Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki kominek z płaszczem wodnym w UZ w granicach 7000zł ?


Robert_N

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 49
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Niestety nie, z tego co się sprawdziłem w Kominki Marzec mają jeden model CTM do sprzedania "w dobrych pieniądzach", Lavy nie mają wcale.

Zainstalowany wkład LAVA widziałem gdzieś na forum, w sensie ktoś wklejał zdjęcie i opis, ale niestety nie pamiętam gdzie. Trzeba by poszperać.

Ja mam niedługo mieć montowanego też tego Trenda, opinia dystrybutora w Rzeszowie (kominki GROZ) jest powiedziałbym wręcz entuzjastyczna ;) Podobnie i instalatora, który ma nam robić instalację, a montował już kilka tych wkładów Lava. Zapewniają, że chodzi lepiej nawet niż CTM, bardzo wydajny, z dopalaniem spalin i systemem czystej szyby. Mają też w ofercie Lechme i Arysto, jeśli polecają te wkłady na tle w/w to myślę, że wiedzą co mówią.

My się zdecydowaliśmy, a jak będzie zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

need44 jestem ciekaw czy się sprawdzi. Ja do poniedziałku mam mieć ofertę na kominek i montaż, zobaczymy ile Pan Janek sobie zaśpiewa. Czy faktycznie ten kominek zda egzamin, tego nie wiem. Co do Westy Lazara, to jednak ten wermikulit i ogólnie pękające płytki trochę mnie zniechęciły.

Dlatego z taką ciekawością czekam na jakieś zdjęcia.

need44 jak już będziesz miał zamontowany wkład, wrzuć proszę jakieś zdjęcia i spostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwy CTM, ten stary, z pewnością wart grzechu, choć bez przeróbek uciążliwy w obsłudze. Potem chłopcy coś pokombinowali po swojemu, jak to zwykle w naszym kraju bywa. W sumie ciekawe czy Lava to kontynuacja tych "kombinowanych", czy tez tych oryginalnych CTM-ów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr Batura, to musiałbyś sam sprawdzić, bo jako jeden z niewielu znasz temat działania starych Ctm-ów. Patrząc na wymiennik i według opisów to LAVA wygląda jak ten "oryginalny" wkład włoski - tu jest budowa: http://www.lavakominki.pl/termokominek/jak-to-dziala. Wydaje mi się, że to odbiega od typowych rozwiązań, przynajmniej w półce budżetowej, W ogóle fajnie, że to dokładnie pokazane, bo większość naszych producentów nie pokazuje co jest w środku itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
[...]

Ja mam niedługo mieć montowanego też tego Trenda, opinia dystrybutora w Rzeszowie (kominki GROZ) jest powiedziałbym wręcz entuzjastyczna ;) Podobnie i instalatora, który ma nam robić instalację, a montował już kilka tych wkładów Lava. Zapewniają, że chodzi lepiej nawet niż CTM, bardzo wydajny, z dopalaniem spalin i systemem czystej szyby. Mają też w ofercie Lechme i Arysto, jeśli polecają te wkłady na tle w/w to myślę, że wiedzą co mówią.

My się zdecydowaliśmy, a jak będzie zobaczymy.

 

Możesz napisać jak Twoje wrażenia? Też się zastanawiam nad montażem LAVA Trend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewną dozą nieśmiałości zgodzę się z Piotrem, a w szczególności w temacie bufora :cool: Są sytuacje gdzie bufor jest niezbędny, ale są i takie, gdzie duży, pojemny baniak przynosi więcej szkód niż pożytku.

 

 

więcej szkód niż pożytku?

 

jakie to sytuacje?

 

 

 

 

 

a ja jestem nadal w doopie

 

było u mnie 3 instalatorów, wszyscy mają skrajne propozycje....pomimo że minęły tydzień-dwa tygodnie, żaden nie wysłał kosztorysu, obiecywali w max 3 dni

 

kolejnych dwóch umówiło się, nie przyjechali...nie dają znaku życia

 

jak ktoś mi kuźwa powie, że jest kryzys w branży kominkowej to go wyśmieję

 

 

 

poczekam jeszcze tydzień i będę walił nazwami i adresami

 

a chcę zrobić montaż w połowie sierpnia....

Edytowane przez Arek74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więcej szkód niż pożytku?

 

jakie to sytuacje?

