Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym ogrzewać ?  

668 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czym ogrzewać ?

    • Kocioł na EkoGroszek
      121
    • Kocioł Zgazowujący Drewno
      46
    • Pompa Ciepła
      221
    • Kocioł na miał
      8
    • Kocioł gazowy
      138
    • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)
      87


Recommended Posts

Zatem patrz i się ucz,żebyś więcej takich bzdur nie pisał i wyszedł z ciemnogrodu ;)

Dom 150m2 słabo izolowany z went.grawitacyjną,który na ogrzewanie zużywa 18000kWh energii i dom 150m2 dobrze izolowany z wentylacją z odzyskiem ciepła który na ogrzewanie zużywa 6000kWh

I teraz otwieraj oczy:

1.przypadek pompa ciepła z COP3 czyli 18000kWh/COP3=6000kWh czyli pompa ciepła w tym domu oszczędzi 18000kWh-6000kWh=12000kWh

2.przypadek pompa ciepła z COP3 czyli 6000kWh/COP3=2000kWh czyli pompa ciepła w tym domu zaoszczędzi 6000kWh-2000kWh=4000kWh

 

Pytanie do ciemnogrodzian,w którym domu,dobrze izolowanym czy źle izolowanym,pompa ciepła więcej zaoszczędzi energii na ogrzewanie czyli będzie bardziej uzasadniona ekonomicznie ?

 

Co,szczena marcinie opadła ze zdziwienia jakie głupoty i bzdury opowiadasz i powielasz ?

Wyjdźcie w końcu z tego ciemnogrodu węgielnego bo pył wam szkodzi...

 

Mnie czasem nie dziwią takie opinie ponieważ znam przypadki osób, które nie wierzą mi że z 1kwh jestem w stanie "dać" im nawet 4 razy tyle. Twierdzą że to niemożliwe. Nie znają nawet pojęcia pompa ciepła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czytam Muratordoma od dłuższego czasu, ale takiej głupoty to jeszcze tutaj nie czytałem :lol2:

Czy da się to gdzieś zgłosić do "złotych myśli" forumowiczów?

Poczytaj jednak więcej, policz, dojdziesz ostatecznie do takich samych wniosków. Im większe zapotrzebowanie w domu na energię, tym bardziej opłaca się PC. Zwyczajnie mniej się płaci miesięcznie (w stosunku do innych źródeł) a i szybciej się inwestycja zwraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gos**c
Zatem patrz i się ucz,żebyś więcej takich bzdur nie pisał i wyszedł z ciemnogrodu ;)

Dom 150m2 słabo izolowany z went.grawitacyjną,który na ogrzewanie zużywa 18000kWh energii i dom 150m2 dobrze izolowany z wentylacją z odzyskiem ciepła który na ogrzewanie zużywa 6000kWh

...

Pytanie do xxxx,w którym domu,dobrze izolowanym czy źle izolowanym,pompa ciepła więcej zaoszczędzi energii na ogrzewanie czyli będzie bardziej uzasadniona ekonomicznie ?

 

Zapomniałeś chyba, że te dwie pompy muszą róźnić sie mocą, a więc i ceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdzenie Arturo72 jest absurdalne, bo skoro "im dom słabiej ocieplony tym pompa ciepła będzie bardziej zasadna ekonomicznie", to oznacza, że najbardziej zasadna ekonomicznie jest pompa przy w ogóle nie ocieplonym domu. Oczywiście przy założeniu niskotemperaturowego ogrzewania.

Staram się być na bieżąco z najnowszymi trendami w ogrzewaniu, ale najwyraźniej ominął mnie bum na downsizing w ocieplaniu budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im lepiej ocieplony dom, im mniejsze zapotrzebowanie na ciepło, tym mniej opłaca sie wydawać 25tyś i wiecej na pompę, a bardziej opłaca się stawiać na tańszy inwestycyjnie prad, czy gaz (jesli jest w działce).

Prad i gaz są droższe w eksploatacji, ale przy niewielkim zapotrzebowaniu na ciepło, pompa bedzie zwracać sie absurdalnie długo (i pewńie tego czasu nie dotrwa).

 

Absurdalne jest wkładanie pompy do domów z 30cm ocieplenia, ciepłymi oknami i rekuperacją.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Zapomniałeś chyba, że te dwie pompy muszą róźnić sie mocą, a więc i ceną.

Oczywiście,w pierwszym wystarczy pompa o mocy 6kW a w drugim pompa o mocy 9kW,róznica w cenie max.5tys.zł bo pierwsza 16tys.zł a druga max.20tys.złw pierwszym domu rocznie oszczędza 3600zł a w drugim 1200zł.

Matematyka się kłania.

