Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki sprzęt AGD i inne urządzenia do domu kupić? Dział ocen i recenzji...


Redakcja

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 156
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Sprzęt już zamówiony. Trochę to trwało, bo szukałam, porównywałam, itd., ale już mam to z głowy, uff. I ostatecznie lodówka (do zabudowy) będzie z AEG, indukcja (do zlicowania z blatem) z Siemensa, a zmywarka (do zabudowy) z Boscha. Piekarnika nie kupowałam, bo bierzemy z tego mieszkania, a mam z Samsunga. Tak więc każdy sprzęt z innej firmy, no prawie, bo ekspres do kawy (do zabudowy) też mam z Siemensa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 2 weeks później...

Kupując sprzęt do swojej wymarzonej kuchni, postawiłam na różnorodność skupiając się na najważniejszych cechach poszczególnych urządzeń oraz ich dopasowanie do stylu w jakim urządzone jest całe mieszkanie. Płytę indukcyjną mam Boscha, lodówkę i okap Gorenje, piekarnik Siemens, zmywarka Beko.

Zdecydowanie najtrudniej było podjąć decyzję co do doboru młynka ale ostatecznie wybrałam Eureka Mignon - Młynek automatyczny - Błękitny. Wykonano go z wysokiej jakości materiałów, super jakość i co za design.

Poszukajcie sami, polecam, bo naprawdę warto.

Edytowane przez asiah78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Tym razem nie co, ale jak kupić aby nieco zaoszczędzić.

Dokonując wyboru kierujesz się z reguły obiegowymi opiniami o sprzęcie, wzornictwem i ceną.

Przemyśl dokładnie jakie parametry danego sprzętu są Ci wyjątkowo potrzebne.

Zadaj sobie pytanie jak często będziesz korzystać z danego urządzenia.

Jeżeli w lokalu mieszkają nie więcej jak 2 osoby, pomyśl np o mniejszej zmywarce, maksymalnie na 8 kompletów.

Masz mało miejsca w kuchni, lub nie pieczesz zbyt często wybierz mniejszy piekarnik, za to z funkcją mikrofali.

Warto zainwestować w kuchnię indukcyjną. Nie dosyć, że jest estetyczna i łatwa w utrzymaniu w czystości, tak potrawy przygotujesz znacznie szybciej jak

w przypadku nawet kuchni gazowej, nie wspominając o tradycyjnej elektrycznej. Możesz także zaoszczędzić na rachunkach.

Wielkość lodówki dobierz do rzeczywistych potrzeb rodziny. Szkoda aby zajmowała miejsce w kuchni, a agregat zamiast żywności chłodził powietrze.

Jeżeli jakiegoś sprzętu AGD i RTV używasz często, to wybieraj te w najlepszej klasie energetycznej. Jeżeli rzadko, to nie warto wydawać więcej na sprzęt w wyższej klasie energetycznej, bo różnica może nigdy się nie zwrócić.

Zwróć uwagę na warunki gwarancyjne. Bardzo często po zarejestrowaniu na stronie producenta można uzyskać dłuższą gwarancję lub usługi serwisowe.

Nie kompletuj sprzętu markami, to raczej nigdy nie jest opłacalne.

Każdy producent w jakimś momencie chce pozbyć się stoków magazynowych lub ma niższe koszty produkcji, ale tylko na dany asortyment. Raczej nigdy nie kupisz kompletu wyposażenia AGD i RTV z danej marki, tak aby to było korzystne.

Kupuj sprzęt przez Internet lub poluj na promocje w sklepach stacjonarnych.

Jeżeli urządzasz dom lub mieszkanie zupełnie od zera, to wypisz sobie modele jakie konkretnie Cię interesują i stwórz listę.

Na znanych portalach lub porównywarkach cen wybierz najtańsze sklepy. Nie wciskaj " Kup Teraz", ale skontaktuj się ze sklepami i poproś o wycenę indywidualną. Na wszelki wypadek, poproś o wycenę sprzętu alternatywnego, gdyby czegoś na liście nie było.

Często spotkasz się z problemem braku oferty, wówczas dzwoń i pisz. Pogoń troszeczkę sprzedawców podkreślając, że chcesz szybko przeprowadzić transakcję. Zdziwisz się, ile można w ten sposób zaoszczędzić. Na kompletnym wyposażeniu mieszkania to minimum kilkaset złotych, a często o wiele więcej.

Jakie są wasze doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Mam pytanie z innej beczki, nie firma czy model, a kolorystyka. Kuchnia otwarta na salon. Szafki białe (fronty połysk i korpusy) oraz drewniane blaty. Zdecydowałem się na lodówkę wolnostojącą, a piekarnik będzie pod indukcją. Jakie byście dobrali kolory do takiej kuchni sprzętów: zlew z baterią, indukcja, piekarnik i lodówka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię. Podesłałabyś zdjęcia swojej kuchni? Jak wygląda kwestia oferty na rynku indukcji w kolorze inox? Pytam, bo przeważają zdecydowanie indukcję w kolorze czarnym, występują również białe, a ostatnio w sklepie zwróciły moją uwagę sprzęty Whirpoola w kolorze beżu/brązu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z innej beczki, nie firma czy model, a kolorystyka. Kuchnia otwarta na salon. Szafki białe (fronty połysk i korpusy) oraz drewniane blaty. Zdecydowałem się na lodówkę wolnostojącą, a piekarnik będzie pod indukcją. Jakie byście dobrali kolory do takiej kuchni sprzętów: zlew z baterią, indukcja, piekarnik i lodówka?

 

U mnie będzie taka sama kolorystyka, sprzęt będzie czarny (poza lodówką - na razie ze względów finansowych zostaje moja stara biała, przyszłościowo będzie wymieniona na lodówkę do zabudowy), zlew + bateria kolor onyx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 1 month później...
  • 3 months później...
  • 5 months później...
  • 2 weeks później...
Mam pytanie z innej beczki, nie firma czy model, a kolorystyka. Kuchnia otwarta na salon. Szafki białe (fronty połysk i korpusy) oraz drewniane blaty. Zdecydowałem się na lodówkę wolnostojącą, a piekarnik będzie pod indukcją. Jakie byście dobrali kolory do takiej kuchni sprzętów: zlew z baterią, indukcja, piekarnik i lodówka?

U mnie salon z kuchnią, białe i dębowe szafki, blaty szare z granitu. Indukcja jest czarna, zlew czarny, bateria chrom, sprzęt czarny z inox, lodówka zabudowana (białe meble).

Poglądowo wklejam parę zdjęć ze stalowym i czarnym zlewem.

zlew 1.JPGZlew_1.JPGZlwe 2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...