 

 

 

 

 

 

a ja jestem nadal w doopie

 

było u mnie 3 instalatorów, wszyscy mają skrajne propozycje....pomimo że minęły tydzień-dwa tygodnie, żaden nie wysłał kosztorysu, obiecywali w max 3 dni

 

kolejnych dwóch umówiło się, nie przyjechali...nie dają znaku życia

 

jak ktoś mi kuźwa powie, że jest kryzys w branży kominkowej to go wyśmieję

 

 

 

poczekam jeszcze tydzień i będę walił nazwami i adresami

 

a chcę zrobić montaż w połowie sierpnia....

 

A może to Twoja wina? Za późno zacząłeś działać? Bo ja to na sierpień 2016 bym Cie przyjął...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jestem nadal w doopie

 

było u mnie 3 instalatorów, wszyscy mają skrajne propozycje....pomimo że minęły tydzień-dwa tygodnie, żaden nie wysłał kosztorysu, obiecywali w max 3 dni

 

kolejnych dwóch umówiło się, nie przyjechali...nie dają znaku życia

 

jak ktoś mi kuźwa powie, że jest kryzys w branży kominkowej to go wyśmieję

 

 

 

poczekam jeszcze tydzień i będę walił nazwami i adresami

 

a chcę zrobić montaż w połowie sierpnia....

 

Kto gdzie mówi o kryzysie? No chyba że na jakiś zlotach (masówkach) propagandy partyjnej, czy innej maści ugrupowań.

Faktycznie bardzo ciężko znaleźć w ostatniej chwili (2-3 miesiące), jakąś rozsądną firmę.

Na przykład sam zakup rozsądnie przemyślanych wkładów, z optymalnymi (nowymi) konstrukcjami wymienników wodnych to już na dziś okres 3-5 miesięcy. Oczywiście takie wkłady nie muszą być wszechobecne reklamowo i marketingowo

Edytowane przez bohusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to Twoja wina? Za późno zacząłeś działać? Bo ja to na sierpień 2016 bym Cie przyjął...:(

 

 

 

Piotrze, każdemu z nich zadałem pytanie zanim przyjechali, czy dadzą radę zrobić mi tą instalację w sierpniu....potwierdzili...podczas spotkania byli pełni entuzjazmu,,,i echo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak obiecywałem, poniżej firmy, które olały mnie i moje pieniądze

 

1. http://kominki-wroclaw.pl.tl/

Salon partnerski Kratek, Bielany Wr. , ul. Konwaliowa

Był u mnie człowiek, na którego mówią szef, obiecał na maila wycenę, proponował werbalnie różne warianty, minęły 3 tygodnie i ECHO

 

2. http://www.kominkowo.pl/

Wrocław, ul. Krakowska.

Byłem u nich, porozmawialiśmy miło, wzięli namiary, obiecali wyznaczyć termin wizyty ku wycenie...minął tydzień...wysłalem maila....minęły 3 tygodnie

 

3. ekipa instalatorska z polecenia...byli, zobaczyli, obiecali wyceny zrobić.......minęły 4 tygodnie, ECHO

 

4. Instalator ze Środy Śl., z polecenia...był zobaczył....jak wyżej

 

5. instalator słynny ;-) na wschodzie Wrocławia, z polecenia, sam wyznaczył termin wizyty ku wycenie.....SMSem.....oczywiscie wcześniej z nim rozmawiałem....wyslalem mu jeszcze 2 SMSy zaczepne.....i cisza od 3 tygodni

 

 

 

 

szukam dalej wykonawcy, nie zrażam się ;-)

(moja instalacja to żadne cuda wianki;-), na tą chwilę, nastawiam się na Aquario Z14...no chyba, że firma z która podpisze umowę przekona mnie do czegos innego, nie upieram się)

dodam jeszcze, że mam świadomość, że instalacja nie będzie kosztowała 7000.....to tak apropo tematu

Edytowane przez Arek74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak obiecywałem, poniżej firmy, które olały mnie i moje pieniądze

 

1. http://kominki-wroclaw.pl.tl/

Salon partnerski Kratek, Bielany Wr. , ul. Konwaliowa

Był u mnie człowiek, na którego mówią szef, obiecał na maila wycenę, proponował werbalnie różne warianty, minęły 3 tygodnie i ECHO

 

2. http://www.kominkowo.pl/

Wrocław, ul. Krakowska.

