Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Viessmann Vitodens 200W problem z taktowaniem (ciągłe włączanie/wyłączanie)


reiner

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 596
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich

Mam zainstalowany od roku piec vitodens 200 1.9-13kw który czasami grzeje z pełną mocą bez modulacji ciągle taktując.Kiedy go wyłączę głównym przyciskiem i ponownie włączę wraca do normalnej pracy z modulacją mocy.Po zgłoszeniu tego w serwisie oni rozkładają ręce bo kiedy przyjeżdżają akurat nie ma takiej sytuacji o której ja im mówię,uważają że ja od tego pieca za dużo wymagam.Tak stwierdził pan serwisant.Proszę o rady i pomoc.

 

Ktoś już na forum opisywał podobne objawy - sprawdź połączenie elektryczne czujnika temp zewnętrznej, zdaje się , że problemem był "luźny" styk kabelka przy sterowniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months później...

Witam

Mój vitodens 200 także nie moduluje

Po załączeniu palnika moc nie spada poniżej 32% starty dochodzą do 50 na godzinę pracy palnika

Jedynie raz na jakiś czas chodzi tak jak powinien i to długo nie trwa.

Została wymieniona płyta główna i wentylator. Walczę z tym od 2 lat gwarancja się skończyła a poprawy nie widac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ze ja mam tego nowego o mocy minimalnej 1.9

Problem nie jest z przewymiarowanym kotlem bo czasami chodzi z mocą 10% i w tym momencie trzyma zadaną temperaturę na zasilaniu ale przeważnie jest tak że po włączeniu palnika mimo otwartych mieszaczy on i tak nie moduluje do 10% tylko trzyma na 32% tak jak by coś go blokowało. Tak samo jak bym ustawił minimalną moc palnika na 32%.

Każdy rozkłada ręce

Chyba trzeba wezwać fachowca z Niemiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakres modulacji na jakim może pracować kocioł zależny jest od wielu czynników. Jednym z nich jest np rodzaj zastosowanego gazu - dla propanu moc minimalna kotła jest większa niż dla gazu E. Kolejnym bardzo ważnym parametrem jest przepływ świeżego powietrza. Jeżeli czujnik masowego natężenia przepływu powietrza wykryje "pulsowanie" powietrza w przewodzie dolotowym to automatyka chroniąc palnik przed przepaleniem musi zwiększyć moc minimalną. Pulsowanie może być wywołane niekorzystnym umieszczeniem zasysu powietrza, podmuchy wiatru mogą wtedy powodować nierównomierny zasys powietrza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tego że ma jak nikt tego nie potrafić ustawić.

Za takie pieniądze to powinno chodzić jak marzenie. A nie chodzi jak mu się podoba

 

Witam ponownie, a czy kontaktowałeś się może z odpowiednim serwisantem? Czy montażu i ustawiania dokonywała autoryzowana firma? Jak nie chcesz odpisywać, proszę o kontakt na priv. Postaram się pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wszystko robił serwis

Rok temu została wymieniona płyta główna ostatnio serwisant zamówił wentylator, dalej nic. Oddałem mu go

 

Ok, a możesz napisać co konkretnie chcesz zmienić? Co jest nie tak? zadałeś pytanie, cz serwisant ma wgląd - masz jakieś uwagi/problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...