Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym ogrzewać ?  

668 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czym ogrzewać ?

    • Kocioł na EkoGroszek
      121
    • Kocioł Zgazowujący Drewno
      46
    • Pompa Ciepła
      221
    • Kocioł na miał
      8
    • Kocioł gazowy
      138
    • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)
      87


Recommended Posts

A więc tak idealnie nie jest nawet w dzisiejszych czasach;-) Energia dla gospodarstw domowych nie jest najlepszym przykładem, bo zmiana cen taryfy (podwyżka ceny) zależy od uznania urzędnika - polityka. Wkrótce dojdzie dodatkowy składnik jego ceny - "składka na ratowanie polskiego górnictwa" .

 

Ale, żeby nie było to od 1 kwietnia 2016 cena gazu spada :)

Cena węgla konfekcjonowanego jakoś nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

KW SA ( Retopal, Rokita, Groszek 5 - 25 Chwałowice i Ziemowit, miały 23, 24 i 25 Piast i Ziemowit itepe ) obniżyła ceny o około 8% w okolicach 20 stycznia. Tauron Wydobycie ( Jaret, Jaret Plus, miał 20 Janina itepe ) obniżył podobnie od 1 marca. Węglokoks ( Skarbek z Bobrka i Piekar ) też od 1 marca. Sprzedawcy też obniżą, jak skończą sprzedaż starych dostaw albo kiedy rynek ich zmusi - znaczy kiedy inni już poobniżają. Zresztą większość już zareagowała. W nawiasach opał stosowany w kotłach z podajnikiem pochodzący z kopalni które wprowadziły obniżki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KW SA ( Retopal, Rokita, Groszek 5 - 25 Chwałowice i Ziemowit, miały 23, 24 i 25 Piast i Ziemowit itepe ) obniżyła ceny o około 8% w okolicach 20 stycznia. Tauron Wydobycie ( Jaret, Jaret Plus, miał 20 Janina itepe ) obniżył podobnie od 1 marca. Węglokoks ( Skarbek z Bobrka i Piekar ) też od 1 marca. Sprzedawcy też obniżą, jak skończą sprzedaż starych dostaw albo kiedy rynek ich zmusi - znaczy kiedy inni już poobniżają. Zresztą większość już zareagowała. W nawiasach opał stosowany w kotłach z podajnikiem pochodzący z kopalni które wprowadziły obniżki.

Pytanie tylko na ile to jest spowodowane stalym tredem obnizek wszystkich nosnikow energii a na ile zwykla, coroczna, posezonowa obnizka? Nie znam sie na tym ale wegiel do celow grzewczych to ulamek wydobycia i obrotu weglem na swiecie dlatego latwiej nim manilulowac niz innymi nosnikami (gaz, ropa) gdzie obrot jest wiekszy. To takie moje gdybania bo nie znam zagadnienia. Patrzac po tym co sie dzieje ciezko jest przewidywac jaka bedzie tendencja w przyszlisci a trzeba do tego dodac jeszcze zachowanie panstwa, ktore jest wlascicielem kopaln, rafinerii i przedsiebiorstw przesylowych i energetycznych. Jak widac po spolkach energetycznych rachunek ekonomiczny musi ustapic woli politycznej. W tym kontekscie ta nieprzewidywalnosc jest jeszcze wieksza. I nie dotyczy to tylko cen wegla.

Edytowane przez Regut1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjmuje się średnio 1MWh/os/rok. na CWU. Ale zanim zaczniesz myśleć nad źródłem, to zrób projektowe OZC -- wtedy będzie jasne jakiej mocy źródła będziesz potrzebować oraz ile dom zużyje energii. Nie wzoruj się na innych, bo to bezsensowne. Być może zamiast płacić za przyłącze i piec, lepiej będzie zagrzać prądem taki mały domek.

 

Co mi da OZC ? Przeciesz te obliczenia nie biorą pod uwagę otworów okiennych i dzwiowych przez które traci się najwięcej ciepła? A w projekcie mam dużó okien dużych i 3 drzwi do wyjścia na zewnątrz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mi da OZC ? Przeciesz te obliczenia nie biorą pod uwagę otworów okiennych i dzwiowych przez które traci się najwięcej ciepła? A w projekcie mam dużó okien dużych i 3 drzwi do wyjścia na zewnątrz...

 

Skad wiesz ze OZC nie uwzglednia okien i drzwi?, uwzglednia i bardzo dokładnie. Im dokladniejsze dane czyli wsp. U okien i drzwi, wsp Gg, rodzaj montazu okien, usytuowanie itd. Jak widze to najwiecej do powiedzenia na temat OZC mają ci którzy sie na tym temacie najmniej znają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skad wiesz ze OZC nie uwzglednia okien i drzwi?, uwzglednia i bardzo dokładnie. Im dokladniejsze dane czyli wsp. U okien i drzwi, wsp Gg, rodzaj montazu okien, usytuowanie itd. Jak widze to najwiecej do powiedzenia na temat OZC mają ci którzy sie na tym temacie najmniej znają.

 

ALe skąd mam wiedzieć jakie będę miał okna i drzwi( o jakich współczynnikach) na etapie adaptacji projektu ?