Byłem u nich, porozmawialiśmy miło, wzięli namiary, obiecali wyznaczyć termin wizyty ku wycenie...minął tydzień...wysłalem maila....minęły 3 tygodnie

 

3. ekipa instalatorska z polecenia...byli, zobaczyli, obiecali wyceny zrobić.......minęły 4 tygodnie, ECHO

 

4. Instalator ze Środy Śl., z polecenia...był zobaczył....jak wyżej

 

5. instalator słynny ;-) na wschodzie Wrocławia, z polecenia, sam wyznaczył termin wizyty ku wycenie.....SMSem.....oczywiscie wcześniej z nim rozmawiałem....wyslalem mu jeszcze 2 SMSy zaczepne.....i cisza od 3 tygodni

 

 

 

 

szukam dalej wykonawcy, nie zrażam się ;-)

(moja instalacja to żadne cuda wianki;-), na tą chwilę, nastawiam się na Aquario Z14...no chyba, że firma z która podpisze umowę przekona mnie do czegos innego, nie upieram się)

dodam jeszcze, że mam świadomość, że instalacja nie będzie kosztowała 7000.....to tak apropo tematu

 

Dobrze rozumiem, że Ty narzucasz firmie jaki ma być wkład kominkowy?

No teraz chyba rozumiem tą niechęć do wyceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bohusz, pudło

 

użyłem słowa Aquario w rozmowie tylko z pierwszymi dwoma z mojej czarnej listy.....pierwszy to salon partnerski, całe witryny w logo Kratek...drugi handluje nimi w swoim sklepie...przy czym drugi ma w ofercie również BEFa i Romotopa i usłyszał ode mnie że te firmy biorę również pod uwagę

 

moje wymagania jakie przedstawiłem potencjalnym wykonawcom, to posadowienie KZPŁW, obudowaniem go i połączeniem z nowym zasobnikiem/buforem i spięciem z piecem gazowym

coś trudnego? a może niezwykłego?

a kwota wyjdzie grubo ponad tematowe 7K

 

 

właśnie odkryłem na stronie Romotopa , że salon Kominkowo z Krakowskiej jest dystrybutorem Romotopa - - - moje gratulacje :bash:

BEFa też są oficjalnym dystrybotorem, hehehehehehehheheehe

Edytowane przez Arek74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bohusz, pudło

 

użyłem słowa Aquario w rozmowie tylko z pierwszymi dwoma z mojej czarnej listy.....pierwszy to salon partnerski, całe witryny w logo Kratek...drugi handluje nimi w swoim sklepie...przy czym drugi ma w ofercie również BEFa i Romotopa i usłyszał ode mnie że te firmy biorę również pod uwagę

 

moje wymagania jakie przedstawiłem potencjalnym wykonawcom, to posadowienie KZPŁW, obudowaniem go i połączeniem z nowym zasobnikiem/buforem i spięciem z piecem gazowym

coś trudnego? a może niezwykłego?

a kwota wyjdzie grubo ponad tematowe 7K

 

 

właśnie odkryłem na stronie Romotopa , że salon Kominkowo z Krakowskiej jest dystrybutorem Romotopa - - - moje gratulacje :bash:

BEFa też są oficjalnym dystrybotorem, hehehehehehehheheehe

Wiem, że pudło, bo mówiąc o podłączeniu wodnym myślałem o firmie typowo instalatorskiej (woda i CO).

Firmy kominkowe zazwyczaj też korzystają z takich usług, lub współpracują z takimi firmami... Ale to jest zrozumiałe i raczej oczywiste.

Edytowane przez bohusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie....dla mnie istotne jest, aby ktoś zrobił to kompleksowo....przychodzi fachowiec, robi kosztorys, uzgadniamy szczegóły, podpisujemy umowę, następuje realizacja, sprawdzenie czy instalacja działa, otrzymuję fakturę, płacę gotówką

 

nie mam zamiaru rozmawiać z wykonawcą kominka i wykonawcą części rurkowej osobno....chcę mieć jednego gościa, który się pod robotą podpisze i z którym będę rozmawiał przy ewentualnej reklamacji.

A to czy on weźmie sobie na podwykonawcę kogoś to już jego sprawa.

 

 

 

swoją drogą, znacie kogoś takiego, godnego polecenia z moich stron?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie....dla mnie istotne jest, aby ktoś zrobił to kompleksowo....przychodzi fachowiec, robi kosztorys, uzgadniamy szczegóły, podpisujemy umowę, następuje realizacja, sprawdzenie czy instalacja działa, otrzymuję fakturę, płacę gotówką

 

nie mam zamiaru rozmawiać z wykonawcą kominka i wykonawcą części rurkowej osobno....chcę mieć jednego gościa, który się pod robotą podpisze i z którym będę rozmawiał przy ewentualnej reklamacji.

A to czy on weźmie sobie na podwykonawcę kogoś to już jego sprawa.

 

 

 

swoją drogą, znacie kogoś takiego, godnego polecenia z moich stron?

 

 

Instalację hydrauliczną tez ma Ci zrobić kominkarz kompleksowo? Prysznic, umywalki, zlew w kuchni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...