Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki ekspres do kawy kupić? Wasze opinie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 129
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
  • 2 months później...

Kiedys pracowalam w kawiarni wiec wiem co sie tak na prawde liczy. Oczywiscie wiadome ze nie kazdego stas na taki ekspress, czesto nawet kawiarnia nie ma takich finduszy. Ale po pierwsze wybor kawy jest istotny i ma boga ludzie kupijcie ekspressy z mlynkiem kawowym, gdzie wrzucasz kawe mieli sie i nakladasz na lyzke badz sama sie odmierza. Te inne to jakis gow...a czyli kapsulkowe. Jaka tam kawa czy nie kawa jest to nikt nie wie.

W pracy kapsulkowy byl do bani. Po pewnym czasie jak sie go uzywalo zaczal smierdziec.

Kolejny z mlynkiem Bardziej sie sprawdzil, choc przede wszystkim wiele tez zalezy od konserwacji. Ale ja wiem ze moge polecic w ciemno ekspress z lyzka badz z lyzka wbudowana w srodku urzadzenia.

I nie ukrywajmy ze chcac miec porzadny ekspress trzeba troche wydac. Za 250 zl nie kupisz eksperessu!

Juz lepiej wydac 50 zl na kafeterke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od pół roku DeLonghi Eletta ECAM 45.760 W.

Najistotniejsze dla nas były:

- funkcja mielenia kawy

- brak konieczności serwisowania sprzętu poza domem (jak to ma miejsce w przypadku ekspresów np. Krups). Ekspres ma otwierany bok i element zaparzający można wyjąć w całości i przepłukać. Odpadają dzięki temu koszty serwisowania przez punkty serwisowe.

- regulowana wylewka do wysokich szklanek do latte i latte macchiato

- pojemnik na mleko + funkcja spieniania bez pojemnika

- autoczyszczenie spieniacza mleka

 

Póki co bez zarzutu.

Edytowane przez AniaS79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...

Bardzo nie polecam ekspresów kapsułkowych a raczej zakupic już taki porządny w Media Expert gdzie się dosypuje ziarna kawy :) Na pewno jest to lepszy choć większy wydatek ale lepsze wyjscie z sytuacji gdzie trzeba monotonnie wymieniac kapsułki, które przysługują jedynie dla jednego kubka kawy.. Ja posiadam ekspres firmy JURA i świetnie się sprawdza i Cappucino i Latee

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
a co sądzicie o ekspresie Jura? znajomi mają (ena3), który już chyba sędziwy jest, ale całkiem prosty w obsłudze, kawa gorąca. Ktoś ma nowszy model? Szczerze mówiąc nie słyszałem wcześniej o tej firmie. Znajomy (kawosz) twierdzi, że teraz te ekspresy kapsułkowe np nespresso są bardzo dobre i niewiele się różnią, ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
a co sądzicie o ekspresie Jura? znajomi mają (ena3), który już chyba sędziwy jest, ale całkiem prosty w obsłudze, kawa gorąca. Ktoś ma nowszy model? Szczerze mówiąc nie słyszałem wcześniej o tej firmie. Znajomy (kawosz) twierdzi, że teraz te ekspresy kapsułkowe np nespresso są bardzo dobre i niewiele się różnią, ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć?

 

Mam od lat Jurę.Porządna szwajcarska firma.Mozna fabrykę obejrzeć sobie jadąc do Genewy ( stoi przy trasie). A lubić kawę i nie znać firm Jura, Gaggia, La Pavoni to po prostu fax pas.

A znajomy nie jest kawoszem skoro twierdzi ze ten ersatz kawowy to bardzo dobra kawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że warto zainwestować w ekspres. Ta sama kawa może uzyskać zupełnie inny smak parzona w takiej maszynie ;) Ale w przypadku ekspresów nie sama maszyna jest ważna. Bardzo istotne są wszelakie akcesoria, na których zazwyczaj już się oszczędza co jest wielkim błędem. Należy się wyposażyć w specjalny pędzelek do czyszczenia, młynek do kawy, ekspresu, tamper i wiele innych, no i oczywiście w odpowiednią kawę ;) Ja znalazłem najpotrzebniejszy rzeczy tutaj: http://www.sklepkawa.pl/ WYsoka jakość tampera - mam już go parę ładnych lat, zero odkształceń itp. Polecam :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...