezpieczenie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

§ 2. Tej samej karze podlega, kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do całości lub części systemu informatycznego.

 

§ 3. Tej samej karze podlega, kto w celu uzyskania informacji, do której nie jest uprawniony, zakłada lub posługuje się urządzeniem podsłuchowym, wizualnym albo innym urządzeniem lub oprogramowaniem.

 

§ 4. Tej samej karze podlega, kto informację uzyskaną w sposób określony w § 1-3 ujawnia innej osobie.

 

§ 5. Ściganie przestępstwa określonego w § 1-4 następuje na wniosek pokrzywdzonego. "

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mowa o PW, to masz zapelniona skrzynke na forum. Daltego wkleje to tutaj :)

 

Pytales o podstawe prawna, to odpowiadam:

 

Art.269b KK stanowi:

"Kto wytwarza, pozyskuje, zbywa lub udostępnia innym osobom urządzenia lub programy komputerowe przystosowane do popełnienia przestępstwa określonego w art. 165 § 1 pkt 4, art. 267 § 3, art. 268a § 1 albo § 2 w związku z § 1, art. 269 § 2 albo art. 269a, a także hasła komputerowe, kody dostępu lub inne dane umożliwiające dostęp do informacji przechowywanych w systemie komputerowym lub sieci teleinformatycznej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3."

 

i druga "strona"

 

Art.267 KK stanowi:

"§ 1. Kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do informacji dla niego nieprzeznaczonej, otwierając zamknięte pismo, podłączając się do sieci telekomunikacyjnej lub przełamując albo omijając elektroniczne, magnetyczne, informatyczne lub inne szczególne jej zabezpieczenie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

§ 2. Tej samej karze podlega, kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do całości lub części systemu informatycznego.

 

§ 3. Tej samej karze podlega, kto w celu uzyskania informacji, do której nie jest uprawniony, zakłada lub posługuje się urządzeniem podsłuchowym, wizualnym albo innym urządzeniem lub oprogramowaniem.

 

§ 4. Tej samej karze podlega, kto informację uzyskaną w sposób określony w § 1-3 ujawnia innej osobie.

 

§ 5. Ściganie przestępstwa określonego w § 1-4 następuje na wniosek pokrzywdzonego. "

 

:)

 

Fora się czasem nie pomyliły??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale jaki wpływ na wybór kominka ma to, czy grzejesz pompa ciepła, gazem, czy kablami ?

Dlaczego "pompa na nie wyrobić", skoro bedzie odpowiednio dobrana ?

 

Wybierz taki, jaki jest odpowiedni dla Twojego domu, Twojej chęci palenia w nim i tego w jaki sposób chcesz odbierać i rozprowadzać po domu energię, jaka wyprodukuje.

A najwiecej odpowiedzi uzyskasz w dziale kominkowym,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak prądu nie będzie to praktycznie i tak pozamiatane bo pompki obiegowe nie chodzą..

Poza tym przy w miarę dobrym ociepleniu po 24h z wyłączoną wentylacją temperatura u mnie spada o niecały 1*

 

W dobrze zaizolowanym budynku ciepło trzyma się długo. Ostatnio rozmawiałem z jednym z inwestorów który bdb zaizolował dom (30cm grunt, 20cm ściany, 40 cm dach) i sprawdzając co się będzie działo jak nie będzie grzał w mróz był mile zaskoczony. Nie pamiętam dokładnie ale po 12 godzinach temperatura spadła mu o 1'C. Przynajmniej tak mówił. Wiadomo różne warunki, różne sytuacje. Ale nie opłaca się inwestować w drogi kominek na czas braku prądu przez dzień. Tak naprawdę to musielibyśmy być na wszystko gotowi a tego się przy rozsądnym podejściu nie da zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobrze zaizolowanym budynku ciepło trzyma się długo. Ostatnio rozmawiałem z jednym z inwestorów który bdb zaizolował dom (30cm grunt, 20cm ściany, 40 cm dach) i sprawdzając co się będzie działo jak nie będzie grzał w mróz był mile zaskoczony. Nie pamiętam dokładnie ale po 12 godzinach temperatura spadła mu o 1'C. Przynajmniej tak mówił. Wiadomo różne warunki, różne sytuacje. Ale nie opłaca się inwestować w drogi kominek na czas braku prądu przez dzień. Tak naprawdę to musielibyśmy być na wszystko gotowi a tego się przy rozsądnym podejściu nie da zrobić...

Słabo mu ten domek wyszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przy - 20 to może tak być.. no i kwestia wentylacji - jak będziesz mieć WM i wymieniać powietrze normalnie a grzać nie będziesz to wiadomo że szybciej się wychłodzi.. ale jak prądu nie ma to WM też nie działa..

 

WM chodziła. Gość się bawil/sprawdzał ile temp. Zejdzie. To był też kolejny dzień mrozu. Co do "oddychania" to nie wyobrazam sobie domu bez sprawnej wentylacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...