Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki ekspres do kawy kupić? Wasze opinie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 130
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

Zdecydowanie odradzam kupno ekspresu automatycznego. Co to za radość, gdy maszyna robi za ciebie wszystko? W ogóle myślenie o parzeniu kawy w domu trzeba rozpocząć od młynka, najlepiej żarnowego. A potem myśleć jaką kawę chcemy pić.

 

Kawa z ekspresu ciśnieniowego wychodzi najlepsza, ale są też inne możliwości. Na przykład kawiarka czy chemex: http://www.niepoddawajsie.pl/jaki-ekspres-do-kawy-kupic/ które w połączeniu z dobrej jakości kawą zmieloną przed zaparzeniem dadzą superancki efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o doradztwo w sprawie zakupu używanego ekspresu do kawy, a mianowicie znajomy, który zna się na serwisie takich urządzeń ma do sprzedania Saeco Incanto de luxe w czarnym kolorze

http://www.e-commerce.pl/Ekspres-cisnieniowy-Saeco-Incanto-de-Luxe,15326.html

Cena używanego to 800 zł. Fakt, trochę drogo moim zdaniem ale dostaję ekspres zadbany, "po przeglądzie" i jeszcze jakby się coś zepsuło on mi bezpłatnie naprawia (oczywiści koszt ewentualnych części ponoszę ja) Jest to starszy model saeco ale słyszałam, że te nowsze modele są dużo gorsze od starszych. Zastanawiam się czy warto zainwestować w taki właśnie sprzęt, liczę na Waszą pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...
  • 1 month później...
A ja posiadam ekspres marki Ascaso. Mało znana marka ale robi świetną kawę - oczywiście jeżeli mamy ochotę się trochę pobawić kawą bo jest to w pełni manualna maszyna. Polecił mi ją znajomy bo sam taki posiada i jestem mu za to wdzięczny :) o to moje maleństwo - http://www.ascaso.pl/dream.html :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Ja właśnie zamówiłem wczoraj ekspres DeLonghi ECAM 23.460S, opinie w internecie ma dobre. Po kilku tygodniach użytkowania podzielę się również moimi spostrzeżeniami. Korzystając z okazji chciałbym zapytać o poradę podatkową ;)

Czy prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą mogę taki ekspres wrzucić w koszty? Nie wynajmuję lokalu pod działalność, ekspres będzie stał w mieszkaniu, w którym i mieszkam i prowadzę działalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem musiałbyś udowodnić, że kawa jest dla pracowników i klientów, żeby traktować taki wydatek jako koszt działalności. Przy działalności prowadzonej w mieszkaniu raczej nie do zrobienia. Tak jak z garniturami, a nawet szkoleniami - skarbówka uzna, że to jest zaspokojenie osobistych potrzeb właściciela.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem musiałbyś udowodnić, że kawa jest dla pracowników i klientów, żeby traktować taki wydatek jako koszt działalności. Przy działalności prowadzonej w mieszkaniu raczej nie do zrobienia. Tak jak z garniturami, a nawet szkoleniami - skarbówka uzna, że to jest zaspokojenie osobistych potrzeb właściciela.

 

Tak, w podobnym tonie powiedziała moja księgowa. Gdybym wynajmował jakieś biuro i tam wstawił ten ekspres wówczas mógłby być kosztem.

Natomiast wydatki na szkolenia, certyfikaty, książki (ale bez kosztów wysyłki) wrzucam w koszty działalności.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zamówiłem wczoraj ekspres DeLonghi ECAM 23.460S, opinie w internecie ma dobre. Po kilku tygodniach użytkowania podzielę się również moimi spostrzeżeniami.
kemot_p, w temacie niezawodności DeLonghi mój komentarz do Ciebie jak w innym wątku.

U mnie ECAM 23.450 zaszwankował pierwszy raz po roku - nie podawał spienionego mleka. Wymienili elektrozawór. Potem po dwóch latach, zaraz po gwarancji było mniej więcej to samo. Serwis zaproponował wymianę dwóch elektrozaworów, dyszy, tzw. górnego zaworu zaparzacza i jeszcze namawiali na wymianę pojemnika na mleko - serwis wycenił z robocizną na ponad 700pln. Załamka, ale sam zakasałem rękawy, zamówiłem części i kosztowało mnie niecałe 300pln. Pojemnika na mleko nie wymieniałem i działa, także serwis mnie chciał sczesać kompleksowo.

Nie wiem, jak to się ma do konkurencji, ale wg mnie trochę za szybko trzeba było serwisować. U mnie problemy dotyczą przede wszystkim układu podawania mleka. Zależy na pewno, ile kawy dziennie parzysz. U mnie to na całą rodzinę wychodzi coś ok. 8 kaw dziennie.

Siostra ma jakiegoś Siemensa, ale od niedawna, więc nie wiadomo, jaki się okaże. Jest nieco cichszy, ale ma młynek ceramiczny. Nasze mają stalowe żarna i to podobno lepiej.

Tyle mniej więcej w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
witam

Przymierzam się do zakupu ekspresu ciśnieniowego cena około 2000

Mam już upatrzonych kilka modeli firmy krups

Oczekuje od ekspresu aby była możliwość regulacji mocniejszej lub słabszej kawy oraz jej wielkości.

I co najważniejsze aby posiadał funkcję robienia latte.

modele które mnie interesują najbardziej to:

https://mediamarkt.pl/agd-male/ekspres-krups-ea8268

https://mediamarkt.pl/agd-male/ekspres-krups-ea-815e-pisa-xs6000-1

 

z góry dziękuje za odpowiedzi i porady :)

 

 

Sama mam pierwszy z wymienianych przez Ciebie i śmiało mogę polecić. U mnie się sprawdza od pół roku, bezawaryjnie. A używany jest często. Na temat drugiego niestety nie mogę nic powiedzieć. Dla mnie ten, który kupiłam jest idealny ze względu na małe rozmiary, łatwy w obsłudze i funkcja czyszczenia się sprawdza. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Ja aktualnie mam u siebie w kuchni Philips minuto i jestem z niego bardzo zadowolona. Jest porządny, kawa wychodzi smaczna. Szczególnie mocne espresso, które budzi mnie do życia codziennie.

 

Kupowałam w [spam] Aktualnie jest tam promocja na ten model. poza tym w sklepie można kupować ekspresy na raty 0% co dla mnie jest bardzo dużym plusem bo ekspres nie należy do najtanszych urządzeń. Swoje potrafi kosztować a tak można sobie to na spokojnie potem spłacać.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama mam pierwszy z wymienianych przez Ciebie i śmiało mogę polecić. U mnie się sprawdza od pół roku, bezawaryjnie. A używany jest często. Na temat drugiego niestety nie mogę nic powiedzieć. Dla mnie ten, który kupiłam jest idealny ze względu na małe rozmiary, łatwy w obsłudze i funkcja czyszczenia się sprawdza. :)

 

Zaczekaj parę lat, wtedy można napisać opinię o trwałości. Okres gwarancyjny, to prawie każdy średniej klasy ekspres wytrzyma, później będzie gorzej. Mój Krups 3 lata działał bezawaryjnie. Niestety gwarancja minęła i po 3 latach kawa cieknie nie tylko dyszami ale też bokami. Rozszczelnił się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...