Przeciesz nieznam cen ....OZC wyliczone zostanie dla najdroższych materiałów(na które i tak nie będzie mnie stać..)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mi da OZC ? Przeciesz te obliczenia nie biorą pod uwagę otworów okiennych i dzwiowych przez które traci się najwięcej ciepła? A w projekcie mam dużó okien dużych i 3 drzwi do wyjścia na zewnątrz...

Dlaczego niby obliczenia mają nie brać pod uwagę tych elementów? To takie same elementy składowe jak ściana -- posiadają określone parametry.

 

ALe skąd mam wiedzieć jakie będę miał okna i drzwi( o jakich współczynnikach) na etapie adaptacji projektu ?

Przeciesz nieznam cen ....OZC wyliczone zostanie dla najdroższych materiałów(na które i tak nie będzie mnie stać..)?

Zostanie wyliczone dla takich danych jakie są w projekcie. Możesz zlecić wykonanie dla "najsłabszych" (czyt. najtańszych) parametrów. Potem przekalkulować dla docelowych.

 

Poza tym ceny i parametry można poznać na etapie adaptacji projektu.

Edytowane przez Myjk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Poza tym ceny i parametry można poznać na etapie adaptacji projektu.

Powiem więcej,każdy rozsądny inwestor już przed budową powinien znać ceny każdego elementu i na tej podstawie planować budowę a nawet wybierać projekt.

Głupotą jest wg mnie budowanie z dnia na dzień i to w ciemno.

ALe skąd mam wiedzieć jakie będę miał okna i drzwi( o jakich współczynnikach) na etapie adaptacji projektu ?

Przeciesz nieznam cen ....OZC wyliczone zostanie dla najdroższych materiałów(na które i tak nie będzie mnie stać..)?

A ile Ty masz latek ?

Budujesz babkę z piasku w piaskownicy ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALe skąd mam wiedzieć jakie będę miał okna i drzwi( o jakich współczynnikach) na etapie adaptacji projektu ?

Przeciesz nieznam cen ....OZC wyliczone zostanie dla najdroższych materiałów(na które i tak nie będzie mnie stać..)?

 

Prosze o nie powielanie błednych opinii o OZC, moze lepiej zadzwonic i zapytac, ja wiem ze mozna sie na czyms nie znac, ale zawsze mozna zapytac tych ktorzy sie znają. Lepsze to niz pisanie głupot na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALe skąd mam wiedzieć jakie będę miał okna i drzwi( o jakich współczynnikach) na etapie adaptacji projektu ?

Przeciesz nieznam cen ....OZC wyliczone zostanie dla najdroższych materiałów(na które i tak nie będzie mnie stać..)?

 

Zostanie wyliczone dla takich materiałów, jakie masz wykorzystane w projekcie.

I dla takiej grubości izolacji.

 

Kiedy masz już OZC dla tych materiałow, łatwo można sprawdzić, na ile opłacalna jest ich wymiana - okien na wersje "pasywne", zwiększania grubosci izolacji, czy wymiany białego styropianu na grafitowy o lepszej lambdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asolt, dlaczego nie robisz płatnego profilu? Przyzwoitość by nakazywała. Popatrz na innych, którzy robią zawodowo w branży pisząc na forum.

 

Troche opóznia mi sie wykonanie strony internetowej, gdy skoncze to zamówie PP, ale jak zwykle brakuje czasu. Co do przyzwoitosci to nalezało by popatrzec równiez na tych którzy robią w branzy pisząc na forum nie mając PP, a jest ich zdecydowanie wiecej od tych którzy mają PP. Skoro jestes taki dociekliwy przypomnij ilu z nich zadałes to samo pytanie i jakie uzyskałes odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to jestem na forum od długiego czasu i ani razu nie widziałem aby asolt proponował komukolwiek zrobienie OZC. A ,że każdy i tak wie ,że się tym zajmuje to już inna historia :)

To prawda. Co więcej wolę takie podejście, niż PP i sranie swoimi "ofertami" gdzie popadnie (włącznie z dosyć częstym robieniem ludziom wody z mózgu przez PP).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to jestem na forum od długiego czasu i ani razu nie widziałem aby asolt proponował komukolwiek zrobienie OZC. A ,że każdy i tak wie ,że się tym zajmuje to już inna historia :)

 

I dobrze widzisz, bo nikomu na forum nic nie proponuję, nie mam stopki, nie podaje zadnych danych. Wypowiadac sie mogę, bo kazdy uzytkownik moze. To ze komus zaproponawałem zadzwonienie oznacza jedynie ze nie widzę sensu tłumaczenia co OZC moze, a czego nie moze a opis byłby długi (wide przypadek kol. yankes). Jak mogę to prostuję błedne opinie o OZC, ale czasem i to nie skutkuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół roku temu to obiecywałeś. W jakichś strasznych bolączkach tworzy się ta strona, widać będzie bardzo rozbudowana. No to czekamy dalej.

 

Czekaj dalej, w tzw. miedzyczasie mozesz sie zając kolejnymi z czarnej listy którzy nie mają PP. Widzę jednak to oczekiwanie moze byc duzo dłuzsze niz na mnie. Jezeli to nie tajemnica to moze zdradz chociaz pierwszą dziesiatkę z tych wybranców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...