Twierdzenie Arturo72 jest absurdalne, bo skoro "im dom słabiej ocieplony tym pompa ciepła będzie bardziej zasadna ekonomicznie", to oznacza, że najbardziej zasadna ekonomicznie jest pompa przy w ogóle nie ocieplonym domu. Oczywiście przy założeniu niskotemperaturowego ogrzewania.

Staram się być na bieżąco z najnowszymi trendami w ogrzewaniu, ale najwyraźniej ominął mnie bum na downsizing w ocieplaniu budynku.

Dokładnie jest tak jak piszesz.

Tu również matematyka się kłania.

Poniżej wyjasnienie,także marcinie,obudź się...

Im lepiej ocieplony dom, im mniejsze zapotrzebowanie na ciepło, tym mniej opłaca sie wydawać 25tyś i wiecej na pompę, a bardziej opłaca się stawiać na tańszy inwestycyjnie prad, czy gaz (jesli jest w działce).

Prad i gaz są droższe w eksploatacji, ale przy niewielkim zapotrzebowaniu na ciepło, pompa bedzie zwracać sie absurdalnie długo (i pewńie tego czasu nie dotrwa).

 

Absurdalne jest wkładanie pompy do domów z 30cm ocieplenia, ciepłymi oknami i rekuperacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
W takim razie, dlaczego pompy ciepła są tak promowane, skoro w nowych budynkach, ktore są w większości dobrze lub bardzo dobrze ocieplone mają małe uzasadnienie ekonomiczne?

Bo podobni do Ciebie nie potrafią liczyć i uważają,że ogrzewanie prądem to kosmos,a czy są aż tak bardzo promowane to nie wiem,po prostu nie zasyfiają powietrza i nie zatruwają innych jak to robi syf z komina i węgla a przy tym są tańsze w eksploatacji a w inwestycji są takiej samej cenie jak system grzewczy na paliwo stałe.

 

Z własnego podwórka i domu,zużycie roczne na c.o+cwu to ok.9000kWh czyli grzejac prądem zapłaciłbym za takie zużycie 2700zł przy inwestycji ok.4tys.zł a płacę 1000zł przy inwestycji 20tys.zł

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, dlaczego pompy ciepła są tak promowane, skoro w nowych budynkach, ktore są w większości dobrze lub bardzo dobrze ocieplone mają małe uzasadnienie ekonomiczne?

 

A są jakoś specjalnie promowane ?

Poza tym nadal standardem jest 10cm styro pod podłoga, 15na scianach, 25 na skosach i WG.

Idealny dom pod PC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zwiększone wydatki inwestycyjne nie przynoszące dużo korzyści. Ale jak ktoś lubi, zrobił po pieniądzach niech ma :). Ja przeważnie odradzam jak mogę pytającym o gwc plus reku i generalnie mi się udaje chociaż z punktu widzenia mojego powinienem zachwalać to ponad podziw...ale rzecz w tym by doradzić dobrze a nie robić z siebie pijawki :)

 

Łączenie rekuperatora z GWC to przerost formy nad treścią. Albo jedno, albo drugie, nigdy razem.

 

czemu! mnie reku "podbija" jeszcze temperaturę nawiewaną do pokojów o kilka albo kilkanaście stopni.. jak jesienią dłużej nie wyjmowałem bypassu i nie włożyłem wymiennika to od razu było to mało komfortowe

 

Im lepiej ocieplony dom, im mniejsze zapotrzebowanie na ciepło, tym mniej opłaca sie wydawać 25tyś i wiecej na pompę, a bardziej opłaca się stawiać na tańszy inwestycyjnie prad, czy gaz (jesli jest w działce).

Prad i gaz są droższe w eksploatacji, ale przy niewielkim zapotrzebowaniu na ciepło, pompa bedzie zwracać sie absurdalnie długo (i pewńie tego czasu nie dotrwa).

 

Absurdalne jest wkładanie pompy do domów z 30cm ocieplenia, ciepłymi oknami i rekuperacją.

 

mie jest.. tyle że zamiast 10kW wystarczy 5 co inwestycyjnie sporo taniej wychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panasonic Aquarea 9kW kosztuje 16 tys, a wersja 5kW kosztuje 13 tyś zł, więc nie przesadzajmy z tym "sporo taniej"

 

Nie musi być panasonic.. arturo72 podał wyżej link za prawie 20.. jak dla Ciebie 5-7tys to niedużo to jeśli ogrzewanie będzie kosztować 1500 to za samą różnicę mamy 3-4 lata grzania..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Nie musi być panasonic.. arturo72 podał wyżej link za prawie 20.. jak dla Ciebie 5-7tys to niedużo to jeśli ogrzewanie będzie kosztować 1500 to za samą różnicę mamy 3-4 lata grzania..

Podałem link do pompy która mam czyli T-CAP,jest to najdroższy Panas 9kW,jednofazowa 9kW to ok.16tys.zł a nawet mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...