Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki sprzęt AGD i inne urządzenia do domu kupić? Dział ocen i recenzji...


Redakcja

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 156
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 3 weeks później...
  • 1 month później...
  • 3 weeks później...

Dodam swoje 3 grosze ;)

 

Wielkie rozczarowanie marką bosch.

Zmywarka. Ta z tańszych ale miała bardzo dobre opinie. Dokładnie domywa tylko przy użyciu tabletek quantum które niestety są najdroższe. Strasznie się zbiera brut we wszelkich możliwych zakamarkach. Ciągle z niej śmierdzi nawet jak są zapachy a naczynia są lekko zabrudzone (nie po rybie). Plus za cenę i za to że jest w miarę cicha.

 

Pralka. Kosztowała coś ok 1,5 tyś w necie więc nie najtańsza. Jak wiruje to mam wrażenie, że leci w kosmos. Jak piorę małe rzeczy typu gacie, skarpetki to zawsze 1 szt znajdzie się w tej gumie. Oczywiście nie domyta :mad: Używam chemii z Niemiec mimo to pralka nie radzi sobie z niektórymi zabrudzeniami jak np ślady po antyperspirancie. Poza tym jest mało delikatna i spiera kolory. Dodam, że używam odpowiednich programów. Pranie delikatne, pranie do kolorów itp

Plus za wygląd, duży bęben, dużą ilość programów w tym eco.

 

Piekarnik. Nie mój, teściowej. Niższa półka cenowa. Używałam kilka razy. Fatalny. Grzeje jak chce. Ciężko go doczyścić. Mało funkcji. Długo się nagrzewa. Brzydki.

 

Lodówka. Też teściów. Wybulili chyba z 3700 zł dopłacając za boki w kolorze inox żeby ładnie wyglądały. I tak. Plastik w środku tandeta straszna. Szuflada dolna połamana kilka razy. Kostkarka w zamrażalniku działała sprawnie przez parę m-cy teraz trzeba się namęczyć. Szuflady liche strasznie. Za ta cenę wykonanie żałosne. Co do boków. Ładnie wyglądały jak były nowe. Okropnie się rysują. Jeszcze gorzej je doczyścić. Odbarwiły się.

 

Ja boscha nie polecam. Uważam, że sprzęt ten jest przereklamowany.

 

Lodówka samsung. Super wygląd. Plastik w środku dobrej jakości. Dużo półeczek na drzwiach których wysokość można sobie pozmieniać. Funkcja szybkie mrożenie, chłodzenie, tryb wakacyjny. Komora 0 która naprawdę działa. Brak uchwytu. Dla mnie na plus. Jak agregat pracuje to trochę ją słychać. Poza tymi momentami cichutka. Duży plus za kółka z tyłu. Mimo dużych gabarytów łatwo ja przesunąć w czasie sprzątania. Samsung od początku był moim faworytem bo ma dużo bajerów, piękny wygląd a i cena przystępna. Mały minus za to że ładwo o wgniecenie w drzwiach. Stal jest bardzo delikatna. I łatwo ją niestety zarysować o czym się przekonaliśmy przyczepiając magnesy na lodówkę. Mimo to polecam. Kupiłabym jeszcze raz.

 

Płyta indukcyjna Teka. Bardzo popularny model na forum. Ładnie wygląda, dobrze grzeje. Cena ok. Jestem zadowolona. Do piszczenia się już przyzwyczaiłam.

 

Okap Amica ;) Ładny przez pierwszy tydzień. Czarne szkło do czyszczenia to jakaś masakra. Po okresie gwarancyjnym przestał działać.

 

Teście mają zmywarkę Siemens wolnostojącą. Już jakieś 13-14 lat. Nie do zdarcia. Przez te wszystkie lata raz naprawiana i dalej śmiga. Świetnie domywa, nie śmierdzi. Tylko nie wiem jak z ekonomicznością tego sprzętu.

Teściowa chciała ją wymienić na coś nowszego ale facet przy naprawie powiedział, że to naprawdę porządny sprzęt. Lepszy od większości badziewia produkowanego obecnie :) No i zostawiła.

 

Stoję teraz przed wyborem kupna piekarnika. Napaliłam się na Samsunga z funkcją Dual Cook ale jeszcze się wstrzymam bo mało opinii. Może ktoś użytkuje taki model i się wypowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
Dodam swoje 3 grosze ;)

 

Wielkie rozczarowanie marką bosch.

 

Piekarnik. Nie mój, teściowej. Niższa półka cenowa. Używałam kilka razy. Fatalny. Grzeje jak chce. Ciężko go doczyścić. Mało funkcji. Długo się nagrzewa. Brzydki.

 

Lodówka. Też teściów. Wybulili chyba z 3700 zł dopłacając za boki w kolorze inox żeby ładnie wyglądały. I tak. Plastik w środku tandeta straszna. Szuflada dolna połamana kilka razy. Kostkarka w zamrażalniku działała sprawnie przez parę m-cy teraz trzeba się namęczyć. Szuflady liche strasznie. Za ta cenę wykonanie żałosne. Co do boków. Ładnie wyglądały jak były nowe. Okropnie się rysują. Jeszcze gorzej je doczyścić. Odbarwiły się.

 

Ja boscha nie polecam. Uważam, że sprzęt ten jest przereklamowany.

 

Lodówka samsung. Super wygląd. Plastik w środku dobrej jakości. Dużo półeczek na drzwiach których wysokość można sobie pozmieniać. Funkcja szybkie mrożenie, chłodzenie, tryb wakacyjny. Komora 0 która naprawdę działa. Brak uchwytu. Dla mnie na plus. Jak agregat pracuje to trochę ją słychać. Poza tymi momentami cichutka. Duży plus za kółka z tyłu. Mimo dużych gabarytów łatwo ja przesunąć w czasie sprzątania. Samsung od początku był moim faworytem bo ma dużo bajerów, piękny wygląd a i cena przystępna. Mały minus za to że ładwo o wgniecenie w drzwiach. Stal jest bardzo delikatna. I łatwo ją niestety zarysować o czym się przekonaliśmy przyczepiając magnesy na lodówkę. Mimo to polecam. Kupiłabym jeszcze raz.

 

 

 

Ja mam czarną lodówkę BOSCH kan58... od 2 lat i nic złego nei moge powiedzieć. Półki są regulowane i mogę je ułożyć tam gdzie mi wygodniej. Kostkarka działa sprawnie bez zarzutu cały czas, a jest dość intensywnie używana, ciągłe imprezy, letnie upały, itd - filtr jest wymieniany regularnie i nic się złego jak dotąd nie stało :) Dodam,ze po odkręceniu tylnej ścianki zauważyliśmy, że większość podzespołów jest sygnowanych LG :cool:

 

Teściowie maja podobną side by side Samsung tylko srebrną ale ta znów ciagle się psuje, już była 3 razy serwisowana... Co do jakości półek to wg mnie są porównywalne.

 

Rodzice mają piekarnik bosch juz 16 rok! i co prawda, nierównomiernie grzeje na wszytskich programach ale to dopiero od kilku miesięcy, gałki sa już mocno wytarte ale do tej pory nie było żadnej poważnej usterki.

 

W odkurzaczu bosch zepsuł się silnik dosłownie zaraz! po upływie gwarancji a naprawa przewyższyłaby koszt nowego.

 

Pralka samsung od roku działa bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 1 month później...
  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...